Android666X 2008 máj. 12. - 10:59:39
(83/323)
Hát nekem a film a könyv után (amit jóval azelõtt olvastam hogy egyáltalán a film készítése szóba került volna) nagy csalódás volt. Elõször is, minek kell kínai színésznõt alkalmazni egy Japánban játszódó filmben? Másodszor minek kell az angol szinkron, ha a film Japánban játszódik (akkor is ha amcsi rendezés)? A színészi munka borzalom volt, Sayuri angol hangja monoton (mint aki felolvassa a szövegét), a ruhák meg... nos egyik sem volt gésa-kimonó, inkább az ünnepi kimonó egy válfaja. Tudom mert megvan A GÉSA c. könyv és abban minden részletesen le van írva. Egyedül a zene tetszett, meg a kis Chiyo, na jó meg Sayuri tánca.

A történet rendesen át lett írva, pl. olyan jelenetekkel, amik a könyvben nem is voltak (pl. mikor leég az okija), és én csak néztem. Szóval a film számomra egy felesleges idõtöltés volt, elvesztegettem két órát az életembõl a moziban.
Babszy76 2008 máj. 12. - 06:23:34
(82/323)
Olvastam a könyvet, csak aztán láttam a filmet...nagy csalódás volt. Alig valamit adott vissza a könyvbõl, nagyon hiányos a kicsi Chiyo szenvedéseinek a története és a gésák életét, szokásait is sokkal jobban ki kellett volna hangsúlyozni. Nekem a könyv nagyon tetszett, 2 nap alatt kiolvastam, a film viszont így már nem. A színészek alakítása viszont nagyon jó volt.
Kifli 2008 márc. 04. - 14:27:01
(81/323)
Én sok jót hallottam errõl a filmrõl, és nagyon kíváncsi is lennék rá. Azt nem tudná valaki, hogy mikor lesz majd a tv-ben a film?
6/10
zee944 2008 jan. 24. - 11:53:50 6/10
(80/323)
Sztem erõtlen lett ez a film. Csak szimplán erõtlen. Ebben a témában, történetben sokkal, de sokkal több volt.
magdolna23 2008 jan. 24. - 11:16:12
(79/323)
Ezt filmet már kétszer láttam a héten de bisztos hogy még egy párszor megnézem. Bisztosan így is néztek ki a gésák annak idején szépek, alázatosak és tisztességtudók. Egyébbként nagyon szeretem az ilyen típusú filmeket. Nagyon ritkán látni olyan embereket akik ennyire tisztelik a másikat. A helyszínek egyszerûen gyönyörû és a történet is nagyon megfogott.
Csak gratulálni tudok a színészeknek a producereknek és azoknak még akik dolgoztak a filmen. :)))
10/10
skillet 2007 dec. 18. - 22:45:24 10/10
(78/323)
volt itt pár furi hozzászólás, amit nem is értek, de azt hiszem a filmet kellene kritizálnom, nem a többieket, ezért egy rövid ..::perry-vel értek 1et::.. mondattal véget is vetek a személyeskedésnek. szóval eszméletlen. én 2x láttam eddig. de megnézem harmadszor is. nem tudom, mi hogy volt egészen pontosan a gésák idejében. mi hogy zajlott japánban akkoriban. de valamiért, ösztönösen úgy érzem, hogy a film tökéletesen visszaadja az akkori japánt. gyönyörûek a helyszínek. csodásak. mesébe illõek. ha nem így nézett ki a korabeli japán, akkor sehogy. esõben és napsütésben. sötétségben is. havazásban vagy virágzó fákkal. mind1. ez a környezet magával ragad és kész. szemetgyönyörködtetõ. a színészek tökéletes alakítással járultak hozzá mindehez. biztos az én járatlanságom miatt van, hogy nem tudom ki is az a Rob Marshall, de azt mindenesetre tudom, hogy ezt a filmet tökéletesen rendezte. nem is folytatom tovább, mert regény lesz belõle. mindenkinek meg kell néznie, még akkor is ha nem mindenki tudja
-megfelelõen- értékelni.
a lány szeme pedig gyönyörû...
perry 2007 okt. 28. - 10:00:58
(77/323)
helyesen: - élet
perry 2007 okt. 28. - 09:55:45
(76/323)
Európai szemmel ítéletet mondani a japán tradíciók, - uram bocsájtsd meg - szertartások felett, felettébb modortalan vállalkozás.
Szerintem nincs nõi vagy férfi film, csak érzéketlenség az egyik vagy a másik nem iránt. Sajnos ez a fejlett civilizációk többségére igaz.
A hagyományok nélküli, mítoszaikat vesztett társadalmakban az emberi értékek rohamos csökkenését tapasztalhatjuk.
Sietünk és inkább "rágóguminak használjuk a filmet ,
amit ha megunuk egyszerûen " kiköpünk ".
Annyira egyszerû dolgokról mesél ez a film, hogy talán már el is felejtettük ezek értékét.
Fontos-e az önfeláldozás, az alázat, a boldogság keresése, az emberi érzelmek, legyen az rossz vagy jó?
Lassúság, aki nem tudja értelmezni egy lehulló levél szépségét és a képben való helyét, vagy a záprozó esõ daramturgiai helyét egy jelentben, vagy egy kéz tartást annak tényleg nem való ez a film.
Kétségtelen, elfogult vagyok, mivel rajongója vagyok a keleti élet filozófiának és tradíciónak.
Így aztán én ezzel a szemmel tudom nézni ezt a filmet.
szilvus19 2007 okt. 23. - 11:00:32
(75/323)
Igen ezért általában egy filmet szinte csak az egyik nemnek csinálják mert nagyon nehéz mindkettõ kedvében járni.ez van.
ha pl az ilyen filmeket is mint ez picit rövidebbre fognák akkor talán élvezhetõbb lenne mindenkinek.
