judith 2009 márc. 16. - 20:07:42 Előzmény ondok
(145/1865)
"ugyanis orbánnál nemigen volt semmi jó" a számok nem hazudnak, magával ellentétben.
judith 2009 márc. 16. - 20:05:50 Előzmény Moldávia bánata
(144/1865)
Csak elméleti szinten tegyük fel, hogy Bokros miatt volt jó/jobb Orbánék idején. Akkor még azt is elvitatod, hogy többé-kevésbé legalább fent tudták tartani ezt az állapotot? Merthogy az sem olyan egyszerû, lásd a mostani kormány. Bokrosra visszatérve, attól senki nem lesz jó szakember, hogy barbárkodik. Mert Bokros egy barbár. Rombol. Tán õ mondta most valami mûsorban, hogy õ egy elefánt a porcelánboltban. Az elefánt mit tud csinálni a porcelánboltban a romboláson, pusztításon kívül? Ahhoz nem kell jó szakembernek lenni, hogy azt mondjam: te is fizess, meg te is, ezért is, meg ezért is, ebbõl is elveszünk, meg abból is. Ehhez sem professzornak nem kell lenni, de még közgazdásznak sem.
offtopic
Moldávia bánata 2009 márc. 15. - 15:38:07
(143/1865)
Ezt a helyzetet én is átéltem, igaz, gyerekként. A rendszerváltás elhozta a családunknak hiperszuper jólétet, sokszor még kenyérre sem futotta, 3 napi ettünk egy kenyeret beosztva, plusz amit az iskolában ettem a menzán. Persze volt ám C64-em, de azt még 1987-ben sikerült a szülõknek beszerezni. Kábé ennyi volt a jólét. Kocsi az persze nem volt, mert a Kis Polski akkora már tönkrement. Az antall-kormány alatt egyszerûen borzalmasan sz.r volt, sosem fogom elfelejteni. Az egyetlen szórakozásunk a Füles va 7 forint 50 fillér, s csak hetenként jelent meg, így azt még megvehettük. Aztán jöttek Gyuláék, mert a választók nem felejtették el, hogy még 4-6 évvel azelõtt is sokkal jobban éltek, mint azokban az idõkben, de azt persze csak titokban remélték, hogy visszajöhetnek azok az idõk, de akkora már a kapitalista törtvények kõkeményen beépültek a magyar közállapotokba, így nem is lehettt remény. Aztán jött a Bokros-csomag, az az idõszak, amikor ha vettünk egy Mars csokoládét, késsel vágtuk 3-4 felé, hogy mindenkinek egyenlõ jusson (sokaknak lehet ez ismerõs), mert hát az akkor még mindig luxus volt. Az életszínvonal továbbra sem változott, de 98-ra már mintha kezdtük volna érzékelni, hogy kissé már jobb, ekkor tudtunk elmennyi ismét nyaralni a Balatonra (kb. 10 év után), egy önkormányzati üdülõbe, viszonylag olcsón. Nem hinném, hogy ez amiatt lett volna, mert Orbánék kerültek hatalomra pár hónappal azelõtt. Aztán onnantól fogva az életszínvonal fokozatosan emelkedett, de eddig egy évben sem mondhattam el, hogy szarabbul élek, mint 4 éve, meg ehhez hasonlók. Talán a mostani év az elsõ. S ki tudja, mi lesz még. Ha az az ára annak, hogy itt ismét jobb legyen, akkor jöjjön Ovi, de sajnos én nem vagyok ilyen optimista.
offtopic
Moldávia bánata 2009 márc. 15. - 15:27:04
(142/1865)
Nem. Kéne?
