Téma: DTK

-csengõzoli-- 2012 ápr. 12. - 22:21:15
(188/268)
Kicsit NDK-s :D
mapk 2012 ápr. 12. - 22:18:58
(187/268)
Na,ezt a DTK-t se fogom felvenni TDK-ra :)
7/10
greghouse 2012 ápr. 04. - 23:02:21 7/10 Előzmény olahmiki1959
(186/268)
pontosan. nincs mit hozzáfûzni.
olahmiki1959 2012 ápr. 03. - 17:13:52 Előzmény greghouse
(185/268)
Azt hiszem, már csevegtünk errõl, olvasd el, ha van kedved a 185-ös bejegyzésemet, nem hosszú és gyakorlatilag azt írom benne, amit te.
7/10
greghouse 2012 márc. 29. - 21:56:19 7/10
(184/268)
Oké. (De minek? Mindegy.) A kérdésem még mindig megválaszolatlan: mennyi esélyünk lesz Azerbajdzsánban egy közepes, számomra erõsen felejthetõ nótával? A zenekar nevérõl már ne is beszéljünk, hol vagyunk, a hetvenes években?
offtopic
fredi60 2012 márc. 29. - 20:16:53
(183/268)
Akkor biztosan elbeszélünk egymás mellett..
Mert én pedig csak arra akartam utalni, hogy az Eurovíziónak van elég sok, Európán kívüli tagországa. Többek között Azerbajdzsán és Libanon is.....
7/10
greghouse 2012 márc. 29. - 19:37:57 7/10
(182/268)
Félreértettél, vagy nem pontosan olvastad. Én nem az EU tagságát kérdõjeleztem meg Azerbajdzsánnak, hanem érdekel, mióta az EURÓPA nevû kontinens része. Mert szerintem nem az, ahogy Izrael sem. Mégis mindkettõ részt vehet a sportban Európa bajnokságokon (lehet, hogy nem mindegyik sportágban, de sokban). Akkor Libanon miért nem? Félre ne érts, nem Libanont akarom minden áron, esküszöm, csak ez jutott eszembe elõször, amely ország közelebb van Európához, mint Izrael, és kultúrában meg közelebb van, mint Azerbajdzsán (lévén Libanon inkább keresztény). Tudom én azt, hogy az EU más, de ha Európainak nyilvánítunk egy országot, könnyebb lesz az EUhoz kötni is. Csak erre céloztam.
...A kérdésem továbbra is ugyanaz: vajh mennyi esélyünk van Azerbajdzsánban? Ráadásul ezzel a csapattal és számmal...
fredi60 2012 márc. 29. - 17:14:23 Előzmény greghouse
(181/268)
Az Eurovízió és az EU között semmilyen összefüggés nincs.

Libanon is tag, egyszer indulni is akartak (valamikor a 80as évek eleje körül), de azzal a kikötéssel, hogy az izraeli szereplõ fellépését nem közvetítik. Mivel ez a szabályzattal ellentétes és nem tehették volna meg, inkább visszaléptek a fesztiválon való részvételtõl.
7/10
greghouse 2012 márc. 29. - 11:16:01 7/10 Előzmény fredi60
(180/268)
Na most képzeljétek el, Azerbajdzsánban mennyi esélyünk van...(eddig nem is tudtam, hogy Európa része...gondolom, az olajnak ebben nem kis szerepe volt, lehet majd társult állama az Eunak, könnyebb olajat kapni... más indokot nem nagyon tudok elképzelni, mert ilyen alapon Libanon is része lehetne.)
offtopic
aggodalmas 2012 márc. 16. - 22:48:28 Előzmény greghouse
(179/268)
Nemhogy rokon, de szomszédos baráti országaink sincsenek...

És hála pártunk és kormányunk "kis sértett"-ének már
szimpátiaszavazatokra is legfeljebb a lengyel
import-protestálóktól számíthatunk, akik
idevonatoztak valamely rejtéyes okból
személyi kultuszosast játszani...

