4/10
szekfuandras 2011 okt. 13. - 19:52:15 4/10 Előzmény RockandyRoll
(340/640)
Vagy éppen ellenkezõleg :) Az is meglehet...
Kommenter86 2011 okt. 13. - 18:53:48
(339/640)
>RockandyRoll
Jó ez a fotóalbumos hasonlat!
Így utólag belegondolva…és tényleg! :)


>andesz89
Nálad a pont.
A filmmel kapcsolatos kommenteket olvasgatva, bennem is felmerültek már ezek a kérdések.
Aztán persze, rájöttem a válaszra (amit mindig is tudtam), az emberek nagy része egyszerû, mint a raklap…
Félreértés ne essék, semmi gáz azzal, ha valakinek nem tetszett a film (ízlések és pofonok), de amikor az jön le az illetõ megnyilatkozásából, hogy „csak azért is fikázom” és/vagy süt belõle a „kocsi-foci-pina” életmód, akkor a falnak rohanok.
Adresz27 szavaival élve, "huh ez most biztosan átmegy a parasztoknak" – hát…úgy látszik mégsem ment át nekik…

Nem mondom azt, hogy ez az év filmje, egyszerûen „csak” egy jó film (számomra).
Pont.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 12. - 14:31:33 7/10
(338/640)
Az utolsó mondat nagyon jó :D
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 12. - 14:31:01 7/10 Előzmény RockandyRoll
(337/640)
A magyar nyelv ismeretét tekintve mindenképp XD A többi, ahogy írtad is, illúzió.
Dius 2011 okt. 12. - 12:58:38 Előzmény RockandyRoll
(336/640)
:)
1/10
Adresz27 2011 okt. 12. - 10:31:42 1/10
(335/640)
Volt idõm kicsit átfutni a kommenteket hááát elég silányak: Ez a film azért jó, mert nem Hálivúdi, nem egy szokványos pörgõs akciófilm, magas intellektuális tartalom, jó színészi játék, stb.
Akik ehhez hasonlóakat írtak, azok szerintem nem ezt a filmet látták, vagy a fent sorolt fogalmakkal nincsennek tisztában.
A film önmagában egy statikus, kopár, silány, érzelemmentes, forgatmány... színészi játék nélkül. Nemhogy intellektuális, hanem semmilyen tartalom nem volt benne. Ez a sokat markolunk és keveset fogunk esete azzal az apró különbséggel, hogy itt most semmit se markoltunk és semmit se fogtunk, de várjuk a sültgalambot - rem. ez átjött :)