offtopic
wim 2009 márc. 15. - 13:58:08
(141/1865)
Csak olvasgatom már régóta, amit itt egymás fejéhez vagdostok, de ez az utóbbi hozzászólás már nálam is kiverte a biztosítékot. Az "életszínvonal-emelkedésrõl". Nem tartozom egyik párthoz sem, csak az motivál, amit a saját bõrömön érzek. Annak idején a Horn-kormány alatt elkövettük azt a luxust, hogy gyereket vállaltunk. Kicsivel elõbb, de a GYED eltörlésébe éppen belepottyantunk. Munkahelyem lévén érzékenyen érintett, hiszen a fizetés 75%-a helyett annyi pénzt kaptam havonta, amennyibõl jó ha a havi pelenkára futotta. Segély nem járt. Hó végén anyámék segítettek ki, hogy legyen kajára. Akkor szoktunk rá a vegetás vajaskenyérre, ami gyerekeim körében azóta is kedvelt vacsoraétel. Aztán jött a kormányváltás. A közérzetem nem ideológiai okokból lett jobb. Valahogy jobban éltünk, nem voltak filléres gondjaink, biztos állás (közalkalmazott!), adókedvezmények. Bár annak idején megfogadtam, hogy gyerek többet nem lesz, elég volt a nyomorból, végül az is lett. Immáron GYed-en voltam, sõt mi több, még a GYED alatt azt a luxust is megengedhettük magunknak, hogy családi házat vegyünk (FHB, alacsony kamat, kedvezmények). Mondanom sem kell, nem örültem az újabb kormányváltásnak. Valahogy rossz elõérzetem volt. Azóta mukahelyem nincs (két éve leépítettek), a gyerekeket taníttatni kellene. Gondolkodom, merre menjünk: Írország? Nyugat-Európa? Ázsia? Hiszen tudjuk, "el lehet menni", ha valakinek nem tetszik. Az én esetem nem kivétel, több hasonló sorssal találkoztam már illetve ennél sokkal de sokkal rosszabbakal is. Az meg, ha a bevásárlóközpontokban "egymást ölik" (ha jól idéztem), szerintem nem a jólétet tükrözi, és ezt nem morálisan értem.
6/10
ondok 2009 márc. 15. - 01:17:44 6/10 Előzmény judith
(140/1865)
Képzelem ,hogy Bokros milyen szarul érezheti magát,hogy judith megállapította róla ,hogy nem jó szakember:9 ennyi nekem elég is ,mert az azt követõ zavaros fejtegetésnek egy hibája van ,hogy érvet nem tartalmaz ,és amit rólam ír ,hogy balos elbutított ,hát sajnos a számból vette ki a szót,csak kegyed szavaiból a Hír és echo Tv nagyívû szlogenjei köszönnek vissza ,ha tudja ,hogy az mit jelent.Ez aztán meg megvan spékelve egy csomó csúsztatással is ,amiket a számba ad:Pl ,hogy minden ami Orbánnál jó volt az Bokros érdeme,ugyanis orbánnál nemigen volt semmi jó,Orbánnak szerencséje volt ,hogy Bokros miatt nem lett következménye a csõd a rossz gazdaságpolitikájának.2002 után meg csak a Hír Tv szerint volt mélyrepülés csak úgy tolongtak a "koldusbotra jutók" autói az utakon ,amiket az balos kormány építgetett.A repülõkre nem lehetett jegyet kapni nyáron ,és a bevásárlóközpontokban ölték egymást az emberek.Mindehhez még páratlan életszinvonalemelkedés is volt.
Lózungokkal tele a padlás ,mintahogy csúnya dolog idézni olyat ,amit valaki nem mondott.Hogy mindenért a fidesz a felelõs,ezt sem mondtam ,csak azt, ami igaz ,hogy IS.Ugyanis már hét éve folytatja felelõtlen demagóg ,néphülyítõ ellenzéki politikáját .
offtopic
Moldávia bánata 2009 márc. 14. - 13:22:54 Előzmény judith
(139/1865)
Mondjuk azért addig minimálisan kiterjedhetne ez a hozzászólás arra, hogy a "Bokros nem jó szakember" címû lózungra legalább valami érdemlegeset ki lehetett volna guglizni, nem tartott volna tovább 3 percnél. Ha már valaki nem ért valamihez igazán. Mert eddig a "Bokros nem jó szakember" címû lózungra az volt a válasz, hogy Horvátországból elzavarták. Kevés. Nagyon kevés. Kevés, mint Orbánban az igazmondási kényszer.
