4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 21:28:04 4/10 Előzmény guess.who
(14710/18030)
Ja, és Szláven a roppant biztonságos fásládában tartotta a Szűz Máriát, ahonnan Alga korábban a pénzét lopta vissza, meg a drónt is onnan vitte el, talán Attila? Mindenki ugrásra készen várt, hogy odavigye a szobrot a kocsmába a plénum elé.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 24. - 21:22:23 9/10
(14709/18030)
és milyen hamar meg is szervezték a lányokat :D
4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 21:17:43 4/10
(14708/18030)
4. rész
A fiatal lányok a panzió éttermében méltatlankodnak, hogy korán fel kellett kelniük. Egymást cikizik, de jön a polgármester és ismerteti a menetrendet. A lányokat tornasorba állitja nagyság szerint. De Vili jön és elhivja.
Babika a faház konyhájában rámolgat, amikor jön Gazsi egy csokor virággal. Babika nem akarja meghallgatni, de Gazsi ragaszkodik hozzá. Elmondja, hogy amikor Ibolya bajba került, őt is értesitette az elháritás. Nem avatkozhatott közbe, mert akkor a lányukat halálra itélik.Az akkori politikai viszonyok nem tették lehetővé, hogy beavatkozzon.
Icuka panaszkodik a polginak, ő ezt nem birja már. Hajnal óta ugrál a csitriknek. Még Vili is a pártjára áll. Suvick szerint az ő dolguk a vendégek igényeinek kielégitése.
A polgi visszatér a lányokhoz, akik kérdik, hol lesz a szépségverseny. Majd a Főtéren, a bikinis felvonulás meg a kocsmában. A lányok méltatlankodnak, hogy micsoda ótvar verseny ez. Aztán Suvick magával visz 3 lányt, hogy megmutassa a verseny helyszinét.
Szláven hátulról elkapja a biliárdozó Mahics nyakát és rászól, hogy ne ijesztgesse a barátnőjét. Mire Mahics, kár a barátaitokért. Megmondta a csajnak, hogy ha elpofázza, akkor megölik őket. Szláven közli, hogy a szobrot visszavitték a belgrádi nagytemplomba és fegyveresek őrzik. Mahicsot ez nem érdekli, akkor is szerezze vissza. Szláven alkudozik, engedje el a foglyokat. Mahics kijelenti, majd, ha megkapja a szobrot. Szláven beleegyezik, de ragaszkodik hozzá, hogy, hogy a foglyokat vigyék szállodába és kapjanak rendes ellátást. Mahics elfogadja, azzal, hogy csak egy útszéli eldugott motelba viszik őket. Szláven minden nap reggel 7-kor kér egy videóhivást a foglyokról. Ebben maradnak.
Kristóf és Tomi átrendezik a régi szobájukat, összetolják a két ágyat, hogy Laurának kényelmes legyen, ha már ennyi időt tölt lenn. Eközben Kristóf faggatni kezdi Tomit, hogy hol ismerte meg Franciskát. Tomi elmondja, hogy a lovardában. Kristóf tovább faggatózik, miről szoktak beszélgetni, meg mivel foglalkozik Franciska. Mikor Tomi mondja, hogy ingatlanos, arra tereli a szót, hogy akkor biztos sok jogi ügye is van, pl.kártérités, meg ilyesmi és ajánlgatja, hogy Laura tudna neki segiteni ezekben. De Tomi elháritja, Franciska nagykutya a szakmájában, nem szorul segitségre. Meg különben is, nem a munkájáról szoktak beszélgetni egymás közt.
