9/10
amira_daaa 2020 szept. 24. - 10:17:59 9/10 Előzmény napraforgó
(14670/18030)
Köszi az összefoglalót Napraforgo

igen hülyén jött ki hogy ez a Franckarikás szálat megmutatták, főleg hogy még Tamarát is leleplezték ( jaj jaj hányszor irtam már nektek hogy Tomika nadrágjábol árado eszére hajaz a sorozat? na hányszor.

Amugy Laura is dolgozik valakinek, mert igy eléggé érdekes az egész helyzet.

Viszont Tamara még Mamszit is átejtette a palánkon.
9/10
offtopic
amira_daaa 2020 szept. 24. - 10:15:44 9/10
(14669/18030)
már bezárt
9/10
amira_daaa 2020 szept. 24. - 10:15:11 9/10
(14668/18030)
Nekem az nem teljesen világos hogy

lezáratlan szálak következő fejezete:

1. HA Dia bajba kerül miért nem kér segitséget egy teljes nap elment vele és azt is kéne tudnia hogy két nap alatt békeidőben azért el lehet egy furgont hozni Dániábol Budapestre azaz ökörfosira, Dia mit tökölt ennyit, van Mónika vagy Szláven tőle kérhetne segitséget.

2. ha eltünt a lagzin a szobor TT miért nem hivta fel az ügyvédnőt hiszen AZ Ő ÖRÖKSÉGÜK.
ügyvédnő azért ilyen esetekben szokott segiteni ( ebből látszik a forgatokönyv gyorsasága)

3. kiváncsi vagyok a "felszarvazott Renike mit csinál? " amugy én is elválnék se perc alatt aztán Olga csináljon amit akar ( bár gondolom huzzák a rétestésztát)

4. Katica se telefonál haza ( nem mintha nem hiányozna)

5. másrészt Móunyikának egy nap kell hogy elinduljon majd a langyi szobrász felé

( én közben láttam a 4. részt előre szolok hogy csak erős idegzettel elég gázos lesz )
temi3 2020 szept. 24. - 07:04:30
(14667/18030)
kösz
temi3 2020 szept. 24. - 07:01:30 Előzmény napraforgó
(14666/18030)
Subicz csak éles paródiája a mai viéki tahó, bunkó polgármestereknek. Jó karakter, remek színészi alakítással.
temi3 2020 szept. 24. - 06:56:10 Előzmény janderka
(14665/18030)
kösz. a tv okos, én nem. megpróbálom beállítani.
4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 05:11:32 4/10
(14664/18030)
Jajj, te, nem vetted még észre, hogy ez egy alternatív univerzum?
Itt más szabályok érvényesek, a téridő kontinuum sem úgy működik, mint máshol. Itt egy krumlifaloda is fél év alatt többszázmilliót termel ki tisztán.
De meglehet, hogy a sok-sok éve elhanyagolt Kálmán bácsi már sok éve működteti a nagyon is sikeres krumplizóit, csak hát sem a gyerekei, sem mi nem tudtunk róla.
Amúgy mire jók a krumplizók, ha nincsenek mellettük husizók is?
4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 05:02:55 4/10
(14663/18030)
Megmondtam én, hogy majd a végén kitalálják, hogy a mindentudó Jodika mami a nagyfőnök, ő mozgatja a szálakat a háttérből.
4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 05:01:13 4/10
(14662/18030)
A legviccesebb jelenet az volt, amikor Tibi beállit a panzióba a kecskével és nyomja a csengőt ezerrel. Erre kibukkan Vili feje a pult alól, látszik , hogy ott evett, mert rágcsál valamit.
Tibi kéri, mit kéri, mit kéri, követeli, hogy azonnal hivja ide Mónikát, mire Vili el.
Mónika épp Subiczcal beszélget (a polgármesteri iroda némileg átalakult, eltűntek a nagy szőrös párnák és az ügyfelek rendes karosszékben ülhetnek, nem kagylófotelokban.)
Jön Vili fénylő sanzsán öltönyében, mire a szokásos melegitői egyikében üldögélő Suvick azt mondja: Vilmos, maga fénylik, mint a Salamon töke.
Vili nem válaszol erre, csak Maunikához fordul: Egy úr keresi magát és egy kecske.
Mónika összetéveszthetetlen arckifejezéssel: Kicsoda???
Vili: A kedves bátyja.
Móni: A bátyám nem kedves, ő TibI!
Aztán kimennek, a polgi meg még félhalkan a távozó Vili után mormolja : Szripió - vagyis 3PO, utalva Vili csillogó, aranyosan fénylő öltönyére.

