offtopic
guess.who 2020 dec. 03. - 17:50:19
(16730/18030)
Kétlem, hogy folytatható lenne. Olyan szintű zagyvaság lett belőle, hogy azt is kétségesnek tartom, hogy viszonylag értelmesen befejezhető (sokkal valószínűbb, hogy a sok agyatlan műkonfliktust egy laza időugrással fogják nullázni) - de mivel a "városiak lemennek a tanyára és ott csetlenek-botlanak" alapötlet gyakorlatilag teljesen kimaradt, így nem lenne témája sem egy ilyen folytatásnak.

Meg hát ha ilyen "minőségben" szeretnék folytatni, akkor azért kár elővenni a kamerát a dobozból is.
5/10
stutamad 2020 dec. 03. - 17:49:59 5/10 Előzmény napraforgó
(16729/18030)
A wikit is csak rajongók szerkesztik.
4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 17:44:47 4/10 Előzmény stutamad
(16728/18030)
A Wikipédiáról másoltam ki:
Évad Részek száma Eredeti sugárzás Eredeti adó
Évadbemutató Évadzáró
1. 81 2019. január 1. 2019. április 26. RTL Klub logo.svg
2. 61 2019. augusztus 12. 2019. november 8.
3. 80 2020. január 2. 2020. április 24.
4. 64 2020. szeptember 21. 2020. december 18.
guess.who 2020 dec. 03. - 17:43:27 Előzmény napraforgó
(16727/18030)

Annyira, de annyira elegem van már belőle, hogy zseniális írónőnk fantázia híján minden konfliktust csak emberrablással tud felvezetni és/vagy megoldani. Képzelem, mi lesz az új sorozatában, ami eleve akciónak készül...

De fura, hogy az esküvőszervező Mezei Léda Rékának kistányér méretű barna szemei vannak.

Benedek ales szerint "elszúrTUK" az egészet - holott Laurának az égvilágon semmi köze ahhoz, hogy az ő beosztottjai kiengedték az előzetesből Dorottyot.

A mindig okosan és higgadtan (még az enyhén szólva is elmebeteg férjét is ő szokta leállítani) viselkedő Valinál eléggé sántító magyarázat, hogy azért hívja fel sutyiban Jenőt, és követ el ezzel bűnpártolást, mert az "mindig udvarias volt vele". Most Vali egyáltalán NEM viselkedik Valiként. Dius viszont visszatért a korábbi, aranyos Diához, ennek kifejezetten örülök - és annak is, hogy Stefán szintén visszanormálisodott.


4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 17:40:59 4/10 Előzmény kino21
(16726/18030)
Nyilván ő is szupermentalista. Kitalálta.
5/10
stutamad 2020 dec. 03. - 16:40:33 5/10
(16725/18030)
Honnan veszitek, hogy december 18-án véget ér? Azok még csak karácsonyi részek, és a sztori szilveszterig tart.
kino21 2020 dec. 03. - 16:13:03
(16724/18030)
Lehet, hogy lemaradtam néhány részről, de áruljátok már el, hogy Mónika honnan tudja, hogy Kálmán él? A többi Szappanos még lázasan nyomoz...
7/10
Rojita 2020 dec. 03. - 14:26:22 7/10 Előzmény Kuttyánszki
(16723/18030)
Nem értelek én sem. Kiss Anna Laura sztem is szépen énekelt. Az biztos, h van zenei hallása és a hangja is kellemes szoprán.
Az első kislány tényleg végig fals volt. Talán azt akarták mutatni vele, h néhány család büszkeségből akkor is elzavarja kóruspróbára gyermekét, ha tisztában van vele, h magzatja semmiféle hallást, hangot nem örökölt. Mert hol van olyan 10 év körüli gyerek, aki önként szeretne kórusban énekelni?
4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 13:15:03 4/10 Előzmény amira_daaa
(16722/18030)
Igen, hallom a madárcsicsergést, de semmi tavaszi pompát nem látok, csak néhány felkopaszodott/ felkopaszitott fenyőfát.
De elárulom, hogy én kertes házban lakom és még az elmúlt hetekben is hallottam a madárcsicsergést hajnalonta (korán kelő vagyok ugyanis). Sőt, néha még most is, ha szép az idő és nem az az ocsmány, nyúlós ködös idő van kinn.

