1/10
janderka 2020 dec. 26. - 11:47:55 1/10 Előzmény napraforgó
(17370/18030)
Miféle megjátszott halál? Az első reszben úgy elütik a Pesten életében akkor először járó öreget, mint a huzat. Onnantól nincs miről beszélni - minden további csak utólag hozzáköltött faszság volt. Szakma szégyene.
4/10
offtopic
napraforgó 2020 dec. 26. - 11:18:36 4/10
(17369/18030)
A fiatalabbaknak:
Ha jó kórházsorozatot akartok nézni, akkor mindjárt kezdődik a Story 4-en a Kórház a város szélén. Igaz, jó 40 éves de emlékeim szerint nagyon jó volt.
Jobb, mint a német Klinika, vagy az amerikai Vészhelyzet.
Akkoriban még rendesen megcsináltak egy sorozatot, nem máról holnapra találták ki.
4/10
napraforgó 2020 dec. 26. - 11:11:30 4/10 Előzmény kék szem
(17368/18030)
Ha birjuk cérnával.
5/10
stutamad 2020 dec. 26. - 11:10:00 5/10 Előzmény amira_daaa
(17367/18030)
na granici az eredeti
kék szem 2020 dec. 26. - 11:03:40 Előzmény napraforgó
(17366/18030)
"...mit óhajt a nagyérdemű..." Majd nagyérdemű itt és a facen megírja hogyan legyen tovább, mint az örökösöknél is történt. Sok olyan apró jelenet volt melyiket Ti vagy a facen írt valaki.
4/10
napraforgó 2020 dec. 26. - 10:51:05 4/10 Előzmény guess.who
(17365/18030)
Akrhogy is, sokkal rosszabb lett volna, ha azt állitja, hogy mindent előre megkomponált, igy volt minden kitalálva.
Legalább elismerte, hogy menet közben találja ki, mi hogy legyen.
A táblával kapcsolatban igazad van, fel kellett volna róni, ki hány éves, mit csinált a múltban, hogy alakul az élete a jelenben és mik a tervek vele a jövőben.
Azért az mégiscsak nonszensz, hogy az egyes szereplők életkora 3-6-10 éveket is változik oda-vissza.
guess.who 2020 dec. 26. - 10:04:45 Előzmény napraforgó
(17364/18030)
Nem tudom, de szerintem eléggé ön-dehonesztáló (ha lehetséges ez egyáltalán) kijelentés Bé nagyasszonytól az, hogy fogalma sem volt az évad közepén, hogy mi lesz az évad végén. Főleg úgy, hogy egyébként nagyon szereti önmagát valamiféle multifunkciós zseninek láttatni, aki a sztoriírástól kezdve a rendezésen, vágáson keresztül az operatőri munkákig mindenhez ért magas fokon. Erre most bevallja, hogy valóban nem volt az itt, a topicban ezerszer szorgalmazott fehér táblája, amire legalább a főbb szereplők fontosabb adatait, a történések fontosabb irányát - és nyilván egy A-ból B-be sztorivonalat leírt volna, hogy a csapongásai közben legalább néha rápillanthasson... Nekem ez egyáltalán nem igazolja az ő zsenialitását, mivel az itt két év alatt felsorolt hibák jó része éppen ebből a slendriánságból vagy lustaságból származott.

A Körösztanyját ezek alapján finoman szólva sem lőném be túl magas színvonalra, főleg mert még a DÖ-nél is nagyobb rohamtempóban kellett összedobálni, a díszleteket átépíteni, miközben még folyt a DÖ forgatása... És lehet, hogy annak alapvetéseit is mások kitalálták már, csak újra kellene forgatni - de éppen a multifunkciós zseni a biztosíték arra, hogy sikerülni fog elrontani az eredeti minden pozitívumát.
No és a "humor" az már a DÖ-nél is iszonyúan bukó volt, ha nincs/nem lesz ott egy jó humorú író, akkor a "vígjáték" cimkét jobb, ha eleve törlik is.
4/10
napraforgó 2020 dec. 26. - 09:43:25 4/10 Előzmény guess.who
(17363/18030)
Igy van. Jót derültem a két utolsó hozzászólásodon.
Pont ezeken dohogtam én is négy évadon . És ezért lett volna jó, ha van előzetes koncepció és nem ad hoc alakul a történet, aszerint, hogy a nagysasszony épp mit álmodott aznap.

