Téma: Egek ura

10/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 20. - 14:50:24 10/10
(41/241)
Ahh... amikor hisztizik a reptéren, azért önmagában oscart érdemel! :D

Kerestem youtube-on, de nincs fent a jelenet. :( Pedig meg tudnám még nézni párszor.
10/10
kessy6 2010 febr. 20. - 14:16:11 10/10
(40/241)
NE haragudj,csak a fordításos hozzászólásod olvastam végig....zseniális film...egyébként az emberek hihetetlenek,ha hollywoodi happy ned-es limonádé az a baj...ez a film végre annyira életszagú,hogy az már fáj...de ez sem jó...
Annyira jó a film...az esküvõ gyönyörû...

SPOILER!!!!!SPOILER!!!!!SPOILER!!!!!



Mikor becsenget Alexhez...ahogy Clooney néz...tudod,hogy valami nem fog stimmelni,érzed,hiszen az élet is ilyen...és mikor fejbe fág,hogy mi a valóság...akkor a romantikus énem próbálta megmenteni a happy end-et,holott az eszem tudta, hogy nem lehet.....SÕT!!! Nem is kell....
Mi órákig elemeztük,hogy ilyenkor az ember hogyan folytatja az életét...hiszen megváltozott benne valami, ne léphet vissza régi kerékvágásba....de hogyan....ahhh...zseniális... :)

Fordítás: mikor egyszer elválnak Alex azt mondja:
Call me, when you get lonely. - ezt Hívj, ha egyedül vagy!-nak fordítja, pedig nagyon komoly küldönbség vana egyedüllét és magány között...utólag ez árulkodó....

SPOILER vége.....

Egyébként meg talking about chemistrí between the leads....hihetetlenül összeillenek...hihetõ róluk,hogy összetartoznak...

Szerintem pedig mindkét színésznõ NAGYON-NAGYON megérdemelte az Oscar jelölést....

SPOILER!!!!! A fiatal lány (nem jut eszembe a neve),ha másért nem azért amiért úgy tud sírni a szakításkor,hogy nem bírja ki az ember nevetés nélkül.... :D
Az ez utáni beszélgetés pedig szerintem a Victor Victoria óta az egyik legjobb beszélgetés a párkapcsolatokról....ilyet nem szoktak filmben kimondani...
10/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 20. - 12:02:45 10/10
(39/241)
Valószínûleg az az oka a film értékeihez képest rosszabb fogadtatásnak, mert az emberek vagy nem értik, vagy nem akarnak szembesülni a tartalmával. Elég súlyos film. Clooney-nak mindenkinél nagyobb teher van a táskájában, csak nem hajlandó észrevenni.
10/10
kessy6 2010 febr. 20. - 11:46:47 10/10
(38/241)
Valószínûleg alul maradok a véleményemmel..szeritem az utóbbi idõszak egyik legjobb filmje...hollywoodi limonádét vártam, és meglepõen reális, zseniális filmet kaptam....
10/10
offtopic
Charles Foster Kane 2010 febr. 20. - 08:18:58 10/10
(37/241)
SPOILER

Volt a filmben egyébként egy nagyon érdekes fordítás, de hiába gondolkoztam, nekem sem jutott eszembe jobb.

Ugye Clooney ül a repülõn, és odamegy az utaskísérõ, mire azt kérdezi, hogy:

Would you like a cancer? (akar-e rákot)
What?
Would you like a cancer?
What?!
(Felmutat egy kólás dobozt) A can, sir.

Ezt valahogy úgy fordították le, hogy "akarja-e Esztit"? Majd, amikor felmutatja, akkor már úgy írják, hogy "ezt itt". De hát ennek nem sok értelme van, egyrészt mert mért mondaná, hogy "ezt itt", ha nem is mutatja még, hogy mirõl van szó, másfelõ meg az eredeti épp azt hivatott parodizálni, ahogy minden gondolkodás nélkül a hivatalos, udvarias szöveget darálják. Az meg finoman szólva sem udvarias, hogy "akarja-e ezt itt".....

Jobb ötlet?
10/10
Charles Foster Kane 2010 febr. 20. - 08:08:20 10/10 Előzmény Viktória0312
(36/241)
OFF Részemrõl olyan nõt vinnék randira, akinek borsódzik a háta a Valentin nap és Tsi félmektõl. Én pl a Fûrész 4-en jöttem össze egy leányzóval. Haha. (Nem bántam meg.)

ON
Ez a film viszont... Megengedem, hogy az érzelmi állapotom is olyan volt, de nagyon odavert. Eleinte még figyeltem a vágásra, hogy mennyire ügyes, mennyire beszédes, és hogy ez az, amire manapság a magyarok egyszerûen alkalmatlanok, hogy képekben beszéljenek, ügyetlen dialógok helyett.
Aztán már arra sem tudtam figyelni. Persze nem kapcsolt ki az agyam, de eljött egy pont, hogy bármilyen hülyeséget bevettem volna. Egyszerûen magával ragadott.
Ez a film baromira az élet.

És egy dráma ennél többet nem is nyújthat, minthogy magát az életet ilyen vegytisztán, és persze egyszerre végig ügyesen, feszesen, brillírozva adja vissza. Nincs mese, az esküvõi jelenetnél már én is elérzékenyültem (nem Clooney-ról van szó). A mellettem ülõ barátomhoz fordultam, és csak annyit mondtam, hogy ez annyira szép. És láttam, hogy õ már sír.

