guess.who 2020 okt. 11. - 21:20:46 Előzmény napraforgó
(15310/18030)
"akkor a valódi nevén vállalt ott állást, azért nem találta Laura az álnevén."
Dani Franciska néven kereste és minden további nélkül megtalálta, szóval itt bukott is a dolog...
9/10
amira_daaa 2020 okt. 11. - 20:56:09 9/10 Előzmény Heatseeker
(15309/18030)
nekem néha ugy tünik hogy az alkotoknak még nem halt meg senkijük és nem adtak vagy vettek még semmit és kb fogalmuk sincsen semmiről.

legjobb példa erre az volt hogy ugye Katica orvos maszk és minden nélkül látta el a jonépet még az első évadban aztán sezrencsére eleget hisztiztem hogy azért nem egy hátrány ha van maszk meg gumikesztyű és ugy néz ki az idő engem igazolt...
9/10
amira_daaa 2020 okt. 11. - 20:46:55 9/10 Előzmény janderka
(15308/18030)
én azt várom hogy kiderüljön hogy Vanessza a bőre alatt van bepoloskázva :D
9/10
amira_daaa 2020 okt. 11. - 20:46:21 9/10 Előzmény napraforgó
(15307/18030)
én a Franciskás szálat esküvőig vittem volna hogy mondjuk Moniék nem találnak semmit Francirol és minden szép és jo lett volna és Tompika a végén koppan nagyot. Amugy Tomika is időzitett bomba egy értelmes gondolata nincsen az egyetlen pozitivum hogy majd a holnapi részre megmosta haját de ne akadj ki ki is engedi majd . :D
3/10
Heatseeker 2020 okt. 11. - 20:40:54 3/10 Előzmény guess.who
(15306/18030)
A szerződésen ugyan nem szerepel az ingatlanügynökség, de a jutalékról számlát adnak és azt az ingatlanos írja alá. Ezt onnan tudom, hogy nemrég volt részem ilyenben.
1/10
janderka 2020 okt. 11. - 20:30:11 1/10
(15305/18030)
Lehet hogy a sorozat folyton folyvast újraírja magát, de ahogy nézem, a kommentklubbunk sem rosszabb e téten :)))
9/10
amira_daaa 2020 okt. 11. - 20:28:14 9/10 Előzmény guess.who
(15304/18030)
kihagytad hogy napi 10 órában Valit is ugráltatja :D
4/10
napraforgó 2020 okt. 11. - 20:11:31 4/10 Előzmény guess.who
(15303/18030)
Hogy bele nem rokkant a fene nagy igyekezetbe, a sok munkába.
kék szem 2020 okt. 11. - 20:08:52 Előzmény guess.who
(15302/18030)
"...gagyi kínai karórás nyomkövető..." Igen láttam Mónika, Tibi, Tamás csuklóján éppen hogy kilátszott a ruha vagy az ing ujjánál. Kristófon is ott lehet, de a pulóvertől nem láttam.
4/10
napraforgó 2020 okt. 11. - 20:07:33 4/10 Előzmény amira_daaa
(15301/18030)
Szerinte Francinak eredetileg nem volt kém szerepe, ezt csak később magyarázták bele.
kicsit sem tudom elhinni, hogy elmegy egy iskolás osztály lovagolni és ott ne a valódi gyereke lenne Luca Franciskának. Sok gyerek ismeri az osztálytársa, barátnője szüleit, oda nem lehet ideiglenesen bedugni egy bérelt szinészgyereket.
Na és Franci munkahelye is nagyon valódinak tűnt, ha a kémsztorit erőltetjük, akkor a valódi nevén vállalt ott állást, azért nem találta Laura az álnevén.

Annak sincs a világon semmi értelme, hogy Franciska Danin keresztül akart volna bármit is megtudni Katáról. Szerintem Marosi mindent tudott Katáról, amit csak lehetett. Tudott Robiról, tudott Daniról, tudott arról, hogy a pesti kórházból elküldték, a kárásziból ő lépett ki. Tudott a vetéléséről, meg arról is, hogy túllépte a 12 órás időkeretet, mikor bezérták a fogdába. Vagyis a világon mindent tudott róla, legfeljebb azt nem, hogy aznap milyen szinű bugyit vett fel.
Szóval ez a szál egy marhaság. Stefi meg már megkapta az örökségét, már a javát el is költötte, mire Franciska megjelent, róla szerintem Marosi nem is akar semmit sem tudni.

