1/10
janderka 2020 márc. 27. - 02:49:22 1/10
(12830/18030)
Az egyik jelenetben a mobilteló közelin ez volt a dátum.
3/10
Kuttyánszki 2020 márc. 27. - 00:06:02 3/10 Előzmény guess.who
(12829/18030)
Stefánia kinéz az ablakon, hogy hahó, ki van itt?!...
Az ablak továbbra is tárva marad, úgy bújik vissza rettegve az ágyba. :D
Rosszabb, mint a Sikoly-ban, ott legalább első volt bezárni ajtót, ablakot!
3/10
Heatseeker 2020 márc. 26. - 22:49:05 3/10 Előzmény amira_daaa
(12828/18030)
Jó, a ,,személyes mintavétel" nálam a ,,hivatalos"-at jelenti, de valóban így jobban hangzik. De emlékezz csak Anikóra, aki leadta Tibi és Stefi mintáját. Ha biztosra akart volna menni (mert ő sem tudta tutira, hogy Tibi az apa), akkor leadja Sándorét és Diáét (apa-lánya, és könnyedén tudott volna szerezni tőlük mintát), majd bediktálja a laborban, hogy ez Szappanos Tiboré és Varga Stefié, megállapítják az apa-lánya DNS-egyezőséget és Marosi ugyanúgy kipengeti a 102 millát.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 26. - 22:36:00 9/10 Előzmény Heatseeker
(12827/18030)
azzal egésziteném ki amit irtál hogy hivatalos normális dns vétel nem történt mert monica is egy rágobol vett mintát, meg a borotvábol, de ki garantálja hogy ki használta. Szerintem ezt az egész dns szálat kár volt megbolygatni.
3/10
Heatseeker 2020 márc. 26. - 22:32:44 3/10 Előzmény guess.who
(12826/18030)
Én nem írtam olyat, hogy mindenkinek az eredeti halotti anyakönyvi kivonat ,,jár", és nem is ez a lényeg, hanem hogy nincs bizonyíték a mama halálára, se kézzel írott, se nyomtatott. Jegyző és hivatali tanú sem megy ki a helyszínre, ha az örökösök megegyeznek. Eltemettetni halotti bizonyítvány nélkül is lehet (sajnos van benne tapasztalatom), sokszor a temetés után készül csak el. A jegyző kiküld egy értesítőt a nyilvántartás szerinti örökösöknek, akik a hagyatéki tárgyaláson nyilatkoznak, hogy milyen ingó (300 ezer Ft feletti értékben) és ingatlan vagyona volt az elhunytnak, esetleg tudnak-e még egyéb személyről, aki örökös lehet, de nem kapott értesítőt. (A közjegyző nem nyomoz ez ügyben.) Ha van végrendelet, akkor a közjegyző ismerteti, ha nincs, akkor az öröklési jog lép életbe. Ha az örökösök bármelyike ezt nem fogadja el, fellebbezhet 15 napig. De ezt valószínűleg kár is boncolgatni, mivel előzetesből kiderült, az öreglány nincs a halotti nyilvántartásban. Kíváncsi leszek, Tibinek eszébe jut-e, hogy az apjára is rákérdezzen. Abban egyetértek veled, hogy ha utánanéztek volna az anyakönyvi dolgoknak, az egész sorozat nem létezne. Ahogy azzal is minden részben az agyamra mennek, hogy a DNS-eredmény által bárki kieshet az örökségből, miközben sem személyes mintavétel nem történt, sem a törvény nem rendelkezik így. De tudom, itt más a ,,szabály".
4/10
napraforgó 2020 márc. 26. - 22:08:18 4/10
(12825/18030)
Kovács reggelinél zavarta meg Danit a lovarda megtekintésével. Babika meg az esti telefon miatt hivja. és láss csudát Ökörapátiból a 10 km-re lévő Kárásziba este 7-re haza is ért. Érdekes ez az ökörapáti időszámitás.