Valahogy eddig senkinek nem jutott eszébe ennyire bájosan, minden ceremóniától és színpadiasságtól, meg "akarod-e..." szöveg nélkül megmutatni egy házasságot. Csak a zene és az emberek elkapott pillanatai.

SPOILER

Az érdekes, amit Clooney arról mond, hogy "mi nem hattyúk vagyunk" (akik ugyebár életen át szóló társas életet élnek), "hanem cápák". Ezt nagyon sokáig én is így gondoltam. Most már inkább úgy, hogy néha hattyúk, néha cápák, mindenkiben benne van mindkettõ. De azt hiszem a film végére az Egek Ura is egyet értett volna velem ebben a kérdésben. Hát benne kevesebb volt a "hattyú", de egy pillanatra megmutatta magát. Még, ha aztán újra el is tûnt.
alpacino 2010 febr. 19. - 11:34:43
(35/241)
Tegnap láttam. Elolvastam most az összes hozzászólást. Jó rajta aludni , meg felejthetõ üres...Nem tudom mirõl beszéltek. Ez egy nagyon jó film!! Persze ízlések és pofonok.. Szerintem nem lesz Oscar..de én a Scherlock filmben a Ro.D.J-nak se adtam volna.. Látni kell! Clooney óriási benne!
7/10
Anitaki79 2010 febr. 19. - 02:51:33 7/10
(34/241)
Én sem értem, hogy miért ez a nagy felhajtás a film körül. Egyszer meg lehet nézni, érdekes és aktuális a történet, de a vége nagyon furcsán fejezõdik be.
9/10
Lyl 2010 febr. 18. - 22:05:55 9/10
(33/241)
Szerintem nagyon jó kis film, alapvetõen profi alkotás, hálás téma, húzó fõhõs, igazi amerikai alkotás. Kifejezetten tetszett, de azért Oscar-t nem ér. Cloonry kiváló benne, de nem találtam annyira átütõnek, hogy díjat nyerjen. Persze, jó, hogy nem én szavazok. :DD
10/10
Viktória0312 2010 febr. 18. - 21:26:01 10/10
(32/241)
Randira inkább a valentin napot ajánlanám egy jó kis szerelmes film után szerintem az ember könnyebben elcsábítható mindenféle szempontból....:D
9/10
Fiat500 2010 febr. 18. - 20:29:53 9/10
(31/241)
hát nem egy péntek esti lazulós film. megéri megnézni, de nem elsõ randin...:) Clooney... hát igen.
10/10
DrBathori 2010 febr. 18. - 16:56:09 10/10
(30/241)
Nagyon érdekes az a téma ahogyan segíteni kell a gazdasági válságban "kirúgni" embereket úgy hogy ne tegyük teljesen tönkre.
Clooney nagyot játszik
7/10
Katmandu 2010 febr. 18. - 16:10:24 7/10
(29/241)
Középszerû.
inbruges 2010 febr. 18. - 15:35:08
(28/241)
"We are not swans, we're sharks"- ez az egyik kulcsmondata ennek a lapos, igazi értékeket számomra nem képviselõ jellegtelen filmnek, ami jól illusztrálja a 21. század eleji, egyesek által "trendynek", megnyerõnek tartott, valójában szinte mindenbõl kiábrándult és mindentõl elidegenült gyökértelen ember életét. Clooney /és a nõi mellékszereplõk is akiknek sajnos igen megszokott a figurája napjainkban, s nem hordoz egyiik sem értéket/ ritka rosszul játszanak benne, remélem nem kap ezért az alakításáért Oscar díjat.NEM ÉRDEMLI meg.
1/10
kissjeno36 2010 febr. 18. - 14:52:37 1/10
(27/241)
Tökéletes volt a film alvásra.
Ljubita 2010 febr. 18. - 11:00:43
(26/241)
Könyörgöm, használjátok már azt hogy SPOILER !!!!!! Mindenki!!!!
Köszönöm!
kozarits 2010 febr. 17. - 23:13:38
(25/241)
"mekkora k*rva az a nõ,aki szeretõ férj s gyerek mellett ezt teszi... "

baromira megdöbbentem a beírásodon, napokkal ezelõtt olvastam és azóta is többször eszembe jutott, úgyhogy muszáj írnom: tudod, hány pasi van, aki szeretõ feleség és gyerek mellett ezt teszi? Õk micsodák? Hogy lehet ennyire szexista alapon és ilyen fekete-fehéren megítélni valamit?
10/10
R@INMAN 2010 febr. 12. - 22:35:18 10/10
(24/241)
Kiváló film!

Kötelezõ darab azoknak akik még keresik a válaszokat a kérdéseikre és remek visszaigazolás azok felé, akik már megtalálták.

Egy remek film a "helyes" értékrendhez való visszatalálásról!

Egy Oscar-t biztosan visz, szerintem Clooney esélyes!
6/10
murati 2010 febr. 12. - 16:26:23 6/10
(23/241)
Unalmas, és felejthetõ. szerintem. egyébként azon már meg sem lepödöm hogy 6 oscarra jelölték. OFF számomra ezért nem szamít mérvadónak a díj.
8/10
BigBang 2010 febr. 10. - 13:54:04 8/10
(22/241)
Lehet hogy én értettem félre, de szerintem volt egy idõbeli ugrás és csak a történtek után ment hozzá a pasihoz. De már nem emlékszem tisztán, szóval lehet hogy nincs igazam...