svejci 2020 márc. 27. - 17:59:08
(12870/18030)
az egyik vágásban tisztán világosan látszik, hogy Vilmos mögött sarok van, és a két oldalán van az ablak.

Igen, igazad van...., látva a feltöltött képeidet... :)
Ezeket, nem egy helyen vették fel...
guess.who 2020 márc. 27. - 16:08:02 Előzmény napraforgó
(12869/18030)
Szuláknak sem volt sokkal több szerepe, meg a nagyobbik Papadimitru-lánynak sem, pedig mindkettejüket úgy harangozták be, mintha fontos szereplők lennének.
guess.who 2020 márc. 27. - 16:07:14 Előzmény napraforgó
(12868/18030)
Meg a betűk körül a szivecske, nem?
9/10
amira_daaa 2020 márc. 27. - 15:45:38 9/10 Előzmény guess.who
(12867/18030)
azt meg sem jegyeztétek hogy még számomra is tulságosan baba rozsaszin volt a szoba?
4/10
napraforgó 2020 márc. 27. - 15:30:29 4/10 Előzmény napraforgó
(12866/18030)
Ennek az Ibolyának ennyi szerepe lesz csal? Mondott két mondatot a telefonban és slussz.
4/10
napraforgó 2020 márc. 27. - 15:29:24 4/10 Előzmény guess.who
(12865/18030)
A vésés a ládán a nevük kezdőbetűi voltak. Sz. Zs és G.S.
7/10
Rojita 2020 márc. 27. - 15:12:45 7/10
(12864/18030)
Nagyon furcsa ennek az Ibolyának a reakciója. Nem azt mondta, h nem akarja, h a fia lássa ilyen körülmények között, hanem egyenesen neki " nincs fia." ??

Hogy a szüleivel nem akart beszélni, ill. csak a férjének üzent, h m ég mindig szereti, nekem úgy jött át, h szüleit okolja a jelenlegi helyzetéért. Hogy miért nem fogadták el a bűnöző férjét, h miért nem találták ki a módját, h Ő kiszabaduljon....
De az egy szem fiát miért tagadja meg?
guess.who 2020 márc. 27. - 14:57:13 Előzmény napraforgó
(12863/18030)
Igen, ez így valahogy tényleg röhejes. Pláne hogy múltkor, mikor a dobozt megtalálták, akkor is ilyen volt szerintem minden levél és boríték. Ja, meg a dobozon is volt valami ilyen vésés, a kezdőbetűkkel...
guess.who 2020 márc. 27. - 14:55:25
(12862/18030)
Azok az ablakok BENNE vannak a falban, nem akasztgatják őket sehová, DE! az látszik, hogy a fal síkjában vannak, nincs belső párkány - azaz a fal valószínűleg ultrakönnyű-szerkezetes, azaz maximum egy 2"-os lécvázra felhúzott kétoldali gipszkarton. Ezért tippelném első körben a kisbolt mögötti építményt, esetleg Margitka kihasználatlan házát. De persze az általad említett stúdióbelső is szóba jöhet, ott akkor még kívülre nem is kell gipszkartont burkolniuk. :D
9/10
amira_daaa 2020 márc. 27. - 14:52:24 9/10 Előzmény guess.who
(12861/18030)
viszont ne felejsd el hogy a klimatüntetők sem tudnak most nyaralni menni hiszen kijárási tilalom van. :D
guess.who 2020 márc. 27. - 14:49:20
(12860/18030)
Lehet, hogy POOOONT a megyehatáron van Kárászi és Apáti, azért más az irányítószám. :)

Más kérdés, hogy akkor viszont ott bukják el, hogy a kárászi anyakönyvvezetőnek semmi, de semmi köze nincs az apáti halálesetekhez, meg nem lehetnek egy járásban, közös hivatalban Kárászival stb.
guess.who 2020 márc. 27. - 14:43:49 Előzmény napraforgó
(12859/18030)
Azt hiszem, ez a piros ruhás Alga megint olyan dolog volt, amit nem szerettem volna életemben soha látni. :D De legalább ilyenkor kiírnák, hogy "megtekintés kizárólag 150 év felettieknek ajánlott", és akkor becsuknám a szemem - de semmi. :(

A két hurkapálcára szúrt bojler helyett most egy hatszemélyes piros sátort láthattunk, a tetején egy takarmánytökkel, meg némi kukoricabajusszal. Miért kell erőltetni ezt?!


guess.who 2020 márc. 27. - 14:41:02 Előzmény napraforgó
(12858/18030)
Azt meglehetősen furcsállom, hogy TTibi szerint Vali "nem ismerte" az anyját. Elvégre megesküdtek, ahol a szülők minimum ott voltak. Aztán meg azért karácsonyi üdvözletet biztos küldtek egymásnak (legalábbis Vali elég házias hozzá), születésnap, ilyesmi - tehát legalábbis évente 1-2 alkalommal kellett találkozniuk.

