géGyula 2011 márc. 18. - 17:45:39
(1027/1867)
Értettem.
Látom, politizálni szeretsz, de vitatkozni nem.
offtopic
lilahagyma 2011 márc. 18. - 17:28:46
(1026/1867)
Nos, mielõtt még országos tüntetést nem szerveznél Hailee Steinfeld érdekében, az osztálytársai ellen való védelme miatt (ld. Rahel és Isaura) - szólok, hogy ezt egy másik topicban lécci.
Tehát: a 14 éves lányka, MIUTÁN nem bírta tovább a tûsarkút, átváltott tornacipõre. Szanyi Tibor viszont körülbelül hatvan éves, tisztességben megõszült ember, aki lájkolásba ájuló tinédzsernek álcázza magát, úgy szónokol a lángoló kettõskereszt és a hetek óta tomboló terror ellen.
Ez a krapek menthetetlenül tökkelütött.
offtopic
géGyula 2011 márc. 18. - 15:51:40
(1025/1867)
Én meg ezt találtam:

"A félszemû ifjú sztárjának minden karakánságára szüksége volt az iskolai évei alatt, mert gyermekként az osztálytársai terrorizálták."

Piff!

Sztetek van benne valami, ami tenyérbemászó?
offtopic
lilahagyma 2011 márc. 18. - 15:46:46
(1024/1867)
itt találtam a porton, szóval ez idéuzet könnycseppektõl:
"...és úgy tûnik, az after partyra már nem bírta a lába a magassarkút.;-)
Bár ehhez a ruhához szerintem tilos bármi más...;-)"
(Mármint az Oscar gáláról van szó, a lányka melllékszerepelt valami filmben).
10/10
sanjust 2011 márc. 17. - 22:03:27 10/10
(1023/1867)
Más a cipõ és más pl a fizimiska ,amivel a jobbos potentátok rendelkeznek .Azért az mégis cikibb ,mint egy cipõ:)
10/10
sanjust 2011 márc. 17. - 21:13:54 10/10 Előzmény Shanks
(1022/1867)
Miért ? Ez egy teljesen hihetõ kamu volt, bárki elhitte volna .Én nem emlegetném a helyedben a hülyeséget ,mikor pl Pokorny a balneologiát ,bálnatenyésztésnek hitte:)A Jobbikról nem is beszélve ,azok meg egyensen a hülyeség csimborasszói,a hülye öltözékükkel ,és a Szebb jövõt ! stb . Ehhez képest a mókus örs az egy komoly dolog volt ,és ráadásul ott nem felnõtt emberek tüsténkedtek.
Shanks 2011 márc. 15. - 17:23:35
(1021/1867)
"te sem"

Miért, ki van még ily súlyos büntetéssel sújtva ?! :PP

De amúgy, nem lenne egyszerûbb ha azt mondanád, hogy igazam van ?! :))
Hiszen igazam van, Szanyi egy fakalap.
Most be lett bizonyítva.

Csak a butusok nem veszik észre. :)
offtopic
csengõ_zoli 2011 márc. 15. - 16:30:49
(1020/1867)
Látod,most is az újságíró a hibás,amiért lebuktatta Szanyit!
Hápersze ki más?
Látod vannak emberek,akiknek még ez is kevés.
9/10
offtopic
meszag 2011 márc. 15. - 15:51:27 9/10
(1019/1867)
Nem õ a leghülyébb, hanem az, aki ilyen viccet csinál. :P
Shanks 2011 márc. 15. - 15:33:10
(1018/1867)
http://vastagbor.blog.hu/2011/03/13/szanyi_es_az_ego_kettoskereszt?fullcommentlist=1#comments

