offtopic
guess.who 2020 ápr. 15. - 09:52:03
(13610/18030)
Miért kellene, hogy szó essen a 24 órázásról a hivatalos hírekben? Ez egy belső technikai megoldás, amiben jórészt az otthon vezetője dönt. Egyébként látogatási tilalom egy hónapja van már az otthonokban - csak hát ugye ezekkel az idősekkel napi szinten foglalkozni kell (pl. pelenkázni, gyógyszerezni, etetni), és a dolgozók, a konyhások stb. mind-mind "kívülről" jönnek, azaz nincsenek bezárva a falak közé. Emellett -és így fertőzték meg a budapesti otthonokat is- rendszeresen vannak olyan idősek, akiket orvosi vizsgálatra, kezelésekre, kontrollra, gyógytornára stb. kell vinni külső kórházakba, ahol persze simán lehet(ett) már fertőzött, aki továbbadta egy-egy ilyen embernek a vírus, aki bevitte a(z egyébként elzárt) falak mögé, és ott az állandó összezártság miatt pillanatok alatt továbbfertőztek rengeteg másik idős embert.
A 24 órázásnak több oka is lehet (de gondolom, Luci87 majd elmondja, ha akarja): egyrészt az, hogy a normál ügymenethez képest most nagyon fontos, hogy állandó felügyelet alatt legyenek az otthon lakói, másrészt az esetleg fertőzésgyanús dolgozókat azonnal ki kell zárni onnan (és karanténba küldeni), ilyenkor pedig a munkájukat a még megmaradók kénytelenek átvenni. Ha tíz dolgozóból csak hármat elküldenek karanténba, az már a korábbi 8 órás beosztást 16 órásra növeli - ha meg 6 kiesik, akkor máris az van, hogy a maradék négynek állandóan bent kell lennie. Egyébként i8 órában is nagyon kemény munka egy ilyen idősotthon (kivéve ha teljesen érzéketlen valaki és soha nem érez fáradtságot - de ilyen csak a Terminátor, bár ez itt most nem annyira vicces), 24 órázva meg ki tudja, meddig lehet bírni?!
1/10
janderka 2020 ápr. 15. - 09:51:49 1/10 Előzmény guess.who
(13609/18030)
A bulvármédia menti a menthetőnek hittet. Dehogy torzították el az arcát. Xantus full ilyen megroggyant nő ma már, mint amit játszatnak vele. Béke szépségénak elszálló poraira.
https://nlc.hu/sztarok/20200414/xantus-barbara-draga-orokosok-akkor-es-most-familia-kft/
guess.who 2020 ápr. 15. - 09:42:51 Előzmény napraforgó
(13608/18030)
"De hogy annyira a múltban rekedt, hogy csak a volt férjéért, Attiláért van oda, senki és semmi nem érdekli, még a tulajdon fia sem, akit kisgyerekként hagyott ott? Na ez már eléggé érthetetlen. "