Így kíváncsian várom legalább
a selejtezõt megugorjuk-e,
vagy megyünk a levesbe.
offtopic
fredi60 2012 márc. 15. - 09:04:46 Előzmény olahmiki1959
(178/268)
A 2012-es Eurovíziós Dalfesztiválon – Gyima Bilant és az ex-Tatus Julija Volkovát is leiskolázva - Oroszországot nem más, mint a zsûritõl, valamint a nézõktõl is a legtöbb szavazatot begyûjtõ, az Udmurtia Malopurganszkij körzetébõl, Buranovó faluból származó Buranovói Nagymamák együttese fogja képviselni.

A május 22 és 26 között Bakuban megrendezésre kerülõ Euróvíziós Fesztiválra nyolcan utaznak, de vélhetõleg csak hatan lépnek majd fel. Útjuk során természetesen egy orvos is lesz mellettük: bár a legfiatalabb tag, Olga Tuktarova csak 46 éves, a legtöbben már átlépték a hetedik X-et.

Értékelésük ambivalens Oroszországban: van, aki bohóckodásnak tartja az egész performanszot, s vannak, akik szívbõl lelkesednek értük. Ami a közös nevezõ: a megtekintések alapján (öt nap alatt közel három millió!) azt mondhatjuk, hogy az Isten háta mögötti kis udmurt faluból származó hétköznapi nagymamák valóban felkeltették Oroszország lakosságának figyelmét;

