géGyula 2011 ápr. 06. - 13:16:35 Előzmény pneklara
(1245/1865)
Kerdves Klára!

Ha már megosztottad velünk vidám élményed, hadd fejezzem ki ismételten egyet nem értésemet. Esküszöm, nem, akarlak szekálni, de érdekelne, mit szólsz hozzá – tán akár igazat is adhatsz –elgondolkodás szintjén.

“Kiderült szépen, sorjában, hogy nem is az a lényeg, hogy két roma ölt, hanem hogy két szegény, nyomorban élõ, indulattal teli ember oltotta ki egy másik ember életét.”

Kapaszkodj erõsen, ha elvonatkoztatsz a „holtól” és „mikortól”, akkor ez bizony az egyetlen tisztességes és normális (és racionális) álláspont. Valóban az a lényeg, hogy egyik szerencsétlen ember meggyilkolja a másik szerencsétlen embert. Az, hogy történetesen az egyik cigány a másik nem, ez esetleges és sokadrendû
Ha te nem így gondolod, itt az ideje, hogy bebizonyítsd nekünk a saját elképzelésed igazát a nyílt színen. Kiváncsian várom.

A Szóval, szerintem jól tetted ha KálmánOlgát bármilyen kitüntetésre javasoltad tárgyilagossága okán.

A félig teli edény vs. félig üres edény példázatára mondok egy példát:


Egy gyerek élet-halál között lebeg, pl gennyes középfülgyulladása van, a klinikán leszívják a fejébõl a váladékot: egy szívócsõ végén egy 2decis edénybe gyüjtik a halálos váladékot, a tartóban pont a fele(1dc) gyûlik össze, kérdés, az edény majdnem megtelt, vagy majdnem üres maradt (Lehet a példát súlyosbítani: 1.ha teljesen üres maradna, azt jelentené, hogy a leszívás nem alkalmazható: megmarad az életveszély; 2. ha a leszívás jól mûködik, akkor akár több edénynyi is leszívható)
Elfogadom, hogy te esetleg viccesnek tartod, hogy ez esetben alkalmazható a félig telt-félig üres példázat. De mi van, ha a gyerek pl. a tiéd?
1/10
pneklara 2011 ápr. 05. - 16:51:22 1/10
(1244/1865)
Tegnap jót nevettem Olgán: hogy lehet objektív dolgot szubjektív módon tálalni. Valamelyik településen megint felvonult a Gárda, nem régen két roma albérlõ megölt ott egy fõbérlõt. Nos nagy egyetértésben a behívott vendéggel eljátszották a félig teli - ill. a félig már üres pohár esetét. Olga bizonygatta, hogy eddig ezen a településen nem volt roma által elkövetett gyilkosság, tehát miért szítani a feszültséget, ahelyett, hogy az lett volna a kicsengése:eddig még nem volt, de már itt is történt gyilkosság. Kiderült szépen, sorjában, hogy nem is az a lényeg, hogy két roma ölt, hanem hogy két szegény, nyomorban élõ, indulattal teli ember oltotta ki egy másik ember életét.
Hát így más a gyerek fekvése. Szegény Olga. És én nem is olyan régen még kedveltem, s ennek hangot is adtam, sõt javasoltam díjra valamelyik nõi lapban, tárgyilagossága okán.
10/10
sanjust 2011 ápr. 05. - 10:14:08 10/10
(1243/1865)
Hát azért anyelvtudások közt is van kbség.Van aki csak beszéli valahogy ,de írni már nem tud rajta.Gondolj csak pl a Pigmalion Elisájára okítása elején.
Mit gondolsz ,hogy a nagy beharangozás ellenére hogy mennyire esélyes Palika a NOB elnökségre ,miért nem kapott egy szavazatot sem(Ill. egyet kapott a sajátját).Biztos nagyon lehengerlõ intelligenciáról tett tanúbizonyságot a választás elött:)
10/10
sanjust 2011 ápr. 05. - 10:08:04 10/10 Előzmény géGyula
(1242/1865)
Naugye,megmondtam? Már jelentkezett is:)
offtopic
géGyula 2011 ápr. 05. - 00:55:07
(1241/1865)
Csak azért gondolom, hogy pia vagy drog nélkül nem lenne képes ekkora hülyeségre, mert állítólag nyelveken tud. Ha csak egy nyelvet tanul is az ember, már nem kerülheti meg a saját anyanyelvét, annak helyesírását sem.
géGyula 2011 ápr. 05. - 00:52:16
(1240/1865)
Nem tudom, mit követett el LM a fiatalemberrel.
Ha akarod, röviden meg is írhatod.
Bár õszintén szólva nem nagyon érdekel, nem vagyok LM híve, se rokona.
offtopic
-csengõzoli- 2011 ápr. 05. - 00:10:47
(1239/1865)
Áh,megint üldözési mániád van? :)
10/10
sanjust 2011 ápr. 04. - 23:56:55 10/10
(1238/1865)
Volt esete egy fiatalemberrel? Mesélj!:)Egész izgatott lettem.
10/10
sanjust 2011 ápr. 04. - 23:42:54 10/10 Előzmény géGyula
(1237/1865)
Biztos tudod hiszen egyetlen ember van olyan ,aki ha szóvá meri tenni valaki a közmédia egyoldalúságát ,riportalany választását ,egyáltalán a Fidesz bármely pirinyó hibácskáját,rögtön elõugrik és leparanoiásoz vagy elmebetegez,ha kegyes hangulatban van akkor szimplán barom idióta a megszólitása feléd.És ráadásul nem is szokták törölni.
10/10
sanjust 2011 ápr. 04. - 23:39:00 10/10 Előzmény géGyula
(1236/1865)
Szerintem nincs tudatmódosítva Schmitt:egyszerûen nem tud helyesírni ,azért is rugózik a magyar nyelv védelmén annyit.Még Lenin et tanítását sem fogadja meg,hogy ami nem megy azt ne eröltessük.Namármost képzelheted egy ilyen embernek mennyit kellett nyalni hogy idáig eljusson ,kezdve Buda et.- on folytatva Kovács Lászlón és végül megállapodva méltó párjánál Orbán min elnök úrnál.
spinabifida79 2011 ápr. 04. - 23:32:00 Előzmény géGyula
(1235/1865)
"(ami az emberi érintkezés mindenkire kötelezõ minimuma -"

