offtopic
kgyuri0 2010 szept. 16. - 22:17:24
(467/1867)
Zoli!!

"nem nézek hü lyének mindenkit aki balos"
Nem tudom, kit nézel hülyének, nem is érdekel, én a hülyéket nézem hülyének.

"Ez a különbség egy normális és egy kóros állapot között."

De nagyon tudod te, mi a kóros!
Nem vagy te Ficesz vezetõ? Személyesen Deutsch, vagy netán Kósa?
Vagy azért írsz ennyi ostobaságot, mert egészen másirányú(pszichiátriai?) képzettséged van, már értem!
Csengõ-zoli 2010 szept. 16. - 20:42:20
(466/1867)
Lehet,hogy többet írok,viszont nem gyártok ideológiát a baloldaliakról meg nem nézek hü lyének mindenkit aki balos :)
Ez a különbség egy normális és egy kóros állapot között.
offtopic
kgyuri0 2010 szept. 16. - 20:36:39
(465/1867)
"Politikai paranoiád van,de nekem úgysem hiszed el"
Nem bizony!

De meggyõzõdésem, hogy te sokkal többet politizálsz nálam, sõt te sokkal paranoidabb is vagy (ami eleve következik a menyiségbõl, ami esetedben tényleg kóros)
Csengõ-zoli 2010 szept. 16. - 20:27:47
(464/1867)
Szerintem arról kéne beszélgetned vele,hogy mi van a politikán kívüli világban.
Hogy talán a reggelihez kapott fanyar narancslé nem fideszes összeesküvés eredménye és nem kell megijedni,ha az oviban rászólnak a gyerekekre,hogy ne Csintalankodjanak.
Politikai paranoiád van,de nekem úgysem hiszed el :)
offtopic
kgyuri0 2010 szept. 16. - 20:15:30
(463/1867)
Ráadásul, "nem bántásból írod", mint Kósa, aki igazán nem akarta bántani a nemzetközi hitelminõsítõket.
A ficeszesség ennyire manifeszt következményekkel jár?
offtopic
kgyuri0 2010 szept. 16. - 20:13:27
(462/1867)
Na mivan Zoli?

"nem gondolkodtál még rajta,hogy elbeszélgetsz egy pszichiáterrel?"

Majmolod hõsödet, a gyönyörû Kósát?

Aki az áldozatait küldte orvosi vizsgálatra?

Mirõl is kellene nekem beszélgetni egy pszichiáterrel, kishaver? Netán rólad?
Csengõ-zoli 2010 szept. 16. - 20:02:29 Előzmény kgyuri0
(461/1867)
Gyuri!
Tényleg nem bántásból írom,de nem gondolkodtál még rajta,hogy elbeszélgetsz egy pszichiáterrel?
Kicsit lazítanod kéne,me komolyanmondom kezdesz megbolondulni...
kgyuri0 2010 szept. 16. - 19:56:32
(460/1867)
Láttátok ezt a Kósa nevû barmot?
Letépem az arcom, hát ez nem igaz, megint szóba került hogy a süketelése hatására a devizahitelesek hogy megszívták, és ez ahelyett, hogy valami emberi reakciója lenne("Lehet, hogy talán nem kellett volna akkor úgy nyilatkoznom, talán sajnálom!"), nem ez köti az ebet a karóhoz, évekre süket és agyalágyult, hajtja a magáét(orvosi kezelésre küldi, aki akkor többet kényszerült fizetni,az õ kontár és sunyi beszólása miatt), igazi aljas és bunkó, valódi fideszes, módon!
Ezek nem is emberek, megerõsödik bennem a gyanú!
kgyuri0 2010 aug. 01. - 01:42:21
(459/1867)
Sajnos igazságtalan voltam KálmánOlgával.
Részint gondolkodtam, részint utánaérdeklõdtem.
Hát perszem, hogy KO nemvesztette el a józan eszét a tehetségét, nem állt be a Fidesz seggnyalóinak a sorába.
Az a helyzet, hogy OV interjúi természetesen egyáltalán nem spontánok, de még csak nem is online-ok.
Ezeket elõre megszervezik, megbeszélik, hogy mit lehet tõle kérdezni.
Az is nyilvánvaló, hogy miután elkészült a felvétel, még utólag is átfésülik.
Az a médium, amelyiknek ez nem tetszik, mihamar boykottálva találja magát.
Ha kekeckednének a Nagyvezírrel, tán még Szíjártót , de még Cser-Palkovicsot se engednék többet a studióba!
A mi Nagyvezírünk orbitális gyávasága jegyében
Aztán a hasraesett politológusok s „véleményformálók” ódákat rebegnek a nagy kimmunikátorról!