offtopic
judith 2009 márc. 13. - 23:10:31
(138/1865)
Mosolyfakasztó, ahogyan próbálja magyarázni a magyarázhatatlant. Bokros egész egyszerûen nem jó szakember, hiába a baloldali legendák. Nem tudom elképzelni, hogy lehet valaki ennyire érdekes gondolkodású, mint maga. Azzal magyarázza az ezredforduló körüli jó gazdasági helyzetet, hogy zorbán beleült a jóba, viszont a 2002 utáni elhibázott döntések az õ hibájuk, mert megszavazták. Módfelett érdekes. Tessék mondani, ki van kormányon már 7. éve? És nem, az euró sem azért késik vagy 10 évet, mert most itt a világválság, ezt már múltkor is meg akarta etetni. Szerintem hasonlítsa össze a 2001-es gazdasági adatokat a mostanival, államadósság, munkanélküliség stb. Jelzem, a pártszavában ezt nem fogja megtalálni, hiszen akkor nem irkálna ilyen botorságokat, tehát tessék keresni valami más forrást, lehetõleg ne az urbanlengends.hu-t, ahol a bokrosi kis ismertetõjét is összeszedte. Nagyon bájos, ahogy el akarja adni magát mint mindentudó kisokos, csak éppen nem úgy vannak a dolgok, ahogy magába plántálta a régi rendszer, a Párt, meg az évek. Amúgy érdekes következtetéseket lehet levonni a hozzászólásaiból, pl. ez a "kormány nem akarta csõdbe vinni az országot, csak a csúnya fidesz kényszerítette, és egyébként is épített autópályát meg mindent" Pontosan ez a tipikus elbutított balos szavazó felfogása. Nem baj, hogy eladták az országot, nem baj, hogy koldusbotra juttattak minket, nem baj, hogy a haveroknak kijátszottak lényegében mindent (kis kormányunk is tele van ugye ilyenekkel Szilvásytól kezdve Gyurcsányon át Veresig, Bajnaiig mindenki), építettek völgyhidat két vakondtúrás közé, ez maguknak elég is, látják, hogy "dolgoznak a fijúk" és rohannak megint rájuk szavazni, függetlenül attól, hogy a trágya már a fejünk búbját is ellepte, még mindig kiváló hívószó, hogy zorbán mindenért a hibás, ezt tetszett prezentálni az imént is, (még egyszer leírom, hogy ízlelgethesse mindenki és rögzüljön: tehát a zorbán idejében jól mûködõ dolgokért Bokrost illeti a dicséret, a 2002-tõl tartó mélyrepülésért pedig a fidesz a felelõs). Logikus. Javasolnám, hogy nézze meg a jutubon Fábry 20 éves az szdsz címû videót. Pár percet rabolna az életébõl. Ha magára ismer, az nem a véletlen mûve.
6/10
offtopic
ondok 2009 márc. 13. - 22:42:41 6/10
(137/1865)
Egyre jobban láthatóvá válik a"szakértelem".meddig volt jó Bokros miatt?talán 97-ig vagy 98ig?,Nem akkor elmagyarázom ,bár ezt mindenki tudja kegyedet kivéve: Bokros a csomagjával jó pályára állította a gazdaságot ,beindult a gazdasági növekedés ,ami ráadásul exportvezérelt volt,azaz nem növelte az államadósságot .Orbán csapata beült akészbe és az induláskor 5-6 százalékos gazdasági növekedést a ciklusa végére letornázta 2%ra.Beony.Senki ,még alegelfogultabb közgazdász sem tagadja ,hogy 2000 táján egy rossz fordulat következett be a gazdaságpolitikában,megspékelve az államháztartást rombadöntõ lakáshitelpolitikával stb.Aztán 2002-ben ,amíg az új kormány felállt ,addig fideszék elköltötték az arra évre betervezett hiány 90%-át (ugye tetszik emlékezni ,hogy aválasztási vereség után milyen lázasan történt anagy pénzek osztogatása a haveroknak?)
Aztán kétségtelen a következõ kormány egészen addig ,amig Gyurcsány öszödön meg nem mondta az igazat,szintén osztogatott ,költekezett ,bár kevesebbet lopott,a pénz az utakra ,a béremelésekre a nyugdíjakra ment ,de nem volt meg afedezete .Ezért megnött nagyon ahiány.
