Io 2011 ápr. 16. - 16:22:57
(176/336)
Az élet, vagy az idõ sokszor magára az életre nem elég. És igen, ki kell használni, amíg lehet.

De! Én nem hiszem, hogy felelõsségre vonhatjuk a nõt a tettért. Nem vagyunk a helyében. Biztosan azt akarta, hogy a férfi így emlékezzen rá, és megóvta a nehézségektõl, ami rá vár.
Az már más dolog, hogy a ff hogy vélekedik errõl.
Az életben sokszor kell hozni nehéz döntéseket, ami talán helytelen és fájó, de az ember már csak ilyen.
Bakufu 2011 ápr. 16. - 16:05:03
(175/336)
Mire nem elég az élet? Az oké, hogy a filmben egyiküknek tényleg nem sok van idõbõl. De amit a nõ csinált a végén, azzal szerintem eltörte az egészet a férfi számára. Mert magányosan, egyedül nagyon is hosszú, hosszú az élet és fájó. Inkább okozott volna örömöt a másiknak azzal, hogy nem fut el és együtt töltik a "maradék" idõt. Ez esetben tudnám, hogy a tanulság annyi, hogy használuk ki az idõnket a lehetõ legjobban míg lehet. De így...
Io 2011 ápr. 16. - 15:48:43
(174/336)
A tanulság részemrõl annyi, hogy az élet rövid. Sõt, néha még annál is rövidebb.

Amúgy nem csak a vallás témájú hozzászólásokat törlik ki mostanában.
Bakufu 2011 ápr. 16. - 15:41:21
(173/336)
Sikerült kipipálni ezt a filmet is. Elég sok gondolatom támadt, amit le is írnék. De okulva abból hogy a "Hé, Arnold!" címû rajzfilmsorozat témájában rákérdeztem az egyik szereplõ (Gerald) vallására, majd nem sokkal késõbb tapasztaltam, hogy törölték. Így itt csak ha nagyon muszáj, akkor gépelek. Azt azonban valaki világossá tehetné számomra, hogy akkor most mi is a tanulság ebbõl az egészbõl?

Egyéb:
"Remember, remember, the Fifth of November, the Gunpowder Treason and Plot." Na ki mondja meg, hogy mibõl idéztem google nélkül? :)
10/10
trojan 2011 ápr. 15. - 22:56:45 10/10
(172/336)
Nem azért hogy szánalmas hülyének tûnjek aki mindig magának akarja az utolsó szót, de, de(!), mégis azt a látszatot fogom most kelteni.
Újra megjegyzem, hogy Én egy szóval nem említettem a kapcsolatukat. Meg nem is volt ilyen barátnõm, aki "ilyen" lett volna és azért hagy el "amiért". Ilyen fajta párhuzamról Én nem beszéltem. A történet magával ragad kifejezés nem ezt jelenti, nem erre céloztam.
A srác szerepe!!! A filmbeli életvitele, a stílusa. Aztán amik történnek vele. Nem a konkrétumok, hogy kutyákat lopnak meg ilyenek. Hanem hogy olyanokat csinál amiket eddig nem. És ez nem egy közhelyes dolog ha belegondolsz, mert nem errõl szól minden kapcsolat. Gyakran hallani, hogy ezt eddig sem csináltam, ezután sem fogom, vagy például a kedvencem, hogy ilyen vagyok tetszik vagy sem, megszoksz vagy megszöksz(?) és akkor nem sorolnám tovább a pozitív kapcsolatépítõ sablonokat.
Tehát amik történnek vele, amiket csinál, ahogy hajlik a változásra, ez az amiben én párhuzamot - ha már ezt a szót használtad - látok. Azonosság, azonosulás, átélés. Ilyesmi ami bennem van. Az meg hogy miért hagytak el, hát, most a filmben a betegség miatt, nekem meg jutott más, gyerek, férj stb... A lényeg hogy túl késõn lett vége ahhoz, hogy ne... (na hát ezt a mondatot sem fórumon fogom befejezni az biztos)
Io 2011 ápr. 12. - 18:14:24
(171/336)
Ez az a film, amit talán többször meg sem fogok nézni, mert nagyon szomorúvá tesz. Amúgy csodálatos, jól sikerült film. Legalább egyszer látni kell.
10/10
trojan 2011 ápr. 05. - 22:38:50 10/10
(170/336)
Életszerû a Keanu szerepe, a nõé már kevésbé.
Moldávia bánata 2011 febr. 08. - 12:24:51
(169/336)
http://www.youtube.com/watch?v=_WYwB1qRgLM