Na ennyit az mszprõl. ;D
Mindig a leghülyébbeket választják meg vezetõjüknek. :D
9/10
offtopic
meszag 2011 márc. 15. - 11:07:42 9/10
(1017/1867)
ez már megint "gyönyörû, nemzeti egység"teremtõ beszéd volt. pfffff
1/10
offtopic
sixeol 2011 márc. 15. - 04:07:19 1/10
(1016/1867)
Tudom Csengõ Z, de valamin nekem is röhögnöm kell, nekik ott a Heti Hetes, nekünk mi marad? Remélem érted::)))))
1/10
offtopic
sixeol 2011 márc. 15. - 04:05:49 1/10 Előzmény Seven7Crown
(1015/1867)
Kedves Seven vagy RÁHEL! Köszönöm a kedves szavakat, ez tényleg jól esik, de van egy olyan érzésem kicsit félreértettél már megbocsáss, én egy cinikus megjegyzést tettem, nem kívánok semmilyen vitát folytatni a továbbiakban OLYAN emberekkel, amit eddig mondtam azt továbbra is tartom, és a vitát lezártnak tekintem. Kívánok neked õszintén további szép napot és minden jót!:)))
offtopic
csengõ_zoli 2011 márc. 14. - 19:50:19 Előzmény sixeol
(1014/1867)
Olyannal kezdtél vitatkozni,akire kár pazarolni akár egyetlen leütést is :)
Seven7Crown 2011 márc. 14. - 16:39:26
(1013/1867)
-"Most már mindent értek, és én kérek elnézést."

-A megvilágosodás szép dolog, de kérlek miattam ne pazarold az idõdet holmi bocsánatkérésre!:)

További szép napot!:)


P.S.
-De ha esetleg mégis van igény Tarlósra, akkor feltehetjük újra az étlapra!!:)
1/10
offtopic
sixeol 2011 márc. 14. - 12:13:17 1/10 Előzmény Seven7Crown
(1012/1867)
Rahel? Most már mindent értek, és én kérek elnézést. További szép napot:)
Seven7Crown 2011 márc. 13. - 16:58:53 Előzmény sixeol
(1011/1867)
-Na most olyat teszek, amit eddig még soha!:)

-Tiszteletben tartva a véleményedet, javasolnám, hogy a továbbiakban ne feszegessük ezt a témát, mert ahogy olvasgatok, nincsen sok dolog, amiben egyetértenénk, és így csak szaporítjuk a meggyõzõ mondatokat érveket, és nem jutunk vele semmire!
-Viszont ehhez azt kérném tõled, hogy Te is hasonlóképpen fogadjad el az én álláspontomat(amivel persze nem kell egyetérteni, csak elfogadni, a másik ember gondolatait!)


Üdv: Rahel...

P.S.
-Viszont, ha folytatni szeretnéd, akkor állok elébe!
1/10
offtopic
sixeol 2011 márc. 13. - 13:48:35 1/10 Előzmény Seven7Crown
(1010/1867)
A legelején elõször is, bocs hogy csak most válaszolok, de az elmúlt napokban más elfoglaltságom volt, és nem volt idõm felmenni a port.hu-ra, másodszor köszönöm, hogy a megfelelõ hozzászólásra válaszoltál, és még egyszer elnézést, de félrenyomtam, továbbá ha javasolhatom szerintem felesleges az egész hozzászólásomat bemásolni, a válaszba, így nagyon hosszú és néhol kibogozhatatlan, ezért én megpróbálok rövid lenni. Témák szerint, mindegyikhez csak pár mondatot, gondolatot, fûznék, persze csak ahhoz, ahol szükséges, amiben egyetértés van, azzal most nem foglalkoznék. Tehát:

-Elsõ téma:
Pontosítanám a választ: azaz 1990. évi LXIV. tc., a helyi önkormányzati képviselõk és polgármesterek választásáról (- szóló többször módosított törvény). Vagyis sehol sincs, még csak utalás sem a kinevezésre. A törvényt is végigolvastam és ott sem nagyon volt szó kinevezésrõl. Itt a forrás: http://www.1000ev.hu/index.php?a=3&param=8720

