guess.who 2020 okt. 11. - 09:19:06 Előzmény Heatseeker
(15290/18030)
Az a gond, hogy eredetileg volt ez az örökséges egy év - most meg ott tartunk, hogy azért kell ott lenniük a házikóban a Szappanosoknak, mert mindenütt másutt óriási veszély leselkedik rájuk. De mi változna pont egy év letelte után? Akkor megszűnnek a maffiózók (és ezt Kálmánka tudta egy évvel ezelőtt)? Hiszen a műkincseket már visszaadták a szerb államnak, tehát innentől hülye lenne bármelyik maffiózó a Szappanosokat vegzálni, hiszen nincs náluk semmi, amit elvehetnének.
Hogy Marosi miért nem hozza nyilvánosságra a visszaadás tényét, annak csak az lehet a logikus oka, hogy valahogy ki kell húzni a sorozat végéig ezzel a hülyeséggel. Hiszen neki is az lenne az érdeke (pontosabban Kálmán érdeke), hogy a szerbek és Gorán is megtudja, hogy nincsenek már itt a műkincsek... A DNS-mintás és kémkedős marhaság szintén egy értelmetlen szál, és mivel a sorozat eredeti alapvetéseit áthágják ezekkel, így egyáltalán nem csodálom, hogy a nézők megunták ezt a hónapok óta sehová nem haladó sztorit, a bármiféle értelmes cselekedetre vagy jellemfejlődésre képtelen szereplőket és a humortalan humoroskodást.
guess.who 2020 okt. 11. - 09:12:30 Előzmény kék szem
(15289/18030)
Jó, de hát nyilván olyan zseniális magánnyomozó (lett a negyedik évadban hirtelen), hogy kreált magának hamis személyazonosságot papírokkal együtt. Aztán meg alkalmazott jó pénzért egy gyermekszínészt hosszú hónapokon keresztül, akit nem csak Danikához hurcolt a lovardába, hanem az iskolába is ugyanezzel a névvel vitte minimum egy éve - hiszen ha visszaemlékszünk, akkor úgy keveredett oda Franci, hogy a gyerek az osztálytársaival (akik jó ideje ismerték!) a lovas táborba ment, ahová érte ment anyuci néhányszor... Emellett az ingatlanközvetítői irodában is minimum hónapokat dolgozott már, amikor Danikával elkezdett hetyegni egy-két hónapot.

És mindezt a rengeteg költséggel, macerával, alakoskodással és múltkreálással járó melót pusztán azért csinálta, hogy végül TALÁN megismerkedhessen Tomikával, és így TALÁN eljuthasson a Szappanosok titkaihoz.
Igen, ez így valóban költséghatékony, magas hatásfokú és logikus dolog.
kék szem 2020 okt. 11. - 08:22:16
(15288/18030)
Igen. Ha, Francika magánnyomozóként érkezik a faluba, akkor nem Danival kezd el hetyegni, hanem kivárja míg Tamáskával összefut és akkor arra hajt rá.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 10. - 21:30:06 9/10
(15287/18030)
No annyit lehet spojlerezni hogy egyik ilyen elvágott részt majd be is vetik a hétfői részben.


lesz egy gálavacsora amiről eddig nem volt egyáltaán szó a külső felvételek érdekesek de majd meglátjátok, de közben mindenkinek nőtt a haja vagy Valinak pl megvörösödött. Vili tényleg langyi vagy langyinak tünő dolgokat csinál.
szoval lesz egy Diszvacsora, amiről eddig nem volt szo :D ennyit a szálakrol :D

Laurát meg kirugja Marosi, mert hogy kémkedett. Szerintem Mónikát nagyon de nagyon ki akarja Marosi csinálni, ugy néz ki hogy mégsem olyan édes aranyos, mint az első három évadban.



3/10
Heatseeker 2020 okt. 10. - 20:38:41 3/10 Előzmény napraforgó
(15286/18030)
Ez a Marosi-féle segédkezés Nándinak is feltűnt még valamikor az 1. vagy 2. évadban, hiszen neki csak annyi lenne a dolga, hogy levezényelje az 1 évet oszt jó napot! Ha valaki kiesik, hát kiesik. Csak tippelek: az egylettől nehezebb lenne valamennyit lenyúlni, így vigyázni kell a Szappanosokra, nehogy kiessen mind. Gondolom a DNS-minta is azért kell neki, hogy zsarolja vele Mónikát, hiszen ő nem tudja, hogy Kálmánt ez nem érdekli. Bár ha az öreg az egy év leteltekor felfedi magát a család előtt is, akkor totál mindegy. A másik tipp (ez a valószínűbb): valamivel el kell nyújtani januárig a sorozatot.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 10. - 20:07:46 9/10 Előzmény napraforgó
(15285/18030)
Szerintem Marosi lát egy kiapathatalan pénzes teknőt maga előtt és hülye lenne hagyni veszni és jogilag nyilván tud egy olyan passzust hozni hogy ő is jol járhat.