Szerintem azt elég jól megoldották, hogy a tavasz, meg a nyár ne zavarjon be.
4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 13:09:23 4/10
(16721/18030)
Tibi meghivta Clarissza nővért egy családi ebédre, de sem a nevét, sem a cimét nem hagyta meg, sőt azt sem beszélte meg vele, hogy mikor legyen az az ebéd.
3/10
Kuttyánszki 2020 dec. 03. - 13:05:38 3/10 Előzmény amira_daaa
(16720/18030)
Vali tényleg baromságot csinál, előzetes alapján. Okosabbnak tűnt eddig...De nem hinném, hogy lelép azzal az undorító vénemberrel.
4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 13:04:56 4/10 Előzmény Kuttyánszki
(16719/18030)
Én is pont ezen törtem a fejem.
3/10
Kuttyánszki 2020 dec. 03. - 13:01:42 3/10
(16718/18030)
TT ájtatoskodó,mézesmázas dumája a pappal, apácával egyenesen gyomorforgató. :p
3/10
Kuttyánszki 2020 dec. 03. - 13:00:22 3/10
(16717/18030)
Bogdán emberei közt van az a magas , lógóhajú, fura beszédű alak. Neki tényleg van valami baja a hangjával? Vagy csak figurában ilyen? Ki az, tudja valaki?
3/10
Kuttyánszki 2020 dec. 03. - 12:57:45 3/10
(16716/18030)

Ugye az csak viccből , hogy Stefi angyali hang, tehetségs, szuper,... XDXDXD Borzalmasan x@* az éneklése.Azt kel hinnem,hogy a csaj direkt csinálta rosszul, csúnyán,..Mármint a szereplő Kiss Anna Laura. Vagy csa Stefi csinálta direkt,...Vagy mindkettő. Vagytényleg ennyi? Ilyen? Hm...
4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 12:39:29 4/10
(16715/18030)
Inkább ne!
9/10
amira_daaa 2020 dec. 03. - 08:57:54 9/10 Előzmény napraforgó
(16714/18030)
előszőr is szerintem a Vali egy nagy baromságot fog csinálni a látottak alapján és szerintem a végén lelép Goránnal,

igen vágtak ki részeket de a lagzi oktober végén volt aztán mondta Kálmán hogy már csak másfél honapot kell kibirni de közben meg már mindenki a Karácsonyon filozik vagyis ahogy látom, össze vissza vágták a részeket annyit lehet spojlerezni hogy Mónika is a 20 fokos tavaszi napban fog sétálgatn i ( sztori szerint december van)
Mivel a legtöbb sztoriszál kivül játszodik egy kamu faluban ahol a fákat levágták vagy megkopasztották nyilván nem látszik hogy tavasz van de nézd meg a marlenkás jelenneteknél a külsőt tavaszi pompa van és madárcsicsergés
4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 06:40:16 4/10
(16713/18030)
Nem tudom, hogy csak nekem van olyan érzésem, hogy a sorozatból fél októbert és a teljes novembert kivágták, ezért lett a korábban 80 részesre hirdetett évad 64 részre visszaredukálva. Talán az alkotó(k) is rájöttek, hogy vállalhatatlan hülyeségekkel volt tele ez a vége felé eső jó pár rész, a kritikákat elkerülendő inkább tőből kivágták, törölték.
4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 06:35:22 4/10
(16712/18030)
Komolyan mondom, én nem értem, hogy máskor logikusan gondolkodó emberek hogy lehetnek annyira ostobák.

