4/10
napraforgó 2020 okt. 23. - 06:33:33 4/10
(15630/18030)
25. rész


25. rész
Vali készül az utazásra, pakolászik, és az útlevelét keresi Tibin, Tibi mondja, hogy Vali tette el. Aztán kiderül, hogy Tibi tette el a kecske ólja melletti dobozkába. Vali veszekszik vele, Tibi behozza az útlevelet, Vali pedig megfenyegeti, ha még egyszer besszól, sehová sem megy.
Felébred Tomika és kérdi, hová megy Vali néni. Vali elmondja, de Tomi nem érti, a nagymutter miért nem ide jött haza, ha életben van?
Subicz edz, aztán beorditja Icukát, friss törülközőt és citromos vizet és 5 nyers tojást kér, amitől Icuka kissé kiakad. Közben a recepción verik a csengőt. Subicz kiküldi, nézzen utána, kicsenget és a lelkére köti, hogy ha őt keresnék, hát ő nincs itt!
Szláven is csomagol, Dia faggatózik, miért nem vele utazik el, valami jó kis wellnessbe. Szláven megigérteti vele, hogy nem árulja el, hová mennek, miért mennek. És elárulja, hogy a Szappanos Zsuzsa néniért mennek. De ne járjon el a szája, mert a Bogdánék itt vannak a dutyiban és könnyen megtudhatnák.
Kristóf is felébred és Tibi idétlenkedik, majd elmondja, hogy a Szláven leviszi Valit Szerbiába az anyjáért. Vali megmutatja a hűtőben, hogy legalább 3 napra előre megfőzött, mit hol találnak.
Megjön Szláven, Tibi utasitásokkal látja el őt is és Valit is. Leginkább az autójára vigyázzanak!
Benedek ales Subiczot keresi, de Icuka letagadja. Benedek a főnökét keresi, de Icuka mondja, neki abból is legalább 3 van. ezen jól elvitatkoznak. Ki a felelős a mosogatásért és ki a főnöke. Icuka visszamegy, de Subicz Vilihez irányitja a vendéget. Icuka be is viszi Vilihez Benedek Marcit. Az ales a mintákról beszél, nem volt minden rendben. VIli szerint a minták rendben voltak az ellenőr asszony szerint. Két malomban őrölnek. Benedek arról faggatózik, hogy kik is vettek részt a gálavacsorán. Vili felsorolja az meghivottakat. Benedek jegyzetel, Vili utoljára emliti Szlávent, aki egy rendkivüli ember. Benedek ezután távozik, bár nehezményezi, hogy a kapott feladatot nem megfelelően hajtották végre.
Dia a kocsmában rögtön elfecsegi Anikónak, hogy Szláven a Sz. Zsuzsa néniért ment. Anikó nem érti, hát az a nő vagy 20 éve meghalt. Anikó meg elmeséli, hogy mi történt Stefivel előző nap, de Dani kimentette az árokból.
Vali és Száven arról beszélgetnek, hogy hová is mennek. Elhangzik Babapuszta neve, erre Szláven satufékez. Tisztázzák a dolgokat, Szláven szerint abban a faluban mindenki ismer mindenkit.
A 3 lovászfiú vesenyezni készül, ki lovagol jobban. Megbeszélik, ki mit kap, haa nyer. Megjönnek a Szojka fiúk, nagyon örülnek egymásnak. Dani szerint továbbra is szükség lesz rájuk a lovardában.
Subicz nyavalyog a nyers tojásokon, amikor Vili jelenti neki, hogy egy alezredes kifogásolta az evőeszközök szétválasztásak módszerét. Subicz Icukát veszi elő, hogy is történt a gálavacsora után az evőeszközök kezelése. Vili közli, hogy ő utánanézett, de nem talált semmi olyan rendeletet, amire a polgi hivatkozott. A polgi szerint a Benedek ales nyomoz valaki után, azért kellett volna mindent külön zacskózni. Vili kérdi, miért nem szól neki? Ő máshogy tanitotta be Dzsennifert. Icuka viszont megesküszik, hogy ők szétválogatták az evőeszközöket.
Sándor valamit nagyon dolgozik, a falu evakuálási tervét késziti, amikor jön Dia és elfecsegi neki, hogy Szláven a Vali nénivel a Szappanos Zsuzsa nénit ment el megkeresni.
Kovács ales közli Attilával, hogy visszaveszi a faházat. Attila nevet, amig a fia ki nem teszi, nem megy el.
Kovács erre közli, hogy menjenek el megnézni Lenkeházát, ahol Attila majd polgármester lesz. Attila tiltakozik, ő ITT akar polgármester lenni! Kovács szerint itt nem lehet belőle polgármester. Kovács szerint nem válogathat.
Subicz felhivja Benedek alest, aki tudja, hogy a polgi kerüli őt. Benedek szerint mindent elrontottak, mert nem személyesen felügyelte a minrtavételt. De igy egy érdekes titokra bukkantak.
A 3 Szappanos fiú pálinkázik az este, sok mindenre isznak. Hamarosan a végére járnak a fél liter méregerős pálinkának. Ekkor beállit Sanyi, és megkérdi, hogy igaz-e, amit a faluban beszélnek, hogy él Zsuzsa mama?


