4/10
napraforgó 2020 dec. 25. - 19:34:54 4/10 Előzmény grizlee13
(17330/18030)
2 évig szenvedtük ezt az örököst, nekem nem hiányzik egy 5. évad.

Az biztos,hogy mind a Balatont, mint a Körösztanyut jobban megspékelték ismertebb szinészekkel, nagyobb nevekkel, nyilván nagyobb nézettséget remélnek tőle.
4/10
napraforgó 2020 dec. 25. - 19:23:01 4/10 Előzmény guess.who
(17329/18030)
Köszi, most már emlékszem. De nem tűnt olyan fontosnak.
A BF-fel igazad van, de bár annyira nem szerettem azt a sorozatot, a története mégis jobb volt, kerekebb.
Ott a silány kivitelezés nem tetszett, a rikitó sminkek és cseppet sem korhű frizurákon voltam kiakadva.
Biztos vagyok benne, hogy az ilyen végtelenre tervezett sorozatoknál is lehetne úgy revezni egy - egy évadot, hogy ott akár lezárható is legyen a sorozat, aztán ha annyira sikeres, akkor egy, vagy két nyitvahagyott szálat újra fölvenni és gombolyitani tovább a fonalat.

De a sok értelmetlen töltelék , mint pl. a zumbaoktatás, meg a görénysimogatás, drónos hülyéskedés és georadarozás az kihagyható.
grizlee13 2020 dec. 25. - 18:02:38 Előzmény guess.who
(17328/18030)
Szerintem az Örököst simán lehetne folytatni, ott van mindegyikük terve az örökséggel, azokat a szálakat kellene folytatni. Ráadásul mint mondtam sokkal életszerűbb lenne mint ez az 1 év.
grizlee13 2020 dec. 25. - 17:57:48 Előzmény guess.who
(17327/18030)
Persze hogy nem tudja, azért az egy nagyon nagy kérdőjel hogy milyen lesz a nézettsége a Keresztanyunak. Gondolom ha Bödörék szint, akkor hamar lekerül. Nekem van egy olyan érzésem hogy ez közvetlen az Örökösök után hatalmas bukás lesz, konkrétan mondjuk én is az Exatlont tervezem nézni, mert jelenleg nekem nincs kedvem belevágni egy újabb sorozatba ráadádul így az előzeteseket megnézve nem is tetszik, erőltetett. És ugye mit csináljanak ha gyenge? Az óriási sikert arató (mert FB-n is özönlenek a dicsérő kommentek) Örökösökhöz visszatérnek majd ősz környékén. Meglátjuk mennyire lesz igazam.
guess.who 2020 dec. 25. - 17:47:57 Előzmény napraforgó
(17326/18030)
66. rész, 46. perctől. (Nem túl értelmes dialógus, szerintem ebből is vághattak fontos mondatokat.)
"- Szláven! Sose gondoltam, hogy még találkozunk.
- Jól elkerültük egymást Ökörapátiban.
- Pedig kerestelek! De ügyesen megtanultál rejtőzködni az elmúlt évek során.
- Nézze, ez már nagyon régen volt. Megsebesültem, az itt élő emberek segítettek, azóta velük élek."

A "rövid" (inkább: véges) sorozatokra ott volt példának a Bátrak földje: ott azért az itteniekhez képest jóval feszesebb volt a sztori, mégis voltak bőven értelmetlen üresjáratok, huszonhetedszer ismételt hülyeségek. Itt meg sikerült legalább másfél-két (szerintem inkább három) évadnyi üresjáratot elsütni, és legalább ötvenszer megismételni ugyanazokat a sületlenségeket.
Itt, a végén meg nagyon látszott, hogy eredetileg jóval hosszabbra, dagályosabbra volt tervezve, rengeteg fölösleges kacskaringóval, ostoba töltelék-jelenettel, aztán a járvány miatt ezek közül sokat ki kellett hagyni - és így az utolsó cirka 5 rész hirtelen felgyorsult, feszes lett, teli lett történéssel.
De egyébként a TTibis karakterefejlődésről írtakkal egyetértek: ha Vali elrablása után, amikor Tibike annyira "összeomlott", elkezd látható módon megváltozni, akkor hihető lett volna az, hogy lezárásként odadobja az asszonynak a pénzt. Így viszont, hogy SEMMI felvezetése, semmilyen előjele nem volt annak, hogy Tibike változik, abszolút nevetséges hülyeségként hat a dolog.

