7/10
Rojita 2020 szept. 21. - 23:16:43 7/10
(14610/18030)
Csak egy apróság. Hallotta vki, h nálunk egy rendőrhöz, sőt rendőrtiszthez vki úgy szól, h "Figyeljen ide őrmester! v. Figyeljen ide százados!, vagy Figyeljen ide alezredes!" ??
Így egy amcsi filmet szinkronizálnak tökéletlenül. A magyar nyelvben a megszólított személy foglalkozása mellé mindig hozzátesszük, h "úr"

(Viszont, itt most megkérdezem a fiúktól, h mi a protokoll, ha az országúton megállítja Őket egy női rendőr? Hogyan válaszolnak? "Igaza van őrmester kisasszony, de..., vagy " Nem vettem észre őrmester asszony", vagy simán " hát akkor fizetek hölgyem". Mit mondtok ilyen helyzetben?)
1/10
janderka 2020 szept. 21. - 23:10:53 1/10 Előzmény Rojita
(14609/18030)
Én már nem nézem ezt a hulladékot, de mosz tényleg ez volt a pénzének a háttere?!
7/10
Rojita 2020 szept. 21. - 22:56:40 7/10
(14608/18030)
Nekem úgy tűnik, a szerzők helyből akarták megugrani a legnagyobb rejtélyt, amit hónapokig találgattunk; miből volt Kálmánnak 600 milla leadózott öröksége + osztrák kisház? ??
Mert, nem tett pénzzé műkincset, nem nyert a lottón és nem volt (Jolikával közös) gyógynövény - üzlete. Hanem volt magyarokra, (ill. szlovákokra) jellemző sültkrumpli- vállalata, sőt, hálózata. Méghozzá olyan vállalkozása, ami csúcsnyereségesen profitál a tulajdonos távollétében is. (Nem mentek bele olyan részletekbe, h ez hogy lehetséges egy nemszakács, vagy nemvendéglátós embertől? Ráadásul, a jelek szerint Kálmán tökéletes antitalentum volt a konyhában. Mindig a felesége látta el, majd egy bejárónő. ) Felejthető nüansz. Két mondattal helyre tették a témát.
Aki elhiszi, próbálja utánozni.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 21:53:02 4/10 Előzmény amira_daaa
(14607/18030)
Gondolod, hogy Dodi bácsi engedné őt bejelentkezni, ha azt látja, hogy nem szereti a kicsi fiát?
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 21:51:44 4/10 Előzmény amira_daaa
(14606/18030)
Én arra gondolok, hogy Gorán, a snájdig épitész is a jófiúkhoz tartozik, és azért nem üldözte a papot, mert tudta, hogy a műkincsek visszajutnak a helyükre.
Én úgy tippelem, hogy Kálmán csak a felesége elcsábitása miatt haragszik rá, a műkincsek megőrzésében tán egyetértettek.

A Gorán - Bogdán féle szakadásnak is valószinűleg az volt az oka, hogy Bogdán saját célra akarta felhasználni az egyházi műkincseket, Gorán meg csak ideiglenesen őrizetbe akarta venni azokat.
De ez persze csak tipp.
9/10
offtopic
amira_daaa 2020 szept. 21. - 21:46:34 9/10 Előzmény napraforgó
(14605/18030)
maradjunk annyiban, hogy Olga ha csak hülyiti Renit három évig vagy kettőig akkor is megkapta volna az állampolgárságot mert magyar lakcim kell hozzá, de nem tudl komplikált sztori
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 21:41:36 4/10 Előzmény amira_daaa
(14604/18030)
Jó, hát én inkább a tényekre szoritkozom, az ökörködéseket kihagytam. A lényeg, hogy mindenki bepiált és nem nagyon emlékeztek semmire.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 21:39:05 9/10 Előzmény kék szem
(14603/18030)
igen és nem történt semmi normális azaz nem mentek oda a paphoz nem hisztizett a papnál Jenő, a pap valoszinüleg tulélte az estét, bár papot még nem raboltak el a asorozatban itt az ideje.
4/10
offtopic
napraforgó 2020 szept. 21. - 21:38:39 4/10 Előzmény amira_daaa
(14602/18030)
Vagy 20 éve egyszer utánanéztem valakinek, hogyan lehet magyar állampolgár, de azóta nagyon megváltoztak a szabályok.
A mostani érában már magyar lehet az is, akinek volt magyar állampolgár felmenője (figyelemmel a Trianon előtti határokra is), szóval nem csak házassággal lehet állampolgárságot szerezi.