Gazsi elmondja, hogy kényszerűségből kettős ügynök lett, jelentett az ázsiai kistigrisről, és persze nekik is az itteni helyzetről. Azt is elmondja, hogy azok a kecskeméti állitólagos gyakorlatok, ahová rendszeresen eljárt valójában thaiföldi utak voltak. Igy legalább a lánya közelében lehetett és most is neki köszönhető, ő intézte el, hogy Ibolyát elengedik. Az utolsó szál egy falusi postásnő volt, Zsóka, aki igazolta, hogy Bécs !!!! és Bangkok között akkoriban egyáltalán nem adtak föl csomagot. Ennek köszönhető, hogy Ibolyát haza tudják hozni. Babika megnyugszik, hogy akkor a férje nem udvarolt Zsókának.
Subicz bemutatja a lányoknak Mónikát, mint a szépségverseny fővédnökét - Mónika ez ellen erősen tiltakozik, közli, beszélni akar a polgival. Mónika számonkéri, hogy képzeli János, hogy minden lány ingyen lakik a szállóban, ingyen ellátással. János közli, hogy majd a Zsóka fizeti, neki megigérte. (Zsóka már nem egyleti tag, pláne nem elnök, hogy igérgethet ilyesmit?)
Renátó mérgesen pakolgatja Olga otthagyott cuccait, főleg a piros esküvői ruháját nagy fekete szemeteszsákokba. Jön Dodi, beszélgetni akar a fiával. Ő nem fogja tűrni, hogy ez aa nő kibabráljon az ő fiával. Reni bosszút akar állni, beadja a válókeresetet, az ő nevére nem fog Olga magyar állampolgárságot szerezni! Dodi mondja, látta ő ezen a lányon, hogy a szeme sem áll jól! (De azért a hozományba hozott ajándékait elfogadta...)
Szláven beállit Jolihoz és elmondja, hogy Bogdán Mahicson keresztül zsarolja őket, Németországban fogvatartják Danit, Stefit és Lalit. A szobrot akarják, de azt már pánclozott vitrinben őrzik a Szent Száva templomban. Szláven szerint szólni kéne az ügyvédnőnek, de Joli lebeszéli (???!!!), nem bizik az ügyvédnőben, az a nő a múltkor is szabadon engedte Olgát! Vissza kell szerezni a szobrot! Na nem az igazit, csak olyasfélét. De van még kis idejük, és neki van valami barátja, majd ahhoz elviszi Szlávent
Tibi Vanesszával beszélget, ő majd a végére jár mindennek. Jön Mónika kocsival és Tibi eléri, hogy ő vezethesse. Mónika elnavigálja Tibit a szobrászhoz. Kiderül, hogy korábban már járt nála. Aztán elmondja Tibinek, hogy megkérik a szobrászt, hogy készitsen egy mellszobrot az anyjukról is és mintának átadják Dorothy fényképét.
Subicz kivezeti a lányokat a falu főterére, akik fanyalognak. A polgi előadja, hogy a bártorság és ügyesség próbájaként majd kapaszkodniuk kell a falu délceg férfijainak hátán. A nők tiltakoznak, őket igy nem alázhatják meg, ők nem fognak idegen férfiak hátán csimpaszkodni, inkább hazaamennek.
Szláven közli Misivel és Sanyival, hogy a gyerekeik jól vannak, neki sikerült beszélni velük, csak a vihar, meg az olajfúrótorony, stb. miatt nem sikerült őket elérni. Misi és Sanyi balra el, Szláven meg az eget nézi, hogy nem szakad rá a hazugság miatt.
Suvicz Zsókát hivja, segitenie kell! Itt vannak ezek a széplányok, de nem akarnak futni, meg csimpaszkodni. Zsóka szerint a polgi vállalta a szervezést, de János erősködik, hogy jó lenne, ha Zsaóka segitene. Subicz szabadkozott, hogy ő mindent megtett. Elmondja, hogy szépségversenyt szervezett, különben ezek a nők ide se jöttek volna az asszonycipelő verseny kedvéért. A két dolgot összekötötte. Zsóka megigéri, hogy segit.