-Második téma!
Elõször is én nem beszéltem több ezer ember nevébe, max csak a saját nevemben. Másodszor én az objektív tényekhez ragaszkodom és nem a szubjektív véleményhez, és nem mondok/mondtam véleményt több ezer ember nevében. Azt, hogy a te vagy az egyes emberek véleménye negatív eddig sem és ezután sem kérdõjelezem meg. Azt viszont túlzásnak tartom, hogy egy egész kerület vagy város nevében beszéljen bárki is, pusztán, azért mert nem szimpatizál a lakhelyének a vezetõjével. Az pedig már abszurdum, hogy azért választották meg 3-szor is, mert az emberek nem voltak vele megelégedve és így akarták megbüntetni. 4 évente megvan a lehetõség arra, hogy ítéletet vagy véleményt, mondjunk az addig teljesítményükrõl. Példa: Verbai, õt nem is választották újra, mert a kõbányai lakosok, nagy része nem volt megelégedve a teljesítményével. Azt meg, hogy az egyes ember mirõl, kirõl mit gondol max csak a Jóisten, ismerheti. A laikus embernek maradnak a közvélemény kutatások, elégedettségi, ismertségi és népszerûségi indexek, választási eredmények. Ehhez nem kell abban a kerületben vagy városban lakni. Ha pedig valaki azok után, hogy nincs megelégedve egy vezetõvel még is újra rá szavaz, akkor az, magára vessen, hozzon mindenki felelõs döntést. A többi csak mese és máz.

-Harmadik téma:
Elõször is az életrajzi adatával kapcsolatban tévedtem, majd vettem a fáradságot és utána néztem, bevallom már vagy harmad vagy negyedjére tévedtem, amit idéztél az vagy már a 3-ik, válaszom volt. És akkor legyen it még egy válasz, igen Tarlóst választás útján nyerte el a posztját, félreérthetõen fogalmaztam, elnézést, vagyis felesleges volt kiselõadást tartani róla és a III. kerületrõl. Míg én Gyurcsányról egy rossz szót sem mondtam, pedig nem tartozok a rajongói közé. Mégis úgy van beállítva, mintha valami rosszat mondtam volna. Nem kapcsolódott az eredeti témához. Ettõl függetlenül az életrajzi adatával kapcsolatban tévedtem, és neked volt igazad.

-Negyedik témakör:
Igen Ágika a te példád volt, végre eljutottunk ide, hogy ezt elismered, és nagyon jó példa, de a példád is engem igazol, hogy lehet függetlenként is politizálni, ehhez nem kell az õt támogató párt tagjának lenni. Én egyedül, azt kifogásoltam, hogy ez a példa is nekem lett tulajdonítva. Azt pedig elutasítom, hogy összekevertem volna bárkivel is, tudom és tudtam eddig is, hogy egészségügyi miniszter volt - függetlenként - a második Gyurcsány- kormányban. Vagyis nem kevertem össze Gyurcsánnyal, ez csak belemagyarázás, a részedrõl.
-Ötödik példakör:
A független politizálásról vitázunk, nem a „kinevezésükrõl”, a „kinevezés” csak Tarlósnál merült fel, arra jó példa, ennyi és pont, a munkásságuk nem volt a vita tárgya. És csak késõbb egyértelmûsitetted, hogy pontosan mire is gondoltál. Gyurcsány fentebb kifejtve.

-Hatodik témakör:
-A III.-kerületben, ha valami nem megy jól, azt nem csak egy ember szenvedi el, hanem az egész kerület! – Ez így is van, de nem biztos, hogy a kerületben mindenki így látja, és nem is errõl szólt a vita. A másik, én akkor sem beszélek egy egész kerület vagy település vagy, ország nevében, csak, azért mert személy szerint nekem rossz tapasztalatom volt. Ha pedig valaki/valakik nincs megelégedve a helyi vezetõjével (vagy bármilyen vezetõjével), akkor négyévente lehetõsége van szavazni és leválthatja, ha viszont a többség bizalmat szavaz neki, akkor a demokrácia alapszabályai szerint ezt tudomásul kell venni, és el kell fogadni a többség akaratát. Ettõl még nem kell szeretni a vezetõt, ehhez nem kell külsõsnek lenni ez a világon mindenhol így van, legyen a falu, város, kerület vagy ország. És attól, hogy valaki Magyarországon vagy annak bármelyik településén él még nem ismeri az adott terület történelmét jobban, annál, aki utánanéz vagy utána kutat, a történelem bizonyítékokon, forrásokon, tényeken alapszik és nem tapasztalatokon.