De megkaptuk az eligazitást, ilyesmit ne várjunk a keresztanyjától sem.
Ott is majd ad hoc történik minden, aszerint, hogy mit óhajt a nagyérdemű, na és mit gondol a sorozat anyja.
guess.who 2020 dec. 26. - 09:32:37
(17362/18030)
Pont azért nem tért ki soha senki ezekre a részletekre, mert akkor magyarázgatni kellett volna a bizonyítványt. Az előző beírásom ide is érvényes: Kálmán egy Budapestet nem ismerő, a faluból soha ki nem mozduló bácsikából hirtelen jugó kapcsolatokkal rendelkező birkászati szakember lett, majd egy tollvonással már nemzetközi műkincskereskedő, egy lépéssel (évaddal) később meg már jól menő budapesti nagyvállalkozó, egy egész krumplizólánccal. És sok más szereplő jelleme/kora/tulajdonságai ugrándoztak hasonlóan csapongó stílusban, ahogy éppen méltósága aznap reggel felkelt.
A VÍGjáték meg valahol az első évadban maradt.
guess.who 2020 dec. 26. - 09:28:07 Előzmény napraforgó
(17361/18030)
Megint az a baj, hogy utólag próbálta a sorozat megmagyarázni a korábbi történéseket, és ehhez igazodsz. Pedig az első egy-két évadban még nem is létezett Gorán, az első 3,8 évadban még nem létezett fogadás, az első két évadban Marci még csak egy szimpla rendőrtiszt volt (fegyver és golyóálló mellény is csak mostanában került rá), az "özvegy" Marosi felújításos marhasága miatt kiküldött építési brigád pedig nem volt több, mint egy eltúlzottan udvariaskodó nyárimikulás és egy kazal ide-oda járkáló segédmunkás... Ezeket a dolgokat csak utólag próbálták beleilleszteni, rendszerint figyelmen kívül hagyva nagyon sok olyan körülményt, amiket korábban tényként kezeltek, a szereplők gumiszerűen változó életkorát és előéletét igazítgatva az éppen kitalált fantazmagóriákhoz.

Pont ezért nincs értelme olyanokon agyalni, mint Gorán, építési vállalkozás és fedőszerv - mert ez így soha nem volt értelmesen összerakva, csak utólag vasvillával összehányva, tehát nemigen van benne logika.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 26. - 07:39:47 8/10 Előzmény napraforgó
(17360/18030)
Remélem a felét sem, levonva a sok m.rhaságot.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 26. - 07:37:52 8/10
(17359/18030)
Ez maradjon az ő titka, ahogy Kálmánnak mondta a hamis szoborról. Lehet, jobb is így, mert így eggyel több butaságot kaptunk volna a 173 mellé.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 26. - 07:34:49 8/10 Előzmény janderka
(17358/18030)
Én nem emeltem ki Járó Zsuzsát, mint ismertet, hanem megemlítettem. Zalánról is csak annyit tudtam, hogyösszeházasodtak Dórival, de nem kerestem rá. Bem olvasok blikket, kertv-k sorozatait se nézem, a Mi kisfalunkat, Jófiúkat néztem, de előtte évekig a csatornáikon semmit, szabotáltam őket. De nekem ez nem baj, mert így nem az előző szerepet látom, hanem egy vadidegent, elhiszek neki mindent. A szinkronnal is hasonlóan vok, nem keresem a színész hangját, hogy ki, aztán lehet, felismerem. De nem baj, ha nem. Így beleélem magam a történetbe, érzelmeim is vannak, nem pedig végignézem a filmet és a moziból kifelé többet tudok mondani, mint tetszett, nem tetszett.
4/10
offtopic
napraforgó 2020 dec. 26. - 05:23:19 4/10
(17357/18030)
Az, hogy mennyire voltak ismerősök a szereplők, az egyénenként változó. A legtöbbjüket én sem ismertem.
Az átlagnézők bizony nem a szinházból, hanem a TV-ből ismerik a szereplőket, vagyis, akit nem láttak eddig, az ismeretlen. Ahogy itt amira végigvette a szereplőket, én is azt mondtam, hogy igen, őt is ismerem, de igy első ránézésre mégis, a legtöbbjük ismeretlen volt, vagy legalábbis nem tudtam hová tenni.
Nem voltak igazi húzónevek, csak a nagyon ismert Koltai Róbert, akit főszereplőként tüntettek fel, és aki rögtön az első részben meghalt. Na szép főszereplő, szinen volt kb 5 percig.
A többieknek innentől kellett felállni és átvenni a történet vezetését. Azért ez nem volt könnyű.
4/10
napraforgó 2020 dec. 26. - 05:12:03 4/10
(17356/18030)
Én úgy gondolom, hogy Gorán tisztában volt Kálmán machinációival, vagyis, hogy megjátszotta a halálát és kötelezte a családját a faluba való leköltözésre.
Aztán amikor Marosi kitalálta, hogy lemegy nyaralni a faluba, nyilván azért, hogy jobban megismerje az "örökösöket" és ezért némi felújitási munkálatokat akart a házon, valahogy a nézőterébe furakodott, mint épitési vállalkozó, és elnyerte a megbizást.
Lehet, hogy ez az épitési vállalkozás volt már a fedőszerve is itt, Magyarországon, de meglehet, hogy csak akkor alapitott hirtelen céget és jegyeztette be magát. Nyilván valamilyen legális módon akart bejutni Ökörapátiba és ez a felújitás kapóra jött.
Ami hihetetlen, hogy Benedek Marci, bár elárulta, hogy Gorán Amerikába ment és ott él, soha nem mutatott egy mostani fényképet róla. Úgy nézegettek dossziékat, hogy fogalmuk nem volt, most hogy néz ki Gorán mostanában. Az 50 évvel ezelőtti fényképek nem igazán mérvadóak.