Rudolf fogadja Tibit és Mónikát, és eléggé meg van zavarodva. Tibi célozgat, Mónika meg negédesen közli, hogy ők szeretnének tőle egy új szobrot rendelni. Elmondja, hogy most az édesanyjukat szeretnék megörökiteni egy mellszobor formájában. Tibi átadja a fotót Dorothyról, Rudolf meglepődik. Majd szabadkozik, nagyon le van terhelve, nem tudja vállalni, de Tibi és Móni közreveszik és faggatni kezdik, mit tud, hol van most az anyjuk, és hol van Dorothy Waters. Rudolf szabadkozik, ő nem ismeri a hölgyet, de Tibi megfélemliti. Tudja, hogy Rudi is tudja, hogy ez a nő nem az anyjuk, hanem egy nyávogó amcsi nő, mondja meg, hol van! Majd hivatkozik a kecske lába közére, ahová Rudolf tette be a lehallgató készüléket . Mindent tudni akarnak, főleg, hogy hol van Gorán. Rudolf többször megpróbál eliszkolni, de mindig elkapják és lenyomják a székre.
Armandó és Grófó takaritanak otthon az udvaron, Dodi bácsi meg dirigálja őket, és a lelkükre köti, hogy vigyázzanak az öccsükre, nehogy valami butaságot csináljon elkeseredettségében.
Zsóka beállit a panzióba, és dirigálni kezdi a lányokat. Felajánlja a győztesnek, hogy 1 millió forintot kap készpénzben. A lányok erre úgy döntenek, hogy akkor akkor maradnak. Zsóka kiadja az ukázt, hogy másnap délután találkoznak - nem estélyiben, hanem farmer-pulóverben a főtéren, az ún. kapaszkodó szépségversenyen.
Szláven hazamegy Diához, aki reszketve várja. A férfi elmondja, hogy a testvére és a többiek is jól vannak, most átviszik őket egy hotelba. Dia panaszkodik, neki Szláven azt igérte, hogy az esküvő után Olga eltűnik az életükből és minden visszatér a régi kerékvágába. De nem igy lett! Nem jó, hogy nem beszélhet a dologról még az apjával sem. Szláven még pár nap türelmet kér. Megigéri, hogy hajuk szála sem görbül majd. Aztán Szláven altatódalt énekel a Diának.
Rudolf kinyögi, hogy Dorothy pár éve megbizta, hogy csináljon pár másolatot egy Mária szoborról. De ő csak közvetitő volt, a polgármester adott megbizást rá, a Subicz. Ekkor Tibi és Mónika arról faggatja, hogy azzal ki bizta meg, hogy a kecskeszoborba lehallgatókészüléket helyezzen? De
Rudolf erre már nem válaszol, fölpattan és elfut, elmenekül. Tibi és Mónika utána, de szem elől tévesztik, amikor a szobrász beugrik valami ócska tárolósufniba.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 24. - 20:51:07 9/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(14707/18030)
Gazsi olyat dolgozott ami miatt nehéz jo választ adni a kérdésedre, én nem bocsátanék meg Babika helyében ( de szerintem meg fog bocsátani neki mert majd Gazsi kidumálja
8/10
Pünkösdi Kató 2020 szept. 24. - 20:43:05 8/10
(14706/18030)
Szerintetek megbocsátható Gazsi tette? Én megpróbáltam volna az esélyt, mert ez borzalmas, amit tett, hogy hagyta a lányát Thaiföldön. Oldja meg. Igen , kivégezhették volna. Ez benne van. Szerezte volna meg azt a postai papírt akkor. Én nem bocsátanék meg.
offtopic
guess.who 2020 szept. 24. - 20:41:10
(14705/18030)
Mondjuk a sztori eddigi logikai felépítését követve én simán el tudom képzelni, hogy kiderül: MauniCa valójában Józsika MÁSIK nagyikája...
Nézd ilyen szemmel a hentergéseiket, és máris érteni fogod, mi a bajom. ;)
9/10
amira_daaa 2020 szept. 24. - 20:38:50 9/10
(14704/18030)
az alap szálat szurták el.

