guess.who 2020 nov. 12. - 16:00:43 Előzmény Kat75
(16110/18030)
Bezony! Volt külön jelenet is arról szerintem, amiben Mézessüti elmagyarázta, hogy az osztálytársainak van, csak neki nincs telefonja, mert minek. Ehhez képest akkor gyorsan fejlődött a babapusztai mézeskalácsház technikája, mert most már lájvozást is tud nézni a nem is létező telefonján.
4/10
napraforgó 2020 nov. 12. - 14:48:47 4/10 Előzmény Heatseeker
(16109/18030)
Én sajnos nem emlékszem, hogy Olga azzal a táskával utazott-e el.
3/10
Heatseeker 2020 nov. 12. - 14:26:03 3/10
(16108/18030)
Szerintetek hogy került a sárga táska üresen Dodi szekrényébe? Hiszen az évad első részében Olga azzal a táskával az ölében utazott haza a buszon...
4/10
napraforgó 2020 nov. 12. - 13:20:13 4/10
(16107/18030)
Az igaz, Marlenkának nem volt telefonja. Lehet, hogy Szláven vett neki, mielőtt haazament?

De ha Dia elküldi a videót Marlenkának Olgáról, meg a Sztojkáékról, azt Szláven tuti nem bocsátja meg neki.
4/10
napraforgó 2020 nov. 12. - 08:26:08 4/10
(16106/18030)
Ó, majd egy óráig nem működött a fórum!
Kis türelmet kértek...
4/10
napraforgó 2020 nov. 12. - 08:22:45 4/10
(16105/18030)
38. rész


38.rész
Valit a telefonja ébreszti, Jenő üzenetet küldött! Találkozni akar, tisztázni a dolgokat.
Subicz megérkezik, kéri a kávéját, igazgatná Icukát, hogy felmosson, stb. Icuka előtte áll, közli, hogy elmegy, felmond, jobb ajánlatot kapott Attilától. Subicz megdöbben. Aztán edzeni kezd, amig nem jön Vili. Számonkéri, hogy hagyja elmenni Icukát. Suvick szerint Icuka stratégiai tényező, tartsa vissza! Icuka mielőtt elmegy, óva inti Dzsennikét, hogy legyen óvatos, ne hagyja, hogy Subicz behálózza, Mónika meg kidolgoztassa a belit is. Jön Vili és megpróbálja Icukát visszatartani, de a nő visszautasitja, nemcsak a pénz számit, hanem a jó szó is.
Vali ágyba hozza a reggelit Tomikának és elmondja, hogy Tibi mostanában nem bizik benne, ellenségnek tartja. Majd megkéri, szerezzen kocsit mára, föl kéne menniük Pestre!
Róbert beállit az ügyvédnő irodájába, bár nincs időpontja. nehezményezi, hogy Kata nem reagált az ajándékára, hiába adott pénzt az ügyvédnő az autóra (!!!). Fenyegetőzik, hogy ha Kata nem megy hozzá feleségül, a nyilvánosságra hozza a hamis halotti bizonyitványt. Robi dirrel-durral távozik.
Tomi megszerezte az anyja autóját és jön Valiért, mennek a Phoenix hotelbe.
Vili visszamegy az edzést végző Subiczért, és elmondja, nem sikerült meggyőzni Icukát a maradásra. Subicz erre megbizza, hogy mosson fel, ha nincs Icuka.
Vili védőruhában mossa fel a lépcsőt, Mónika jön, kérdi mit csinál. Vili elmondja, hogy Icuka felmondott és a polgi rárótta a feladatot.
Marosi felhivja Katát, aki megijed, valami baj van a szüleivel? Marosi találkozóra hivja, Kata közli, az ebédszünetében oda tudna menni.
Olga buszra száll, Szabadkára kéri a jegyét, csak oda. A buszon ülve sirdogál.
Valiék megérkeznek a szállóba, Vali arra kéri Tomit , hogy majd csak kicsit később, feltűnés nélkül jöjjön be utána. Jenő a bárban várja.
Tomi máris utánamegy. Jenő közli Valival, hogy sajnos megbizott valakiben, akiben nem kellett volna. Vali elmondja neki, hogy a férje tudta nélkül jött ide. Jenő szerint ő nem tudna ártani a szép nőknek, mint ezt tudja. Ez Szilvia magánakciója volt. Jenő szerint, ha bárki a családból beszélni akarna vele, áll a rendelkezésére. És észevette, hogy a szomszéd asztaltól az unokaöccse leselkedik rájlk- ezek után átadja neki az ún. csodatévő ikont. Vali álmélkodik, ez eredeti? nem akarja elfogadni, de Jenő rábeszéli.