Látom, Guess.Who, te is észrevetted, én jót kacagtam rajta.

Nekem egyre jobban tetszik a vidéki tahó és a dörzsölt ügyvéd elemeit ötvöző, ízes beszédű, tréningruhákat hordó polgármester.
Olyannyira disszonáns, annyira nem stimmel rajta semmi és mégis annyira önazonos. Nem is tudom, mit lehet rá mondani, én néha csak tátom a szám.
1/10
janderka 2020 szept. 23. - 22:35:26 1/10
(14661/18030)
Ti még nézitek? Nekem eszembe se jut már odakapcsolni.
guess.who 2020 szept. 23. - 22:24:28 Előzmény napraforgó
(14660/18030)
Éppen most jutott eszembe, hogy szörnyű, hogy immár a negyedik évadot kezdik el, és még eddig EGYSZER sem volt emberrablás ebben a remek krimisorozatban! Pedig mekkora ötlet és milyen jó jeleneteket lehetne hozzá kapcsolni, hiszen egyáltalán nem önismétlő, nem klisés és számtalan szereplővel meg lehet csinálni egymás után vagy egyszerre, sőt: többször is... És erre tessék: már a harmadik részben meg is vagyunk vele.

Mondjuk ahhoz azért kell tehetség, hogy egy záró évad évadnyitóját elkezdjék irtó alacsony színvonalon - és utána függőlegesen beleálljanak a földbe három rész alatt. Az eddigi egyetlen értékelhető momentum Suvick "3PO" beszólása volt, de valamiért biztos vagyok benne, hogy az is impro volt, nem a szövegkönyvet mondta fel.
7/10
Rojita 2020 szept. 23. - 22:03:59 7/10
(14659/18030)
Van itt vki világutazó? Amira? Szokás az, h szállodák, panziók recepciójának falát telerakják tele befőttes üvegekkel? Nem tudom pontosan kivenni az üvegek tartalmát: meggykompót, pucolt mogyoró, száraztészta?
Jól néznek ki, én is ilyenekben tartom a lencsét, babot, vaniliáscukrot is, de a spájzban és a konyhában.
7/10
Rojita 2020 szept. 23. - 21:53:24 7/10 Előzmény napraforgó
(14658/18030)
Annyira utáltuk Démont (Női szekció), h megpróbálják utólag kicsit kimosdatni...
Bár, most már, a vége felé, az derül ki, h senki se az, akinek mondja magát. Ezek után feltételezem, h Zsoca és Benedek juhász is a Belső Elhárítás embere. Vanessza meg különlegesen kiképzett, drogkereső és személyvédő állat, őrmesteri rangban.
4/10
napraforgó 2020 szept. 23. - 21:31:06 4/10
(14657/18030)
No, csak megvolt az emberrabolás, rögtön hármas. Ha lúd, legyen kövér.
Összeszámolhatnánk, ki nem volt még elrabolva....
Klassz, hogy ez a világ legbiztonságosabb faluja, és csak itt védhetők meg hatékonyan a Szappanos ivadékok....