Tibiék amikor először mentek a fakunyhót megkeresni, reggeli nélkül indultak el, és a délután 4-kor kezdődő fodrászat avató ünnepségre épp csak hazaértek a faluszélén, tán negyedórányira lévő kunyhótól.
Érdekesek ezek az egész napos semmi kis programok.
guess.who 2020 márc. 26. - 22:03:07 Előzmény napraforgó
(12824/18030)
Ezt én még nem tudom, mert nem láttam a mai részt. De úgy sejtem a mondatod alapján, hogy csak még nagyobb idiótaságba lavíroznak bele a készítők. Szokás szerint.
guess.who 2020 márc. 26. - 22:02:00
(12823/18030)
Nem ugrik be. Fura, hogy nagyon magasan vannak az ablakai (és/vagy alacsony a plafonja) és jellegzetes T alakúak.
Elsőre azt mondanám, hogy a kisbolt mögé épített sufni lehet, de azon nem láttunk ablakot, meg az ajtó egyáltalán nincs jó helyen. De túl sok szabad hely nincs már, úgyhogy marad a Szappanos házzal szembeni öregotthon, amin eddig csak kamuablakok voltak. :)

Én is mindig le vagyok maradva egy brossúrával, majd holnap látom a mai epizódot. :D
4/10
napraforgó 2020 márc. 26. - 21:59:54 4/10 Előzmény guess.who
(12822/18030)
Miután szegény rákos asszony skorbutot kapott és elkóborolt az erdőben. Most még Mónika variációjára vagyok kiváncsi.
guess.who 2020 márc. 26. - 21:52:34 Előzmény napraforgó
(12821/18030)
"Rátelefonál az anyjára és hazahivja, fél a szellemektől."
Szóval akkor Stefán eddig csak buta liba volt, most már végképp debil lesz belőle is?

Megjegyzem: fél a szellemektől? És a papírrepülőt, meg rajta a nyomtatott üzenetet is a szellemek küldték? De ha szellemek, akkor miért nem a tükkörre írták fel, ami zuhanyozáskor látszott volna? ;)
guess.who 2020 márc. 26. - 21:50:24
(12820/18030)
Jó, hát eddig mindig olyan fura véletlen volt, hogy az összes jelentősebb ünnepet minden szereplő átaludta. Meg a vasárnapokat is, vagy inkább a komplett hétvégéket. Így aztán simán elképzelhető, hogy Tomika a hétköznapokat töltötte csak éber állapotban, és az általa 8 hónapnak vélt eltelt idő már valójában 10-11 hónap. :)
guess.who 2020 márc. 26. - 21:48:05
(12819/18030)
Nem, úgy értettem, hogy azzal lett volna tele a média, hogy egy egyszerű falusi, tüdőgyulladásos parasztasszonyt elgázolt egy busz.
guess.who 2020 márc. 26. - 21:47:02 Előzmény janderka
(12818/18030)
Még puszi sem volt. Pedig korábban a tévészobában együtt is aludtak - igaz, külön ülőbútoron. :D
7/10
Rojita 2020 márc. 26. - 21:34:42 7/10
(12817/18030)
Ibolya börtönben, Attila börtönben. Csoda, h Józsi nem lett vmi deviáns.
4/10
napraforgó 2020 márc. 26. - 21:30:54 4/10
(12816/18030)
61. rész
Dani reggelizik, amikor jön Franciska Kovács ezredessel, aki az unokájának szeretné megvenni a lovardát. Megnézi a házat, a lovakat.
Tomika az apját hivja egy autóból, de Andika veszi fel és lerázza Tomit. Nándi zuhanyozik, aztán megy dolgozni, úgyhogy ne is jöjjön, mert nem lesznek otthon.
Aztán a nő letagadja Nándinak, hogy a fia kereste.
Stefi reggel kókadt, Anikó faggatja. A lány elmeséli, hogy rosszul aludt, mintha szellemek jártak volna a szobájában és ezt a fenyegető üzenetet hagyták, mutatja. Ki lehetett , aki ezt irta, kérdi az anyja, mire Stefi közli, szerinte Kata.