Bizony úgy hiányzik ide egy Friderikusz, mint a falat kenyér.
Ez az ország a demokrácia terén még kb. 100 évvel le van maradva!
kgyuri0 2010 júl. 23. - 22:47:50
(458/1867)
Az a helyzet, hogy OV-vel a legszínvonalasabb interjút eddig Friderikusz csinálta. Amikor a Vezír ideggyengének nevezte Gyurcsányt, F pedig ráutaló magatartással éreztette, hogy mint mûsorvezetõ nem pártolja az ilyen viselkedést a mûsorában, a Vezír erre majdnem sírva fakadt, mire F ajánlotta neki, igyon egy pohár vizet, attól megnyugszik.
KálmánOlga az utóbbi idõk vitathatatlanul legjobb kérdezõje(Krizsó hidegre tétele óta egyedüli), igaz utóbbi idõben nem volt mindíg formában(sokszor erõltetett, mondvacsinált kekeckedésnek hatott, amit csinál(pl HorváthCsaba), kicsit mintha a désizmus is föllépett volna nála(idétlenkedés, hangoskodás).
Jelentem most sem hozta, amit vártam volna tõle.
A Vezír lekezelõ, kioktató („mintha h*lyegyereknek magyaráznék”) stílusát valami módon le kellett volna rendeznie(imád pl. egyes szám elsõ személyben fogalmazni), ezt meg kellett volna állítani.
Két eset lehet: 1. KálmánOlga kisgyerekes anya, nem olyan merész kockáztató már, hiszen a gyerekét szeretné megfelelõ szinten nevelni; 2. Õ is csak gyarló ember, most sem volt formában, ráadásul nõ is, mint az egeret a kígyó, megbûvölte a sármõr bájgúnár.
Kár, mert lehetett volna élményszerû a beszélgetés. Például érthetetlen, miért nem élt a (ki)nevetés eszközével. Pl amikor OV azt találta mondani, hogy az indoklás nélküli kirugás egyensúlyban van az indoklás nélküli fölmondással: „Na, ne vicceljen már velem, kedves miniszterelnökúr! Hogy lehet ilyet mondani?” – mondhatta volna, miközben a szeme közé röhög.
És nem ez volt az egyetlen ilyen eset és téma. Hiszen ott volt még, hogy „Kósa igazat mondott”, „akkor minek bántsuk?”

Utólag KériLászlóval milyen jól elröhécseltek mindkét eseten. („Hát, a devizabetétesek is azt gondolták vajon, hogy Kósa csak igazat mondott?”

Nem volt egészen világos, hogy a végén, amikor arra kérdezett rá, hogy megint lesz-e háromhetekénti ülésezés, akkor mire mondta, hogy 2/3-unk van.
Aztán az sem, hogy ugyan már miért nem gondolja, hogy kell népszavazás az új alkotmányról(nem rég még a nyomorúságos 300 ft-os vizitdíjról is milyen lelkes népszavazósdi-párti volt(ezt is csak a Kérivel való utólagos purparléban hallottuk).

Mellesleg HackPéter zseniális analógiáját alkalmazva: AMIKOR A FIDESZ A 2/3-OS FÖLHATZALMAZÁSÁRA HIVATKOZVA BONTJA LE A MEGLÉVÕ DEMOKRATIKUS RENDSZERELEMEKET, ÚGY JÁR EL, MINT A BANKRABLÓ, AMIKOR PISZTOLYÁVAL A BANKBAN HADONÁSZVA ELMONDJA, HOGY VAN FEGYVERTARTÁSI ENGEDÉLYE, ÉS ÍGY ARRA HASZNÁLJA A FEGYVERÉT, AMIRE AKARJA.
Nyilván KálmánOlga nem olvashatta Hacktól ezt, hiszen ez azt hiszem, friss. Meg különben sem igen ábrándozhatunk arról, hogy OV-val szemben egy sajtómunkás ezt megengedné magának(ahhoz tényleg Friderikusznak kellene lennie).

