4/10
luci87 2020 nov. 13. - 09:18:13 4/10 Előzmény napraforgó
(16150/18030)

Kiváncsi leszek hogy rittyentik ki Xantus Barbarát, mert így smink nélkül, leharcolt hajjal, elég rémísztően fest szegény..Icukát akkor könnyen vissza tudták csábítani, erre nem gondoltam volna..:(Ide írd a spoileres tartalmat


guess.who 2020 nov. 13. - 08:50:06 Előzmény Heatseeker
(16149/18030)
Egyébként is zavaros ennek a logikája.

Az volt, hogy Kálmán bácsié az ikon - méghozzá az egyetlen, ami megmaradt a kincsekből. De ha az a babapusztai templomban volt, hogyhogy senki nem tudott róla mostanáig, hogy bármi köze lenne Kálmánhoz?! Ráadásul most Gorán utasítására hozta el Dorotty a templomból, odaadták neki bármiféle probléma nélkül. Mi vaaan?! (Jó, Jolánnak is odaadta az atya a múltkor.)
A másik, ami teljességgel érthetetlen, hogy a műkincseket kajtatja Gorán közel egy éve, minden módon meg akarja szerezni azokat - de most "csak úgy" odaajándékozza az egyetlen utolsót Vallernak?!?!

Ezek alapján valóban az lehet, hogy a templomban levőt kapta meg Vali, azt hozta el Dorotty onnan, és az az, ami egy értéktelen hamisítvány - mint azt Jolánnak meg is mondta odaát a becsüs, mikor elvitte hozzá. Az eredeti meg Goránnál van, eszébe sincs ajándékozgatni. Ebben az esetben viszont Gorán a nagy olvadozásban, jófejségben, úriemberkedésben megint hazudott Valinak.

guess.who 2020 nov. 13. - 08:45:11
(16148/18030)
Lehet, hogy leforgatták a jelenetet, csak aztán annyi sok "jóóóóó" más jelenet volt, hogy kivágták. Például ez az egeres baromság is, meg a jósnőzés... Ezek mind feltétlenül kellettek bele, mert a cselekmény ezeken keresztül lép óriásiakat a megoldás felé.

guess.who 2020 nov. 13. - 08:43:29
(16147/18030)
Nem mutatták, szóval gyanús, hogy nem.
guess.who 2020 nov. 13. - 08:41:42 Előzmény Heatseeker
(16146/18030)
Főleg azért érthetetlen Kata nagy nekibuzdulása, mert

TTibiék előadták neki, hogy nagypapi él (hiszen őt akarják érte küldeni) - tehát gondolhatná, hogy nincs örökség.

Más kérdés, hogy egy Kata-Daninak azért lenne jövője, feltéve, hogy a sztoriból Lóbelt és Stefán kikapcsolható végre - hiszen tulajdonképpen nem egymással volt problémájuk, hanem a két külsős kavarásával. És most elvileg mindketten úgy vannak, hogy már eszükbe sem jutna az exeikkel kavarni.

Különben Stefi mit keresett mosolyogva a kocsmában? Ő most nagyban taxizik, nem? :)

1/10
janderka 2020 nov. 13. - 08:23:30 1/10 Előzmény napraforgó
(16145/18030)
Köszönet az elő-összefoglalóért!
De ez a sztori sajnos egy tökéletesen érdektelen, zagyva, önellentmondásos logikai hibáktól hemzsegő, értelemnélküli baromság.
4/10
napraforgó 2020 nov. 13. - 08:00:18 4/10
(16144/18030)
Nem tudom, hogy mit akar annyira Ibolya Attilától, de én arra tippelek, hogy nem a szerelem miatt akarja annyira látni.
9/10
amira_daaa 2020 nov. 13. - 07:57:20 9/10
(16143/18030)
Kata unokatesoja Jozsi nem? szoval Attila miatt az elég belterjes lett volna.
9/10
amira_daaa 2020 nov. 13. - 07:55:58 9/10 Előzmény Heatseeker
(16142/18030)
igen igen és Ibolya is eltünt vagy megérkezett mert ugye Jozsi máshol volt. :D
9/10
amira_daaa 2020 nov. 13. - 07:55:09 9/10
(16141/18030)
ha kitörli nagyon nagy hülyeséget csnált ( szerintem nem törölte ki)
9/10
amira_daaa 2020 nov. 13. - 07:54:32 9/10 Előzmény Heatseeker
(16140/18030)
persze hogy kamuikon ennyi idő alatt ide sem ért volna.

amugy mi van Ibolyával nem ért oda Attilához mert az a szál nem lett folytatva.
4/10
napraforgó 2020 nov. 13. - 03:27:40 4/10
(16139/18030)
39. rész
SPOILER, SPOILER, SPOILER!!!

