8/10
Pünkösdi Kató 2020 okt. 30. - 21:12:32 8/10 Előzmény napraforgó
(15770/18030)
igaz, nem volt mindenki nevesítve, tehát Attila - már ha Kálmán bá' nem élne - talán nem örökölne.
grizlee13 2020 okt. 30. - 20:14:50
(15769/18030)
Szláven nem Zukaiék kocsiját vezeti Babapusztán? :D
4/10
napraforgó 2020 okt. 30. - 19:09:46 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(15768/18030)
Zsuzsanna meghalt Ámerikában mondjuk 2003 és 2019 között bármikor, igy ott kell legyen a halotti anyakönyvi kivonata, meg ott is temették el.
De persze lehet, hogy vidáman él valahol, akár Szabadkán.
Apropó honnan tudta Marosi olyan jól, hogy Zsuzsamama nővére már 3 éve meghalt? Hisz még a nevét sem tudjuk annak az asszonynak annyira nem volt róla szó soha.
4/10
napraforgó 2020 okt. 30. - 19:05:11 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(15767/18030)
Na most jó kérdést tettél fel. Mert annao valahogy úgy volt a vgrendeleben, hogy a 612 milliós örökséget egyenlő arányban kell felosztani Kálmán gyermekei, Tibor, Mónika és Kristóf, valamint nagykorú unokái között, amennyiben azok teljesitik a végrendelet kikötéseit.

Na most ha belegondolok, hogy mondjuk Attila a negyedik gyerek, mivel ő nincs nevesitve, mint a másik három, bizony kérdéses, hogy ő lehet-e örökös? Viszont a fia beletartozik a nagykorú unokák körébe, akik nem lettek konkrétan nevesitve, igy Stefihez hasonlóan neki is kapni kéne az örökségből.
Attila esetleg kérhetné a kötelesrészt, de ez az egész gondolatmenet merőben teoretikus, mivel nincs halott, nincs örökhagyó, igy nincs örökség sem.
Az élő Kálmán meg majd úgy osztogatja a pénzét, ahogy akarja.
4/10
napraforgó 2020 okt. 30. - 18:55:41 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(15766/18030)
A legtöbb szereplő valóban jól alakitja a szerepét és látszik is, hogy néha csak azért van egy-két mondata némelyeknek, csak hogy szerepeljenek. A cselekményhez semmi közük, nem viszik előre semmivel, de adtak a szinésznek munkát és jövedelmet. Nagy hozadéka a szerepnek az is, hogy a nézők megismerik az egyes szinészeket, föl fogják ismerni őket legközelebb is.

Mindenesetre a népnevelés itt nem fontos. Még a mexikói szappanoperákban is mindig van népnevelési szándék, pl. az egyik szereplő abortuszra akar menni, de sikeresen meggyőzik, hogy az nem helyes.
Más nemzetiségű sorozatokban a szervdonációért kampányolnak, de bármi lehet a cél.

Ez a sorozat mire fog tanitani minket? Hogy ne orditsunk, mint Tibi?
8/10
Pünkösdi Kató 2020 okt. 30. - 18:53:58 8/10
(15765/18030)
Aki jártas öröklésben, hátha tudja, bár lehet, a legjártasabbak az írok. Szóval, Kálmán nevén nevezte az örököseit, akár leszármazottai, akár nem - ez tiszta. De akkor az újonnan felbukkanókról is nyilatkozott? Stefi és a mostani gálavacsorás.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 okt. 30. - 18:50:51 8/10
(15764/18030)
Még az jutott az eszembe, hogy Mónika mondta a családnak, hogy az apjuk lehet, hogy él. Egyiknek sem jut az eszébe, hogy akkor nem lesz örökség? És az anyjuk? LEhet, mégsem él Zsuzsanna, de akkor hol a halotti anyakönyvi kivonat? Vagy ilyennel már ne foglalkkozzunk? Szeretem a sorozatot, a krimit, de szeretek gondolkodni is a történteken.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 okt. 30. - 18:49:17 8/10 Előzmény kék szem
(15763/18030)
Attila hogy került a képbe Marcinál? Vagy azért, mert neki van - elméletileg - DNS-re a rendőrség miatt? Amennyiben igen, akkor 1 perc alatt meg lehetne tudni az egyezést vagy sem. Szláven nem hiszem, hogy Kálmán gyereke lenne, hiszen a saját gyerekét csak nem vonná bele a bűncselekménybe. Ráadásul mondta, hogy kifizette a szoborral. Ha Attila lenne az újabb örökös JÓzsival, akkor Józsinak elég gazdag nagyszülei lennének, mindkét oldalról, ő meg annyira nem pénzes. Icukát nem értem, hogy miért szerepelt Marci gyűjteményében, hiszen a DNS központban megmonda a doktornő, hogy férfiról van szó. Vilmosnak nincs annyi múltja, Suviczknak sem, hogy fontos lehet a karakterük a családnak. Hát nem tudom, van-e értelme egy újabb örökösnek.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 okt. 30. - 18:41:02 8/10 Előzmény guess.who
(15762/18030)
Ráadásul az évad elején Olga a buszon beszélt vkivel, hogy megy Szerbia felé, a szobor után, "rajta vagyok", ezt mondta. Tehát akkor tudta, hogy nem lehet a Szappanos családnál a szobor, most meg Valin keresi.
4/10
napraforgó 2020 okt. 30. - 18:40:42 4/10 Előzmény guess.who
(15761/18030)
Akárhogy is, az egész történetvezetés olyan zavaros, nincs semmilyen előre elhatározott koncepció, látszik, hogy amikor belevágtak, fogalmuk sem volt, hogy mire futtatják ki.
Ugyanigy a karakterek is, nem igazán kiforrott jellemek, ők is ad hoc alakulnak az épp aktuális történés szerint.
Most már csakazértis kiváncsi vagyok, milyen végkifejletet talált ki HB asszony, mert ebből a katyvaszból nincs ember, aki ki tudná találni.