Más: Tamara eddig a bűbájos Joli néne fogadott gyermeke/unokája volt, most meg kiderül, hogy Tomikára telepitett kémfióka, aki sajnos elszúrta a megfigyelést.
Lehet, hogy nem is Nándi tüntette el a lányt, hanem Marosi keze volt benne?
4/10
napraforgó 2020 szept. 23. - 21:26:03 4/10
(14656/18030)
3. sz.
Diát a telefon ébreszti. Mahics hivja és tájékoztatja, hogy a barátai nemsokára megérkeznek Németországba. Igyekezzen, nehogy zárva maradjon a teherautó hátulja. Vegye rá a nagyfülű barátját, hogy szerezze vissza a szobrot.
A fogdaőr Attilát hivja, látogatója jött. Bogdán és Milán meg cukkolják, hogy mennyi látogatója van.
Marosi Laurát instruálja a napi feladatokból, amikor csengetnek. Nincs bejelentett ügyfél. Laura ajtót nyit, Franciska érkezett és szeretne Marosival beszélni, jogi tanácsot kérne. Laura a saját segitségét ajánlja, de Franci ragaszkodik az ügyvédnőhöz. Gitta fogadja és kiküldi Laurát. Majd rápirit Francira, minek jött ide, senki nem tudhatja, hogy ők ismerik egymást. Az úgynevezett lányát is már kétszer kellett Szlávennek megmenteni. Franciska közli, hogy azért jött, mert megszerezte Dorothy teljes telefonkönyvét. Gitta faggatja, hogy szerezte meg? Franci végül elárulja, hogy Tomikán keresztül. Aztán a nő előleget kér és Marosi leszámol neki 500 ezret. Marosi tesz még egy megjegyzést Tamarára, aki ügyetlen volt, drogügybe keveredett és ezt Tomi apja rögtön kiszúrta. Franci vigyázzon jobban, nehogy lelepleződjék.
Dia az apját faggatja, mikor beszélt utoljára Lalival? És Stefi hivta-e Anikót? Sanyi rosszat sejt, de hiába kérdi, hogy van-e valami baj, Dia kitérő választ ad, majd elmegy dolgozni. Sanyi rögtön felhvja Anikót és bogarat tesz a fülébe, hivják föl a gyerekeiket.
Mónika Vilit faggatja, hogy-hogy hirtelen, egy óra alatt 12 új foglalásuk van? És hogy-hogy minden lány 20 év körüli? Vili elmondja, hogy Suvick szépségversenyt akar rendezni. Mónika rögtön üvöltözni kezd Jánosért. Lekapja Suvickot a 10 körméről, egyszer már volt egy botrány a két prostival, nehogy most is ez legyen a fiatal csajokkal. Subicz előadja, hogy valóban meg akarja rendezni a szépségversenyt és majd az egyik versenyszám az asszonycipelő versenyen való részvétel lesz. (Subicz fénylő, vigyorgó képe kész tanulmány.)
Tibi Vanesszát sétáltatja a lovarda felé és találkozik Renátóval. Küldené el Amerikába, nászútra, hogy megkeresse az anyját. De Reni elárulja, hogy násza sem volt, nemhogy nászút! Tibi előbb cikizi, hogy csődöt mondott, és ő szivesen felkészitette volna, de aztán csak megérti, hogy a menyasszony meglépett, ezért olyan bánatos most Renátó. Küldené egyedül Renátót Amerikába, de a fiú lerázza, hagyja őt békén.
Józsi ment látogatóba az apjához és elmondja, hogy Thaiföldön járt, találkozott az anyjával is. És mindent tud. Miért tette ezt az anyjával? Tudja, hogy Attila küldte Bécsbe, hogy adjon postára pár droggal teli csomagot, de ő ezt nem tette meg, megsemmisitette a drogot, de mégis feldobták és ártatlanul itélték el. De hamarosan hazajön, mert itthon fogják az ügyét tárgyalni. Az anyja mindennek ellenére még most is őt szereti, ót emlegeti, ezért segiteni fog az apjának is kiszabadulni, de nem engedi, hogy még egyszer fájdalmat okozzon neki.
Misi épp a titkos kolbászraktárát akarja megdézsmálni, amikor rácsörög Sanyi és mondja, hogy sem Lali, sem Stefi nem elérhető, jó lenne, ha ő is megpróbálni elérni Danit. Persze Dani is ki van kapcsolva. Sanyi elárulja, hogy Diácska nagyon furcsa, mióta Mahics nála járt hajat igazittatni. Rögtön indulnak Diához a fodrászatba. Dia tagadja, hogy bármi lenne és elküldi az apjáékat. De Misi és Sanyi gyanakszik, ezért megkeresik Szlávent.
Tibi bohóckodik a kecskével a kecskeszobornál, majd az apja szobrát mutogatja neki, majd beugrik neki, hogy a szobrász volt, aki Dorothy kémkészülékét elhelyezte a szoborban, tehát rajta keresztül elérhetik az amcsi nőt és azon keresztül Goránjenőt.