Úgy tűnik, hogy Marosit a 3 testvér érdekli, valami miatt, és Tompika az, aki mindhármukkal kapcsolatban áll. Mónika az anyja, Kristóf a haverja, az állandóan agyaló Tibivel együtt lakik, igy mindhármuk lépéseit tudja követni. És amilyen bugyuta, mindent el is fecseg élete épp aktuális nőjének.

Szerintem HB-nek menet közben jutott eszébe ez a "zseniális "ötlet, hogy csináljunk Franciskából is kémet és most a múltat próbálja hozzáigazitani ehhez az új ötlethez.
guess.who 2020 okt. 11. - 19:52:26 Előzmény napraforgó
(15300/18030)
TTibi csak látszólag nem csinál semmit, hiszen igen kemény munkával taxis vállalkozást vezet, amely nagyon sok idejét elveszi. Meg hát Valit is kordában kell tartania, nélküle teljesen elkanászodna, és például nem főzne mindig kávét és ebédet, nem mosogatna, nem mosna stb.
Ismerd el, hogy ez a két, egész embert kívánó feladat teljesen lefoglalja, alig marad napi 8 órája alvásra és 14-16 órája keresztrejtvény-fejtésre...
guess.who 2020 okt. 11. - 19:48:29 Előzmény grizlee13
(15299/18030)
Oké, rendben, történik valami egy év múlva (nyilván egy kazal pénzt ad Kálmánka az "örökösöknek" - hiszen Stefánnak már odaadta Marosin keresztül). DE! Éppen ezért nem áll össze, hogy most már ugye azt mondogatják (Marosi és Kálmán is), hogy: a Szappanosokat azért kell ott tartani a faluban, mert ott vannak biztonságban a sok szörnyű maffiózóktól -> akik mind a műkincseket akarják -> a műkincsek visszakerültek a szerb állam tulajdonába -> az életveszély megszűnt -> mindenki mehetne, amerre lát, Kálmánka is hazatérhetne, csak nyilvánossá kellene tenni (legalább a maffiózók felé), hogy már nincs Ökörapátiban egyik műkincs sem és kész is.

Megjegyzem: ha Kálmánka eleve vissza akarta adni a műkincseket a szerbeknek, akkor miért nem tette ezt meg maga 9(-10-11) hónappal ezelőtt, amikor még "életben volt"? Miért sodorta a gyerekeit és unokáit is veszélybe ezzel az egésszel és dobta oda prédának a rosszembereknek? Mert ugye eredetileg még szó sem volt erről az egész műkincses-maffiózós baromságról, a sorozat alapvetően azzal indult el, hogy Kálmán megpróbálja a családját egyesíteni, összehozni őket stb. Ehhez képest a főszereplők pontosan ugyanolyan viszonyban vannak, mint az elején, egyetlen karakter sem fejlődött semmit, MauniCa, TTibi, Kristóf és Tomika egy-egy megmentése semmit nem változtatott rajtuk (vagy legfeljebb 1-2 rész erejéig hálálkodtak kicsit és kész), nem lettek összetartóbbak, mindenki azon agyal továbbra is, hogy az ő saját örökségét megkapja stb. (MauniCa ráadásul nem is lakik velük.) De hát sokszor elmondtuk itt, hogy már legalább a harmadik évad óta nincs is szó erről a családegyesítősdiről (meg úgy eleve az alapokról), helyette két dolog váltakozik: a két abszolút debil (Sanyi és Misi) újabb unalmas baromsága hosszú jelenetekben (pedig sosem szabad fullba nyomni a kretént!), meg ez az egyre kuszább és értelmetlenebb emberrablós-kémes vonal.
guess.who 2020 okt. 11. - 19:33:13 Előzmény Heatseeker
(15298/18030)
Az adásvételi szerződésen (amit ügyvéd a szárazpecsétjével és az aláírásával ellenjegyez és NEM csak két példány készül belőle!) nem szerepel az ingatlanügynök, mert miért szerepelne? A szerződés két fél (eladó és vevő) között jön létre, az ügyvéd a harmadik, mintegy törvényességi felügyelő. Vannak még tanúk (ezeket sem láttuk Danikáéknál a szerződés aláírásakor), minimum kettő, de mintha rémlene, hogy felenként kettő-kettőt is szoktak használni.

De végső soron ezek nüansznyi hibák - sokkal nagyobb baj, hogy az alapvető dolgokban sem sikerül konzekvensnek maradniuk, és ennek az érthetetlen "kémes" baromságnak alárendelnek mindent.