Ja, és ne feledjük el azt sem, hogy valójában nem is jött létre a házasság, azt bármikor lehetne érvényteleniteni, mivel az érvényességéhez el kellett volna hálni a házasságot. Olga meg meglépett a nászéjszaka elől.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 21:38:18 9/10 Előzmény napraforgó
(14601/18030)
de mit mondott Tamásnak Kristof? na mit? :D az a lényeg :D

elmesélték ki milyen cikis dolgot csinált a lagzin :D
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 21:34:32 9/10 Előzmény kék szem
(14600/18030)
én is megnéztem de nem vagyok nagy fan csak kiváncsi voltam rá :D
kék szem 2020 szept. 21. - 21:29:18 Előzmény amira_daaa
(14599/18030)
Pláne, hogy Dorothy tudja a pap lépett le a szoborral, akkor ő még meg is próbált utána menni.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 21:28:27 4/10 Előzmény amira_daaa
(14598/18030)
Én Tompikának csak a csupasz mellkasát láttam, kis szőrőcskékkel, de engem nem izgatott fel. Kb. mint Kristóf cipő nélküli fél lába.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 21:27:03 9/10 Előzmény napraforgó
(14597/18030)
"Vali arra ébred, hogy Tibi le sem feküdt, üres az ágy mellette. Tibi egész éjjel azon filózott, hogy mindenben igaza volt! Vali azt kérdi, hog mi történt a lagziban, mert ő hamar hazajött, Tibi ott maradt. Tibi elmondja, hogy Olgát elrabolták a menyasszonyszöktetők, nem is lett meg a lagzi végéig. De mindenki jól berúgott. Majd a szoborról beszélnek, mindenki azt akarta! De a szobor eltűnt, nem tudni, hová lett.
De Jenő, aki egyben Gorán is, felszivódott az amerikai nőcskével."