Dia Szlávennel ébred és megint faggatja, tényleg elküldted Olgát és tényleg utánadobtad a bőröndjeit? Na és mi lesz Maarlenkával? Talán jobb lenne neki otthon a nagyanyjával. Itt nincsenek barátai, nem járhat iskolába, be van zárva egy 70 éves nénivel. De Szlávent most nem érdekli Marlenka sorsa, visszabújik a takaró alá Diával.
Tibiék is reggeliznek, Vali elmondja nekik, hogy Tominak van egy elmélete, a levelek alapján rájött, hogy Mónika apja nem Kálmán.
Dodi reggelizni hivja Renátót és Olgát, de ők nem érnek rá, mert mennek most a szabóhoz esküvői ruhát csináltatni. Kicsit huzakodnak, hogy ki fizesse a menyasszonyi ruhát.Dodi akarja rendezni a lagzit Olga "hozományának" hatására.
Kovács végre elárulja Daninak, hogy Józsi az unokája, neki szánja a lovardát meglepetésül. Közben rácsörög Babika, akinek azt hazudja, hogy egy katonai szemlén van. Babika mondja, hogy este 7-kor Józsi hivni fogja őket, legyen akkora otthon.
Tomi megérkezik az apja házához. A liftnél összefut Andikával, aki azt mondja, hogy az apja már elment otthonról. Tomi ügyesen becsapja a nőt és beszáll a liftbe, hogy majd ő megnézi, hogy valóban nincs otthon az apja.
Nándi hivatalos telefont intéz, amikor Tomi belép, elmondja, hogy Andika nem adta át az üzenetét. Tomi azt kéri az apjától, hogy törjön be a DNS laborba és semmisitse meg a Szappanos aktákat. Nándi közli, ez nem lehetséges. De Tomi azt mondja neki kell az a pénz, mert nősülni akar. Nándi simán lehülyézi.
Zsóka és Krisztián röhögnek a papirrepülős trükkön, és Zsóka újabb ötletet talált ki ma estére.
Tibi be akar menni a paphoz, hogy megtudja miben halt meg az anyja. Kristóf rávágja, hogy rákban, neki ezt mondta az apja. Vali megjegyzi, hogy szégyen, hogy ennyire nem törődtek a szüleikkel, hogy még azt sem tudják, miben halt meg az anyjuk.
Dzsenike közli Anikóval, hogy átmegy recepciósnak a panzióba, az neki jobb lehetőség. Megköszöni Anikónak, hogy dolgozhatott nála, de ő nem cukrász. A lány azt javasolja Anikónak, hogy hivja vissza Valit, mert az emberek már únják a sok rétest, meg a kárászi hipermarketből hozatott krémeseket.
Renátó bemutatja a szabónak a menyasszonyát, aki kijelenti, hogy ő pirosban akar férjhezmenni. Renátó megpróbálja lebeszélni, a piros az ördög szine, de a nő hajthatatlan.
Misi Zsókát keresi, aki épp Krisztóval beszéli meg az esti programot. Misi féltékenykedik, de Zsóka kimagyarázza, csak azt beszélte meg, hogy milyen húsokat hozasson a kárászi hentestől, mert itthon már nincs semmi, Misi elhordta a görényeknek. Misi aggódik, mert 10 görényt még nem sikerült befognia, és másnap be kell mennie a központba. Nem szeretné a frissen visszaszerzett állását megint
Tibi és Vali megérkezik a kárászi templomhoz, Vali inti, ne csináljon balhét. Tibi a szokásos modorában üdvözli a "tiszteletest". Ekkor megkérdik, hogy ismerte-e a pap az anyját. Végülrákérdez, hogy miben halt meg az anyja. A pap nem emlékszik, végül kiböki, hogy a skorbut vitte el.
Nándi faggatja Tomit, hogy mondja el, kit akar elvenni. Amikor Tomi elmondja, hogy Franciska és van egy 12 éves lánya. Az apja nem érti, hány éves az a nő? Nem a pénzét szereti-e benne a nő.
