10/10
BabyBaba07 2009 aug. 12. - 21:25:08 10/10 Előzmény beryll
(108/188)
Nagyon szép film. Megérdemelt minden díjat. Russel Crowe nagyon nagyot alakít. 10/10.
9/10
beryll 2009 júl. 25. - 18:44:32 9/10
(107/188)
Nem tudom, hogy ezt megemlítette-e már valaki, de a Wikipédia szerint volt egy házasságon kívüli gyermeke. Hát, nem is tudom, valahogy ez nekem rontott az összképen.
Ezt vajon miért hagyták ki a filmbõl? Nem akarták tovább nyújtani? vagy Úgy nem lett volna "tipikus amerikai" alkotás?
wiliwonka 2009 ápr. 26. - 19:53:31
(106/188)
Nagyon tetszett a film.
10/10
Istenasszony 2009 ápr. 04. - 09:39:00 10/10
(105/188)
Nekem nagyon tetszik ez a film, engem azonnal megfogott.
missdev666 2009 ápr. 01. - 04:08:03
(104/188)
Szerintem ez egy olyan film amit elsõre nem igazán ért meg az ember...legalábbis én nem értettem...szép volt,elgondolkodtató,de részemrõl ennyi,másodszorra lejött miért a 4 Oscar,harmadszorra már bõgtem is rajta...


