grizlee13 2020 ápr. 24. - 22:09:19
(13970/18030)
Ez a feladat a szünetre, megkeresni hogy Szlávennek vagy Olgának volt-e közös jelenete a munkásparaszttal, Jenővel alias Goran Sipsicscsel :D nem emlékszem én sem, de simán lehet.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 22:07:13 4/10 Előzmény amira_daaa
(13969/18030)
Anyakönyvezetőnek, de aaz nincs, csak Kárásziban.

Ja és a pap nem eskethet, csak az érvényes polgári házassági anyakönyvi kivonat alapján!
4/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 22:05:05 4/10 Előzmény amira_daaa
(13968/18030)
Bizony,az előzetesben Marosi épp oktatta Franckarikát, hogy az állitólagos lányát már kétszer kellett megmentenie Szlávennek.
Vagyis Francinak csak kamuból volt lánya. Őt is bedobták Ökörapátiba, hogy figyelje a Szappanosokat, ezért kezdett ki Danival, aztán helyette meg a kis hülye Tompikával, igy közelről figyelhette őket.
9/10
amira_daaa 2020 ápr. 24. - 22:01:16 9/10 Előzmény Lambada
(13967/18030)
a polgárit azt amugy Subicznak vagy Moninak kellett volna összeadnia?
5/10
Lambada 2020 ápr. 24. - 21:57:32 5/10 Előzmény napraforgó
(13966/18030)
Én is meg voltam győződve arról, hogy vagy megzavarják az esküvőt, vagy Olga nem mondja ki az igent. Nem is értem, minek kellett összeházasítani őket, végképp nem illenek egymáshoz. Olga aligha érheti be Renátóval Szláven után! Hogy is gondolták az alkotók, hogy megkötik a házasságot - hacsak majd valamit ki nem találnak később, hogy érvénytelen, mert nem volt polgári esküvő. (Ezt viszont a papnak tudnia kellett volna!)
9/10
amira_daaa 2020 ápr. 24. - 21:57:25 9/10 Előzmény napraforgó
(13965/18030)
hát gratulálok pedig magunknak. Napraforgo köszi az összefoglalókat. :D szerintem a nem halt meg Kálmán mivel az én és a te ötleted volt igy hát tetszett nekik. :D és hogy Gorán Jenő az a másik azt is már miota irogatjuk itt :D

én is vártam valamit hogy például jön Szláven a lovon és odavágtat és közli hogy " Alga ne menj hozzá Renátohoz a szivem még a tied :D vagy valami totál nem várt fordulat. Vagy Zukai belevagolva elrabolta volna a szoborral együtt erre meg kimondta az igent :( tipikus . :D

Hogy bedrotozták őket meg hányszor de hányszor irtam hogy Gorán is a házat és a szobort is és TT-ék majdnem meg is találták a lehallgato készüléket. :D DE jött Vili szoval még Vili is lehet simán Gorán embere, de aki tuti hogy Gorán embere még az Franckarika :D
9/10
amira_daaa 2020 ápr. 24. - 21:54:19 9/10 Előzmény Nickname123
(13964/18030)
nem találkozott vele mert nem volt közös jelenetük ugy minthogy Kata se volt nagyon a panzioban sem. de valaki irta itt hogy nem votl közös jelenetük és nyilván kerülte is. a másik hogy nem akkor volt Alga vároban Szláven Szegeden igy amig felujitották a házikot addig Szláven nem volt ott. Alga jött csak meg ő meg bujkált ez volt a második évad elején.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 21:50:27 4/10
(13963/18030)
Szerintem vagy nagyon okosak vagyunk, mert már rég kitaláltuk, hogy a Jenő a Gorán, vagy az alkotók lenyúlták a jó kis ötletet.
Már az is a fórumozók ötlete volt, hogy Kálmán meg sem halt. Ezt már az első évad óta mondogatjuk.
-----------
Én végig azt hittem, hogy megzavarják az esküvőt még az igen kimondása előtt és minimum elrabolják Olgát, a szűzzel, vagy anélkül.