Dzsennike jelentkezik munkára, Vili átadja a munkaruháját. Jön Subicz és csorgatja a nyálát a lány láttán. Vili rendreinti, a személyzetet majd ő eligazitja.
Olga egy térdigérő piros ruhát próbál és nem hagyja magát lebeszélni, hiába ajánlgatnak neki kéket, rózsaszint. Olga ráadásul közli, hogy azt szeretné, ha Reni is pirosban lenne.
Dani és Kovács aláirja az adásvételi előszerződést és Kovács átad előlegként/foglalóként 3 millió forintot. Franciska még jelzi Daninak, hogy nézhet neki egy olcsó albérletet.
Kovács hazatér, Babika idegesen várja, 20 év után végre beszélhetnek a lányukkal. A nő leirta, hogy mit akar a lányának mondani. Hogy nem múlt el nap, hogy ne gondoltak volna rá.
Misi jelentkezik a főnökénél, aki megkérdi, mi van a görényekkel? Misi elmondja, csak 20-at sikerült befogni. De ha az a 10 kinnmarad, akkor azok elszaporodnak és kiirtanak mindent maguk körül. Ráparancsol, hogy akárhogy is, de fogja be azt a 10 maradék görényt.
Ibolya felhivja a szüleit, de a telefonban annyit mond, hogy ő kitart Attila mellett, nem választhatják el őket egymástól. Arra, hogy találkozott-e a fiával, a nő nem is válaszol, bontja a vonalat.
Tibi otthon elmondja Kristófnak, hogy a pap egy negyedik variánst adott elő az anyjuk halálát illetően.
Zsóka és Krisztián este megint mesterkedik, ijesztő hangokat akarnak lejátszani Stefinek. Stefi lefekszik, amikor a nyitott ablakon bejön a zaj. Kinéz az ablakon, lehelete látszik (!) Rátelefonál az anyjára és hazahivja, fél a szellemektől. Anikó hazaér, Zsókáék a kocsma háta mögött elosonnak.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 26. - 21:17:01 9/10 Előzmény kék szem
(12815/18030)
szerintem él az öregasszony csak elhagyta Kálmánt és igy egysezrubb volt hogy elzavarta vagy ment magátol és Kálmán igy jobban elfogadta adolgokat, A levél meg megtévesztés hogy senki ne gondolja, hogy elhuzott Goránnal jo messzire. Gorán szerintem már Münchenben vagy Ausztriában él, Mamikával de mivel ugye ők erre az ereklyére szagot fognak, igy meg fog jelenni a mamika ( nem biztos hogy elárulja hogy ő az bár a falubeliek felismernék) és Gorán is.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 26. - 21:14:00 9/10
(12814/18030)
Más: Nándi vajon mit nyomoz ki Franckarikáról?

:::::: hogy szereti a pénzt és már sok hapsit megkopasztott vagy pedig valaki embere vagy jo barátja ( én fenntartom a véleményem hogy Franckarika tulságosan furán viselkedik és nem is ugy mintha egy ingatlanos lenne.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 26. - 21:12:29 9/10 Előzmény janderka
(12813/18030)
Ez a szerencsétlen Renátó legalább egyszer megtömte már az ő csudálatos testű Olgáját mielőtt elvenné? Vagy akárcsak smárolt vele 1x is?

:::::: a pedofil és szexista kommenteket én szoktam irni, kérem szépen,
a válasz: Jandi, sajnos itt betartják az igazi katolikus módit se csok se testi érintkezés, egy ölelés belefér utána is aktus csak két miatyánk és hiszekegy után, illetve előtte utána szentelt vizzel való fürdés.

További kérdés esetén keresse fel lelkészét vagy a pápát :d
1/10
janderka 2020 márc. 26. - 21:09:00 1/10
(12812/18030)
Ez a szabólegény jól hozza a figurát. A
Fazonra tiszta Mekk Elek.
1/10
janderka 2020 márc. 26. - 21:06:09 1/10
(12811/18030)
:))))))