8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 28. - 18:26:53 8/10 Előzmény amira_daaa
(16630/18030)
Én most is azt mondom, hogy megértem Pannát, hiszen nehéz lehetett Kristóf mellett, de nem értek vele egyet. Egy ponton már túllőtt a célon, azzal, hogy Szofit külföldre vitte az engedélye nélkül. Igaz, ha nem egyezik bele, akkor egy patt helyzet és ne ragaszkodjon annyira a fél örökségért. Kapja meg a háza árát egy kis bánatpénzzel, aztán jó napot.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 28. - 18:23:07 8/10 Előzmény Rojita
(16629/18030)
Nekem nem volt ötletem arra nézve, hogy Panna lebukik. Azóta már megnéztem újra a részt, és amikor Panna lebuktatja magát a folyosón, mennek be, Kristóf mosolyog, bólint Laurának. Első megnézésre még nem értettem, szinte fel sem tűnt, de másodszorra már igen. Ez egy nagy jelenet volt Barbicsektől, nem gondoltam, hogy lezárják végre Pannát és így. Azt gondoltam, hogy megint elhúzzák. Nekem nem jutott az eszembe ez a lehetőség.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 28. - 18:20:30 8/10 Előzmény amira_daaa
(16628/18030)
De Marosinak is van egy ütőkáryája, miszerint Ő dönt, hogy Attila és a fia örökös-e. Ok, hogy Attilát Kálmán bá' nem nevesítette, de ehhez az örökösöknek nem kell érteniük, tudniuk. Én el tudom képzelni, hogy megállapodnak, a család - bár Stefi kétséges - beleegyezik, hogy hallgatnak Robi leveléről, maradnak 2 hónapig Ökörfoson, cserébe Attila és a fia nem lesz örökös.
9/10
amira_daaa 2020 nov. 28. - 15:22:59 9/10
(16627/18030)
van egy extrém ötletem: mikor van a vadászat Kálmán pont sétál és lelövik és tényleg meghal és ujra indul az egy év : Dehhez mit szoltok :D de hogy a végén Kálmán meghalna az is benne van a pakliban
guess.who 2020 nov. 28. - 13:15:46
(16626/18030)
A meglesett az ilyen művekben SOSEM veszi észre a meglesőt, kizárólag akkor, ha egy mellette álló, szelektív vakságban nem szenvedő mellékszereplő figyelmezteti és megmutatja jó alaposan, hogy hová kell néznie.

Az őszi erdő sajnos erősen tavaszi már. Csodálkozom, hogy ekkora madárkoncert mellett még forgattak külső jeleneteket. :D

Arra viszont kíváncsi leszek, hogy a Zsókica által előre jelzett, nagyon romi, forraltboros bulin hogyan oldják meg a hóesést, ha addigra már nyár lesz.


offtopic
guess.who 2020 nov. 28. - 13:07:56 Előzmény guess.who
(16625/18030)
És akkor még lehetne fantáziálni egy Cicuka-Attila és egy Margitka-Vili páros esküvőjével is. :)
offtopic
guess.who 2020 nov. 28. - 13:06:19 Előzmény napraforgó
(16624/18030)
Folyamatosan keverik, szerintem szándékosan.

Amit a nagy piros HAMIS felirattal mutogatnak, az halotti anyakönyvi kivonat - az anyakönyvvezető adja ki, miután az orvos/kórház által kiállított a halottvizsgálati bizonyítvány adatai alapján a haláleset tényét rögzítette az anyakönyvi rendszerben. A hvb egy többpéldányos, indigós, rubrikás papír, amit kézzel tölt ki az orvos/kórház.

Fura egyébként, hogy a képen is látható, HAMIS feliratos okmány valóban érezhetően vastag papírra készült, mint az igazi - pedig állítólag Lóbelt csak lemásolgatta több példányban a levelekhez. Nem túl jó a mellékelt kép, de a tetején kibetűzhető a "halotti anyakönyvi kivonat" szöveg, illetve az egész okmány, az összes rubrika felépítése olyan, mint az igazié.
El tudom képzelni, hogy valami külön engedéllyel készíthettek EGY fiktív adatokkal kitöltött okmányt a forgatásra, valódi kivonat-papírra, valódi nyomtatóval - ugyanis ezek az okmányok szigorú elszámolású, sorszámozott papírok (a jobb felső sarokban a három sornyi nagybetű alatt van a sorszámuk, látszik is valamennyire a képen, illetve a nyomtatás során szabad szemmel nem látható biztonsági tintával ugyanez a sorszám rákerül még egyszer máshová), nem lehet csak úgy osztogatni belőlük bárkinek.
4/10
napraforgó 2020 nov. 28. - 12:42:40 4/10
(16623/18030)


Hát persze, hisz Sláven már oda van irányitva, már holnap, vagy holnapután arra biciklizik. Elég, ha Kálmán kimegy a ház elé, bár ha odabenn marad, az sem gond, Szláven remekül tud leselkedni.


guess.who 2020 nov. 28. - 12:41:28
(16622/18030)
Jajj, tényleg, Laurát kihagytam. Az már öt esküvő!