http://oroszok.postr.hu/part
http://www.youtube.com/watch?v=h0vQ9_BhU1M
fredi60 2012 márc. 09. - 16:06:00
(177/268)
Ne is mondd. Ha ránézek az alábbi képre, a lábától elsírom magam.....
Lehet, hogy a stylist hibázott, de némi önismeret (önkritika) sem árt azért!
olahmiki1959 2012 márc. 09. - 15:38:18
(176/268)
Wolf Katinak az arcával és hajával semmi baj sem volt. Fodrásszal, sminkkel egy nõn nagyon sokat lehet segíteni.
Szerintem a rövid ruhája volt borzasztó elõnytelen, a sovány, agárszerû lábai, csontos térdei valóban nagyon rosszul mutattak a képernyõn.
Nem tudom, ki volt a stylistja Wolf Katinak, de hogy minõsíthetetlen munkát végzett, az biztos.
-csengõzoli-- 2012 márc. 09. - 11:50:28
(175/268)
Ház ízlésrõl fölösleges vitatkozni,de Wolf Kati szerintem egész jól néz ki.
Mindenesetre,hogy csúnya lenne,azt szerintem még akkor sem mondhatjuk,ha nem az esetünk.
Ráadásul euroviziot nyert már Dana International is,aki egy travi, nemhiszem,hogy a szépsége miatt,de persze kinek a pap,kinek a paplan.
Az eurovizio mindig arról szól ki kivel van jóban.
A baráti országok felpontozzák egymást,minket meg nem szeretnek,hisz önmagunkkal vagyunk körülvéve,amit sajátos módon a szomszédok nem tudnak feldolgozni, ergo nem szeretnek.
Wolf KAti dalát a zsûri is az elsõk közé tette, rádiós felméréseken(pl Németországban) az elsõk közé várták, szóval annyira rossz nem lehetett.
Egyértelmû mirõl szól az eurovizió,ráadásul kvára nem értem mi értelme van ezen mindig elindulnunk, a kutyát nem érdekli,hogy ott ki nyer.
Arra meg külön kiváncsi lennék,hogy Magyarországról hány szavazat megy az ellenfeleinkre.
(mert ugye saját országra nem szavazhatunk)
Komolyan mondom érdekelne egy ilyen felmérés, biztos vagyok benne,hogy minimális szavazatot nyomnak a magyarok,esetleg az itt élõ kisebbség szavaz a sajátjaira, de az is elenyészõ számú sms lehet.
7/10
greghouse 2012 márc. 09. - 11:07:52 7/10
(174/268)
Azért - persze ízlések és pofonok - Wolf Katinak nem csak az volt a gondja, hogy a magyaroknak nincs sok rokon népe. Hiába jó a dal, és jól is adja elõ, ha, bocsánat, ló arca van. Szépnek is kell sajnos lenni. Ma már az operaénekesnõk sem engedhetik meg maguknak, hogy vén elhízott kimázolt csoroszlyák legyenek. Szépnek kell lenni, ilyen világban élünk, sajnos, a külsõ sokat számít mindenütt. Kati nem szép. Jó alakja és jó hangja van, de nem szép.
olahmiki1959 2012 márc. 09. - 10:39:40
(173/268)
Igen, errõl én is hallottam, a rádióban mondták be. A 60-as években volt neki néhány nagyon kellemes száma, õ pedig egy nagyon jó képû pali volt, ehhez képest a mostani indítása mögött bármi lehet.
Lehetséges, hogy az angolok ezzel akarják jelezni, hogy szerintük az egész verseny komolytalan, miután kiderült, hogy amióta Kelet-Európát is beengedik a résztvevõk közé, azóta a zeneszámoktól függetlenül, a szomszédos országok mindig egymásra szavaznak, a görögök Ciprusra, a grúzok a beloruszokra, a lettek a litvánokra, a szerbek Boszniára, és így tovább.
Igazi verseny, a valódi zenei teljesítmények értékelése és díjazása teljesen eltûnt. Szegény Wolf Kati volt ennek a gyakorlatnak a tökéletes példája. Az õ énekszámára, - amely talán a legjobb volt, vagy legalábbis az egyik legjobb, - szinte senki nem szavazott.
Elõjöttek a földrajzi, történelmi feszültségek, határviták, etnikai problémák, és minden egyéb. Viszont a zene, az énektudás nem érdekelt senkit.
Még azon sem csodálkoznék, ha hosszú távon, komolytalanság és érdektelenség miatt, szépen kimúlna ez a valaha jobb napokat látott Eurovíziós Dalfesztivál.
offtopic
fredi60 2012 márc. 09. - 09:08:04
(172/268)
Angol színekben a 75 éves Engelbert Humperdinck indul Bakuban, kíváncsi leszek az õ számára. :)
http://life-style.hu/hirek/2012/3/3/Eurovizios_Dalfesztival__Engelbert_Humperdi_TZ7H46
olahmiki1959 2012 márc. 09. - 03:57:51
(171/268)
Ha ezzel a zenekarral, és ezzel a semmiféle egyéni hangzást nem mutató tucatszámmal megyünk ki az Eurovíziós Dalfesztiválra, akkor - ne legyen igazam, de - még a döntõbe sem fogunk bejutni. Láthattuk, mi lett Wolf Katinak és a nótájának a sorsa, pedig az szenzációsan jó volt. Mégis majdnem utolsó lett.
Ez a szám egy felejthetõ, ritmusában, dallamában sablonos, a hallgatóban semmiféle nyomot nem hagyó, eleve kudarcra ítélt produkció. És ezt teljesen jó szándékkal mondom. Abszolút felesleges pénzkidobás kiutaztatni õket Bakuba, azt a pénzt adják inkább a szegényeknek. (Most persze csak viccelek, de a nóta abszolút nulla.)
offtopic
aggodalmas 2012 febr. 17. - 21:52:22 Előzmény napraforgó
(170/268)
Speciel fábrikúrnál jobbnak lenni sajnos mára már nem egy nagy kunszt.

Amióta a StandUP-os srácok öntudatukra ébredtek (mint a SkyNet ;-)
a fent nevezettnek láss csodát, mintegy varázsütésre elpárolgott
a humora. Kínos, hogy már csak azzal kerül címlapra egy jobb
idõket látott " sómen " hogy felvételrõl felvételre vajon
hány nézõje marad meg a(z igen hosszan és eröltetetten)
rögzített produkció végére... Kár érte, mert amíg
nem hagyta elgurulni a gyógyszereit – és vált
politikailag elfogult fõállású fröcsögõvé –,
addig volt valaki. Én is kedveltem.

De az tényleg nem ma volt...
7/10
greghouse 2012 febr. 10. - 20:19:45 7/10 Előzmény napraforgó
(169/268)
Na jó, látva a tánc produkciót, el kell ismernem, DTK-nak ezerszer jobb alakja van, mint Fábrynak. Tudom, sokat gyakoroltak, de bombázó volt. Pedig az interjúja szerint szerették volna, ha nem "mint nõre" figyelnének, igaz, dehát férfiszemmel az vesse rám az elsõ követ, aki nem látta meg benne a jó nõt.