Ja és a kedvenc részem:
John Nash: Vonzónak találom magát. Erõszakos közeledése azt sugallja, hogy maga is engem. A rituálé szerint azonban még egy rakás plátói elõíráson kell átesnünk, hogy eljussunk odáig... de ha belegondolok, semmi mást nem szeretnék, csak mihamarabb közösülni magával. Nos?
Alicia Larde Nash: Mondja ki, amit gondol!
John Nash: Ha azt teszem, megint úgy járok, mint legutóbb... felpofoznak.
Alicia Larde Nash: Azt majd meglátjuk. Rajta!
John Nash: Hát jó... azon gondolkoztam... nem tudom mit kéne mondanom egészen pontosan ahhoz, hogy közösüljünk. De nem lehetne úgy venni a dolgot, hogy már el is mondtam? Úgy értem... valójában csak egyszerû testnedvcserérõl beszélünk, vagy nem? Szóval nem térhetnénk rá rögtön a szexre?
pozsizsuzsi 2009 ápr. 01. - 01:34:41
(103/188)
Nem baj, én emlékszem rá. :)
mulao 2009 ápr. 01. - 01:02:07
(102/188)
Jó film ez,csak már,ezt is leadják egycsomószor.Mint mondjuk a Múmiát.Bár Russel C. nem hitelesen játszik,azt pl., nem tudtam elhinni mikor a végén végembernek van maszkírozva,szerintem nem úgy viselkedett.Vagy csak szerintem? Mert,akkor bocsánat,hogy ezt mondtam.
ondok 2009 márc. 31. - 23:39:51
(101/188)
Unalmas vagy kisöcsi,majd beajánlak egy nyomdába korrektornak ,ott aztán kiélheted magad ,és nem untatsz másokat.
ondok 2009 márc. 30. - 23:16:08
(100/188)
Puszi arra a kis oktató okos fejedre!!
ondok 2009 márc. 28. - 20:19:45
(99/188)
Ja ,ha Kathrin Hepburn volt aszerelme ,akkor nyilván érettségi tétel is lesz Spencer Tracy.:)Egyébként meg ,ha csak javítással tudsz kezdeni egy hozzászólást ,akkor talán beszélni kéne egy pszichiáterrel.Látod már mást is idegesít ,hogy örökké javítgatsz ,miközben tele vagy hibával .Én legalább nem szarakodok ezen ,átolvasás nélkül küldöm aszöveget ,mert ez itt egy Fórum ,és nem doktori értekezés:)
leopard26 2009 márc. 28. - 15:48:46
(98/188)
Azt nem tudom különben miért van az hogy a sima 8 általános végzett emberek többségben vannak az életben való boldogulás terén.Nem tudom miért vannak emberek annyira nagyra az egyetemmel meg az érettségivel :)
ocergle 2009 márc. 27. - 20:28:40
(97/188)
3x láttam moziban a filmet, és mindháromszor ülve maradtak az emberek a film végén..... senki nem állt fel jó pár percig, sztem mindenki a film hatása alatt volt. eddig még jobb film nem volt ennél, mindenben a legszuperebb. Döbbenetes hatás volt nekem legalábbis, látni az igazi John Nash-t a film Oscar díj átadásán.
Ma is több percbe telik, mire egy egyszerû kérdésre válaszol /R.C./ S legyõzte saját szellemvilágát, és alkot. Nobel díjat kap, és dolgozik. Csodálatos elme, csodálatos küzdeni akarás, megmutatja, mire is képes az emberi elme, példamutatás akarva-akaratlan sokunknak, akik talán egyszerûbb esetben is feladják..
Vikke 2009 márc. 26. - 20:47:21
(96/188)
Az a varázsa a filmnek, azzal tud ott tartani a képernyõ elõtt, hogy folyamatosan tud meglepetést okozni. Ez egy tökéletes film, bátran ki merem jelenteni. Még annyi, hogy mikor a film vége felé, amikor a kávéházban ülnek és mindenki lerakja a tollát az asztalra; na akkor a hideg is kirázott. Nagy volt az a jelenet. Tudott hatni rám az egész film, szerettem.
ondok 2009 márc. 26. - 19:19:49
(95/188)
Azért annak nem kell aggódnia ,hogy álomvilágban él ,aki ilyen ambícióval javitgatja a mások elütéseit :)) nem korrektor vagy egy nyomdában? Na persze az se ártana ,ha saját maga nem követne el ilyet,ha ez a mániája,mert lazán csak a legutolsóra rátekintettem ,és "alakulank"= alakulnak.
Mellesleg Spencer Tracy nem volt és nem lesz az alapmûveltség része ,aki emiatt megró mást,elég mulatságossá válik.Mondom ezt úgy ,hogy én ismerem ,de annak a nicknek igaza van ,aki elismerte ezen fõbenjáró "bûnét" .
ondok 2009 márc. 25. - 22:29:04
(94/188)
Szép lenne ,ha tényleg elvárható lenne ,hogy ismerjék Spencer Tracyt.,De száljunk le a földre ,amikor "keressük Petõfit" a szomszéd faluban ,és el is igazítanak ,hogy merre menjünk ,akkor ez egy vicc.
ondok 2009 márc. 24. - 22:24:10
(93/188)
Amit írsz az ugyanolyan helyzetjelentés ,minthogy az érettségizettek egy része nem ztudja értelmezni az olvasott szöveget.Ezzel együtt egy magyar embernek azt valóban illik tudni ,hogy ki volt latinovits,Páger stb,de azért ne legyenek irreális elvárásaink,hogy Spencer Tracy is alapmûveltség része vagy akár Laurence Olivier.Más ha valaki filmtörténeti ,szinháztörténeti szakember.Nade örüljünk ,ha egyáltalán az Egri csillegokat ismerik ,nemhogy a Sinkovits kapcsolatát hozzá.Nem beszélve arról ,gogy aki ma sztár ,holnap már nem az sok esetben.Legalábbis nem korszerû .Sok un. régi sztár filmrõl ma már kissé száldos a por.Tetszik v. sem változnak anormák is ,aszokások is .Például ma már nem kizárólagos az olvasás mint régen ill. Tokióban hosszú regényeket a mobiljuk képernyõjén olvasgatnak a metróban.
Alapfilmeket persze meg kell nézni,de még azokat sem azért ,mert a mûveltség részei mint a Biblia pl ,hanem azért ,amiért megnézzük a Niagarát pl.De aszereplõk nevét meg vagy megjegyzi valaki v. nem ,lényegtelen.
10/10
offtopic
acidphase 2009 márc. 24. - 15:09:49 10/10
(92/188)
igen am de hogy kapcsolodnak a regi magyar szineszek a csodalatos elmehez? :D

amugy az h pl spencer tracy nevet nem ismerik az annyira nem para, nyilvan aki szereti a regi filmeket az talalkozhatott a nevevel..

en lemernem fogadni h pl fiatal mozibajarok nagy tobbsege humphrey bogart neverol se hallotak meg, hogy csak egy masik nagy hiresseget emlitsunk.

na de ezzel csak tovabb offoltam a topikot.
ocergle 2009 márc. 24. - 12:05:39
(91/188)
de sajna tény hogy a régi magyar színésznevek is feledõben vannak. A tv nem ilyen filmekkel áraszt el mostanában.
ocergle 2009 márc. 24. - 12:04:07
(90/188)
Én csak Spencer Tracy-t bocsátanám meg .
ocergle 2009 márc. 23. - 20:38:30
(89/188)
Igazad van.