guess.who 2020 szept. 25. - 15:41:34 Előzmény napraforgó
(14730/18030)
"Joli néni most arra utalhatott Szlávennek, hogy csináltatnak egy másolatot a nagy Máriából is"
És mindezt egy vacak fotóról, aminek nagyjából a közepén, két cm-es méretben látszik az eredetiben méteres szobor EGY oldala... :)
A fröccsöntő géphez amúgy kell egy (negatív) forma is, tehát előbb azt kell megszobornia nagyhangú barátunknak - de azért annak is előfeltétele, hogy a hitelességhez minél részletesebb képek (vagy maga az eredeti) álljon rendelkezésre.


Az asszonycipelésnél meg Zsokica simán felajánlott az Egylet pénzéből egymilliót a lányoknak (plusz szállás, étkezés is fizetendő), szóval megint úgy viselkedik, mintha az az ő pénze lenne vagy ő dönthetne felette. Pedig nem is olyan régen rúgták ki az egyletből.
offtopic
guess.who 2020 szept. 25. - 15:37:37
(14729/18030)
Vietnamiak már a hetvenes években is éltek itt, nyilván elsősorban menekültek és egyetemisták. De azt kétlem, hogy akár ők, akár a thai kolónia annyira jelentős lenne, és olyan fontos dolgokban szervezkedhetnének, hogy érdemes lenne kémekkel figyeltetnie őket az anyaországnak... Főleg egy jellemzően NEM thai vagy vietnami emberrel, aki azért -ismerjük el minden rasszizmus nélkül- meglehetősen különbözik tőlük, szóval nehezen tud elvegyülni...
4/10
napraforgó 2020 szept. 25. - 12:16:59 4/10
(14728/18030)
Szerintem átlag fiatal lányok voltak. Voltak köztük alacsonyak, magasak, csinosak és kevésbé csinosak is. 12 egy tucat.
Én azon röhögtem, hogy Ökörapáti Szépeként azt hitték, hogy majd karibi luxusutat, meg cabriót, meg a bánat tudja még mit fognak nyerni. Hát ilyet még a Magyarország Szépe sem nagyon nyer.
4/10
napraforgó 2020 szept. 25. - 12:10:50 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(14727/18030)
Nekem is tetszett a 3PO öltöny, azt hiszem, hogy Vilinek van ilyen ezüst szinben is.
4/10
napraforgó 2020 szept. 25. - 12:10:00 4/10
(14726/18030)
Sok jó kérdés. Elmúlt a szüret bál nélkül, sőt szőlőt se szedtek le egy fürtöt se, mert nem is termesztik. Asszonycipelő verseny elvileg már évek óta van és mindig lenkeháza nyert. Mondjuk azt nem értem, hogy miért novemberben rendezik, amikor már kabátot is kell venni.
A szerb beteg Magyarországról akarta átcsempészni Szerbiába a Giotto másolatot, valódinak vélvén azt.
1/10
janderka 2020 szept. 25. - 11:56:08 1/10 Előzmény napraforgó
(14725/18030)
Egy szeptemberi szüreti bál plakátja volt kint a posta falán sokáig. Azzal mi lett?
8/10
Pünkösdi Kató 2020 szept. 25. - 11:21:19 8/10
(14724/18030)
Kérem vissza Vilmos fényes öltönyét!!!!! Nekem tetszik, mármint rajta:))) Bírtam, amikor a múltkori leállás utolsó részében idegességében a zacskót gyűrte, majd kisimította. Ebbe a szerepbe való ez a pedáns jellem.
Kérem a fényes öltönyt vissza!!!!
4/10
napraforgó 2020 szept. 25. - 11:14:39 4/10
(14723/18030)
Azt hiszem, hogy Subicznak nem annyira fontos, hogy a lányok mennyire szépek, leginkább az a fontos, hogy pehelysúlyúak legyenek.

Ennek az ostoba asszonycipelő versenynek amúgy semmi tétje nincs, csak az, hogy büszkék lehetnek magukra, hogy legyőzték Lenkeházát.