És persze ez a "skorbut", mint a halál oka... Még ha a középkorban tengerész lett volna TTibiék anyja, elfogadnám, de könyörgöm: 1999-ben skorbut?!?!?! :D Jó, hogy nem feketehimlő vagy pestis. Komolyan időszerű lenne már azt az írót lecserélni, aki ilyen ócska ötletekkel jön örökké...
guess.who 2020 márc. 27. - 14:39:48 Előzmény napraforgó
(12857/18030)
No és vajon ki írhatta a névtelen levelet?! Vajon ki? Mecccsoda rejtély! Túl sokan nem Stefikézik Stefánt, és szerintem BIZTOS, hogy egyetlen szellem sem hívja úgy. Katáng meg aztán végképp a szájára nem venne ilyen becézgetős szót. :D
És Stefán szobájának ablaka a FŐTÉR felé néz (onnan bámultak Krisztóék és onnan is mászott később fel a létrán!), most meg a TÚLOLDALON játszanak le szörnyű hangokat, amit SENKI nem hall a faluban, csak Stefán?! És hol van Anikó? Azt ígérte Stefánnak, hogy otthon fog aludni... És a katasztrófavédő Sándornak eszébe sem jut, hogy menjen Anikával Stefánhoz, mikor annak ilyen baja van?
És hát igen: a vérgonosz Stefán egy papírrepülőtől és egy távolról lejátszott "szörnyű" hangtól úgy betojik, hogy az anyja szoknyája alá bújik. Ójajj. :D
guess.who 2020 márc. 27. - 14:34:54
(12856/18030)
Hát igen, szörnyű ez a klímaváltozás, hiszen már ott tartunk, hogy augusztus végén novemberi köd van és a levelek fele lepergett a fákról... :)
guess.who 2020 márc. 27. - 14:33:09 Előzmény Heatseeker
(12855/18030)
"nincs bizonyíték a mama halálára, se kézzel írott, se nyomtatott. Jegyző és hivatali tanú sem megy ki a helyszínre, ha az örökösök megegyeznek. Eltemettetni halotti bizonyítvány nélkül is lehet "