érted egyik sem rohant a szobor után hanem buliztak :D


amugy HB rosszul tudja nemcsak házassággal lehet valaki szerb állampolgárbol magyar állampolgárrá, de ebbe nem mennék bele itt a szomszédságban elmesélték ezt. Viszont az a szál hogy Renike megnyerte Olgát és hogy nem hagyja el ez is érdekessé teszi a dolgokat.
kék szem 2020 szept. 21. - 21:26:32 Előzmény guess.who
(14596/18030)
Még a végén kiderül te vagy a Drága örökösök legnagyobb rajongója! Megnézted már az RTLmost+on, vagy máshol, mert nem tudtad kivárni a ma estét.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 21:23:15 4/10
(14595/18030)
Józsi Mónikával hentereg az ágban - na az a fránya y megint sztrájkolt. De gondolom rájöttetek, hogy az ágyban henteregtek.
Ha máshol is van hiány, vagy betű torlódás, nézzétek el, ha sietek, mellé ütögetek néha.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 21. - 21:21:43 9/10 Előzmény napraforgó
(14594/18030)
Tomika pucérkodos jeleneténél ugye köhöm előkerült egy mondat:D azt meg az én mániám volt :D
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 21:18:12 4/10
(14593/18030)
Nos, hallhattuk Benedek Marcit szerbül beszélni - én hiányoltam korábban, hogy nem használták ki a lehetőséget. De gondoltak rám előre is. Hihi.
4/10
napraforgó 2020 szept. 21. - 21:13:52 4/10
(14592/18030)
IV./1.
Józsi Mónikával hentereg az ágban - szent ég, lemaradtunk az esküvőről! Józsi szerint majd Vilmos megold mindent, nem sürgős felkelniük.
Kálmán autózgat Gittával és Marcival és azon filóznak, hogy Bogdánnal mi lesz. Legalább 15 év kinéz neki. De mi van, ha megszökik?, vagy hamarabb kiszabadul? Hisz el sem hagyhatta volna Szerbiát. Gorán ugyan nem bántaná Kálmán családját, de Bogdántól félti őket. mert az nem ismer irgalmat. Meg kell védeni Katicát és Stefit! Marci mindent megigér, Kálmán meg búcsúzik, a hátralévő 3 hónapra meg Gittára bizza a családját. Aztán Kálmán a sültkrumpli üzletei felől érdeklődik, de azok jól mennek, hozzák a bevételt.
Kálmán átszáll a saját sofőrjéhez, Marci és Gitta meg azon vitatkoznak, hogy miért akarja Kálmán azt, amit, de Gitta határozottan kijelenti, hogy ő teljesiti Kálmán akaratát.
Vali arra ébred, hogy Tibi le sem feküdt, üres az ágy mellette. Tibi egész éjjel azon filózott, hogy mindenben igaza volt! Vali azt kérdi, hog mi történt a lagziban, mert ő hamar hazajött, Tibi ott maradt. Tibi elmondja, hogy Olgát elrabolták a menyasszonyszöktetők, nem is lett meg a lagzi végéig. De mindenki jól berúgott. Majd a szoborról beszélnek, mindenki azt akarta! De a szobor eltűnt, nem tudni, hová lett.
De Jenő, aki egyben Gorán is, felszivódott az amerikai nőcskével.
Vilmos és Suvick az esküvői dajdajról beszélget, a polgi a bevételről érdeklődik és megörül a sok 20 ezresnek, amit Vili átad neki. Kiderül, hogy Rába Jenő és az amerikás nő még az éjjel távoztak. A polgi egy szobabiciklit ajándékozott a menyasszonynak, de a nő otthagyta. Suvick erre visszaviteti a wellnessbe.
Jolika Szlávent faggatja, hol volt az esküvő alatt? A válasz Diánál, otthon. Majd Joli közli, hogy Goránék megtalálták a falut, és a szobor is eltünt. Szláven megijed. Vajon Gorán tudja-e, hogy ő is itt van? Mert ő nem találkozott Jenővel, aki épitősködött a faluban. Még ki kéne birni azt a 3 hónapot, szóval nem szabad feltűnősködni, tanácsolja Jodi.
Icuka takaritani menne az amerikai nagyságához, de csodálkozik, hogy eltűnt a főnökével együtt, neki meg erről nem is szóltak! Rögtön szalad is Vilmoshoz, aki tájékoztatta, hogy kijelentkeztek. Aztán elküldeni Icukát a kisboltba friss zsemlékért. Icuka nem akar bevásárolni, helyette betör Mónikához, és örömmel konstatálja, hogy Józsika visszaérkezett.
Gittáék és egy rendőrökkel teli furgon megérkeznek egy repülőtérre, a szerbeket várják, akiket Gitta még az éjszaka értesitett.
Kristóf és Tomi a Kata-szobában ébred ruhában, cipőben a franciaágyon és próbálnak visszaemlékezni az előző esti történésekre. Valahol eltűnt Laura a tangó és a pálinkák között. Franciska meg el sem jött.
Vili és Mónika is a lagziról beszél, Vili elmondja, hogy Móni bátyja összeverekedett valakivel. Mónika szerint ez Tibire vall.
A két hirharang nénike segit Anikónak rendet rakni a kocsmában. Nem értik, hogy a snájdig épitész mit keresett ott az amerikai nővel? És minek nekik az a Mária szobor? Mert Lujzi és Margit azt hiszik, hogy Dorothy rabolta el a Szűz Máriát. Margit és Lujzi csak fecsegnek, nem takaritanak, mindenki mást mond, hogy ki vihette el a szobrot.
A reptérre megérkezik a szerb delegáció is, a kölcsönös üdvözlések után átadják a 3 műkincset a szerb muzeológusnőnek. Gitta a nő kérdésére elmondjaa, hogy egy maagángyűjtő, aki mellesleg az ő férje volt a végrendeletében a szerb államra hagyta ezeket a felbecsülhetetlen értékeket. A szerb nő köszöni nagyon, a társalgást B. Marci ales forditja. Gitta megkönnyebbül, amikor a szerbek elmennek.
Mónika Subiczot faggatja, mi volt az a verekedés Tibi és Mahics között? Mindenki a szobrot akarta, még az Épitő Jenő is! És kiderült, hogy ő volt Dorothy főnöke is! Ezen Móni megdöbben. Rohan megnézni a vendégkönyvet és rájön, hogy Gorán Sipsics a faluban volt! Rögtön át is megy Tibihez.
Dodi bácsi keltegeti a fiait, meg a szanaszét heverő rokonságot. Dodi közli a két nagyobb fiával, hogy szerinte az Olga eltűnt. Senki nem figyelt, csak ettek, ittak és azt sem tudják, hogy elhálták-e a nászéjszakát? Utánanéznek és valóban, Olga nem fekszik a Renike mellett.
Vali kávét főz a fiúknak, amikor berobban Mónika és kérdi Tibit mi történt tegnap este. Mónika szerette volna látni Goránt, hisz valószinűleg ő az apja. Szeretne legalább egy fényképet látni, mire Vali mutat neki egy képet, amit a cukrászda felújitásánál készitett Jenőről az overáljában.
Olga egy Szerbiába tartó buszon ül, amikor rátelefonál valaki, akivel közli, hogy a Madonna épp Szerbia felé tart és ő is a nyomában. Jó hir viszont, hogy 3 év múlva már ő is magyar állampolgár lesz. tehát minden a terv szerint halad.


9/10
offtopic
amira_daaa 2020 szept. 21. - 20:31:56 9/10 Előzmény napraforgó
(14591/18030)
online intézek mindent ( amig lehetett és kevésbé volt karanténos a történet addig mentem) most online térben intézem a dolgaimat, meg igy is dolgozom. )