Nekem fura volt hogy mennyire jo fej volt velük és mennyire segitett a Szappanoséknak de mikor dumált Franckarikával azért kicsuszott egy " azért valamire lehet őket is használni duma" elég gonoszul.

Szerintem ez a negédes segiteni akarás például Kristófnál nem volt meg. Azt gondolom neki ( Marosinak a feladata ) bármi áron lent tartani a családot , az örökösöket Ökörfoson. Itt a lényeg a bármi áron, nyilván a meglepetés az év végén jön amikor kiderül -várhatoan vagy egyáltalán nem, - minden hiányzó részlet. Marosi nem hiszem hogy jofejségből segitett hanem mert Kálmán kérte, amugy mindenki már rég kiesett volna a játékbol és Szebb Ökörfosoké azaz Zsokáé lenne a pénz. Amit szerintem egyszerűbben át tudott volna Marosi játszani bármilyen kiskapuval.

Marosi a munkáját végzi de nyilván mindent tudni akar és SZlávne meg inkább Dia bugyijában járkál.
( de ahogy Algát is rászabaditotta a falura és Szlávenre ott neekm gyanus volt hogy nem akar ő mindig jot inkább csak zavarosban halászni.

Illetve én fenntartom azt a véleményem , hogy a család azért van lent hogy "odacsalogassa " a bünözőket illetve akit kell.
1/10
offtopic
janderka 2020 okt. 10. - 19:44:03 1/10 Előzmény amira_daaa
(15284/18030)
Ezt mondom én is. Mégis arra utalsz, hogy a kényszerű 3(?) hónapos tél végi-tavaszi leállás miatt nem bírták leforgatni mindazt, amit a történet (elvileg) megkívánt volna. Hát szerintem ez csak kifogás. De hát a valóságot sose fogjuk megtudni, ha rajtuk múlik.
4/10
napraforgó 2020 okt. 10. - 19:41:15 4/10
(15283/18030)
Nem értem, mit akarnak kihozni ebből, hogy Marosi kémkedik a Szappanosok után, a Szappanosok meg kémkednek Marosi után.
Lehet, hogy Marosinak mégis van valami titkos szándéka lenyúlni a vagyonból?
Valahogy nem tiszta nekem a kép. Marosi már többször bedobta magát valamelyik Szappanos érdekében. Kihozta Tibit a ketrecből, közreműködött Mónika elrablásánál a kiszabaditásánál. Kata bezárásánál is segitett, aztán a vetélésénél szüneteltette a 12 órás szabályt. Tominál is elnézte a szabályszegést az új karpereccel, hát még a marihuána ültetvényénél mennyire bedobta magát. Kristóf visszaszavazását is támogatta és Katát is megpróbálta rábirni, hogy versenyben maradjon.
Hiven teljesitette Kálmán óhaját és a műkincseket visszaszolgáltatta a szerb államnak, tehát azt lehet mondaani, hogy a megbizója érdekében ügyködött és segitett, ahol kellett.
De akkor mi a francnak kémkedik utánuk, pláne úgy, hogy különböző dörzsölt kis nőcskéket szabadit Tomika nyakára, aki tudvalévő, hogy nem a fejével gondolkodik, a szája viszont állandóan jár, mint a kacsa popója.

Ha valaki érti ezt a kémkedés dolgot, kérem magyarázza el nekem.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 10. - 19:37:32 9/10 Előzmény janderka
(15282/18030)
Nyáron vagy tavasszal hogéppel kellemesebb forgatni, mint télen fagyban ha hideg van.
1/10
offtopic
janderka 2020 okt. 10. - 19:24:47 1/10 Előzmény amira_daaa
(15281/18030)
"Igy egy-két szálat nyilván ki kellett vágni" Mármint a forgatókönyvből. Mert ha már túl jó volt hozzá az időjárás, akkor gondolom el se kezdték...

"eléggé gyanusan az időben fogunk ugrálni " Ez szimpla elkúrás, nem időugrás. Hiszen ezt még a normál ütem szerint forgathatták (akkor még nem volt járványhelyzet). Egyszerűen csak nem figyeltek a dátumok kimaszkolására.
Egyébként itt bejön az alapkérdés, hogy akarták-e bármikor is, hogy a sztori kb egyezzen az IRL vetítési hónapokkal (ahogy pl a Jóban rosszban-nál csinálják elég profin - hiába dolgoznak előre ők is 2 hónappal)? Mert ha ez volt a céljuk, akkor azt már a békeidőben elszúrták. Ha pedig nem volt, akkor végülis csak a saját munkaritmusukat találták ki rosszul, és túl sok szabit engedtek meg maguknak korábban, ahelyett hogy végigtolták volna a kellő etapot. Vagyis, ha tudták, hogy szeptemberre el kell készülniük (függetlenül az új sorozatuktól), akkor májustól igenis be tudták volna pótolni mindazt ami még "hiányzott nekik" a szeptemberben kifuttatni kívánt történet "téli" jeleneteihez. Legfeljebb ez a Makkosszállás kezdődött volna minden tekintetben később. Úgyse közvetlenül Ökörfos után ment volna adásba gondolom.