Mónika ágyban, Józsi öltözködik, megy az anyjához, kicsit föl kell javitani a nő külsejét. Mónika segitséget igér, majd elviszi a fodrászához, kozmetikusához.
Tibi reggel megint kötekedik Valival, a többiek azt akarják, kérjen bocsánatot a feleségétől. Majd Kristóf elmondja, mit tudott meg a krumplizóban. Tibi szerint bizonyiték van arra, hogy az apjuk él. Már csak ki kell menni valakinek, aki megkeresi az öreget. Tibi Valira néz, most ő következik. Vali közli, ő többet nem megy a Tibi szülei után. Tibi ezután arról faggatja, hogy került hozzá az az ikon? Vali elmeséli, hogy a múltkor hogy találkozott a Jenővel. Tibi hőbörög, nem hagyja kibeszélni a feleségét. Tomika szól közbe, hogy Gorántól kapták a képet, kárpótlásul a szenvedéseiért. És megtudták, hogy az elrablása Szilvia magánakciója volt. Tibi morog, akkor megint találkoztál a szeretőddel?
Erzsike elmegy Terikéhez, most újra úgy érzi magát, mint egy 70 éves. Terike is pont igy van, meg kéne csinálni azt a fokhagymás varázslatot, amit Eugénia javasolt. Úgy döntenek, hogy elmennek Jolikához. Jolika a boltba indul, amikor a két asszony beállit hozzá boszorkányost játszani. Joli otthagyja őket csináljanak, amit akarnak. Fokhagymát apritanak, gyertyával vacakolnak, nagy füst lesz. Arra jön Sándor, azt hiszi baj van, hazaszalad a felszereléséért. Aztán beront és mindent és mindenkit lespriccelt. Az asszonyok dühösen elzavarják.
Vili nyavalyog, oly sok munka szakadt a nyakába Icuka távozásával, Mónika szerint van rá mód, hogy Icukát visszacsábitsák. Vili fülébe súgja a megoldást.
Tomika szerint az ikon legalább 70 milliót ér a feketepiacon Mert eredetiség igazolás nélkül nem lehet máshogy eladni. Tibi szerint az ikont nem adják el, amig az apjukat meg nem találják. Tibi ezek után azon filózik, kit küldjenek St. Pöltenbe. Őket köti a 12 órás szabály, akár van örökség, akár nincs. Ekkor jön Katica. Vali enni adna neki, Tibi meg faggatja a kandúrokról. megtudja, hogy nincs a lánya életében férfi. Tibi Ausztriába küldené a lányát, menjen ki és hozza vissza az apjukat. Vali tiltakozik. Kata elmondja, amit Marositól megtudott, ha férjhezmegy, akkor megkapja az örökségét. De akkor vissza kell költöznie a faluba. Tibi megpróbálja rábeszélni, hogy utazzon ki St. Pöltenbe, de Kata búcsúzik és elmegy.
Vili elmegy Kerepes Tónihoz, a süket méhészhez, kell neki pár egér. A pofa megigéri, hogy visz párat. Vissza is jön a férfi az egerekkel.
Attila a tükör előtt tollászkodik, amikor megjön Icuka, kérdi, mi a dolga? Attila szerint most épp nincs semmi, előbb ő rendezi a dolgait. De ha ráér, akkor csinositsa ki a polgármesteri várót. Ma ne engedjen be senkit hozzá, kivéve egy női ismerősét, akit vár.
Vili Dzsennikét dirigálja, törölje le a port, stb.
Szláven megjelenik Diánál, aki szemére hányja, hogy nem vette föl a telefonját. Szláven azt kérdi, hogy elküldte-e a tegnapi videót a lányának. Dia tagadja. Szláven kéri törölje ki. Dia közli, hogy nem törli ki, ez az egyetlen fegyvere Olga ellen. Szláven szomorúan mondja, micsoda szörnyeteg lettél. csak a lányomnak okoznál fájdalmat, nem Olgának. Dia kérdésére közli, hogy nem alszik vele többet, hiába kérte, hogy ne csináljon semmit, a lányt a féktelen bosszúvágya elragadta. Dia alig hiszi, hogy Szláven szakitott vele, sirni kezd.
Vili besettenkedik a lenkeházai polgármesteri hivatalba és szabadon engedi az egereket-. Icuka egy székre állva sivalkodik. Attila előjön, de nem akar semmit csinálni az egerekkel. A hölgyvendége egy csinos nő erre távozik. Icuka kijelenti, hogy akkor nem marad itt, felmond, ő nem fogdos egereket. Vili nevetve meséli Mónikának az egeres történetet. Icuka jön lélekszakadva, vegyék vissza a régi állásába.
A lovászok a szalmát kapirgálják, amikor jön Kata, lovagolni hivja Danit. Kata megkérdi, hogy miatta adta el a házát? Aztán megkérdi, hogy Dani elvenné-e feleségül.
Szláven hazaköltözik. Joli néni szerint ha az Isten egymásnak teremtette őket, akkor úgyis együtt lesznek, de ha nem, akkor hagyni kell elmenni.
Ezután Szláven átadja Jolinak Irina levelét, aki azt irja, hogy a kérdezett ikon már nincs a helyi templomban.