Pedig ezt elég jól oldották meg. Gondolj bele a helyzetébe kicsit jobban: ő 20 évvel ezelőtt bekerült a börtönbe úgy, hogy Attilácskája volt csak (elvileg a szüleivel éppen rossz volt a kapcsolata), és azóta kívülről nem jutott be hozzá semmi hír. Számára a 20 eltelt évben nem változott semmi, az akkori helyzet betonozódott csak bele a fejébe: Attila ugyanaz a sármos ( :D ) fiatalember maradt, akit szeretett, a szüleit ugyanúgy utálja, a gyerek meg... Fene tudja, hogy született Józsi, lehet, hogy már akkor is zakkant (esetleg kábszeres) volt Ibolyka és eleve elvették tőle a gyereket. És hát húsz év után lát egy vadidegen öregasszonyt és egy szintén vadidegen felnőtt srácot? Számára az egyetlen lehetséges kapcsolódási pont Attila, senki mást nem ismer. Csoda, hogy egyáltalán magyarul szólalt meg.
guess.who 2020 ápr. 15. - 09:37:02 Előzmény Pünkösdi Kató
(13607/18030)
"Zizi mamáról, Vali édesanyjáról eddig egy szó sem esett. Honnan kerül elő ez az öregasszony hirtelen?"
Újabb értelmetlen mellékszál (Józsiék thaiföldi útjával együtt), mert már ennyire nem mennek a főbb szálak, azokra nincs ötlet, így telipakolják megint fölösleges időhúzással. Gondolj bele, hogy csak a Parti Nórás jelenet is majdnem egy egész részt kitöltött - ami amúgy két perc alatt ment volna le a valóságban. :)
3/10
Sumomo_ 2020 ápr. 15. - 09:34:27 3/10 Előzmény luci87
(13606/18030)
Akkor Neked is szóljon a taps! Hálás köszönet!
guess.who 2020 ápr. 15. - 09:33:48
(13605/18030)
Persze, eddig már párszor megcsillantotta a válás lehetőségét, szerintem most ígéri meg negyedszer - arról nem is szólva, hogy Marosinál "alá is írta a papírokat" (bármit jelentsen is ez) és megígérte, hogy nem teszi a lábát többé Apátiba. Ehhez képest azonnal visszament és azóta is ott héderel.
Szóval nagyjából 0 % az esélye annak, hogy a negyedik évad végéig elváljanak, hiszen akkor ki lehetne dobni az egész, vele kapcsolatos szálat és napi 3 perc maradna a műsoridőből... :)
guess.who 2020 ápr. 15. - 09:31:25 Előzmény Rojita
(13604/18030)
Biztos, hogy csak smink volt?
4/10
napraforgó 2020 ápr. 15. - 09:00:38 4/10 Előzmény luci87
(13603/18030)
Azt én megértem, hogy valaaki megzakkan a börtönben, pláne jó 20 év alatt egy idegen országban, ahol a nyelvet sem érti. De hogy annyira a múltban rekedt, hogy csak a volt férjéért, Attiláért van oda, senki és semmi nem érdekli, még a tulajdon fia sem, akit kisgyerekként hagyott ott? Na ez már eléggé érthetetlen. Furának találom, hogy még csak nem is kérdezősködött, kivel mi van. Hogy a szüleire haragszik, mert ellenezték a házasságát egy kétes egzisztenciával, azt még megérteném, de hogy a szerelmétől született gyereke sem érdekli, azt nem tudom lenyelni.
Talán lesz még jelenete a nőnek, nem ez az egyetlen perc.
Amúgy borzasztóan nézett ki, mint aki el van ásva a föld alá, semmi normális, nőies külső, hát nem egy thaiföldi üdülés a börtönük.
4/10
offtopic
luci87 2020 ápr. 15. - 08:43:13 4/10
(13602/18030)
Bocsi,nem olvastam vissza az előző oldalt, látom írtatok már róla...
4/10
offtopic
luci87 2020 ápr. 15. - 08:41:35 4/10
(13601/18030)
Sajnos én ,testközelből tapasztalom, idősotthonban dolgozom.Áttértünk múlt héten a 24 órázásra...:( No látogatás, no csomag,remélem nem tart sokáig, és megússzuk mindannyian..
4/10
luci87 2020 ápr. 15. - 08:38:58 4/10 Előzmény napraforgó
(13600/18030)
Igen, eléggé..Nem ez az emlegetett ZIZI mama lesz a Molnár Piroska?Akire azt hittük sokan, Tibiék anyját fogja játszani, közben az meg Vándor Éva lett?

Más...Mit szóltok Józsika anyjához,nem semmi volt..:( Mint egy aligátor, csak nézett, felpattant és elrohant, egy mondata volt..Semmi érzelem, meghatottság, öröm nem látszott az arcán,mint egy maszk olyan volt rajta, rezzenéstelen...
8/10
Pünkösdi Kató 2020 ápr. 15. - 06:05:58 8/10 Előzmény napraforgó
(13599/18030)
Szerintem vöröses szőke, de tetszett, ahogy legutóbb jött a wellnesbe a csomaggal és ott téblábolt. Mi lett végül azzal a csomaggal?
4/10
napraforgó 2020 ápr. 15. - 06:04:27 4/10
(13598/18030)
Zizi mamáról, Vali édesanyjáról eddig egy szó sem esett. Honnan kerül elő ez az öregasszony hirtelen?