A fõszereplõ csak bámult maga elé, mint egy cselekvõ/döntés/beszédképtelen fogyatékos (elnézést tõlük), igazából egy viaszbábut is berakhattak volna fõszereplõnek, de valljuk be õszintén a viaszbábu szerepét tökéletesen el is játszotta - annál se többet. A 30 perctõl azt éreztem, hogy a szereplõk nagy részét kartonlapból kivágták és dróton mozgatják kínos lassúsággal.
Pörgõsnek tényleg nem mondható, mert szánalmasan vontatott, inkább hasonlít egy sivatagi fotóalbumra, amit unalmas délutánokon kínos lassúsággal átpörgetek a kezeim között.
A film hangulatára a kopár-érzelemmentes szavak a legmegfelelõbbek a mellékelt zenék pedig bárgyú egyszerûséggel társultak ehhez a sivár hangulatvilághoz.
Egyik elõttem szólónak igazat adva, ez azoknak való, akik még mélyebbre szeretnének süllyedni a depresszó bugyraiba.
Ja, a kocsik jók voltak benne - hogy írjak vmi pozitívat is. :)
Tehát mindent összegezve nagyot ütött a film, csak mellé.
10/10
RockandyRoll 2011 okt. 12. - 02:18:22 10/10
(334/640)
Nagyon tetszett a film. Annyira szépen van fényképezve, mintha egy mozgó fotóalbumot néznék. A történet nem túl erõs de olyan hangulata van az egész filmnek ami engem megfogott. Ettõl függetlenül megértem, hogy sokaknak nem tetszett... valahol örülök is neki, mert így megmarad az az illúzió, hogy valamivel felsõrendûbb vagyok egy átlagos nézõnél :D
10/10
andesz89 2011 okt. 11. - 22:55:52 10/10
(333/640)
nemcsak ennél a filmnél de másnál sem értem hogy mi a baj a lassúsággal?annyira gyorsan élünk hogyha egy "autós filmben" nem 200-al vezetnek akkor az már unalmas?vagy ha szavak helyett a test beszél akkor az béna?úgy látszik hogy szinte mindenki annyira rászokott a sokvágású,pörgõ,túlbeszélõ filmekre hogy ami ettõl eltér vagy nem áll be a szokásos hollywoodi sorba akkor az már rossz.inkább értékeljük azt ha látunk vmi szokatlan,frisset,azt hogy a rendezõ mer valami nem szokványost csinálni és kilép a sablonokból.
nálam a film 10/10,igaz Az élet fája is ami szintén nem egy könnyû darab és nem 120-al száguld.
1/10
Adresz27 2011 okt. 11. - 21:51:07 1/10
(332/640)
Mindenki véleményét elfogadom, de talán az lehet legközelebb az igazsághoz, aki szerint ez egy f.s.
Ha a fõszereplõt a szavak után fizették, biztosan nem lett milliomos. :) Különösen idegesítõ volt, hogy a nézõt szánalmas, kínos jelenetekkel akarták megetetni "huh ez most biztosan átmegy a parasztoknak" felkiáltással.
A filmet ahhoz tudnám hasonlítani, mintha egy szürke háttérben 1 km/h-val elsuhanó ködfoltokat néznénk 100 percen keresztül. Tegyel fel a kezét az, aki a film vége után nem gondolkodott el, hogy mennyi hasznos dolgot tudott volna csinálni helyette. :)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 okt. 11. - 21:50:00 7/10 Előzmény Sajtostaller89
(331/640)
Határozottan az, bár a Drive esetében annyira nem is durva a dolog: http://www.origo.hu/filmklub/blog/osszeallitas/20111010-a-legfelrevezetobb-elozetesek-az-ut-miami-vice-sweeney-todd-moulin.html
Azokat szeretem még, mikor a trailer egy remek vígjátékot ígér, aztán akkora dráma a film, hogy ugyan sírsz, de nem a nevetéstõl.
7/10
Képkockaördög 2011 okt. 11. - 21:44:38 7/10 Előzmény szekfuandras
(330/640)
A Tarantino-rajongók nevében kikérem magamnak :) Az õ filmjeit szeretem, ez nem bõdületesen rossz, de annyira azért nem is jó. Szóval attól még mert valaki bírja Tarantino filmjeit, nem biztos, hogy ezt is.
1/10
Sajtostaller89 2011 okt. 11. - 21:03:21 1/10
(329/640)
Lehet kicsit túlgondolta a dolgot :D Abban viszont igaza van ,hogy tényleg félrevezetõ a trailer.
9/10
kirijima 2011 okt. 11. - 20:46:20 9/10 Előzmény Sajtostaller89
(328/640)
1/10
Sajtostaller89 2011 okt. 11. - 16:57:44 1/10
(327/640)
Én azok közé fogok tartozni akik lehúzzák a filmet. Ma néztem meg a moziban és rettenetes nagy csalódás volt, eszméletlen unalmas volt. Valószínûleg mert nem ilyen megalszik a tej a számban elmegy az élettõl a kedvem hangulatom volt. Ezzel nincs is probléma ez az én hibám, tájékozódnom kellett volna róla ,hogy mit nézek meg. Csakhogy mikor megnéztem a trailert az nem errõl árulkodott amit láttam, bizonyos értelemben pedig pont errõl.Ha megnézed a trailert benne van a filmnek a nagyjából a lényege ,lelõnek benne mindent és minden akciójelenet benne van. A trailerbõl az jön le ,hogy ez egy prögös, akciófilm üldözõs jelenetekkel miegymás. Ezért kicsit úgy érzem ,hogy átvertek ,mert nem azt kaptam a pénzemért amit vártam. A másik meg ,hogy néha ,olyan érzésem volt ,hogy a kép nem mozog, hanem csak odavágtak egy fényképet megy a zene és ott van 2 percen keresztül. Azért ennyire szerintem nem kellene mindent elhúzni, eldramatizálni. Újabb rossz pont nálam ,hogy a csávó (fõszereplõ) olyan mintha lassú felfogású lenne, kérdeznek tõle valamit néz ki a fejébõl és 1 perc múlva azt mondja, hogy OK vagy I gotta go. A filmben egy olyan jelenet ami egy akciófilmben 30 másodperc vagy nincs is benne 10 percig tart. Tele van körítéssel és úgy unalmas az egész ahogy van. Ezt a filmet azoknak ajánlom akik depressziós hangulatban vannak egy õszi, borongós, esõs napon. Nem akarom igazából a filmet becsmérelni( tudom ,hogy most azt tettem) ,de azért álljon már meg a menet. Ha ez lett volna a trailerben is akkor nem nézem meg. Ez a fogyasztó tudatos megtévesztése.
Spunk Ransom 2011 okt. 11. - 15:36:06
(326/640)
Egyre jobban tetszik!!!! <3
15/10!
4/10
szekfuandras 2011 okt. 11. - 15:21:02 4/10
(325/640)
A tarantino-rajongók úgyis fel fogják húzni az átlagot(és mivel sokan vannak, úgy is fog maradni)...
Moziban néztem harmadmagammal, de hiba volt.
Az elsõ fél óra tetszett, a zene hangulatos volt, már arra gondoltam, amikor hazaérek, töltöm is le... Olvastam valahol, meg mondták is, hogy a fõszereplõ "kemény"... Hát nálam nem az a keménység, hogy egy nõt leteper az ágyra és megfenyegeti, hogy hátulról a valakinek a kezére vág egy kalapáccsal, majd azt is földre küldi, vagy pedig kibillent egy embert az egyensúlyából, amikor nem figyel... A fõszereplõ végig olyan idiótának hatott nekem, akinek nincs saját személyisége, csinálja, amit mondanak neki...
Nem értem meg, hogy mit lehet az ilyen filmekben zseniálisnak nevezni, ez nem zseniális, ez pénz- és idõpocsékolás volt a tarantino-mániás rendezõtõl.
Unalmas, kiszámítható a vége...
xhege 2011 okt. 11. - 15:13:10
(324/640)
Én nem vagyok mûvészfilm rajongó. Kíváncsi voltam, de nem túl nagy elvárásokkal ültem be a filmre. Azt kell mondjam, hogy nem szórakoztam rosszul. Nem unatkoztam, magával ragadott a hangulata. Nem az év filmje és számomra nem 10/10, de simán 8/10.
7/10
Képkockaördög 2011 okt. 09. - 22:40:53 7/10
(323/640)
leopard26 2011 okt. 09. - 20:08:32
(322/640)
gondoltam adok neki meg egy eselyt!nem jott ossze neki es a vegere azt kell mondanom hogy most az az erzes fogott el,mint az alomhaboru vegen. Az ½ez meg mi a picsa volt½ erzes
10/10
markmester2 2011 okt. 09. - 18:28:40 10/10
(321/640)
ZSENIÁLIS 10/10