4/10
napraforgó 2020 okt. 23. - 05:20:35 4/10 Előzmény amira_daaa
(15629/18030)
Tibi titoktartást kér, de vajon Szláven mennyire lojális Marosihoz? Nyilván lejelenti neki az utat. És úgy néz ki, hogy talán ez menti meg őket.
4/10
napraforgó 2020 okt. 23. - 05:18:32 4/10
(15628/18030)
Röhejes, hogy senki nem tisztázta, sem Zsóka, sem Szláven, hogy konkrétan hová is mennének, mert Szerbia azért elég nagy. Zsóka pénzéhsége nem nagyon lep meg, de azért az, hogy hová mennek az ismeretlenbe és milyen veszélyek leselkednek ott rájuk, hogy ez kicsit sem érdekelte, hát azért ez meglepett.
4/10
napraforgó 2020 okt. 23. - 05:14:14 4/10
(15627/18030)
Persze, Gitta Kálmán bizalmi embere, de nyilván nem várta tőle, hogy személyen felügyelje az összes krumplizót. Az normális, hogy kiadja bérbe, vagy az egész hálózatot és akkor a bérlő neki számol el, vagy egyenként adja bérbe az egységeket, mind a 13-at. És akkor vagy maga intézi a dolgokat, vagy megbiz ezzel valakit. De végső soron az ő kezében futnak össze a szálak. És nagyon meg vagyok lepődve, hogy nem szúrta ki, hogy Kasztner Nándor és a babája az egyik, vagy az összes....egység bérlője???
Gitta nem szokott ilyen figyelmetlen lenni. És hát neki is el kell számolnia időnként Kálmán felé....
9/10
amira_daaa 2020 okt. 22. - 20:54:43 9/10
(15626/18030)
persze persze én is igy godnoltam de valakinek vinnie kell a bizniszt ez van máshol is hogy nem mindig látszik hogy ki a főnők vagy a főnőkebb.
4/10
napraforgó 2020 okt. 22. - 17:39:24 4/10
(15625/18030)
Az első részben Kálmán azt kérdezte Gitttól, hogy : na és hogy mennek a krumplizóim? Na és a Certificate-en is Kálmán fényképe volt, mint cégalapitó és tulajdonos személye, nem Gittáé.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 22. - 15:41:08 9/10 Előzmény napraforgó
(15624/18030)
az nagyobb gáz hogy Szláven küldik ki Valival hiszen Szláven Marosinak jelent
9/10
amira_daaa 2020 okt. 22. - 15:40:41 9/10
(15623/18030)
nekem is ugy tünt hogy Gitta biznisze az egész történet és Kálmán a pénzét adta hozzá
guess.who 2020 okt. 22. - 15:40:26 Előzmény napraforgó
(15622/18030)
A "török közbeiktatása" szerintem csak Andikának volt egy mellébeszélős próbálkozása, legalábbis a grimaszaiból arra következtettem.
Más kérdés, hogy akkor is marhaság, hogy sem Kálmán (sem Gitta), sem Nándi nem tudtak a másikról.
4/10
napraforgó 2020 okt. 22. - 15:12:48 4/10
(15621/18030)
Ha Gitta felügyeli a kumlizó hálózatot - és nyilván igy van, mert Kálmán tőle érdeklődött, hogy megy a bolt- akkor Gittának tudnia kell, hogy ki üzemelteti a boltokat. Sőt, nyilván ő csinálta a szerződéseket is.
Akkor viszont érthetetlen, miért kellett egy török közbeiktatásával bérbeadni?
Ha meg Gitta nem tudja, hogy Nándi és Andi a bérlők, akkor nagy baj van, mert nem felügyeli a hálózatot megfelelően.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 22. - 14:57:16 9/10
(15620/18030)
dede egy egész hálozatot működtet elvileg és azt vette át egy évre de aztán mondtak már mást is