Persze ebben azért volt felelõssége a fidesznek is ,mert Õ is megszavazta az osztogatást,sõt még többet követelt a népnek demagóg módon .Aztán meg ,amikor észhez tért a kormány ,és beindult a konvergencia program ,akkor a drága kis fidesz hazaáruló módon népszavazással ártott szándékosan mint jó hazafi az országának,csakhogy keresztbe tehessen mindenáron a kormánynak.Ez egyenes folytatása volt a hídfoglaló politikának ,azaz ahatalom mindenáron való megszerzésének.
Hát nagy vonalakban ennyi atörténet,ezek tények ,kegyed meg csak azászlót lengeti ,néha körülnézni sem árt.
judith 2009 márc. 13. - 22:13:16
(136/1865)
No, cáfoljon meg, drága ondok! Tehát Bokros 96-ban távozott, de 2001-ben is még miatta volt jó. Értem. Akkor tavaly már miért nem volt jó? Hisz Bokros olyan jó intézkedéseket hozott, hogy amellett nem lehet elszúrni semmit. Gyurcsányinak mégis sikerült. Hogy is van akkor ez? Ne fárasszon se engem, se magát mellébeszéléssel, ha kérhetem, itt büfizéssel nem ér semmit.
6/10
ondok 2009 márc. 13. - 22:04:43 6/10 Előzmény judith
(135/1865)
nekem nem is kell érvelnem :),minden szavad aranyat ér annak aki egy kicsit is tájékozottabb a témában.Megszületett a judith féle közgazdasági elmélet: "96ban a gazdaság Bokrostól függetlenül teljesítette ,amit teljesített.Bokros hülye,és gyurcsányiék a jó helyzetben mindent elszúrtak"Már itt tart az Echo Tv,meg atöbbi néphülyítõ jobbos médium,mert magadtól ezt a sok okosságot nem hiszem ,hogy ki tudtad ötleni:))
judith 2009 márc. 13. - 14:19:43 Előzmény ondok
(134/1865)
Tudja, mi az urban legend? Bokros szakértelme. Mesélik, hogy állítólag van. A horvátok meg tényleg elzavarták, azóta köszönik szépen, jól vannak. A számait meg nem tudom, honnan kapirgálta elõ, de ne mondja már nekem, hogy a 96 elején távozott Bokros néhány megmaradt intézkedése miatt teljesített 2000-2001-ben jól a gazdaság, mikor napról-napra változnak a dolgok a gazdaságban. Plusz a világgazdasági környezet sem volt éppen a legjobb a 90-es évek végén. Most a világválság elõtt az volt (emlékszünk: az isteni gondviselésnek és a világgazdaság bõségének köszönhetjük, hogy még nem jött el a csõd-Balatonõszöd), gyurcsányiéknak mégis sikerült letornázni minket a béka feneke alá.
6/10
ondok 2009 márc. 12. - 01:41:42 6/10 Előzmény judith
(133/1865)
Ha az ember mond valamit ,akkor legyen igényes :Bokros hazazavarása Horváthországból súlyos csúsztatás,rosszindulatú urbanlegend.Aztán meg a Bokros csomag volumene 150 miliárd volt,ami akkor nagy pénz volt .Ebbõl mindössze 30 milliárdot vett ki az Alkotmánybíróság különféle indokkal.Ez neked a döntõ többség?
És igen jobban csinálták mint Orbán ,ha figyelembe veszem ,hogy milyen nemzetközi környezetben csinálták.A válság közvetlen bekövetkezéséig a makrogazdasági mutatók (gazdasági növekedés ,államadósság stb)legalább olyanok voltak mint Orbánnál ,pedig a nemzetközi körülmények nagyon megnehezedtek.Nem beszélve arról ,hogy Orbán négy éve alatt egyetlen nagyberuházás nem volt,ami 100 milliárdos nagyságrendbe esett volna.Az életszinvonal is kevésbé nõtt,úgyhogy tényleg jobban csinálták.Ez a válság kapóra jött ,mert lehet folytatni a vádaskodást ,bûnbakkeresést ,amire amagyar mindig fogékony volt.Ha rosszabbak a körülmények ,akkor szidjuk akormányt .Nem véletlen ,hogy nem is nagyon akarják apiszkos munkát elvégezni az ellenzék prominensei ,szeretnének beülni a készbe ,mint Bokros után ,aztán lehet az eredményeket elherdálni.
judith 2009 márc. 11. - 20:52:59
(132/1865)
Mint például Horvátországban? Úgy zavarták haza, hogy porzott utána az út. Azt meg el tetszünk felejteni, hogy Bokros intézkedéseinek döntõ többségét megsemmisítette az Alkotmánybíróság. Eurót D209 legkésõbb 2008-ra ígért, akkor ez reális volt. Mit is mondott zorbánnak? Az ország jó állapotban van, csak mi tudnánk egy kicsit jobban is csinálni. Hát tudták. Bezony.