Vajon mennyire öregbiti Ökörapáti hirnevét egy ilyen ostoba verseny, amit a Szépitő Egylet pénzéből akarnak finanszirozni?
4/10
napraforgó 2020 szept. 25. - 11:09:42 4/10
(14722/18030)
Ezt én sem tudom teljesen követni. Eddig csak a kicsiből volt másolat, a Giottoból. Egy másolat volt a szerb beteg gyomrában, egyet megtartott Kálmán (de akkor hogy-hogy nem ő rendelte meg a másolatokat???), egyet megtartott a szobrász, Rudolf is. Az eredeti meg István atyánál volt a káriászi templomban.

Joli néni most arra utalhatott Szlávennek, hogy csináltatnak egy másolatot a nagy Máriából is és majd azt adják oda Mahicséknak.

Mondjuk nem értem, hogy fog ez a tetű lassú Rudolf egy-két nap alatt egy pontos másolatot késziteni a Szűzből, még azzal együtt is, hogy megvannak a pontos adatok a szobor méreteiről.

Jó, tudom, fröccsöntő géppel, de most tegyünk úgy, mint akik elhiszik, hogy az a szerencsétlen szobor valóban értékes lenne.
guess.who 2020 szept. 25. - 08:22:50 Előzmény napraforgó
(14721/18030)
Most szerintem azt adták elő, hogy Ibolya Bécsben kellett volna, hogy feladja a thaiföldi csomagot (logikátlanság az egész), de nem tette meg, mert jókislány volt. És Zsókica az elmúlt évadban a kisfüzetben megnézte, hogy húsz éve nem adtak fel csomagot Thaiföldre Ökörapátiból...

Persze valójában talán néhány hónapig megőrzik a csomagok adatait (a jelenlegi számítógépes rendszerben!). Legyünk megengedőek: 1-2 évig. De korábbi, pláne húsz évvel ezelőtti csomagról az égvilágon semmi nincs. Pláne nincs egy Ökörapáti posta kockás füzetében egy Bécsben feladott thaiföldi csomagról.
Nem értem, miért erőltetik ezt annyira, jobb lett volna, ha akkor régen elhangzik a baromság és annyiban hagyják, nem szedik elő újra és újra, hátha elfelejtjük... Ahogy például a Szappanos-rokonokat keresgélő Krisztó és Stefán is csak egyszer kapott lakcímes felvilágosítást Zsokkancstól, azóta hálistennek nem akart anyakönyvvezetőt játszani a postásnéni.
guess.who 2020 szept. 25. - 08:16:15 Előzmény napraforgó
(14720/18030)
Egyébként Szláven és Mahics abban egyeztek meg, hogy "videot küld" minden reggel Mahics a megadott mailcímre. Nem videohívást, nem élőt... Azaz abban sem egyeztek meg, hogy például mindig az aznap reggeli újságot tartsák jól láthatóan a kezükben (vagy valami hasonló sablon hülyeség), így a videokból tehát pont nem derül ki, hogy azok mikor készülnek.
Más kérdés, hogy ez az egész újabb emberrablós ökörapátiság megint nem más, mint üres fenyegetések és még üresebb ígérgetések halmaza. Egy felfújt és megborotvált léggömb. :)
guess.who 2020 szept. 25. - 08:13:12 Előzmény napraforgó
(14719/18030)
És a szokásos barbibabás slendriánság...

Gazsi: "Kelet-ázsiai kém lettem"
Oké, hogy régen tanultam már földrajzot, de nekem nem rémlik olyan ország, hogy "Kelet-Ázsia". Vagy amikor kém lett, akkor egyből 5-10 ország titkosszolgálatának kezdett kémkedni? Arra azért kíváncsi lennék, hogy mondjuk egy burmai vagy bhutáni kémszervezetet mennyiben érdekelte huszonéve az a közép-európai, pontszerű kiterjedésű, világpolitikailag abszolút jelentéktelen ország, hogy ottani kémet vásárolt magának?

Szláven hazudik Sanyiéknak, hogy "a gyerekek üzenetet küldtek", mert Laller az olajfúrón és vihar, nem tud telefonálni (biztos telexen küldte az üzit, vagy füstjelekkel)... Már csak azt szeretném tudni, hogy az újszegény Stefán mégis mi a szöszt csinál egy olajfúrótornyon a körömszakértői diplomájával?!