Aztán mindenek a tetejébe még jön a s*ggnyaló KériLászló, akirõl már írtam a "Magyarország választ 2010" topicban (máj 18. 17:27)
Akkortájt olyan irracinálisan ostoba módon próbált a Vezírhez és a csapatához dörgölõzni, hogy most sokkal rosszabbat vártam. Minden esetre hálásan jónéhány nyelvcsapást kiutalt Olgánknak is, végül is kedélyesen elsmúzoltak.
Kár, mert egy KálmánOlgának nem kellett volna így leadnia magát.
Egy Kéri aranyköpés: Nem hiszi, hogy van az országban ember, aki megszoríthaná OV-t (t.i vitában!). Ez már csak azért is érdekes, hiszen egész addig majd kiesett a száján, hogy a Vezír egyáltalán nem szokott vitázni(és milyen jó volt az Olga, hogy azért muszáj volt neki). Továbbá, nekem rémlik, hogy volt itt egy ember… valami Gyurcsány…!

Konkrét kifogás az is, hogy amikor a sporttörvényrõl volt szó, KO nem fejtette ki, hogy abban mire gondol, ezért a nézõ teljesen tájékozatlan lehetett és az is maradt
Gyanúm szerint arról van szó, hogy a „látványsportok”(a MiniDuce gacsos futballja!) céges támogatása leírható az adóból, ebbõl a költségvetés vagy 120-150 milliárdos veszteséget szenved. Tehát Szekeres szerint a bankadót nem ám a devizabetétesek megsegítésére, hanem a gacsos futball támogatására fogják lerabolni a bankoktól (Pedig Szekeres KO-val beszélt ekkor)
9/10
offtopic
meszag 2010 júl. 23. - 12:35:18 9/10
(457/1867)
Online bank... na azt megnézem majd, hogy otthon mikor lesz terminálod...
9/10
offtopic
meszag 2010 júl. 23. - 12:26:06 9/10
(456/1867)
Ez megint pongyola. Igen is fizetnek évek óta. A magyar tulajdonú bankokat visszafogottabb hitelezésük révén nem kellett az államnak kihúzni a carból, mint sok külföldi bankot.
Tehát nem az adót, hanem a mértékét vitatják (tizszerese a külföldi tervezeteknek). Mert nem marad hitelfedezetre nekik, azaz a kkv-k továbbra se jutnak hitelhez, vagy a banki költségeket fogja a bank növelni. Azt meg megint mi fizetjük, úgyhogy a fidesz nem csinált semmit. csak másképp feji meg a népet: nem közvetlen, hanem közvetve .
9/10
offtopic
meszag 2010 júl. 23. - 12:20:50 9/10
(455/1867)
Na most a bankok mûködését szigorú törvények szabályozzák. A hitelnek fedezet kell legyen.
A Magyarországon mûködõ külföldi bankok leányvállaltait, fiókjait is hazainak szokták mondani...
Ne tessék összekeverni az eredményt, és a tulajdonosok osztalékát. A külföldi bank a saját pénzét kockáztatja itt, jó hogy nem ingyen. :P, a vállalkozó se éhenhalásra dolgozik, csak csalni is tud mellette, a bank nem.

Azt azért meglesem, hogy magyarországi kkv-k más országban vesznek fel hitelt....