6/10
ondok 2009 márc. 11. - 20:48:25 6/10
(131/1865)
bezony Bokros eddig kb 8 országot vezetett ki aválságból ,többek között minket is mikor a remek Antal kormány nem úgy mint ma ,hanem ténylegesen csõdbe vitte az országot.Beony!
6/10
ondok 2009 márc. 11. - 20:46:09 6/10
(130/1865)
ja értem ,ha Orbán kormányoz ,akkor jó az is ha négy év alatt a teljes semmittevés van,ha viszont az Mszp-Szdsz ,akkor legyen minden évben 50% fizetésemelés ,2 év alatt euró,mert különben lehet károgni ,hogy csõdben az ország.Pártlapokat meg kegyedék olvasgatnak ,úgy hívják ,hogy Magyar nemzet meg Magyar Hírlap stb .Nomeg a rasszista uszító Tv.-k Echo és Hír tv,ahova nem tudok úgy kapcsolni ,hogy ne a múlt deklasszált besúgóit lássam ,nomeg a privatizáció lenyúlóit(Kondor,Széles,Tõkéczky,Baeyer Lovas,Morvay stb. csupa mákvirág ,ráadásul 90% volt komcsi ,napersze a "jó fajtából"-:))
judith 2009 márc. 11. - 20:32:57
(129/1865)
Bokros mint szakember? Most hangosan kacagok.
judith 2009 márc. 11. - 20:32:06
(128/1865)
Ez most teljesen komoly? A válság miatt nincs euró? Melyik válság? A világválság nem akkor kezdõdött, amikor az mszmp hatalomra került, maga kis huncut. Igen, zorbán kész csõdtömeg, szerencsénk, hogy itt van gyurcsányi, aki rendületlenül vezet minket és országunkat. A totális csõdbe, de ezt még nem írta a Pártlap, szóval ön errõl még nem tud, csak halkan súgtam meg.
6/10
ondok 2009 márc. 11. - 20:09:20 6/10
(127/1865)
Soroljam?:Bokros,Róna P.,Hamecz I.,Fekete J.,Surányi,stb.
euró meg a válság miatt nincs többek közt,nade pont azok reklamálják ,akik szerint Únió nélkül is van élet? Hehe.
Tegnap jó nagy marhaságot mondott a vezér Kálmán Olgának,tényleg igaz amit gyurcsány mond ,hogy aszája nagy de aképessége kicsi.ezt már tapasztaltuk korábban is.Azt mondja ,hogy mi rosszul hasznosítjuk a forrásokat az egészségügyben .Finnorság az elsõ 90%,mi 60%-ban hasznosítjuk.No ,aki nem vesz be ilyen blöfföket ,az megkérdezte az Egészségügyi Stratégiai Kutató Int, fõigazgatóját ,hogy honnan ez a kimutatás? Azt mondja ,hogy százféle kimutatás van igazából nagyon nehéz a hatékonyságot számszerüsíteni,egyetlen svéd tanulmány van ,ahol a Finnek az elsõk ,amásikban pl a 43.ak.Ráadásul számok ,százalékok abban sincsenek.Ílyen szakértõ ez az Orbán vezér:)
judith 2009 márc. 11. - 17:54:20 Előzmény ondok
(126/1865)
Melyik szakértõk szerint? A gyurcsányi-féle szagértõk szerint?:) Tetszünk még emlékezni, mit mondott D209 2002-ben, mikor lesz ojró? Bizony, azt mondta, hogy 2007-08-ban. Hol van az euró? Ja, emlékszem, a felelõtlen ellenzék miatt nincs euró, jól tévedek?