Gondolom, az ilyen "végtelen" sorozatokat azért szeretik, mert elkészítenek belőle 10-20-40 részt, aztán ha bejön a nézőknek, akkor lehet folytatni a végtelenségig. A "végesnél" meg X rész után van egy lezárás, amit követően már nehéz lenne felvenni újra a történet fonalát. A BF-et például hogyan lehetne folytatni? És ha lehetne is: minek? Minek nézzük azt, hogy Anna baronesz tíz év múlva (az anyjához hasonlóan) már halálosan unja Sándorunk öntelt vigyorgását? :)
guess.who 2020 dec. 25. - 17:31:44 Előzmény janderka
(17325/18030)
No igen. Bár gondolom, úgy értette, hogy őméltósága a sztár-showrunner az egyedüli ismert arc ebből a brigádból, a színészek meg csak ilyen névtelen izécskék lehetnek mellette. Ráadásul éppen Sisa (akit ugye elég hosszú időre lapátra tett a mélt'sasszony) az, aki főszereplőként már futott egy ilyen jellegű sorozatban az ertéelnél, szóval ismeretlennek cimkézni elég bunkó dolog. Lengyel Ferenc sem most kezdte (de remélem, ez volt a karrierje mélypontja, innen már csak jobb szerepeket fog kapni), Németh Kristóf sem éppen zöldfülű a tévében - és hát a stáb legnagyobb része azért régóta játszik színpadon.
Mohai Tamásnak továbbra is a Tamis liftes jelenet volt a legjobb alakítása - de róla is elmondható, hogy sokkal jobb színész attól a kétdimenziós karaktertől, mint amibe itt belekényszerítették.

Mondjuk Molnár Piroskát többször is már-már ízléstelenül túldicsérte - bár nyilván ezzel is reklámozni kívánta a következő sorozatát. A Körösztanyád c. előzetesen is világbajnok műről pedig szintén megállapította párszor, hogy "ha lesz belőle négy évad" stb. - ergo annál sincs fogalma sem, hogy hová akarja kifuttatni a végét. Ami meg -elnézve a DÖ ívét- nem túl jó előjel.
4/10
napraforgó 2020 dec. 25. - 17:06:14 4/10 Előzmény guess.who
(17324/18030)
Erre én nem figyeltem fel, de még ha igaz is lenne, honnan tudta Szláven, hog bújálnia kell, hisz akkoriban a faluban egy Rába Jenő nevű épitési vállakozó tevékenykedett, nem a hires, hirhedt Gorán.
Vagyis Szláven nem tudhatta, és meggyőződésem, hog akkoriban még HB asszony sem tudta, hogy Jenő azonos lesz Goránnal, miként az az interjúból is kiderült. Hiszen mikor belekezdett, nemhogy a végét nem találta ki, de még az évad végét sem tudta. Menet közben találta ki, alakitotta a történetet, nem volt igazi koncepciója.

Azt viszont látom, hogy rengeteget meritett a fórumunk agyalásából, igy pl. azt, hogy Kálmán nem is halt meg, aztán azt, hogy Gorán azonos Jenővel, a rengeteg emberrablásba is szinte mi zavartuk bele, mikor viccelődtünk, ki nem volt még elrabolva, melyik csaj kivel alkosson egy párt. Mivel Robit elvetettük, Katának Danihoz kellett mennie. Szláven közkivánatra megkapta Diát, és a nagyképű Stefit is sikerült visszaváltoztatni szőke angyalkává. Belőle azért az utolsó pillanatban kibújt a kisördög, nehogy tökéletes legyen.