-Ha csak egyszer említed, hogy a kerület lakói vessenek magukra, akkor már véleményt fogalmaztál, egy egész kerületrõl, és annak életérõl!!! – Ha valaki azt állítja, egy egész kerület utálta és az a kerület mégis háromszor megválasztja, akkor erre mit válaszoljak. De jó lenne, ha nem forgatná ki senki a szavaimat, ne csak mondatokat ragadjunk ki, hanem a teljes szöveget vagy párbeszédet értelmezzük, mert ez így szépen hangzik, csak nem fedi a valóságot. Pontosan vissza kellene nézni mit mire válaszoltam. Mert nem arra válaszoltam mi a véleményem a kerületrõl, hanem arra hogy a kerületben mindenki utálta, ettõl függetlenül mindenki rá szavazott, a félremagyarázástól elhatárolódom. Ahhoz pedig nem kell piripócsra menni, vagy ott lakni, hogy ismerjem az adott térség történetét vagy viszonyait, ezek nagyon jól vannak, dokumentálva csak meg kell keresni a megfelelõ forrást. Persze ez nem zárja azt, hogy megismerjük az adott térségben élõk véleményét vagy tapasztalatát, de akkor mindenkinek meg kell adni a lehetõséget, a szimpatizánsnak is meg az ellenkezõ véleményen lévõket is.

Hetedik témakör:
A válasz az elsõ témában. Tehát megválasztják. A végén az lesz, hogy én mondtam kinevezést, de ez komolyan mondom ez egyre jobb, most már a választást is elismered, na haladunk azért.

-Nyolcadik témakör:
„-Minden kerület/I-k, II-k, III-k......XIII-k.../külön önkormányzattal, lakókkal, iskolákkal, kórházakkal..stb. rendelkezik!” – és mondtam én olyat, hogy nem? Pusztán annyit fûztem az országos példádhoz, hogyha egy országban nem értenek egyet, vagy nincsenek megelégedve egy politikai vezetõvel, akkor egyszerûen leváltják, erre megvan a lehetõségük négy évente, nem értem ebben mi a tagadás? A többi csak kiragadott gondolat, az egész párbeszédet vedd alapul és kéretik értelmezni.
„-Tehát a gyerekes kérdésed, hogy miért kéne nekem ismerni a kerületeket, azért jó, mert legközelebb ekkora bakit még egyszer nem kell elkövetned!” – Igen ez megint egy kiragadott mondat, javaslom visszanézni mire is mondtam ezt.

-Tizenegyedik témakör:
Tarlósról egyszer sem állítottam olyat, hogy jó polgármester, ha te vagy bárki rossznak tartja szíve joga. De akkor se nyilatkozzon senki se, egy egész kerület nevében, pusztán a saját szubjektív véleménye és tapasztalatai alapján, neked nem volt jó a polgármestersége alatt, rendben elhiszem, de ez nem jelenti azt, hogy egy egész kerület ugyanígy gondolná, vannak biztos olyanok, akik igen, de vannak, akik nem, és ez azért nagy különbség. A kerület felépítését megint meg lehet nézni, elég csak a megfelelõ törvényeket átfutni, azok behatárolják a kerület tevékenységét és felépítését. Ehhez nem kell a kerületben laknom. Gyurcsányról még valamit, legalább négyszer igazat adtam neked, te hozod fel állandóan ezt a koholmányt, hogy nem értettem egyet veled, nem kell ide tapasztalat csak kicsit utána nézni és az ember és rájön hibázott, én ezt megtettem, nem úgy, mint ahogy te: a 1990. évi LXIV. tc., a helyi önkormányzati képviselõk és polgármesterek választásáról szóló többször módosított törvénnyel kapcsolatban, és én még forrást is megadtam. Azt pedig végépp nem értem, hogy miért kellene nekem az életrajzával foglalkozni? Rossz példa volt a független politikusra, ennyi innentõl szerintem kár egy szót is szólni róla, mert amúgy sem kapcsolódik a témához, a tapasztalatomnak vagy véleményemnek ehhez semmi köze mert ez nem változtat a tényeken.

Zárásként, nincs harag, csak beszélgetünk. Eltérõ az álláspontunk ennyi, szerintem ez teljesen normális. Köszi a kedves szavakat, eszembe sem jutott, hogy gúny lenne, és igen kialudtam magam rendesen.:)
géGyula 2011 márc. 13. - 10:39:12
(1009/1867)
Hát ebben, de majd privátban...
10/10
sanjust 2011 márc. 13. - 10:37:02 10/10
(1008/1867)
Melyik topicban vót?