Azt már tudjuk, hogy Kálmán él. Na de valóban él még Zsuzsa? Vagy Dorothyék machinációja, hogy élőnek tüntetik fel? Ha él, mik a szándékai? Visszatér Kálmánhoz, vagy Goránnal marad? Netán harmadik utat választ?
Kiderül, ki Kálmán zabigyereke? Lesz "örökség"? és ha igen, hogy osztják szét? Kap belőle az "új gyerek".
Na és mik a tervei Kálmánnak a jövőre nézve? Visszatér a szülői házba a kecskéjéhez. Vagy most már nagymenő vállalkozó és utazgatni fog.?

És mi a francért kellett kikötni azt az ominózus egy évet? Miért kell még mindig ökörapátiban rostokolni? A 3 "értékes" kegytárgy visszakerült a helyére, pont elég lenne egy riportot csinálni valami főrangú pappal, aki lelkendezve elmondaná a TV-ben, hogy megkerült a háború alatt eltűnt 3 kegytárgy, halleluja. Esetleg mondhatnák, hogy egy anonimitást kérő nagylelkű gyűjtő adománya volt, stb.
Ha ezt igy nagy csinnadrattával bejelentenék, megtudhatnák Goránék is, Bogdánék is, akkor nem kell többet elrabolgatni senkit és a Szappanosoknak sem kell egy percet sem maradni tovább Ökörapátiban.

És végre vége lehetne ennek a nem túl elmés sorozatnak.

Mennyire tudnék örülni valami előre megirt regény adaptációjának, egy olyan történetnek, aminek van eleje és vége, a cselekménynek ive van, a karakterek jellemfejlődésen mennek keresztül, a jók elnyerik jutalmukat, a rosszak megbűnhődnek, katarzis, mindenki elégedett.