Én személy szerint jobban szeretnék rövidebb sorozatokat látni, max 50-60 részest, aminek már az elején tudják az alkotók, hogy mi lesz a vége. Egy kerek történetet filmesitenek meg és legfeljebb kis improvizálási lehetőséget hagynak a szinészeknek. 60 rész lefut 3 hónap alatt, az sorozatból pont elég.
Ez a húzzuk évekig és már nem is tudjuk, mivel töltsük ki a műsoridőt, beleteszünk minden hülyeséget, és ismétlünk, ismétlünk, ismétlünk szituációkat a végtelenségig annyira szánalmas.
Jó lenne, ha azok, akik a pénzt adják a sorozatokra kikötnék, hogy azért értelmes legyen a történet.
1/10
janderka 2020 dec. 25. - 17:02:54 1/10 Előzmény guess.who
(17323/18030)
Egyébként az is a pofatlanság feteje volt, hogy Koltain kívül leismeretlenezte hámori az 5 örököst adó színészét. Miközben nincs hazai játékfilm vagy sorozat az elmúlt 10 évből amiben ne láttuk volna már jópárszor mindegyiküket. Mert bár nem kedvencem se Mohai se Lengyel, se H.S.A., de hogy ismeretlenek volnának bárkinek is, azt mégiscsak mocskos nagy prosztóság állítania róluk Hámorinak.
1/10
janderka 2020 dec. 25. - 16:53:09 1/10 Előzmény guess.who
(17322/18030)
Na, pont addig bírtam nézni az öntelt vigyorgását.
A "riporterrel" nem volt bajom. Gosztonyi rögtön pacekba bekérdezte Hámorit. Mondjuk ő, mint kulturális kreatív producer, pont hogy tűpontosan ismeri is ezt a belső világot.
offtopic
guess.who 2020 dec. 25. - 16:27:21
(17321/18030)
Volt egy jelenetük az erdei faháznál, miután Mézessütit kimentették, ott elhangzott, hogy Szláven állítólag elbújt Gorán elől - ami meglehetősen ostoba utólagos magyarázata annak, hogy azért nem volt közös jelenetük, mert semmi közük nem volt akkoriban még egymáshoz.
guess.who 2020 dec. 25. - 16:25:29 Előzmény janderka
(17320/18030)
Pedig pont utána vallotta be, hogy az évad közepén még fogalma sem volt, hogy mi fog történni az évad végén...
1/10
janderka 2020 dec. 25. - 13:39:59 1/10 Előzmény amira_daaa
(17319/18030)
Oké, hogy szakmabeliként védeni próbálod a mundert, de itt semmi ilyenről szó nem volt. Szabadbkezet adtak neki már a kezdettől fogva. Mert a közös lopas volt a céljuk.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 25. - 11:35:58 9/10 Előzmény napraforgó
(17318/18030)
De ezt ha te vállalkozo vagy le kell adozni tehát ezt megkapja és aztán adozik utána és aztán igy annyira nem nagyon nagy összeg ez vagyis modnjuk hogy például Német vagy osztrák honban ennyit egy sima statiszta kap tisztán per nap plusz kaja plusz kb hátul áll és nem csinál semmit. Nyilván Barbi képviseli az egyik oldalt amit csinál azt nézik, szeretik dumálnak rola, mi is dumálunk rola, reklámideje van az RTL-nek belőle nem a konkurenciát nézik addig sem persze hogy zöld utat kaptt , szerintem a Kerianyu után jön a harmadik sori is amit majd ott forgatnak.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 25. - 11:19:29 9/10 Előzmény stutamad
(17317/18030)
köszi Kellemes Ünnepeket!
9/10
amira_daaa 2020 dec. 25. - 11:13:42 9/10 Előzmény janderka
(17316/18030)
azt nem értem hogy mivel az RTL és minden nagyobb szolgáltatonak a vázat le kell adni hogy miről irsz vagy hova fut ki a sorozat igy szerintem ez teljes mértékben egy finomitott interju, inkább azt tudnám elképzelni, hogy az RTL a kész könyvre mondhatta hogy itt és itt változtassanak. ugye a két dolog ugyanaz csak Barbi oldalárol hogy ő változtathatta ( sajnos meg is látszott) meg bele is szoltak. ( nem eléggé) de mivel RTLnél is elég durván nézik mire aadnak ki pénzt ( oké itt ha hozott támogatokat a BArbi lehetett hogy szabad kezet kapott de szerintem nem igy leheretett
4/10
napraforgó 2020 dec. 25. - 10:43:15 4/10 Előzmény stutamad
(17315/18030)
Számomra nem mondott semmi újat, kb. igy képzeltem a dolgot eddig is. illetve az volt a megdöbbentő, hogy mekkora összegeket fizetnek ki napi gázsiként. Ergó: érdemes ilyen telenovellákban szerepelni, akár még ostoba történetekben is, ellenszenves szerepkörben is.
4/10
napraforgó 2020 dec. 25. - 10:39:55 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(17314/18030)
Én Tibi pálfordulását csak akkor tudtam volna elfogadni, amikor Valit elrabolták és rádöbbent, hogy milyen könnyen elveszitheti, ráadásul ő küldte Valit Szerbiába, a veszélyhelyzetbe. Ha akkor halálra aggódja magát és lelkifurdalása lett volna mániákus apa-anya keresés miatt és amikor visszakapta Valit, becsülni kezdte volna, a kedvében járt volna, ha felhagyott volna az állandó zsörtölődéssel és piszklódással, stb. , na akkor valamelyest el tudtam volna fogadni, hogy Valit bizza meg a pénzügyminiszteri poszttal, de az Ökörapátiban maradáson még akkor is kiakadtam volna, mert annak az égvilágon semmi értelme nincs.
1/10
janderka 2020 dec. 25. - 10:37:29 1/10 Előzmény stutamad
(17313/18030)
Nagy-nagy köszönet a linkért! Az első 8 mp-et tudtam dühkitörés nélkül végighallgatni. Aztán offoltam az interjút - pedig utána is biztos sok "jópofaságot" mesélhetett még el ez az öntelt mocskos ribanc.
5/10
stutamad 2020 dec. 25. - 10:03:00 5/10
(17312/18030)
https://www.facebook.com/721553971592939/posts/1151355521946113/

Nézzétek meg :) érdekes.
Kellemes ünnepeket!
kék szem 2020 dec. 25. - 09:31:40
(17311/18030)
Józsi az első évadban azt mondta faipari mérnők végzettsége van. Ehhez képest gyalut sem láttunk a kezében.