Amira, az szamárság, hogy Gorán a szomszéd faluban élt volna, meg lánya is lett volna, nem tudom ezeket honnan vizionáltad? Goránnak nem volt családja, Mónika volt az egyetlen balkézről született lánya.
4/10
napraforgó 2020 dec. 26. - 04:41:50 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(17355/18030)
Szerintem sem a nyugati bérekhez kellene hasonlitani a szereplők napi gázsiját, még csak nem is a keletiekhez, hanem az itteni napi/havi bérekhez. Mert azért kicsit fura,hogy a sorozat szereplői annyi pénzt kapnak egy-két-(három) napra, amennyi egy dolgozó egész havi bére (Bruttó, vagy nettó, mindegy, de sokkal több az átlagember bérénél).
És akárhogy is de azért nem nyújtják azt a "hűha" kiemelkedő teljesitményt.
Jó, ők is hajszolva vannak, sietve tanulnak szöveget, nincsenek próbák, vagy alig., meg kora reggeltől be vannak fogva, késő este mennek haza, de hát valamit valamiért....
A lényeg az, hogy nagyon jó buli egy ilyen sorozat, pláne, ha évekig fut. A Drága örökösök 289 epizódból állt, ami jelenthetett akár 350-500 forgatási napot is a főszereplők számára.
Ha úgy számolom, hogy 350 forgatási nap, napi 300 ezres gázsival (főszereplőről van szó!), akkor az kereken 105 millió kb. egy év alatt. 500 napnál 150 millió. Azért ha ebből még adózni is kell, akkor is pont elég marad a szép élethez.
Akárhogy is, de még egy kisebb szerep is jó buli, fele, vagy negyedakkora gázsival is.
Egyszóval nem kell őket sajnálni.
És mennyit kaszálhat a rendező asszony? Ki-ki fantáziájára van bizva. De biztos a sokszorosát. Adó ide-oda.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 26. - 00:24:20 9/10
(17354/18030)
kapott is egy valag dijat szerintem ez az mert az ajánloja ugyanaz mint a Kerianyué vagyis nagyon hasonlo :D
9/10
amira_daaa 2020 dec. 25. - 23:41:43 9/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(17353/18030)
szerintem Gorán Jenő a szomszéd faluban lakott ( elvileg a lányával vagy gyerekével) és ott dolgozott. Sejtette nyilván ha hazajön USA-bol és szomszéd faluba elvan akkor nem gyanus de munkásként oda is keveredhet. és igy talált rá Marosi - szerintem.
9/10
offtopic
amira_daaa 2020 dec. 25. - 23:32:38 9/10
(17352/18030)
összeraktam hogy a sorit mi alapján csinálták ez csak saját tipp : D de ha beletrafálok mit kapok itt :D de nem hasonlo az ajánlo mint a makkosszállás :D
Road Patrol (Patrola na cesti) szerintem ez a sori az alapja ez négy éve megy és elég népszerű , és sejtetően hasonlo az ajánloja
https://www.youtube.com/watch?v=Y4RaK_0ZfKA

1/10
janderka 2020 dec. 25. - 22:27:52 1/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(17351/18030)
Na lám, épp Járót emeled ki mint ismertet, pedig ő tévében/moziban kevésbé volt korábban látható. Na de Kovács Lehet, Mohai, Lengyel, HSA kommersz sorozatokban/filmekben egyaránt sokat volt látható* - legalábbis azok számára aki járnak moziba és néznek tévét. Tehát hámori "leismertlenézése" továbbra is a beképzelt önteltség csimborasszója számomra. Persze mindezt IS simán benyalják tőle az érintettek, mert közben masszívan sok zsét tolt nekik a nagy szakmai semmiért.

*Nem sorolom fel a biográfiájukat. Rákereshető mind.