Tibi rögtön beállit a panzióba a kecskével és szóváltásba keveredik Vilivel a kecske miatt. Vili kihivja Mónikát a recepcióra. Mónika kiviteti a kecskét Vilivel, majd meghallgatja Tibi legújabb ötletét. Majd a Rudolf elvezeti őket Goránjenőhöz. Tibi máris indulna, de Mónika nem ér rá, mert a panzió ügyeit intézi. Megegyeznek a holnap délutánban, majd otthon kitalálják, hogyan környékezzék meg Rudolfot.
Margitka és Lujzika idétlenkedik a kisboltban, Lujzi megpróbálja meglovagolni Margitot. Elmesélik Kristófnak is az asszonycipelő versenyt, és javasolják, hogy ő is nevezzen be Laurával. Azt állitják, hogy a verseny győztese mindenféle nyereményt kap, fridzsidert, lapos TV-t, meg elektromos fűkaszát.
Zukai jelenti Mahicsnak, hogy a 3 fogvatartott éhes, meg álmos, kéne valamit csinálni. Majd közli, ő nem vesz részt ebben az emberrablásban. Erre Mahics pisztolyt fog rá és közli, vagy meglesz a szobor, vagy a pszichopata Bogdán kiirtja a családjukat. De azért azt megengedi, hogy a foglyok kapjanak enni és valami takarót is, nehogy megfázzanak.
A ksboltban most Terike osztja az észt Erzsikének, közben kekszet és sovány túrót vesz, hogy lefogyjon a versenyre. Kristóf rákérdez, hogy tán csak nem indul ő is a Zeusszal, de Terike nagy komolyan mondja, hogy de bizony.
Misi és Sanyi elmondja Szlávennek, hogy Mahics meglátogatta Diát és a lány azóta nagyon furcsa.
Laura rákérdez Marosira, hogy honnan ismeri Franciska az ügyvédnőt, mert ő nem mesélt neki semmit a munkájáról. Gitta erre azt mondja, hogy Tamás beszélt neki róla.
Kristóf felhivja Laurát, és megkérdi, hogy lenne-e kedve lovagolni rajta, majd elmeséli neki az asszonyfuttatást. Laura megkérdi, hogy Kristóf lehetségesnek tartja-e, hogy Tamás beajánlotta Francit Marosinál. Mert marosi Tamásra hivatkozott, de neki van egy olyaan gyanúja, hogy már régótta ismerik egymást. Kéri Kristófot, hogy finoman nyomozzon utána.
Szláven kifaggatja Diát, hogy mit akart tőle Mahics. Dia idegesen elárulja, hogy megmutatta neki az elrabolt Danit, Lalit és Stefit megkötözve, meg azt, hogy megigérte, hogy mindannyiukat megöli, ha nem kapja meg a szobrot. Szláven erre azt mondja neki, hogy menjen haza és ne mozduljon ki otthonról, ha kell jelentsen beteget, de ne mutatkozzon.
guess.who 2020 szept. 23. - 20:03:48
(14655/18030)
Oké, de az a sztori szerint háromnegyed éve volt mindössze. Ennyi idő alatt a semmiből felépít egy nagyon menő és jól prosperáló krumplihálózatot, ami ráadásul működik a tulaj nélkül is? Vannak meredek dolgok így is ebben a csudában, de ezt még fánkozóval sem tudták mások megcsinálni...
offtopic
guess.who 2020 szept. 23. - 20:01:52 Előzmény napraforgó
(14654/18030)
Ide vezet az, ha egy barbibaba elmar maga mellől minden értelmesebb embert, aki még legalább nyomokban emlékezne arra, hogy miket is állítottak a korábbi évadokban...
guess.who 2020 szept. 23. - 19:59:10
(14653/18030)
Ezen az "Icuka a KÉT szobában is járt" jeleneten én is hangosan röhögtem. Még képet SEM cseréltek, ugyanazok vannak a falon, minden tök ugyanaz.
4/10
napraforgó 2020 szept. 23. - 19:13:59 4/10
(14652/18030)
Igen, lehet akár Benedek is, habár én biztos vagyok abban, hogy Olga magának akarja a szobrot és nem Benedeknek, vagy Goránnak, pláne nem Bogdánnak akarja kikaparni a gesztenyét. Bogdánnak nem adta ki a madonnát akkor sem, amikor a fogja volt, miért tenné meg most.
4/10
napraforgó 2020 szept. 23. - 19:04:42 4/10
(14651/18030)
Benedek volt, aki nyaggatta Marosit, hogy valóban "ezt" kell tegyük? Mármint hogy átadják a műtárgyakat a szerb hatóságoknak. Marosi nagyon határozott volt, igen, meg kell tenniük, ez volt a megbizója akarata, és ezért fizeti.

Benedekről még inkább el tudom képzelni, hogy kétkulacsos, aki csalja a feleségét, az a szeretőjét is becsaphatja.