Szlávennek miért nem jut eszébe fölhivni a lányát, vagy az anyósát, hogy mi van Marlenkával?
De Bogdán is hogy lehet olyan ostoba, hogy azt hiszi, hogy egy szelfi hatására Szláven rohan a Szűz Máriával hozzá, nem győződik meg arról, hogy a lánya biztonságban van-e.
És miért nem kérnek védelmet a helyi hatóságoktól, hisz Babapusztán az iskolába menet, vagy jövet is bármikor elrabolhatják Marlenkát.
Amúgy meg nem arról volt szó, hogy Bogdánt és Milánt Szerbiában fogják biróság elé állitani? ehhez képest csak Bogdán kapott egy nyomkövetőt, különben vidáman szervezkedhet.


4/10
napraforgó 2020 dec. 03. - 06:27:32 4/10
(16711/18030)
53. rész

SPOILER, SPOILER, SPOILER!!!

53. rész
Kora reggel Mónika kelti fel a fiát, beszélniük kell. Elmondja, hogy beszélt Marosival. Mivel levette a karkötőt, kizárhatják az örökségből. Szerencsére az apja visszahozta még a 12 óra lejárta előtt, ezért Marosi hajlandó eltekinteni a kizárástól, ha az év hátralévő részében úgy viselkedik, mint a kisangyal. Tomi erre idétlenkedve simizgeti az anyját.
Dia a kocsmában örömmel meséli Stefinek, hogy beszélt a bátyjával, Lali hazajön! Stefi nem akarja, hogy az ő mentőakciójáról beszéljenek, nem kell Lalinak tudnia róla. Dia azt szeretné, ha este bulit rendeznének a kocsmában, Lali hazaérkezését ünnepelvén. Szervezkednek a lányok, a bulit Sándor fizeti.
Benedek ales felhivja Laurát, szeretné, ha folytatná Dorothy kihallgatását. Megbeszélnek délutánra egy találkozót.
Mónika és Tomi kimennek a nappaliba, a család épp reggelizik, Tomi örömmel közli, hogy nem esik ki az örökségből. Tibi és Kristóf is felháborodottan mondja, hogy bezzeg Kristófot meg kizárta Marosi, amikor Szofit kereste. Tibi felelősségre vonja Mónikát, hogy lepaktált Marosival. Ráadásul Jolika sem hajlandó elmondani, hol az apjuk, amig Tamarát vissza nem hozzák. Mónika azt mondja, esze ágában sincs azt a kis viperát hajkurászni.
Szláven postát hoz Stefinek a kocsmába, és közben gratulál Diának is, hogy Lali megmenekült. Dia elhivja az esti ünnepségre.
Nándi és Andi egy éttermet néznek meg az esküvőjükre. Nándi telefonja cseng, Mónika keresi, Tamaráról kérdezi, hazahozta-e már. Nándi közli, ha ilyen stilusban követelőzik, akkor nem is fogja. Andika közben az ételkinálatról is érdeklődik, amikor Mónika visszahivja. Nándi azt mondja, hogy a fél mexikói kartel a lány nyomában liheg, mert a férjét is átvágta. Móni elmondja, hogy a lány hazahozatalát Tibi akarja, mert Jolika különben nem mondja el, mit tud az apjukról. Aztán harmadszor is rátelefonál Nándira és közli elővette az összeköttetéseit és meggyőzte a kislányt is, hogy jöjjön haza.
Zsóka rászól Szlávenre, aki összevissza keveri a postát. Kérdi, mi a baj. Szláven elmondja, hogy rossz hirt kapott a lányáról. megmutatja a fényképet, amit Bogdán küldött. Zsóka szerint nincs fontosabb, mint hogy mentse meg a lányát. Adja meg annak az embernek, amit akar.
Vali egy 50-est keres a fiókban, azt mondja, hogy kell a piacra az aprópénz. Tibi gyanakszik, Vali rosszban sántikál, de ő rájön.