Szóval nagy itt a szakmaiatlan elbaszás. Ami más sorozatoknál abszolút nem érezhető - nem hogy kicsit, de nagyon se. Igaz, azok 70%-ban stúdióban forognak. Na de egy ekkora géniusz, mint H.B. csak tudott volna stúdiót szerezni hozzá. Ráaádsul nyáron telet forgatni könnyebb is, mint fordítva. Még külsőben is. Pláne, hogy ebben a mikordíszeltben soha nem csináltak sok statisztás nagyjelenet.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 10. - 19:23:20 9/10 Előzmény Heatseeker
(15280/18030)
várjuk hogy mikor következik be a disznóvágás, de elképzelhető hogy lesöpörték az asztalról az ötletet és nem lett megvalositva ( első 25 rész ajánlojában nincsen rola szo )
3/10
Heatseeker 2020 okt. 10. - 19:11:55 3/10 Előzmény amira_daaa
(15279/18030)
Tényleg, mi lett a disznóvágással, falunappal, amit az egylet finanszíroz, és nagy bevételt hoz a kocsmának? Mintha Zsóka ilyesmiről hablatyolt volna az előző évad vége felé...
9/10
amira_daaa 2020 okt. 10. - 18:47:42 9/10 Előzmény napraforgó
(15278/18030)
Vanessza pihen készül a fináléra :D
9/10
offtopic
amira_daaa 2020 okt. 10. - 18:47:01 9/10 Előzmény janderka
(15277/18030)
Itt a levetités időtartamán nem változtattak, bejött a Covid és ezért voltak szálak amiket ki kellett vágni vagy ugy forgatni, hogy ne derüljön ki hogy nyár van nem tél ( tehát pl beltéri forgatás. Kint az a baj, hogy mivel januárban kezdték a forgatást ezért csak tavaszodott tehát ha oktoberi forgatással kezdődőtt volna ez az évad vagy az előzőre ráhuzva lezárták volna az szerencsésebb lett volna hiszen igy a háttér az fás bokros és ZÖLD lesz miközben a télbe mennek bele. Ezért nehéz mondjuk külsőt forgatni. Ráadásul nem volt elég hideg vagy havas a január és február sem és mikor elkezdődőtt a kovidos szabályzás akkor is még jocskán tavaszodott, Emlékszem hogy áprilisban rügyeztek a fák és az már rügyező fa hiába vannak téli kabátban a szereplők. Igy egy-két szálat nyilván ki kellett vágni, nem lehet mondjuk kecskefuttatást karácsonyra csinálni, hiszen kinti felvételeken látszik hogy tavasz ( nyár van)
de pl ( nem tudom hogy igazam lesz ez csak tipp) ha megfogadták Napraforgo és a ti ötleteteket hogy legyen disznovágás azt le lehet belsőben is forgatni illetve lehet pl csalni ragaszthato tapétával is és akkor ugy tünik hogy tél van kivül.

Szerintem át lett irva-egy-két kinti felvétellel kapcsolatos szál emiatt szerintem lesz megint hogy eléggé gyanusan az időben fogunk ugrálni ( Kálmán Bild ujságja amit átvarázsoltak az 2020 januári, a repjegy februári tehát itt fognak ugrálni és azt gondolom hogy jönnek hamarosan a frissebb forgatási anyagok. Hiszen téli külsőt kora tavasszal könnyebb forgatni ( nincsen hideg ) és emiatt buktak egy-két ilyen szálat hiszen covid volt.