Ez meg majd csak végetér máról holnapra és nem igazán értjük, hogy mi és miért történt úgy, ahogy.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 okt. 30. - 18:38:36 8/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(15760/18030)
A főszereplőket is kedvelem, egyletet, lovardás fiúkat, de nem kedvencek, ők főszereplők, szimpatikusak, tetszenek a jeleneteik. Igen, Tomikát nem kedvelem. Nem biztos, hogy azért, mert egy semmirekellő, hanem mert gusztustalan ruhákba jár, minősíthetetlen a stílusa, igaz, az anyja tett is bőven eleget a fia stílusáért. Az idétlen vihogása, a nyávogása, nem kedvelem Tibivel együtt. Remélem, Vali elválik Tibitől a szerbiai kis vakáció miatt, bár az is igaz, hogy Tibi nem tudhatta előre, hogy mi fog történni, történik-e vmi. Katát a hanghordozása miatt nem kedvelem, az Oltári csajokat nem néztem, bele kellene néznem, ott milyen a stílusa. Robit nem kedvelem, egy modoros, karót nyelt szereplő. Maunikának a ruháit kedvelem, bár ebben az évadban olyan semmilyenek, az előzőben voltak nagyon szépek, elegánsak. Pl. egy zöld színű, amikor Stefi a panzióban lakott, emlékszem, vmiért beszállt az autóba és elhajtott, akkor egy nagyon szép zöld volt rajta. De többször láttam rajta szép ruhákat, rakott szoknyát, hosszú szoknyát. Ancsikának a fülbevalóit szoktam megnézni, szépek. :) Nekem a hagyományos arany van, de tetszenek az övéi. Bogdán a Jófiúk után szintén nagy meglepetés, ott egy komoly rendőrfőnököt alakított, itt pedig a mészáros. Ég és föld mindkettő, kitűnően játsza az ellentétes karaktert. Eszembe sem jut a Jófiúkból, hogy tud ő komoly is lenni.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 okt. 30. - 18:13:19 8/10 Előzmény Kuttyánszki
(15759/18030)
Nekem több kedvencem van, Icuka, Terike, Zsoca, Suviczk, Palika, Zeusz. Icuka az értetlenségével, a rengeteg munkájával, a grimaszával, ahogy rendszeresen sajnáltatja magát. De igaza is van, hiszen 5 kollégája helyett dolgozik. Nagyon tetszik a kihízott munkaruhája, adhattak volna rá 2 számmal nagyobbat, a kis foncsi hátul, olyan igazi, ízig-vérig panaszkodó, vidéki, egyszerű asszony. Terikét a tájszólásával, a göndör hajával, a hajpántjával kedvelem, akkora hangja van, hogy szerintem két szobával arrébb is lehet hallani. Zsoca a nagy értetlen arckifejezésével hatalmas kedvenc, olyan beszólásai vannak, ezeket csak ő tudja mondani. A kocsmás jelenetekben sziporkázik Palikával, Zeusszal együtt. Palika is olyan értelmesen adja elő a mondandóját, legutóbb is, amikor a polg.hiv-ban voltak Attila miatt Suviczknál, Dzsennike hozta a páleszt, mondja, hogy jobb itt, mert itt ingyen van a pálesz. Zeusz is, aggódott, hogy Terika mit gondol, hol van? Erzsikét is kedvelem, jól beszólt Zeusznak, hogy hol lenne, a kocsmában. Suviczkról már írtam, hogy nagy csalódásnak éreztem, hogy ő is szerepel a sorozatban, mint polgármester, már nem tudom, hogy hány rész után, de megbocsátottam neki a BK-t, Szomszédokat. Ahogy üvölt, hogy ICCUKA!!!!, ahogy az asztalra csap a mondandója miatt, a susogósa nagy ötlet, de a gála vacsorán nagyon jól nézett ki. Van neki rendes ruhája is. Az arckifejezése, a csajozása, szeretem azt is, amikor előre engedi a vendégét, aztán szabadkozva megelőzi, de úgy, hogy össze is ütköznek. A többieket is kedvelem, Dzsennikét, Grófóékat, Margitkáékat. Nehezen tudok olyat mondani, akit nem kedvelek, talán Krisztiánt. Pedig neki is vannak vicces jelenetei, de vhogy őt nem. Gazsira nagyon haragszom, hogy hagyta Ibolyát a börtönbe, bármi áron, de ki kellett volna hozni vagy akkor lett volna, ami, de így... Attila új frizurája nem tetszik.
guess.who 2020 okt. 30. - 18:06:46 Előzmény napraforgó
(15758/18030)
De várj, a három "legfőbb" műkincset NEM értékesítette, azok visszakerültek az elvileg jogos tulajdonosukhoz, a szerb államhoz. És ugye Szláven is bevallotta, hogy Gorán nem csak bandavezér volt, hanem templomokat fosztottak ki, azaz a Dorotty szerint "szivességi használatra" átadottak is eleve lopottak voltak. Egy lopott műkincset meg ha egy tolvajtól elvesz valaki és visszaadja az eredeti tulajdonosának, akkor nemigen követhet el bűncselekményt (legfeljebb önbíráskodást, de ez más tészta).

Mindegy, zagyva ez az utólagos magyarázgatás, bárhogy nézzük is. Szerintem jobban jártak volna, ha maradnak az első évadnál és nem hozzák be ezt a hülye szerb maffiózós, sárkányos szálat. Pontosabban hagyták volna, hogy Szlávennek legyen valami ködös múltja - de ennyi.

Egyébként az is érdekes lenne, hogy a mini szobrot lenyelő maffiózó MIÉRT hozta be Magyarországra azt a szobrot, ha az egyébként Goráné (mármint az eredeti)? Hiszen éppen hogy Szerbiába akarnak mindent visszalopni...
4/10
napraforgó 2020 okt. 30. - 17:35:04 4/10 Előzmény guess.who
(15757/18030)
Ha Kálmán aukciókon, régiségboltokban, antiqutásokban , stb. vette a műkincseket, akkor nyilván vannak ezekről számlái. Marosi szerint Európa legnagyobb műgyűjtője volt a pravoszláv műkincsek tekintetében. Ha ez igaz, bizonyitani is tudja.
Ha meg nem, akkor Goránnak van igaza és bizony Kálmán a rábizott műkincseket ellopta és a feketepiacon értékesitette.