Józsi meglátogatja az anyját, aki elmondja, hogy egy ügyvédnő kereste őt tegnap. Józsi holnaputánra programot beszél meg vele.
Józsi a lovardában a fiúkat kéri, segitsenek neki, meglepetést randit szervez a szüleinek, kell egy romantikus vacsora, zene, stb. A Sztojka fiúk lelkesednek, ők segitenek mindenben. Szervezkednek, mi hogy legyen.
Vali lemegy a posta előtti telefonfülkéhez, Margit és Lujzi ráköszönnek, kérdik mit keres itt. Fecsegnek hülyeségeket. Vali kénytelen bemenni a postára miattuk. Zsóka elmondja, hogy a Katica mostanában többször meglátogatta Danit a faluban. Mert a lánya kepeszt az ő fia után. Rossz fényt vet egy lányra, ha igy kajtat egy fiú után, mondja gonoszul, erre Vali távozik. Kimegy a telefonfülkéhez és felhivja Goránjenőt. Elmondja, hogy a mobilját lehallgatja az Interpol, körözik, ezért akarta figyelmeztetni. Jenő megköszöni és közli, hogy elhagyja az országot.
Szláven felmegy az ügyvédnőhöz, megmutatja neki a Bogdántól kapott képet a telefonjában és közli, elutazik. Marosi megtiltja, de Szláven hajthatatlan. Mivel Bogdán a szarajevói szüzet akarja a lányáért cserébe, vissza kell szerezni a szobrot.
Marosi azt mondja, mielőtt cselekedne, hivja fel Marlenka nagyanyját. (hogy nem jutott ez eszébe Szlávennek eleve? miért nem hivta fel a lányyát vagy az anyósát?) Irina elmondja, hogy a kislány jól van, itt van mellette, a leckéjét irja. Szláven arra kéri a lányát, hogy mostantól ne menjen el a Bogdán bácsihoz játszani. A kislány nem örül, de megigéri.
Laura felkeresi Benedek Marcit, kérdi, hol van az ügyfele. A nő késik, Benedek telefonál. Megtudja, hogy kiengedték a nőt, kiadták a szerbeknek. Benedek tajtékzik. Laura kérdi, ki mozgatja a szálakat a háttérből? Ezt Gittának is meg kell tudnia, nem fog örülni.
Tibi kérdi, hol a sok zöldség, amit Vali a piacon akart venni? Vali elmondja, hogy elment Zsókához a postára, de a nő úgy fölidegesitette, hogy még most sem tudott megnyugodni. ekkor cseng Vali telefonja, Tibi felkapja, arrogánsan kérdi, ki az és mit akar a feleségétől. Az Interpol keresi Valit, nyomatékosan kéri, hogy adja át neki a készüléket. Az Interpolos fickó kérdi, van-e új információja Jenőről, de Vali közli, hogy nincs, ő nem beszélt senkivel, őt sem kereste senki. A pofa azt mondja, hogy valaki mégis figyelmeztette Jenőt, mert elhagyta az országot. Vali közli, neki nincs köze semmihez. Tibi megkérdi, mibe keveredtél, Vali? Vali kénytelen elmondani, hogy amig Tibi az apácákra vadászott, idejött két pofa az Interpoltól és Jenőről kérdezősködtek. Tibi továbbra is gyanúsnak tartja Valit.
Stefi elmondja az anyjának, hogy nem akarja, hogy a fiú megtudja, ő segitett neki. Megérkezik Lali, a kocsma örömmel üdvözli. Lali meglátja Stefit és boldogan megöleli. Aztán Lali élménybeszámolót tart a viharról, a mentőcsónakról, meg a megmenekülésükről. Dia szerint volt egy őrangyala, és a szemével Stefire mutogat.
Bejön Szláven, de meglátván Diát, már fordul is kifelé.