Nekem amúgy életszerűtlen, hogy itt soha senki szüleiről, testvéreiről, családtagjairól nem esik szó,, mintha mindenki egyke lenne.
Akár Zsókának, Misinek is élhetnének a szülei. És Sándornak is, hisz ő még fiatalabb is. És akár testvérei is lehetnének. De itt még csak emlités szinten sincs senkinek senkije.
8/10
offtopic
Pünkösdi Kató 2020 ápr. 15. - 06:03:25 8/10
(13597/18030)
Akkor nem jól fogalmaztam. Felesleges a mindennapi teszt a melóhelyen, az utcán, stb. Kell a határnál, idősotthonokban, egészségügyben, ahol fokozottabb a veszély. Én aut is el tudom képzelni, hogy menő JózskaPistát Mancival együtt tesztelik az utcán, negatív, aztán önmagukra feloldják a részleges kijárást.
offtopic
guess.who 2020 ápr. 14. - 22:26:18 Előzmény Pünkösdi Kató
(13596/18030)
De mondok egy másik, talán közérthetőbb példát: a gépjárművek eredetivzsgája. Ha a vásárlás után a mai napon elviszed az autódat eredetvizsgálatra, akkor azt tudják megmondani, hogy a vizsgálat pillanatában az autó NEM lopott, minden rendben volt a papírjaival - de ez semmiben NEM akadályozza meg azt, hogy holnap ellopják a kocsit. Ugyanakkor neked, mint vevőnek mégis fontos a vizsgálat, hiszen nyilván nem akarsz orgazda lenni, nem akarsz egy romos, de úgy-ahogy kipofozott autót megvenni stb.
7/10
Rojita 2020 ápr. 14. - 22:25:55 7/10
(13595/18030)
Nagyon jó volt Ibolya /Xantus sminkje.
offtopic
guess.who 2020 ápr. 14. - 22:22:57 Előzmény Pünkösdi Kató
(13594/18030)
Viszont ha kedden sem tesztelik, akkor nem veszik észre azt sem, ha már akkor fertőzött - és szerdán ő maga is továbbfertőzhet másik kétszáz embert. És igazán nagy veszélye éppen ez utóbbinak van: a fiatalabb, jó állapotban levő emberek jó részének nem okoz semmi gondot a vírus (akár tünetmentesek is lehetnek), de attól még fertőzőképesek, és simán végigfertőzhetik a szüleiket, nagyszüleiket - akik esetleg már kifejezetten a veszélyeztetett korban vannak, esetleg többféle alapbetegségük is van, ami mellé egy ilyen, durva vírusfertőzés irtó veszélyes lehet. Ne az élet, hanem a halál oldaláról nézd, s máris megérted, hogy miért lenne elemi érdeke mindenkinek, hogy minél többet teszteljenek, olyanokat is, akiket már napokkal-hetekkel korábban teszteltek. És a pozitív embereknek a rokonait, ismerőseit, kontaktjait is azonnal tesztelni kellene, mert rájuk is érvényes az, hogy a lappangási és/vagy tünetmentes időszakban is fertőzhetnek tovább - aminek éppen a megakadályozása lenne a cél.

A tisztifőorvos ebben az egyben igazat mondott mondta: a teszt NEM gyógyít önmagában - azt viszont én teszem hozzá, hogy éppen a későbbi, az egészségügyet erősen megterhelő, tömegesen jelentkező fertőzöttek számát jelentősen lecsökkentheti azzal, ha hamarabb elkülöníthető a fertőzött személy és megakadályozza a további fertőzéseket.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 22:18:21 4/10
(13593/18030)
Ha nem Icuka, akkor a szállitófiú, aki a többi áru mellett a lisztet is szállitja a panziónak. Habár én élelmiszert csak a kisboltba láttam szállitani, de a szőke CBA-s srác hozta a bútorokat is a panzióba.
guess.who 2020 ápr. 14. - 22:15:09 Előzmény kék szem
(13592/18030)
Tartok tőle, hogy azért vezetik fel az esküvősdit ennyire -hm- "markánsan" és ennyire erőltetik azt, hogy Renike egy ostoba papucs lett (pedig az elején Józsinak megmentette a gyűrűjét úgy, hogy megverte az elrablót!), Alga meg ilyen "ájtatos", mert valami olyasmi jelenetet terveznek. Gondolom, az, vagyis a meghiusuló esküvő lesz az évad lezárásának nagy durranása - de hát azt már a második évad végén is elbaltázták, szerintem nagyon gyengusz volt Marosiék műkincsgyűjtős bejelentése.

Ha viszont valóban ezzel az Algás-Renikés esküvővel zárják le a harmadik évadot, az azért is gyalázatos lesz, mert továbbra is az a véleményem, hogy sem Renike (bármennyire is szerettük eredetileg), sem Alga NEM főszereplő, pont huszadrangú, hogy mi lesz velük. Legalább a negyedik évadra adhatnának "ex-Drágaörökösök" címet a sorozatnak, hogy jelezzék: már semmi köze nincs az egésznek az eredeti szándékhoz. :)
4/10
napraforgó 2020 ápr. 14. - 22:15:04 4/10
(13591/18030)
Ez csak akkor igaz, ha negativ a lelet. Mert ha pozitiv, akkor azonnal meg kell kezdeni a kezelést.
És a mintavételt negativ lelet esetén is lehet ismételgetni. És a legkisebb gyanús jelre meg is kell.