Hátborzongató…
Szinte mindegy, hogy a Nap süt ki a köd alól, vagy fordítva.
10/10
trojan 2011 febr. 07. - 23:42:02 10/10
(168/336)
A legjobb!!! Ez az a film ami minden körülmények között viszi a pálmát a romantikus kategóriában nálam. A történet ami teljesn magával ragad, a szerep amivel teljesen azonosulni tudok, mintha csak rólam szólna kis sarkítással. Velem mindig ez történik.
velorexescsavo 2011 febr. 01. - 22:45:22
(167/336)
A boldogság csak egy pillanatnyi állapot. Nem lehet berendezkedni rá. Örülni kell a pillanatnak, mert elillan az egész élet, rettenetesen gyorsan. Van akinek még gyorsabban. De van akinek egy hosszú élet alatt sem adatik meg az igazi szerelem.
Az az igazán sajnálatra méltó ember.
Angyalszív 2011 febr. 01. - 21:59:13
(166/336)
Hogy mirõl szól ez a film? Az örök szerelemrõl, amit nem ront el az idõ. Ami csak rövid ideig lehet a tied és bár mennyire is erõlködsz, nem tarthatod meg. Nem tudod, de egész életedben erre vársz és lehet soha nem jön el. De ha szerencsés vagy és megtalál, akkor a lelked örökké az övé. Arra a fájdalomra, amit okoz, mindig vágysz és kész vagy meghalni érte. Hidd el, ezek nem nagy szavak! Ez a minimum amit érezni fogsz. Ne akard megérteni, mert nem lehet. Ezt átélni kell és mondom: szerencsés vagy ha sikerül! Ennek a filmnek sikerült megfognia a pillanatot amiért érdemes megszületni és érdemes meghalni, ha kell.:)
10/10
SDetty 2011 jan. 31. - 23:57:56 10/10
(165/336)
gyönyörû film! :)<3

de az ajánló írójának erõsen tudok gratulálni :S ezek után aztán nehéz lenne ide spoilert írni... hála Istennek nem olvastam el az ajánlót mielõtt megnéztem, mert rendesen hazavágta volna az egész filmélményt...
Anyiyta 2011 jan. 20. - 10:02:32 Előzmény Móni Póni
(164/336)
ez az :)
Köszi :)
Móni Póni 2011 jan. 20. - 07:51:09
(163/336)
Azt hiszem Enya - Only time! :)
Anyiyta 2011 jan. 20. - 06:05:15
(162/336)
Nekem is az egyik kedvenc filmjeim között van. A végén elsirtam magam.
Valaki megtudja mondani a betétdalának a cimét és elõadóját?
Megköszönném :)
9/10
koch_bella 2010 okt. 10. - 16:14:13 9/10
(161/336)
Szerintem aranyos film :) Nagyon tetszett, a kedvenc filmeim közé tartozik :)
10/10
KisEper 2010 jún. 24. - 17:13:37 10/10
(160/336)
Nagyon szeretem ezt a filmet...szerintem csodálatos és annyira megrendítõ a befejezése.Pont azért fogott meg ez a film mert nem az a tipikus kis limonádé romantikus alkotás amiket mostanában készítenek,hogy már az elsõ 5 perc után tudod,hogy ki kivel lesz és,hogyan alakulnak a további események...Ezért a befejezésért és a hangulatért imádom még az Angyalok városát is, olyan mélyen megtudnak érinteni az ilyen filmek...
offtopic
wukovsky 2010 jún. 10. - 13:33:47 Előzmény suti_88
(159/336)
Én nem vélem felfedezni a párhuzamot, azon kívül, hogy két haldokló emberrõl szól.

De az a szerelem és az életszeretet részérõl közelíti meg, az pedig inkább valamiféle bosszú.

Egészen pontosan, hogy gondoltad ebbe a filmbe bele a philadelphia végét ? :$

Posztomusz megválasztják Charlize-t a világ legjobb kutya sétáltatójának, vagy szánalomból megkapja a jogosítványt, hiszen ugysem karambolozhat. VAgy mi.....


A film tökéletesen van lezárva, nem mindenki kapja meg a szerelmet, és élnek boldogan, amíg meg nem hallnak, vannak olyan szerelmek, amik elemésztenek, és gyötörnek, mert az éremnek mindig két oldala van.

És úgy nem szeretem a beteges hepiend vágyat egy film végére. Sajnos Te is ebben szenvedsz szerintem :(
offtopic
wukovsky 2010 jún. 10. - 13:29:51 Előzmény cincinatus
(158/336)
Ezért, hogy ne ess ebbe a hibába soha ne olvass beharangozót, fõleg itt a port.hu-n, illetve ne nézz Trailert, mert sokszor a film egész cselekményét bele vágják, ráadásul pont olyan válogatott részeket, amik elrontják az élményt :$

Inkább azt nézd meg ki rendezte, ki írta a forgatókönyvet, és kik játszanak, benne, ez 80 % biztonságot ad arra, hogy azt fogod kapni, amire éppen vágysz :)
Resistance15 2010 máj. 26. - 17:36:49
(157/336)
Jó film,pont azért is,mert nem az az uncsi HAppy End-es cucc.