A MauniCa-Nándiban nem vagyok biztos, Nándika nagyon kitart furcsaszőke nője mellett, illetve MauniCa is próbálja eljátszani a "most már komolyan felvállallak" játékot Józsival.
guess.who 2020 nov. 28. - 12:39:44 Előzmény napraforgó
(16621/18030)
Vagy több. A Stefi-Lali, az Anikó-Sándor, a Kata-Dani már alakul, Dius meg úgyis kibékül a nagy öröm után Szlávennel, ha megtudja, hogy ő szedte rendbe a segélycsapatot.
Ez meg már négy esküvő... :)

Különben szerintem van egy zseniális újítás a "hozzuk ki kicipézből a jelenetet" megoldásában: az egész Lali-mentős akció nem került egy fillérbe sem, hiszen csak bevágtak két saját híradó-részleteket, illetve a szereplők BESZÉLTEK róla, hogy megmentik Lallert valahol messze. :)
Szerintem elég lenne, ha a záróepizódok forgatókönyvét Bé nagyasszony egy sötét háttér előtt ülve, egyetlen kisebb jupiterlámpával megvilágítva, egy fix kamerállás mellett felolvasná papírról. Az egylet pénzét meg hazavihetné érte cserében.
4/10
napraforgó 2020 nov. 28. - 12:38:46 4/10 Előzmény guess.who
(16620/18030)
Nem néztem meg jól az okmányt, én eddig úgy tudtam, hogy a halotti bizonyitványt állitotta ki Robi - ezt orvos, vagy kórház állitja ki, aszerint, hogy hol halt meg az illető.
Halotti anyakönyvi kivonatot orvos nem állithat ki, csak anyakönyvvezető a halotti bizonyitvány alapján.
Vajon mi volt az okmány megnevezése, mert csak a nagy piros betűket láttam?
guess.who 2020 nov. 28. - 12:34:26
(16619/18030)
Mondjuk ennek így tényleg van esélye és technikailag is megoldható.
(Bár nem kell trükközni: ha a panzió-templom felől fényképezik a falu többi részét, akkor is be lehet mutatni a fejlődést.)
4/10
napraforgó 2020 nov. 28. - 12:34:04 4/10 Előzmény guess.who
(16618/18030)
Elég, ha megmutatják az irányt, hogy kell szórni a más pénzét.
A saját pénzével zsugori Zsóka is, na de a másé nem drága.
guess.who 2020 nov. 28. - 12:32:57 Előzmény napraforgó
(16617/18030)
No várj! Nézzük a tényeket kívülről: Lóbelt küldött mindenkinek egy HAMIS feliratú halotti anyakönyvi kivonatot, amit állítása szerint ő maga hamisított (nagyvonalúan tekintsünk el most attól, hogy egy orvos nem anyakönyvezhet!), illetve egy levelet, amiben el is ismeri a hamisítás tényét, illetve hozzáteszi, hogy az egészet Marosi megbízásából tette.
Azonban míg a másolt kivonattal és a levéllel SAJÁT MAGA okirat-hamisítási bűncselekménye ellen terhelő bizonyítékot szolgáltat (nem is egy példányban), Marosi elleni vádjait NEM bizonyítja - és nem is tudná bizonyítani, hiszen csak szóban egyeztek meg.
Ez így azért eléggé bukás Lóbeltnek.
4/10
napraforgó 2020 nov. 28. - 12:30:56 4/10 Előzmény guess.who
(16616/18030)
Minimum egy nagy murival kell végetérjen a sorozat.
A Renátó - Olga esküvő nem volt túl sikeres, most kell egy boldog pár is a végére.
guess.who 2020 nov. 28. - 12:28:30 Előzmény napraforgó
(16615/18030)

Igen, de egy hónap alatt már nehezen tudnak annyi hasonló értelmetlen "rendezvényt" bezsúfolni a sztoriba, hogy azt a közel 100 milliót el tudják verni. Meg azért az már tényleg feltűnő költekezés lenne.
Ami viszont tényleg fura, hogy Zsókica hülyeségein kívül az égvilágon semmire nem költöttek még egy fillért sem - pláne nem faluszépítésre.

Különben van egy olyan érzésem, hogy a miniszteri szintű vadászat során Misi vagy Sanyi odatéved véletlenül a faházhoz, és így már ők is fognak tudni mindent...


4/10
napraforgó 2020 nov. 28. - 12:27:52 4/10
(16614/18030)
ronda dolog a menyasszonyka pénzére ácsingózni.

Már mér? Hát Tibi már a legelején beigérte neki Kata örökségét. majd nyitnak egy fáin kis magán rendelőt, ahol Robi melózik, Kata meg otthon kevergeti a rántást és pelenkázza a kis Robikat.
Tibit egy percig sem érdekelte, hog a lánya mit is kezdene az örökségével.
Odaigérte azt is, meg őt is Lóbeltnak.
guess.who 2020 nov. 28. - 12:25:09 Előzmény napraforgó
(16613/18030)
Mondjuk ez igaz. Sőt: valószínűleg erre fut ki majd ez a szál, hiszen el is hangzott

a doki szájából, hogy Sándor Anikó férje, amit ők pironkodva javítottak.


offtopic
guess.who 2020 nov. 28. - 12:23:48 Előzmény napraforgó
(16612/18030)
Gondolom, Lóbeltünk még reménykedik, hogy összejön valahogy Katával, és ha küldött volna neki is ilyen levelet, akkor azzal vége is lett volna az esélyeinek (mert ugye nyilván a szereplők NEM kommunikálnak egymással még családon belül sem, tehát Katángunk kizárólag Lóbelttől tudhatná meg az ilyesmit).
Magenta99 2020 nov. 28. - 12:03:29
(16611/18030)
Hosszú ideig szórakoztató volt ez a sorozat, na de egy ideje olyan nyilvánvalóan blőd ökörségekkel szórják tele, hogy most már inkább idegesítő.