3/10
Heatseeker 2020 nov. 13. - 02:25:57 3/10 Előzmény Kat75
(16138/18030)
Leírom a párbeszédet pontosan, hátha így többet mond:

Goran: Azt kérem tőled, hogy a babapusztai templomból azt az ikont, az utolsót, ami még megmaradt a gyűjteményből, azt hozasd el nekem.
Szilvia: De hát hogy hozatnám el, mikor végre az már nálunk van?
Goran: Attól tartok, te nem egészen értesz engem. Itt én kérek, te pedig engedelmeskedsz. Méghozzá kérdés nélkül, világos?
Szilvia: Tökéletesen világos.

(Ebből én azt szűrtem le, hogy az a ,,kamuikon")
Kat75 2020 nov. 13. - 01:12:11 Előzmény Heatseeker
(16137/18030)
Lehet, hogy a babapusztai ikon valóban hamisítvány és az eredeti tényleg Goránnál volt, amit Sylvia úgy értelmezett, hogy Gorán azt kéri tőle. Gondolom ismerte a rejtekhelyét és azt vitte el neki. Dorothysylvia ismét bakot lőtt és az utolsó műkincs is a Szappanosokhoz kerül.
3/10
Heatseeker 2020 nov. 13. - 01:00:26 3/10 Előzmény amira_daaa
(16136/18030)
Kata megkapta az esélyt, hogy egy éven belül akár kétszer is kieshet a nem létező örökségből :-) Kristófot ne számoljuk ide, mert ő szerintem már rég haza is mehetett volna, semmit sem befolyásolna.
3/10
Heatseeker 2020 nov. 13. - 00:39:11 3/10
(16135/18030)
Mint lentebb írtam, elhozta, vagy elhozatta, szerintem azt kapta meg Vali.
3/10
Heatseeker 2020 nov. 13. - 00:36:51 3/10
(16134/18030)

Igen, talán a dobogó tetején van, tetézve azzal, hogy amikor Szláven hazaért, Jolika olyan nyugodtan sepregetett a verandán, mintha nem cseszték volna szét a konyháját nem sokkal azelőtt. Mert az nehezen hihető, hogy Sanyi és a 2 öreglány rendet csinált volna maga után.


3/10
Heatseeker 2020 nov. 13. - 00:29:15 3/10
(16133/18030)
Az ajándék ikon valószínűleg hamis, értéktelen, Bogdanék kiröhögték vele Mamszit, vagy nem értenek a műkincsekhez. Goranjenő és DorothySzilvia beszélgetéséből is erre lehet következtetni, mikor a csaj értetlenkedett, hogy minek hozassa el, amikor az már náluk van (úgy sejtem, az eredetire gondolt). Minden esetre egy nap se telt el, és máris megszerezte. Ez az ikon is olyan, mint a sárga táska, mindig ott van, ahol kell...
3/10
Heatseeker 2020 nov. 13. - 00:16:32 3/10 Előzmény amira_daaa
(16132/18030)

Már csak azért is furcsa lenne, mert Tompika még nem esett ki az ,,örökségből", viszont két ,,örökség" meg nem jár egy embernek, hiába nősülne meg (bár itt minden előfordulhat...)


9/10
amira_daaa 2020 nov. 12. - 23:24:38 9/10
(16131/18030)
amugy én Kata helyében ugy csinálnám az esküvőt, hogy kb az év vége előtt mondanám ki az igent és akkor nem bukná az állását.