Amúgy kérdezném, hogyan házasodhattak össze Olgáék, egyházi áldással, ha nem volt meg a polgári esküvő?
3/10
Nickname123 2020 ápr. 24. - 21:45:47 3/10
(13962/18030)
Ez az okorseg csucsa. Ha Jeno Goran, akkor Szlaven sose talalkozott volna a faluban Jenovel, azaz Gorannal mikozben hetekig ujitotta fel Kalman bacsi hazat? Es azt kovetoen is tobbszor visszajart a faluba. Szlaven ismeri Gorant, felismerte volna es az elkepzelhetetlen egy akkora telepulesen, hogy nem latta volna meg Szlaven Gorant akar veletlenul is. Emellett Olga is ismeri Gorant, o is talalkozhatott vele a faluban. Arra nem emlekszem, h kozos jeleneteik voltak-e vagy sem barmelyikuknek Jenovel, de ez az egesz mar a nezok hulyenek nezese vagy megsem Jeno Goran.
9/10
amira_daaa 2020 ápr. 24. - 21:44:02 9/10 Előzmény Lambada
(13961/18030)
én mondtam hogy Jenő lesz Gorán :D és hogy bepoloskázta őket :D végre bejött azért egy-két tipp :D
4/10
napraforgó 2020 ápr. 24. - 21:40:38 4/10
(13960/18030)
80. - évadzáró epizód
Margit és Lujzi a szabadnapján a kárászi piacra indul, amikor egy autó húz el mellettük. Megérkezik Rudolf, a szobrász és a kecskeszobor tőgyét tapogatja. Úgy néz ki, valamit kivesz onnan. Aztán bemegy a panzióba. Beletesz valamit egy boritékba és csenget a recepción. Dorothyval szeretne találkozni, de Mónika nem akarja ilyen korán felkelteni a hölgyet. Erre Rudolf nála hagyja a boritékot és távozik. Mónika a szobájában felnyitja a boritékot és látja, hogy valami poloska. Tibinek igaza volt!
A kocsmát elkezdik feldissziteni virágokkal, meg kicsit átrendezik a helyiséget. Hátul lesz az oltár, oldalt a zenekar. Megérkezik a cigányzenekar, Armandó vőfélyként rigmust szaval és itatja a vendégeket. Megkezdődik a mulatozás.
Dzsenifer referál Vilinek, hogy minden vendég megérkezett, Dorothy meg kéri, hogy Vili kisérje el a lagziba. Dzseni elkéredzkedik, hogy segitsen a testvéreinek. Jön Subicz és elmondja, hogy a szobabiciklit adná nászajándékba az ifjú párnak. Vili aggodalmaskoik, az a szálloda leltári tulajdona.
Mónika visszahallgatja az adatrögziő készülék által felvett hangfelvételeket. Megint rögziti a ezeket a diktafonján.
Tibiék készülődnek az esküvőre. Vali szereti az esküvőket, de Tibit csak a szobor érdekli. Beront Mónika és mutatja a poloskát, ezt a bolond szobrász adta be reggel Dorothynak. A hangfájlok egy részét Gorán Sipsics titkositotta. Vajon mit akar lehallgatni Gorán? Talán Kálmánt keresi?
Tibi közli, megtalálták az apjuk kincsét, azt ők elhozzák a lakodalomból.
Zsóka öltözködik, Misi sürgeti, erre Zsóka át akar öltözni. A nagyestélyiről Misi lebeszéli, nem öltözheti túl a menyasszonyt.
Előkerül Renátó piros szmokingban, csillámos gallérral. Aztán István atya is jön fehér esketői diszruhában. Az atya úgy tudja, hogy Olga első esküvője nem egyházi esküvő volt, igy nincs akadálya a szertartásnak. (Mi eddig úgy tudtuk, hogy bizony egyházi esküvőjük volt, ezt Szláven és Olga is igy mesélték)
Mónika odaadja Dorothynak Rudolf küldeményét és megdicséri a ruháját. A nő mondja, hogy egy folklór esküvőre hivatalos. Aztán megnézi a lehallgatót, amely kijelzi, hogy azt már aznap megnézték. Azonnal hivja a főnökét, siessen, baj van!
Mónikánál kopognak, Józsi áll az ajtóban, virágfüzérekkel. Egymásnak esnek, csókdosnak.
Szláven elhozta a szobrot és az oltárra helyezi. Renátónak azt mondja, vigyázzon rá nagyon, mert értékes, majd távozik. Az atya döbbenten néz. Megérkezik a menyasszony pirosban és Olga mérgesen néz, hogy kerül ide ez a szobor? A pap elkezdi a szertartást. Olga elég ijedt arcot vág és folyton az ajtót nézi. Megérkeznek a Szappanosok is, szokás szerint Tibi feltűnősködik. Olga az atya kérdésre alig akarja kimondani az igent és most már páni félelem tükröződik az arcán.