Szerintem több dolgot is összekeversz. A kórházi haláleset kicsit másabb ugyan (mivel mindenki hivatalból intézkedik), de ha háznál történik, akkor első körben jön egy orvos, aki kiadja az elhaltról a halottvizsgálati bizonyítványt, miszerint ő hivatalosan megállapította, hogy nem él az illető, mi a halál oka, időpontja stb. Ez egy önátírós tömbből kitépett EGY példányos papír. Ezt és az elhalt személyi iratait (sz.ig., lakcímkártya, útlevél stb.) kell vinnie a közeli hozzátartozónak az anyakönyvvezetőhöz, aki az anyakönyvi nyilvántartásba felviszi az adatokat és bejegyzi a haláleset tényét, majd kiadja a halotti anyakönyvi kivonatot, ami egyetlen példányban készülő A4-es, vastag papírú okmány, amit aztán mindenhová kell vinni (bankba, nyugdíjfolyósítóhoz, szolgáltatókhoz stb.). Amennyiben ez megsemmisül vagy elvész, lehet kérni róla az anyakönyvvezetőtől másolatot, de azt szintén csak EGY példányban adnak ki.
Azon túl, hogy minden csak egyetlen példányban készül (mivel fontos alapokmányok!), mint látható, rengeteg hivatalon keresztül kell mennie egy ilyen eseménynek, és mindenhol nyoma marad akár az okmány kiállításának, akár magának a halálesetnek.
Ja, és igen: a temetés intézését CSAK a kiadott és érvényes halotti anyakönyvi kivonat alapján lehet elkezdeni. Ugyan egyes kisebb falvakban előfordul, hogy a temetkezési vállalkozók anélkül is előkészülnek, mert ismerik a családot, az anyakönyvvezetőt stb., de ez csak egy átmeneti, 1-2 napos késedelem, nem maradhat ennyiben a dolog, hiszen a temetői nyilvántartásokat is a kivonat alapján vezetik.
Az előzetesből mégis úgy látszik, hogy megpróbálják eljátszani, hogy nincs nyoma az egésznek, ami innentől oltári nagy baromság lesz. Már megint.
Az ugyan valóban igaz, hogy az anyakönyvben hosszú évtizedek óta nem írják be a bejegyzett személyek vallását, foglalkozását és a halál okát (száz évvel ezelőtt mindhárom adat szerepelt még, bár rengeteg alkalommal "végelgyengülés", "gutaütés" és hasonló egzakt okokat írtak be a nyilván nem orvos végzettségű jegyzők), de az első bekezdésem úgy kezdtem, hogy az ORVOS adja ki először a halottvizságálati bizonyítványt, aki azért hivatalból el képes dönteni, hogy rákban, skorbutban, buszbalesetben halt-e meg Szappanosné. Azaz VAN nyoma ennek is, az anyakönyvi hivatalban (Kárászi, Fő u. 2.) elő lehetne keresni és TTibike bele is tekinthet a papírokba, mint közeli hozzátartozó.
Olyan viszont egyáltalán NINCS, hogy az anyakönyvvezető kijön házhoz csak úgy, ez iszonyú nagy baromság az íróktól - még akkor is, ha az előzetes alapján Parti Nóra szokás szerint nagyon dögös. :)
9/10
amira_daaa 2020 márc. 27. - 14:29:01 9/10 Előzmény Heatseeker
(12854/18030)
Ezt irtad, és ebből gondoltam , (de miért kellett volna leadni Sándorét meg Diusét???), ez kavart be. leeht hogy félreértettem

Jó, a ,,személyes mintavétel" nálam a ,,hivatalos"-at jelenti, de valóban így jobban hangzik. De emlékezz csak Anikóra, aki leadta Tibi és Stefi mintáját. Ha biztosra akart volna menni (mert ő sem tudta tutira, hogy Tibi az apa), akkor leadja Sándorét és Diáét (apa-lánya, és könnyedén tudott volna szerezni tőlük mintát), majd bediktálja a laborban, hogy ez Szappanos Tiboré és Varga Stefié, megállapítják az apa-lánya DNS-egyezőséget és Marosi ugyanúgy kipengeti a 102 millát.
4/10
napraforgó 2020 márc. 27. - 14:20:24 4/10 Előzmény amira_daaa
(12853/18030)
Ennek az elméletnek az a szépséghibája, hogy egy kislány miért tartaná a levelezőpartnere leveleit egy ládában egy lalakatolt erdei kunyhóban?
Nem emlékszem, hogy a ládika is le volt-e zárva, de ha igen, akkor a levelek tuti hogy Szappanos anyunak szóltak.
Szerintem nyugodjunk bele, az a levélrengeteg Gorán és Szappanosné levélváltása volt sok-sok éven keresztül.
Ha lefordittatnák, tán még az is benne lenne, hogy Zsuzsanna időről időre tájékoztatja a szeretőjét a lánya fejlődéséről.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 27. - 13:38:29 9/10 Előzmény napraforgó
(12852/18030)
igen elég fura, én azt gonodlom hogy majd kihozzák a levelekből hogy igazábol nem is Sz-né Zsuzsannnának jöttek hanem egy másik Zsuzsannának és az egész TT nyomozás vakvágány volt. Mert ugye azért ilyen átlag névvel többen élhetnek, aztán kiderül hogy hoppá tényleg. Mert ezek a szivecskék hát eléggé gyerekesek és végül kiderülnek hogy valami ukrán-szerb levelezőtársa volt az egyik kislánynak a falubol aki már jo régen elköltözött. Ezt gondolom. Gorán kavarhatott mással is. De ez magán vélemény. én el tudom képzelnii hogy vakvágány volt ez a nyomozás is
4/10
napraforgó 2020 márc. 27. - 13:34:51 4/10 Előzmény amira_daaa
(12851/18030)
Nem. Az valami rém a Harry Potter történetekből. Én nem olvastam, mások mondták.