Illetve Barbi tudta hogy jön a Makkosszálás és azt is át kell alakitani és át kellett a falut varázsolni.
Ott fix volt az őszi forgatási kezdés.
KÉRDÉSEID:

Ezt a kulisszát igazán tisztázhatnád nekünk. ( ÉN NEM vagyok Barbi igy nem értem miért pont én :D de megprobáltam összefoglalni)
Végülis akkor meddig tervezték eredetileg leadni a tavaszi évadot? ( szerintem akartak négy évadot vagy hármat, de mivel sikeres volt a formátum nem hagyták abba és akkor négy évad négy negyed év a sorozat, a horvát verzioban több évet mutattak be és sokkal több résszel és izgalommal. )

Mikor állt le a forgatás és azzal meddig jutottak a sztoriban? ( horizontálisan vagy vertikálisan? :D volt amit leforgattak volt ami maradt )

Terveztek s sorozatnak normál sugárzási szünetet is, vagy csak a pandémia miatt nem ment ilyen sokáig?
( tavaly is ugyanigy volt. első évad januárban kezdődőtt a második augusztusban, csak most a pandémia miatt megváltozott a sugárzási "szlot" tehát hogy mikor kerülnek adásba a sorozatok. Ezért fog átcsuszni januárra a sorozat, ha egybe leadják. )

Mikortól ment volna adásba eredetileg a 4. évad? (2020. augusztus szeptember ) De erről nyilatkoztak a készitők is.

A kényszerszünet mennyiben befolyásolta az eredetileg tervezett sztori teljes elkészültét? ( befolyásolta, nyilván de nem akkora mértékben 30% ahogy én láttam igy kutyasétáltatás közben :D ,
1/10
offtopic
janderka 2020 okt. 10. - 14:28:07 1/10 Előzmény guess.who
(15276/18030)
Én inkább úgy látom, hogy 1-2 hetente resetelik a szorit és egy új szériába kezdenek ugyanolyan nevű szereplőkkel. De onnantól azoknak már sem a koruk, sem a múltjuk, sem a jellemük nem számít már. Görgetni kell az új mesét a reklámszünetekhez - ennyi.
offtopic
guess.who 2020 okt. 10. - 14:03:55 Előzmény napraforgó
(15275/18030)
Az a baj, hogy mi itt mindig próbáljuk az eseményeket valami koherens egésszé logikai szempontok alapján összerakni. Pedig inkább valami olyasmi ez a sorozat, mint amikor négy-öt különböző csomag puzzle-t összeöntesz a földön és utána nem érted, hogy miért nem passzolnak a darabok egymáshoz.
guess.who 2020 okt. 10. - 14:01:45 Előzmény napraforgó
(15274/18030)
Megették a sakálok.
Az ihász Benedek mintha azt mondta volna, hogy kettőt is elvittek tőle éjszaka, Krisztóék meg minimum egyet (vagy kettőt) szintén megetettek velük az erdőben.

Vanessza meg szublimált.
4/10
napraforgó 2020 okt. 10. - 13:20:36 4/10
(15273/18030)
Hol van Vanessza? És hová lettek Zsókáék birkái?
1/10
janderka 2020 okt. 10. - 10:20:55 1/10 Előzmény amira_daaa
(15272/18030)
Ezt a kulisszát igazán tisztázhatnád nekünk. Végülis akkor meddig tervezték eredetileg leadni a tavaszi évadot? Mikor állt le a forgatás és azzal meddig jutottak a sztoriban? Terveztek s sorozatnak normál sugárzási szünetet is, vagy csak a pandémia miatt nem ment ilyen sokáig? Mikortól ment volna adásba eredetileg a 4. évad? A kényszerszünet mennyiben befolyásolta az eredetileg tervezett sztori teljes elkészültét?

9/10
amira_daaa 2020 okt. 10. - 08:54:02 9/10 Előzmény napraforgó
(15271/18030)
Mivel a kém régen ugye első feleségjelölt Tamara volt de lebukott a drogos szál miatt és azért mert a "hülye Tomika" el akarta venni feleségül ( figyeltétek hogy fél év alatt két nőt is igazinak hitt :D )

szoval neki kellett volna figyelni. Szláven ugye azért bukott bele mert a válásos sztori ( amivel szerintem Marosi csak nyomás alá akarta helyezni hogy rázavarta Algát vagy mostmár el tudom képzelni hogy direkt összedolgozik Algával) mert szerelmes lett Diába és a kinlodásuk miatt van a sorozat fele emberrablása ha megfigyelitek.

A Szappanosok összezárnak, TT Moni és Kristof sem bizik benne nagyon és Kristofnak sem mondta el Marosi hogy mi a no go zona és nem is ugy tünik hogy erőltetné vagy segitené a válást.

Szerintem valakinek Marosi el tudja a sztorit adni van aki Goránt keresi vagy a kincseket és látszolag jofejkedik de háttérben ( én ezt godnolom nem biztos hogy igy van ) pénzt akar ebből leakasztani és látja hogy annyira hülyék a Szappanosok hogy mindent elhisznek.

De a Franciskás szál eléggé bebuktatta Marosit ráadásul Franciska hülye volt mert mondota hogy "Marosi ennek nem fog örülni" én biztos nem mondtam volna semmit sem.
Nándi nem hülye, Mónikával meg ők egyszeruen a tökéletes pár ( munkában ) szerintem privát jobb hogy nincsenek már együtt.