Ha eltünt a szobor ugye miért nem szolt TT az ügyvédnőnek. Ami alap sztori lett volna.

Eléggé szétszállt a sztori.


Szerintem A MAROSI ráküldött Tomikára minidig egy csajszit akitől leinformálta Tomikát és hogy áll a család, csak Tamara elszurta ( sajnos) Ezáltal képbe került a családdal sőt le is költözött

Gorán tudta hogy Szappanosék leköltöztek Pestről igy elvállalta a lakásfelujitást de tuti talált volna a lakásfelujitás helyett is más szálat. Goránnak az amcsi csaj ( aki évek ota oda jár már a meleg szobrászhoz) segit, és tuti van még aki segit.

Bogdánnak Mahics és csapata segit nyilván neki is a szobor kell. Babonábol vagy másbol.

Babika meg nyomoz a lánya miatt, a férje meg hetente ujabb sztorival hülyiti.

TT meg ahogy esik ugy puffan alapon "nyomoz"
guess.who 2020 szept. 24. - 20:27:10 Előzmény napraforgó
(14703/18030)
Egyébként azt tudja valaki, hogy MI értelme volt a szerbnek lenyelnie a szobormásolatot és BEHOZNI Magyarországra? Hiszen most az a játék, hogy minden érdekelt fél VISSZA akarja vinni Szerbiába a szobrokat...
guess.who 2020 szept. 24. - 20:25:13 Előzmény kék szem
(14702/18030)
Ezt én is néztem. A kocsma ajtajától a buszmegállót simán kitakarja a kisbolt, úgyhogy onnan nem láthattak semmit. De ha az időutazás lehetséges a sorozatban, akkor a térhajlítás is, szóval nincs is itt semmi hiba.
guess.who 2020 szept. 24. - 20:23:25 Előzmény napraforgó
(14701/18030)
De ha lehallgatták az egész falut, és így mindenki tud mindent, akkor mi szükség az emberrablásokra és a balhékra? Miért nem fogják/fogták és vitték el a szobrokat a fenébe, vagy miért nem kapták el Kálmikát? Hiszen ott járt a faluban, sokan sokat beszéltek is róla stb. Szláven is mondta, hogy odaadja a szobrot nászajándékba Algának, tehát már előző nap tudniuk kellett, hogy Szlavkonál van a szobor, minek kellett megvárni az esküvői átadást?
Áh, én vagyok a hülye, hogy logikát keresek a barbibabában.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 24. - 20:21:02 9/10
(14700/18030)
pedig szerintem most csak kavartak a sztorin és jobban belelátunk abba hogy hány felé is tud a szál huzodni. :D
guess.who 2020 szept. 24. - 20:17:28
(14699/18030)
Ez a lakásfoglalós-beköltözős is egy iszonyúan unalmas és százszor elismételt klisé, szinte mindenütt kell lennie valakinek (lehetőleg egy exnek, akivel rossz a viszonya a szereplőnek és/vagy tőle van a gyereke), aki hirtelen megjelenik és beköltözik egy lakásba, amihez amúgy semmi köze, és a szereplőnek eszébe sem jut páros lábbal kirúgni, hanem hosszasan nyűglődnek hármasban-négyesben (ha gyerek is van). Nagyon életszerű helyzet, biztosan ezrével van ilyen a való életben is, hiszen nyilván nem véletlenül sütötték el az Oltári csajokban és a Mintaapákban is jó párszor ezt - és hát itt is, hiszen Stefán és Katáng is lakást foglaltak, Franckarika is egy kicsit. A sors fura összjátéka, hogy mindhárman ugyanazt a lakást, amit most Danika nagyikája foglal el úrnői minőségben Józsika helyett, és szokás szerint ehhez senkinek nincs egy szava sem, teljesen rendben van a dolog.

(Megjegyzem: nekem a MauniCa-Józsi románc még mindig extra hiteltelen, és a hideg ráz az ágyon hentergős jeleneteik látványától. :) )
9/10
amira_daaa 2020 szept. 24. - 19:59:02 9/10 Előzmény kék szem
(14698/18030)
3 plus egy Giotto ( remélem hogy jol irom ) van még forgalomban, bár tudjuk egyáltalán melyik szoborra vágyik Mahics Bogdán mert a Giotto is szent Mária szobor nem?
9/10
amira_daaa 2020 szept. 24. - 19:33:43 9/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(14697/18030)
szerintem több "ellenség is van" akik nyilván nem szövetkeznek egymással, szerintem az egész örökséges baromság lényege hogy mintegy csaliként ott legyen a család és hogy hátha ráharap Bogdán és Gorán is ( ahogy sikerült is. ) viszont ahhoz képest hogy Gitta játsza a nagyasszonyt azért hogy is fejezzem ki néha olyan buta picsaként viselkedik.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 szept. 24. - 15:58:48 8/10 Előzmény napraforgó
(14696/18030)
De a Munkásparaszt és bandája hallgatta le a falut, ebbe pedig Mahics és a hentes Bogdán nem tartozik bele. Viszont BogdánMahics banda rabolta el a fiatalokat. Itt -sem -vmi nem kerek.
4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 15:26:24 4/10 Előzmény kék szem
(14695/18030)
Hát ez az. Annyi itt a hamis nyom, a bizonytalanság. Nem lehet bizni senkiben sem.
kék szem 2020 szept. 24. - 14:53:55 Előzmény napraforgó
(14694/18030)
És mi van akkor, ha az eredeti Kálmánnál van? A szerb hatóság, ha egyáltalán azok voltak, csak ránézésre és egy papír alapján vette tudomásul, hogy az eredeti Giottot kapták meg. Igaz a papírról az mondták, hogy az az eredetiséget igazolja. De. Ma már mindent lehet hamisítani.
4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 14:38:01 4/10 Előzmény kék szem
(14693/18030)
Igazad van, az sokkal logikusabb lenne. Kálmán megtévesztésül készittetett néhány másolatot, csak aztán azok hová is kerültek? a szerb hasába, aztán mintha az elején mondták volna, hogy Kálmán is megtartott egyet. A pap őrizte az eredetit.
kék szem 2020 szept. 24. - 14:27:53 Előzmény napraforgó
(14692/18030)
Tudtam ám, hogy Szlávent akartál írni. Csak egy kicsit piszkálódtam. Ne haragudj!
4/10
napraforgó 2020 szept. 24. - 14:15:32 4/10 Előzmény kék szem
(14691/18030)
Bocs, azt akartam irni, hogy mi oka lenne Szlávennek Daniékat megmenteni, csak épp csöngött a telefonom és hát félresikerült a mondat.

mert egy esetleges szimpátián kivül Szlávennek nem sok köze van sem Danihoz, sem Lalihoz, Stefihez meg még kevésbé.
Szlávenből megint Supermaant varázsolnak? Ő lesz mindenki megmentője?