amugy meg Vali aki fázos elutazik most egy kocsiban külföldre? tök reális :D
4/10
napraforgó 2020 okt. 22. - 14:55:03 4/10 Előzmény amira_daaa
(15619/18030)
Mi van Kristóf feljelentésével, hogy eltűnt a lánya?
én mondjuk kicsit csodálkoztam volna a rendőrség helyében, hogy a gyerek fél éve tünt el, és az apa csak most kezdi keresni.
4/10
napraforgó 2020 okt. 22. - 14:51:36 4/10 Előzmény guess.who
(15618/18030)
Az Kristóf verziója, hogy Panna és a Vörös elrabolták a lányát. Az asszony verziója meg az, hogy már korábban is jó fél éve külön éltek a férjével, ő új kapcsolatba kezdett és a barátjával külföldre költöztek. A gyerek korábban is nála, az anyánál volt, igy szó nincs gyerekrablásról.

Azért azt nem értem, hogy ha korábban Kristóf tudta tartani a lányával a kapcsolatot, hogy nem tudta kiszedni a gyerekből, hogy hol laknak? Még ha a gyerek be is lett tanitva, hogy ne árulja el, egy gyereket könnyű bepalizni. Pl. ajándékot akarok küldeni neked a szülinapodra, névnapodra, stb, hová küldjem? Ha beszélt a gyerekkel, megkérdezhette volna hová jár iskolába, vannak-e barátai, stb. Olyan sokféle információt szerezhetett volna a hónapok során.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 22. - 14:44:47 9/10 Előzmény napraforgó
(15617/18030)
És miért örül annyira Marosi és Laura, hogy Panna hollandiai lakcimét úgy nagyvonalakban meg tudják saccolni? Pár háztömbnyi pontossággal....

rá tudnak rendőrőket küldeni és a kislányt elhozzák. illetve ha a gyerek nincsen ott vannak nyomok hogyan tovább és mivel külföldi nyomozok is segitenek ezért meg tudják oldani hogy igy felgöngyölitik az ügyet
4/10
napraforgó 2020 okt. 22. - 14:38:55 4/10
(15616/18030)
Láttátok Lali randifrizuráját?
9/10
amira_daaa 2020 okt. 22. - 14:37:00 9/10 Előzmény napraforgó
(15615/18030)
egy mostani fiatal nem beszél igy hogy "vágod" Tomika a szétszivott verzioju kommunikáciot erősiti
9/10
amira_daaa 2020 okt. 22. - 14:36:14 9/10 Előzmény guess.who
(15614/18030)
el van szállva Panna és nem hiszi hogy veszthet, láttam már ilyet , egy sem él már vagy nagyon keserű vége lett
9/10
amira_daaa 2020 okt. 22. - 14:35:19 9/10 Előzmény guess.who
(15613/18030)
igen, igazad van hivatalosan nem mehet át Szerbiába, igy nem tudom hogy fogják csinálni és anno Jodit is azért igy küldték át a két ( azota eltünt kopassszal azok amugy hol vannak? )

nem szeretsz kalandozni ? :D
guess.who 2020 okt. 22. - 14:32:37 Előzmény napraforgó
(15612/18030)
Hagyni kellett volna ezt az egész Pannás szálat a fenébe, nem elővenni újból, sőt még Francit is belekeverni, mint valami maffiózót. :D

De ez az egész azért is tiszta hülyeség, mert onnantól szerintem huszadrangú Panna jelenlegi lakcíme, hogy beismerte, hogy a Vörössel elrabolták Szofit. Nincs az a bíróság, ami ilyen után neki ítélné a gyereket és ne sittelné le azonnal.
Egyébként is esélytelen, hogy valaki egy titkos címen bújkál, és két mondatnyi duma után pökhendien elmeséli még azt is, hogy hová néznek az ablakaik.


guess.who 2020 okt. 22. - 14:27:36 Előzmény napraforgó
(15611/18030)
Számomra ebben az egész szerbiai utazásos marhaságban nem világos, hogy

Szláven hogy kerülhet egyáltalán szóba? A múltkor Algával azért Szegeden találkoztak, mert elmesélte az ügyvédnőnek, hogy még mindig körözés alatt áll ott, azaz nem tudja átlépni a határt. Ehhez képest most mindenféle gondolkodás nélkül elvállalja az utat - ráadásul elvileg úgy, hogy már csak menet közben tudja meg az úticélt. Aha, értem, én is így szoktam indulni mindenhová.