Monalizi 2007 okt. 21. - 08:45:31
(74/323)
Nekem Sayuri bölcsessége, higadtsága és frappáns megfogalmazásai tetszettek a legjobban. Pl a teaházi jelenet:) " nincs bölcsebb tanács a sajátodénál " . És ez még megfûszerezve egy kis szerelemmel is. Nobu és Úrítök csupán mellék- mellék szereplõ. Úrítöknek nincsenek vezetõ törtetõ ambiciói- én sem rá bíztam volna az okiját. Bár ismered a mondást, hogy alamuszi nyuszi nagyot ugrik. Vége tetszett a legjobban. Amikor az elnök és Sayuri végre egymásra találtak. Ne félj a szemembe nézni Chijo. Minden lépésemmel önhöz próbáltam közelebb kerülni. Na és azok a pazar kimonok és ernyõk... azthiszem magukért beszélnek. Bár a szépség tippjeik kicsit drasztikusak voltak. Amikor cukros szirupot öntöttek a hajukra és úgy fésülték, meg a holdjáró stílusú vietnámi papucs.
10/10
ianpaice 2007 okt. 20. - 22:25:34 10/10
(73/323)
Nekem is tetszett, Hatsumomo karaktere megdobta az egészet, nem is értem, hogy mért nem Gong Li-t jelölték Oscarra Sayuri megformálója helyett.
Monalizi 2007 okt. 20. - 12:38:11
(72/323)
Egy titokzatos világ és kultúra amit szeretnénk megfejteni.
szilvus19 2007 okt. 19. - 21:25:55
(71/323)
Igazad van.A nõk érzelmesebbek és jobb a kommunikációs képességük.Szerintem ez a film nekik szól.
Akinek nem tetszik nem nézi meg többet.
Nekem bejött.Ez van.Mindenkinek más az ízlése.
szilvus19 2007 okt. 13. - 17:28:10
(70/323)
Mindenkinek más az ízlése.Szerintem az ilyen filmeknél mindenkire gondolnak mert,
-elsõsorban csajos film, de
-de a pasiknak is jó mert szerintem egy tipikus randifilm.
Ha erre együtt beülnek az a csajnál plusz pont és a srácok számára sem annyira elviselhetetlen.(szerintem)
Nekem bejött a film.Jó a sztori, szép a diszlet, igaz picit hosszú a film, de pl a pasik végigülik a Gyûrûk urát, ez ahhoz képest semmi.
Csartak 2007 jún. 03. - 22:26:17
(69/323)
A film alapjául szolgáló könyv igazi érdekesség volt anno. A filmrõl azonban az elsõ ami eszembe jut, hogy nagyon hosszú. Sõt, túl hosszú. Az idõsb gésákat játszó mûvésznõk igazán jók voltak, a fõszereplõ azonban a szomorú nézésen kívül semmi nem mutatott.
A látványvilág valóban Oscar díjas, gyönyörû. De ez egy jó filmhez kevés.... Szerintem.
Bov 2007 máj. 13. - 21:56:50
(68/323)
Szép film, mégis nekem elég hollywoodi..
Lehet én vártam többet a filmtõl, de olyan dolgokat mutattak be és mondtak a gésákról és életükrõl, amit eddig is tudtunk vagy tudni lehetett.. szóval nem sok újat mutatott..
Voltak benne érdekes részek, de nekem a vége egy kicsit összecsapottnak tûnt (nem a legvége, hanem (Spoiler) amikor az amerikaiak megjelennek és akkor hirtelen pörögni kezdenek az események, míg az egész film elég lassan 'telt'.. )
Szóval jó film, de mégse, akit érdekel a téma, az ne hagyja ki..
Lil1 2007 máj. 06. - 19:03:59 Előzmény lola1
(67/323)
asszem Lolának igaza van..
zsofiv 2007 ápr. 30. - 19:05:32
(66/323)
én a filmet elõbb láttam mint a könyvet olvastam, de nekem igy könnyebb volt mert legalább el tudtam képzeéni azt a sok szép kimonót a tájat, az embereket meg mindent.a film és könyv is nagyon jóóó
Erämaa 2007 ápr. 30. - 18:04:57
(65/323)
Én most olvastam el a könyvet. nagy élmény volt.
Az író szenzációsan vezet bele ebbe a világba, a gésák tevékenyésgeibe, életmódjukba. Ezek mellett szinténrettentõ jól írja le a megpróbáltatásokat, az érzelemekt, a szevedéseket.
A végén szinte már (utolsó 2-3 fejeztre értem) úgy éreztem én vagyok Szajuri és mindez velem történik, annyira beleéltem magam a regénybe.
A filmet is meg szeretném nézni, de kicsit tírtok tõle. Bár olvastam a hozzászólasokat és ezzel már bátrabban leslekedem neki. A filmben leginkább tényleg a szépség megjelenítsée, a diszletek, a ruhák érdekelnek, mivel ez csak egylõre a képzeletemben van meg és az nem olyan átható. a másik, hogy azér ttartok tõle, mert a szereplõket már teljesen kiépítettem magamban és a filmben pedig nem biztos, hogy ezt kapom vissza. De azért majd jelzem hogyan tetszett. Utána biztos többet tudok mondania filmrõl.
Gabrielle Solis 2007 ápr. 15. - 19:14:26
(64/323)
Ez az ELSÕSZÁMÛ kedvenc filmem !!!!!!!!!!!! Én eddigi életemben nem láttam ennél jobb, gyönyörûbb , meghatóbb filmet !!!!!!!!! Aki még nem látta az nézze meg mert ez a film KIHAGYHATATLAN !!!!!!!!!!