A távozása után Tomika közli Valival, hogy ez az ikon a nagyfater gyűjteményének hiányzó darabja!, hogy a nagyapja végrendeletének további záradékai is vannak. A nagypapi szerette volna, ha Kata férjhez megy. Ha a kiszabott egy év letelte előtt férjhez megy, akkor mégis megkapja az örökrészét. Persze, akkor vissza kell költöznie a faluba. Kata megdöbben, ezt végig kell gondolnia.
Dorothy felhivja Olgát, aki úton van Szerbiába, hogy jutott eszébe pont azt az embert elraboltatni, aki Gorán személyes kedvence? Olga szabadkozik, csak arról volt szó, hogy a Szappanos család egy tagját tartsák fogva. Olga szerint csak azt csinálta, amit kért tőle. Dorothy szerint akkor sem szabadott volna elraboltatni a nőt. És kirúgja Olgát.
Mónika számonkéri Subiczot, hogy foghatta be Vilit takaritásra? János bevallja, elvesztett a fejét. Mónika szerint ki kell találni valamit! Icuka könyörögni fog, hogy visszajöhessen.
Sztojkáék mesélnek Daninak, aki szerint jobb lenne, ha nem szájuk járna. Kata hivja Danit, aki meglepődik. A nő érdeklőik, hogy van. A nő azt mondja, hogy zavarja, hogy ő fizette ki a tartozását, Szeretné ezt megbeszélni, holnap lemegy hozzá, mondja.
Katonaság vezeti elő Ibolyát egy katonai biróság (???!) elé, ahol hipp-hopp szabadlára helyezik. Ibolya rögvest Attilát keresi. Kovácsék hazaviszik és Babika igéri, minden úgy lesz, mint régen. Ibolya csak Attilát kérdi, mondják neki Attila elfoglalt, most választották meg Lenkeházára polgármesternek. Ibolya cirkuszol, a férjéhez akar menni!
Robi Marosit hivja, közli, hogy beszélt Katával, úgy gondolja, hogy innentől fontolóra veszi a házasságot. Robi közli, várjuk ki, működött-e a terve.
Tibi és Kristóf ebédelnek, Tibi nyafog, nem tudja, hol van Vali, már csak melegitett kaját kap, ó borzalom!
Megjön Vali és Tompika, Tibi cirkuszol. Tomi megmondja, nem vásárolni voltak. És megmutatja a pravoszláv ikont, ez az első kincsük.
Sztojkáék zabálnak. Dodi a fiait nyaggatja, biztos bene, hogy Ármi keze benne van az Olga idehozatalában.
Robi Kata képeit nézegeti a neten és meglátja, hogy Kata el akarja adni az autót.


4/10
napraforgó 2020 nov. 12. - 04:29:30 4/10 Előzmény grizlee13
(16104/18030)
Elég lett volna, ha az okleveleken nem szerepel Kálmán fényképe. Ki a fene szokta végigolvasni egy oklevél tartalmát a WC előtti folyosón? Ha bele is néz valaki, eljut a cégtulajdonos nevéig?
9/10
amira_daaa 2020 nov. 11. - 22:45:28 9/10
(16103/18030)
Szerintem Vali szerelmes Jenőbe vagy ti mit gondoltok?
Kat75 2020 nov. 11. - 22:14:58
(16102/18030)
Diácska honnan tudta Marlenka telefonszámát? Amikor Jolikánál járt, még telefonja sem volt!
Mellesleg arra sem emlékszem, hogy Kata egyáltalán megköszönte-e Daninak, hogy kifizette a kötbért helyette. Arról sem szólt, hogy mikor akarja visszafizetni neki.
Egyébként nem értem Danit sem, hiszen ha 40 milliót kapott a lovardáért, 14-et kifizetett Kata helyett és 10-et adott vissza Stefinek, még mindig maradt bőven pénze arra, hogy ott a világ végén vegyen egy telket és felépítse rá ugyanazt a házat, mint amit eladott.
Vali beszélt Jenővel, de a lényeges kérdést nem tette fel neki. Hol van az anyósa?
Hiszen ezért ment Babapusztára! Jenő biztosan elmondta volna neki.