Tényleg: a gagyi kínai karórás nyomkövetők ott vannak még a szereplők kezén? Mert Marosi szerintem a második évadban nézte utoljára a csudálatos laptopos térképét...
9/10
amira_daaa 2020 okt. 11. - 19:31:47 9/10 Előzmény Heatseeker
(15297/18030)
Franckarika ahogy előbb irtam STEFFi táborába ment, és oda vitte a kamu gyereket akinek az osztálytársaival mentek. Bár az osztálytársai még lehettek is igazik csak az anyuka nem. Vagy akiről azt hitték hogy anyuka. Ott volt Danit akit ugye elcsábitott a két tesot kiütötte és még Infokat is megkapott mondjuk ügyesen játszotta a szerepét. Bár igaz hogy Tomika ezek szerint átaludta hogy Katica is kiesett közvetve Franckarika miatt. Hiszen Franci miatt jött el hogy ne nézze a szerelműket.

Franckarika csak a bajt hozta mindenkire jobb hogy elpaterolták már.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 11. - 19:23:44 9/10 Előzmény grizlee13
(15296/18030)
Daninál ki kellett Katát ütnie, ott a lényeg az volt hogy Katárol tudjon meg minél többet. Amugy ott nem is Danira mászott rá hanem STEFFI táborába ment tehát Steffit is meg akarta ismerni és Katárol is többet tudni, csak változott a haditerv.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 11. - 19:18:46 9/10 Előzmény napraforgó
(15295/18030)
hát igen de mit tudna Tibi csinálni igazi naplopo figura akinek a szája jár. ezért kár hogy nincsen még egy műv ház vagy bármi ahol még egy együttest is tudott volna alapiteni
grizlee13 2020 okt. 11. - 19:15:41 Előzmény guess.who
(15294/18030)
Szerintem ennek a kereken 1 évnek lesz majd valamilyen jelentősége, ki fog derülni a végén hogy miért pont 1 évig kellett itt lakniuk Szappanoséknak. Kálmán erre többször is tett utalást, hogy "ha majd végre letelik az 1 év", stb. Valami biztosan fog majd történni és le lesz leplezve hogy miért is 1 év volt a sztori.
Btw a Franciskát szálat én sem értettem, biztos hogy eredetileg nem titkos ügynöknek lett megírva a szerepe, mert akkor nem Danihoz ment volna először.
3/10
Heatseeker 2020 okt. 11. - 17:28:26 3/10 Előzmény guess.who
(15293/18030)
Igen, és ,,Franciska" épp akkor ment be Danihoz, amikor az nem volt otthon, viszont Tompika épp akkor bujkált a drogdíler haverjai elől a Dani-házban, ezt a ,nyomozónő" előre kiszimatolta és így sikerült Tompika közelébe férkőzni. Viszont akkor az adásvételi szerződésen szereplő név is hamis volt? Vagy csak Daninak és Kovácsnak kellet azt aláírnia a ház eladásakor, az iroda részéről senkinek? A jutalékról elvileg adnak bizonylatot (mert gondolom nem ingyen dolgozott Franci Daninak). Tényleg az egészről lerí, hogy menet közben változtatják meg a sztorit, mintha a levetített részek már nem számítanának.
4/10
napraforgó 2020 okt. 11. - 11:37:59 4/10
(15292/18030)
Már a kezdetekben szóvá tettem, hogy Tibi az égvilágon semmit sem csinál Ökörfalván, csak agyal és a lehető leghülyébb ötletekkel áll elő.
A húga a kezébe vette a panziót, no és alpolgármester is lett, az öccse viszi a falu egyetlen kisboltját. Még a felesége is cukrászkodott egy ideig (azzal mi is van most?). De Tibi egy kapavágást sem tett. Én szivesen láttam volna fát apritani a fűtéshez. Vagy krumplit hámozni az ebédhez. Vagy bármi értelmeset. A taxizzunk Kárásziban is egy olyan ötlet, amit már hamarabb is megvalósithatott volna. És mi van a negyedik taxijával? mert Tibinek csak 2 angyala van, ők sem a legfiatalabb évjáratból. A harmadik Stefi, de egy taxi még sofőr nélkül árválkodik valahol.
Talán fel lehet fejleszteni Kárászit egy nagyobb várossá, amely elbir 2 db taxit is....
1/10
janderka 2020 okt. 11. - 09:27:54 1/10 Előzmény guess.who
(15291/18030)
Ez nagyon találó!