Az utolsó mondatod meg nem éretem..... a bankadó beszedésének nem az államháztartási hiány csökkentése a célja. Mindenki tudja, hogy az az elhibázott, ostoba adócsökkentést fedezné 3 éven át, aminek egyáltalán nem lesz gazdaságélénkintõ hatása, sem nem igazságot, sem nem szegény párti. A bankárok (gazdagok) fizetése azonban rendesen nõ vele.
A bankadót nem vitatja senki, 2004 óta van, itt a mértéke a vita tárgya.
Alfonz1 2010 júl. 23. - 11:40:06
(454/1867)
-Azt nem értem mit rinyálnak a Bankok hogy nem akarnak fizetni, nem tudnak számolni pontosan ki lehet számolni menyibe került az embereknek a válság amit õk okoztak fizesék csak be a közösbe, talán nem ízlik a fekete leves amit fõztek :)

-Online állami bank, olcsó nem kell fiókot fenntartani,bizalom megvan mert állami(nem úgy mint a betelefonálos bankok), van rá állami fedezet, mivel van állami fedezet olcsóbb hitelt kap az állami is. Szerintem ez sem rossz ötlet.
Alfonz1 2010 júl. 23. - 11:36:39
(453/1867)
Szerintem a politikusok nagyon rosszul látják a dolgokat és a kapitalizmus lényegét. Hogy vajon miért kapott az mszp hosszú idõre bizalmat az emberektõl sokat gondolkoztam rajta és szerintem ha megnézük akkor azt látjuk felépült rengeteg panelház, virágzott a mezõgazdaság, ocsó volt a gáz az olaj. Nem akarok beleszólni de az akkori rendszer kapitalistább volt mint a mostani, ment a tömegtermelés olcsó volt megfizethetõ,ment a kereskedelem stb. Miért nem lehet ilyen nagy ívû olcsó projekteket csinálni??? Látom az emberek elveszitik a házukat az árvizben, miért nem lehet gyorsépitésû kertesházakat összedobni, nagyon le lehetne vinni az árát ha sokat gyártanának belõle. Azt nem értem hogy az állam kezében ott a vasút miért nem mondja azt hogy a teherszálitás 30% vasuton kell végrehajtani mert ez környezetbarát stb stb... és a személy közlekedést is lehetne ezzel fejleszteni.(pl: mágnesvasút) Azt se nagyon értettem minek a föld alatti ha mehetne föld felett is és enyiböl akár mágnesvasutra is telne ami 300-al repesztene. Vagy úgyan így a mezõgazdaságot is fel lehetne virágoztatni és ennek az emberek örülnek van lakás,étel,a tömegtermelés miatt meg jólét, mert meg lehet fizetni az életet.
Alfonz1 2010 júl. 23. - 11:31:06
(452/1867)
Bauer Tamás (Egyenes Beszédben)
Érdekes gondolatot tett a tegnapi Egyenes Beszédben az ATV-n ahova holnap megy a Orbán Viktor. Azt állította hogy bankoktól a nyereséget elvesszük akkor a gazdaság fejlesztéstõl vesszük el a pénzt. Úgy beszél a Magyarországon lévõ bankokról mint ha az Magyar bankok lenének. Pedig ezek külföldi bankok és nem tartják Magyarországon a hasznot, ha így nézzük akik a válságot idézték azoknak a fiók bankjai vagy is amennyi kárt okoztak a válsággal fizessék vissza a közösbe szerintem még kevés is amennyit kérünk. Azt se nagyon értem ha a bankok nem tudnak hitelt adni akkor lesz más aki tud sok bank van akár a környezõ országokban is. És ha tényleg növelné 0,7 %-al a hiányt a bank adó akkor miért nem beszélt hogy a stabilitás a hiánycél tartása meg menyivel csökkentené továbbra is a hiányt, és növelné a versenyképességünket.
9/10
offtopic
meszag 2010 júl. 20. - 19:47:27 9/10
(451/1867)
kósa egy következetlen hazug ember
kgyuri0 2010 jún. 30. - 12:58:21 Előzmény seelöwe
(450/1867)
"(...)az ostoba, provinciális magyarok nem érdemelték meg ezt az amúgy talpig becsületes szellemóriást!"

Nem is tudod, ezúttal, kivételesen menyire igazat szóltál!
andok09 2010 jún. 22. - 22:35:15 Előzmény meszag
(449/1867)
Pedig keverik rendesen.
9/10
offtopic
meszag 2010 jún. 22. - 22:09:58 9/10
(448/1867)
Hát aki hivõ, az hivõ. Csak a hitet ne keverje össze az tényekkel..