Az sem volt rossz, hogy a három kisliba a MauniCás közös jelenetükhöz LEJÖTT a lépcsőn Suvickkal - pedig előtte az étkezőben voltak, ami ugye állítólag a lépcső ALATT nyílik... :)
offtopic
guess.who 2020 szept. 25. - 08:08:11
(14718/18030)

Maradjunk inkább az "átlagos főiskolás lányok" megjelölésnél. Néhányuk amúgy biztosan színész(képzős), máshonnan is ismerős az arcuk, de azért ha bármikor végigmennél a Körúton, garantáltan találhatnál ötven szebbet...


4/10
napraforgó 2020 szept. 25. - 03:54:38 4/10 Előzmény napraforgó
(14717/18030)
lemaradt egy nulla a 2-e mögül. Helyesen 2 évvel ezelőtt
4/10
napraforgó 2020 szept. 25. - 03:51:36 4/10
(14716/18030)
Lenkeháza már máskor is volt, néha Szláven ott is kézbesitett, máskor meg mondták, hogy X, vagy Y Lenkeháza felé távozott, vagy épp onnan jött.
4/10
napraforgó 2020 szept. 25. - 03:46:58 4/10
(14715/18030)
Szláven még valamikor vagy a második, vagy a harmadik évadban kiásta az erdőben a szüzet és odaadta a zsaroló Olgának annak fejében, hogy elválik tőle. Akkor Olga hazautazott Szerbiába a szoborral, meghülyitette Bogdánt, odaigérte neki, előleget kapott tőle, de nem adta át a szobrot, hanem egy barátjánál rejtegette Belgrádban. Aztán a pénzzel utazott haza, amit aztán mindenki megtalált, Maunika a panzió szekrényében, majd Sztojkáék igy végül odadta megőrzésre Szlávennek, aki a zár nélküli páncél faládájában őrizgette néhány rongy alatt, amig Olgica újra magához nem vette.
Aztán Olga a szobrot újra áthozatta a belgrádi haverjával és a buszpályaudvaron átvette tőle (és nem átadta neki, ahogy te irod). Sztojkááék vitték haza, a szobor meg ott volt kettejük között Renátóval. Reni csinált is pár szelfit és az a kép került be az esküvői meghivóba.
Aztán Szláven visszalopta a szobrot Sztojkáék kanapéjának aljából, de aztán mégiscsak visszadta az esküvőn. Ez volt az ára, hogy Olga aláirja a válási papirokat. Innentől meg tiszta a kép, a pap ellopta, majd Kálmánnal együtt átadták Marosinak és Benedeknek, ők meg a szerb hatóságoknak.
kék szem 2020 szept. 24. - 22:03:37
(14714/18030)
Olga buszon utazik és valakivel beszél telefonon. Felvetődött a kérdés. Kivel beszélhetett Olga? Lehet Dr. Marosival, rendőrnek mondott Benedekkel, azok közül valamelyik emberrel akik Szerbiába vitték a Szarajevói Szüzet?
kék szem 2020 szept. 24. - 21:40:59 Előzmény napraforgó
(14713/18030)
"Nekem úgy rémlik..." írod, már ketten vagyunk. Nekem is így rémlik. Most van az Ökörapáti postán számítógép, legalább is a monitort és a klaviatúrát láttam. De, a vizsgált időszakban biztos nem volt csak kockás füzet.
4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 21:35:46 4/10
(14712/18030)
Nekem úgy rémlik, hogy Zsókának nem a Bécs - Bangkok viszonylatban kellett a postaforgalmat vizsgálnia, hanem Ökörapáti és Thaiföld közötti. És mivel az ő postáján nincs számitógép, csak a kis kockás füzeteiből tudta kinézni az adatokat (a 21 évvel ezelőttieket...) Jahajj.
És ez Gazsinak nem jutott eszébe hamarabb? Most el tudta intézni az unokájának a börtönlátogatást, 2 évvel korábban nem tudott bejutni a lányához.
kék szem 2020 szept. 24. - 21:33:31
(14711/18030)
Józsika jól el van a maga kis szerszámos sufnijában. Meg alkalmanként Mónika ágyikójában. Ő aztán be nem költözne barátja házába.