9/10
amira_daaa 2020 nov. 11. - 21:38:01 9/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(16101/18030)
Icuka ugy nézett ki mint valami török szultán azzal a törülközővel :d
guess.who 2020 nov. 11. - 21:37:59 Előzmény Pünkösdi Kató
(16100/18030)
Ja. Viszont (mivel digitális), könnyű (és főleg gyors!) lemásolni is - ráadásul anélkül, hogy a másolás észrevehető lenne. Egy papírnaplót hosszadalmasabb lenne végiglapozgatni és egyesével lefotózgatni...
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 21:21:47 8/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(16099/18030)
De nem jó, elfelejtettem, hogy van 612 milla, hiszen megkapta Stefi és az egylet is a pénzt. Szóval, szerintem 2 hónapig csöndben kellene maradniuk, dúlva-fúlva, de csöndben, hogy a maradék pénzhez hozzájussanak. A következő kérdés, mi lesz Attilával? Hiszen Marosi tudja, hogy valójában örökös, vajon becsukja-e mindkét szemét Marcival együtt? Hááát, előjön-e belőle a jog? Bár, Laurának is csuknia kellene a szemét, neki aztán takarni is, hiszen így Kristófnak kevesebb lesz az öröksége. Már eleve kevesebb, még annyival kevesebb lesz. Igaz, Mónika jól jár, két oldalról is kap vagyont. :))
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 21:19:19 8/10
(16098/18030)
Ezt azóta sem értem, sajnos, lehet, hogy mégis egymásra találnak. :( Nagy hiba volt kifizetni a tartozást, inge-gatyája ráment Kata miatt Daninak.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 21:17:55 8/10 Előzmény amira_daaa
(16097/18030)
annyit nevettem a mai részen is, annyira tetszett, ahogy Algát elkapták. És Icuka is, hát komolyan, nehogy már átmenjen Lenkeházára, itt van rá szüksége a főnökeinek. Ott Lenkeházán unatkozna, nem lenne annyi munkája. Nagy szám volt a törölközős jelenet.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 21:16:06 8/10 Előzmény napraforgó
(16096/18030)
Nem rossz, viszont akkor miért engedték meg a 12 óra eltávot? Hiszen így akár Budapesten, útközben is elkaphatták volna őket, ott sincsenek biztonságban. Viszont nem egyszer mondta Kálmán, Stefiékre is, hogy haza kell hozni, mert itt vannak biztonságban. Tudjuk, hogy nem, annyi emberrablás volt, mint máshol sosem, de a családtagokkal így Kálmán zsarolhatóvá válik.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 21:11:36 8/10
(16095/18030)
Kérdés az, hogy mit lép a család? Kivárják kíváncsiságból, dühből a 2 hónapot, hogy meglegyen az örökség, ami ugye nincs. Mert szerintem nem akarják elhinni, hogy átvágták őket, nem hiszik el, hogy ne lenne vagyon, nem hiszik el, hogy Kálmán pezsgővel megjelenik két dudafújás közben, hogy visszajöttem, csak vicc volt az egy év. Szóval, szerintem inkább csendben maradnak, hogy honnan lesz vajon a vagyon. Nem tudom elképzelni, hogy lebuktatják Kálmánt. És azt sem, hogy Kálmán előjön szilveszterkor vigyorogva pénz nélkül. Izgalmas 2 hónapnak nézünk elébe. :)) Én már nem agyalok a logikán, hagyom, hogy szórakoztasson a sorozat, elhiszek én mindent. :))
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 21:05:50 8/10 Előzmény napraforgó
(16094/18030)
Én annyira bíztam már párszor, hogy Vali beadja a válást, legutolsó csepp az elrablása miatt. De azóta is csak szívózik Tibi Valival, milyen dolog már, hogy otthagyja a kórház előtt a nejét? Vagy fellóg Pestre? Nagyon remélem, hogy Vali ugrik egy jó nagyot Goránhoz, hát egye fene, hogy Goránnak az anyósa is megvolt, most meg a menye.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 21:02:56 8/10
(16093/18030)
Én nem drukkolok Stefinek és Daninak, ahogy Stefi elkaszálta Dani házát, lovardáját, tegyen egy szívességet. Majd Dani talál magának mást. Stefi jöjjön össze Robival, egyívásúak.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 20:58:54 8/10 Előzmény Zolikarolika
(16092/18030)
Szerintem ő megszokásból dokumentál, azért mondja a szöveget a diktafonra, hogy ne füzetbe írja. Ok, hogy a diktafont is el lehet lopni, de hátha nehezebb, mint egy füzetet.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 11. - 20:55:40 8/10
(16091/18030)
Annyira tetszett volna, ha Kristóf kiböki az étteremben Zolinak, hogy a faterja meghalt. Vajon mint reagált volna?