Mahics és Zukai is megérkeznek a kocsma elé, el akarnak vegyülni a násznép között. A hátsó ajtón akarnak bemenni, de ott ül a zenekar. Ekkor berúgják a fodrászat ajtaját onnan mennek be.
Dorothy és Vili is benyit és igy hallják, hogy Tibi balhét rendez, hangosan visszakéri a szobrot, ami az apai örökségük. Mahics közbeszól, az az ő megrendelőjéé. Mielőtt verekedés törne ki, Armandó Mahicsot, Dodi meg Tibit fogja le és kiviszik őket a fodrászat ajtaján. Armadó gyorskötözővel hátrakötötte a kezüket, igy dobták ki őket.
Olga a csokrot dobja el a lányoknak, a Kristóffal érkezett Laura kapja el. Eközben István atya fogja a szobrot és elmenekül. Dorothy utánafut, de az atya beszáll az autójába és elmenekül.
Zsóka még mindig a ruhákat próbálgatja, végül nem mennek sehová, megeszik az otthoni libamájat.
Olga és Renátó a gratulációkat fogadja, majd észreveszik, hogy eltünt a szobor. Kitör a kiabálás, amikor az ajtón belép JENŐ! Erre a hangoskodásnak vége szaakad.
István atya a szoborral megérkezik a templomába, ahol már vár rá Kálmán. A kincseknek menniük kell! Már felfedezték őket, itt nincsenek biztonságban. És ezért a csaaládja sem.
Tibi felelősségre vonja Jenőt, mit keres itt? Jenő közli, hogy az a szobor, amit elloptak, az övé, a Szent Száva templom igazolását mutatja, amely szerint háborús hőstetteiért neki ajándékozták, még 1997-ben. És bejelenti, hogy az ő valódi neve Gorán Sipsics! Mindenki elhűlten néz, leginkább Tibi.
Kálmán és az atya tanakodnak, hol rejtsék el a kincseket, amikor megjelenik Marosi és Benedek alezredes és rövid üdvözlés után magukhoz veszik az ereklyéket. Marosi azt mondja Kálmánnak, túl korán jött elő, még nem telt el az év. Az öreg közli, hogy még ma éjjel visszamegy a búvóhelyére.
Aztán látható, hogy a kincseket nagy rendőri biztositással viszi valahová.
5/10
stutamad 2020 ápr. 24. - 21:40:03 5/10
(13959/18030)
Ezek szerint minden kamu (belülről), kicsit hasonlít ez a sorozat a Truman showhoz. :D
5/10
Lambada 2020 ápr. 24. - 21:33:14 5/10
(13958/18030)
Gratulálok mindazoknak, akik kitalálták, hogy a munkás-paraszt lesz Goran Sipsics!
9/10
amira_daaa 2020 ápr. 24. - 21:12:23 9/10 Előzmény stutamad
(13957/18030)
szerintem pedig de mert ezen rugoznak Kristof és Panna dolognál is, hogy mivel nem tudnak elválni igy Pannna is kap pénzt Mónikánál miért ne lenne igy, csak ugye Nándi probálta a tüzet még itt tartani, hogy kapjon ő is örökséget azért 50 milla az 50 milla csak feleségjelölt belekakilt a sztoriba,
9/10
amira_daaa 2020 ápr. 24. - 21:11:14 9/10 Előzmény janderka
(13956/18030)
ezek szerint eszkalálodik az évadzáro :D
5/10
stutamad 2020 ápr. 24. - 21:00:58 5/10
(13955/18030)
Nem minősül közös vagyonnak tudtommal.
5/10
stutamad 2020 ápr. 24. - 20:57:44 5/10
(13954/18030)
Mónika honnan tudta hol volt a poloska?
1/10
janderka 2020 ápr. 24. - 20:38:12 1/10
(13953/18030)
Micsoda egy orbitális nagy faszság ez már most az elején is - és hol van még a vége...
guess.who 2020 ápr. 24. - 20:35:59 Előzmény napraforgó
(13952/18030)
Egyébként még mindig az a vicc, hogy tömör aranyként minimum 500 kg lenne a szobor, de ha mondjuk belül üreges, akkor is 1-200 kiló - Szláven meg úgy dobálja a hátára, mintha fröccsöntött műanyag lenne. Ahogy az is. :D

Különben nagyon gyanús volt, hogy Marositól úgy hozta el, hogy ki sem bontotta, meg sem nézte, csak ráhúzta (a fejére!) a hátizsákot. Biztosra veszem, hogy lesz ezzel még valami kavarás, pl. hamis a szobor, az eredetit Marosi őrzi stb.
9/10
amira_daaa 2020 ápr. 24. - 20:31:33 9/10 Előzmény svejci
(13951/18030)
ne felejtsd el ha Mónica és Nándi elválnak Nándi nem kap Monika örökségéből mint férj, erre senki nem gondolt? hogy Nándi is számit pénzre?