Igen? Akkor ajánlom figyelmedbe Lamperth Mónika esetét haszid fiatalemberrel a Sziget Fesztiválon.
offtopic
géGyula 2011 ápr. 03. - 21:33:04
(1234/1865)
Õ is paranoiás. Bár hirtelen, visszaolvasás nélkül nem is tudom, ki az, de nyilván. Egyébként sejtem. Ha visszailvasással kiderül, nem rá gondoltál, jelezni fogom.

Egyébként más téma:
Szerintetek is valószínûleg Schmitt amikor rájön a magyar helyesírás meggyalázása, akkor tkp tudatmódosítás áldozata? Igen: úgy értem vagy beseggelt, vagy beanyagozott.

Jelcin egész jó elnök volt úgy is, a miPalinkra ez, azt hiszem, nem mondható el!
offtopic
géGyula 2011 ápr. 03. - 21:26:11 Előzmény spinabifida79
(1233/1865)
Azért ne keverd össze a kézfogást(ami az emberi érintkezés mindenkire kötelezõ minimuma - úgye sólyomlaci?!!) a kitûntetéssel, azt ugyanis politika terén is ki kell érdemelni.
Ha csak nem akarod azt a baromságot súlykolni, hogy a németek Hornt nem a nekik tett "jószolgálatért" tüntették ki, hanem csak mert komcsi volt - esetleg néhány mostani nagyeszû szerint pusztán, hogy majd jó 20 év múlva a Ficeszt bosszantsák. Ne légy komolytalan!
Seven7Crown 2011 ápr. 03. - 16:51:25 Előzmény sanjust
(1232/1865)
-Szerintem, ez szimplán a "pukizni akartam, de a leve is jött" kategória!!:))
10/10
sanjust 2011 ápr. 03. - 12:13:40 10/10 Előzmény meszag
(1231/1865)
Ugyanmár ez a Fidesz agitációs zászlóshajója,Szalai pedig derék pártkatona.ja és alul szünet nélkül ment a felirat hogy az UPC ki merte venni õket az analóg kínálatból egy bizonyos napszakban:D És hogy lehet csatlakozni a pertársasághoz .
Szóval ez a pofátlanság ,ami jellemzõ ,hogy õk mindent megengedhetnek maguknak,az õ politikusaiknak szabad trágárkodni(Deutsch),szabad az ellenoldalt állandóan azzal vádolni ,amit õk csinálnak .Külföldi hazamószerolás,lopás, bemutogatás.Ha valaki kritizálja õket ,akkor az Magyarországot bántja ,és minden kritika mögött az MSZP áll stb stb.Nem láttam még pl,hogy álszent objektív fórumtárs emiatt paranoiázna ,pedig kedvenc szavajárása azokkal szemben ,akik igazat írnak.Jó kiképzést kapott õ is.
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 03. - 08:54:43 9/10 Előzmény sanjust
(1230/1865)
:D
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 03. - 08:54:20 9/10 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(1229/1865)
a néppárt azóta is bánja, amit tett. :D
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 03. - 08:53:25 9/10 Előzmény sanjust
(1228/1865)
Igen, mi nevetünk, de akinek fogalma nincs az elõzményekrõl, annak a lelkét, tudatát rendesen fertõzik ezek az alakok. Ezért szégyen az echonak még a léte is, és szalai annamari nem tudom ilyenkor mit néz???
10/10
sanjust 2011 ápr. 03. - 00:07:24 10/10 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(1227/1865)
Visszagyütté? lerobbant a velorex?
10/10
sanjust 2011 ápr. 03. - 00:04:51 10/10
(1226/1865)
Meghallgattam a szombat esti kabarét az Echo Tvben.Most tüntetõen ott volt Wittner ,Dózsa és Stefka, fejtegették a gyilkos eszmét,aminek nevében "eegyik kezükben sarlóval a másikban kalapáccsal:)" kifosztották az országot,merthogy egy napot nem dolgoztak ezek ,és istenük a pénz.Stefka kontráz ,hogy a "fiaik kapták meg a javakat" .Wittner:az állam nevében vették el az államosításkor legalább a családok javait ,míg a privatizációkor szétlopták az országot.
Nos arra gondoltam ,mert én gondolkodni is szoktam ellentétben azokkal ,akik ezeket beszopják ,hogy azt a Tvt ,ahol most szónokoltok egy ilyen privatizációs lovag ,Széles Gábor mûködteti:)Lehet ,hogy õk tudnak valamit,hogy ki volt a fõelvtárs .Mert úgy tudom ,hogy Stefka is eléggé dícsérte a szocializmust anno ,amikor párttitkár volt.
Úgyhogy jól mulattam ezen a primitív gyûlölködõ agymosáson,ami ráadásul annyira átlátszóan hülyeség.