A háborús körülményekről meg nem tudunk semmit, nem tudjuk, hogy kicsodák és kik ellen harcoltak, kiket öltek meg, milyen okból, stb. Érdekes módon mindig a győztesek oldalán vannak a hősök, a vesztesek oldalán meg a háborús bűnösök, sohasem forditva.

Szerintem nem volt szerencsés ötlet egy olyan műhöz nyúlni, egy olyan sorozathoz, amely egy ilyen zűrzavaros háborús cselekményen alapszik. A sorozat horvát volt, nálunk a történetnek szerb gyökerei vanna, közben a múlt a magyar kisebbséget is erősen érintette, hisz tudjuk, hogy irtották a magyarokat is, nemcsak a muszlim bosnyákokat.

És igazából ez a sorozat vigjátéknak indult, csak később vált krimivé. Bűnözők, kémek, emberrablások, rengeteg zavaros múltbeli cselekmény jellemzi. Túl sok benne a gubanc az én izlésemhez képest.
offtopic
guess.who 2020 okt. 30. - 16:36:23 Előzmény napraforgó
(15756/18030)
Azért azt vedd hozzá, hogy egy állítás áll szemben egy másikkal: Dorotty (és Gorán) állítják, hogy a műkincseket "szivességi használatra" adták oda Kálmikának - Marosi (és Kálmán) pedig állítják, hogy az az saját gyűjtemény. Ez így egy normál per, aminek során mindkét félnek bizonyítania kell az igazát, aztán a bíróság majd eldönti szakértők vizsgálata alapján, hogy mi van. Mindenesetre a Gorán-féle emberrablásokat, kémkedést és hasonlókat nem éppen az ő javukra vennék figyelembe.

Másrészt meg nyilván megint az van, ami már párszor: a sztorit menet közben találták ki, a második évadban még magányos műkincsgyűjtő Kálmánból bandavezér, a birkákkal foglalkozó Goránból meg maffiafőnök vált, miközben mindig "igazították" a régi dolgokat az új hülyeségekhez. Ezek miatt szerintem katasztrófa a negyedik évad, de még nem érte el a lejtő alját.
guess.who 2020 okt. 30. - 16:31:06 Előzmény napraforgó
(15755/18030)
Például mert Alga követelte tőle a szobrot. Vagy mert a fogvatartott Valihoz csak úgy besétált. Vagy mert úgy beszélt az emberrablókról, hogy "mi". Azért ezek fel kellene, hogy tűnjenek, ha már az sem, hogy egyetlen szóval sem ígér neki segítséget...
4/10
napraforgó 2020 okt. 30. - 12:55:35 4/10
(15754/18030)
Dorothy azt mondta Móninak, hogy Gorán 19 műkincset adott át annak idején "szivességi használatra" Kálmánnak.
Ennél nagyobb baromságot még nem hallottam.
Szivességi használatról lakásnál lehet szó, azt jelenti, hogy valaki ingyen lakhat más tulajdonában.
Olyan, hogy műkincsek szivességi használata nemigen létezik. Mit akar ez jelenteni? Hogy ingyen imádkozhat a Mária , vagy a kereszt előtt????
Itt csak arról lehet szó, hogy Gorán MEGŐRZÉSRE adta át a műkincseket, a háború végéig, illetve, amig ő vissza nem kéri azokat.
És ha Kálmán a 19 darabból 16-ot értékesitett a feketepiacon, mint itt elhangzott, akkor Kálmán orgazda, Marosi meg bűnpártoló, hisz tud róla, de nem tett feljelentést.
4/10
napraforgó 2020 okt. 30. - 12:33:56 4/10 Előzmény amira_daaa
(15753/18030)
Vali százszor normálisabb, mint Tibi. Biztos, hogy nem buta, csak kicsit naiv. Normális ember nem tételezi fel, hogy ebben és a másik faluban minden második ember bűnöző, a többiek meg kémek.
És mindenki egy ordenári Szűz Máriát akar megszerezni, amely nem 15 ezer Forintot, hanem 300 ezer (?) eurót ér.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 30. - 12:22:40 9/10
(15752/18030)
Amugy meg tavaszlik a lovász fiuk mögött nem tudom észrevettétek-e :D
9/10
amira_daaa 2020 okt. 30. - 12:21:43 9/10 Előzmény napraforgó
(15751/18030)
hát szokásos sztori Alga elfejelejtette ezt és a sok pénzével ahelyett hogy elhuztt volna ehelyett ott okoskodik peding a pénzből tudott volna egy uj életet kezdni Marlenkával. Amugy végre Sanyi legjobb alakitását láthattuk elzavarja Danikát éljen éljen végre :D