Letty72 2012 febr. 11. - 23:03:47 Előzmény csincsilla72
(129/409)
Egyet értek.

Nem is értem, hogy Daphne miért dühös, sokkal jobban haragszik az anyjára, mint Bay. Összetehetné a kezét, hogy olyan anyát kapott mint Regina, aki úgy nevelte, hogy a siketség miatt semmivel kevesebb mint egy haló, és bármire képes.

Ez a különbség Regina és Katryn között. Katryn inkább tyúkanyó típus,(nem rossz értelemben), míg Regina önállóságra nevelte Daphnet. Olyan emberré aki siket és a halló közt egyformán megállja a helyét.

Érdekes Melody is, szerinte egy siket csak siketek között lehet boldog (jó õ maga is siket, míg Regina nem), de már azon kiakadt, hogy Emmett beszédterápiára akar járni.


Nekem a legjobb szülõ egyértelmûen Regina.
csincsilla72 2012 febr. 11. - 22:29:43
(128/409)
Regina csodálatos anya. A gyermekéért lemondott az italról, Daphnét jól nevelte. Kifejezetten tetszik, ahogy kiállt mindenkoron azért, hogy Daphnénak "joga van" siketnek lenni. Saját külön világuk van, saját jelnyelvük, saját kultúrájuk. Nem kell õt megjavítani, ha Kennishék kapcsolatot akarnak, akkor tanuljanak meg vele kommunikálni.
John K. nyilván keményen ki fog tartani a beültetés mellett. Sosem próbálkozott a jeleléssel.
csincsilla72 2012 febr. 11. - 22:24:07
(127/409)
Kamaszos dac.:-)
Letty72 2012 febr. 11. - 21:56:34
(126/409)
Ha lepattant élet is, még is úgy érzi, hogy nem kellett az anyjának.

16 évesen még egyik lány sem érti meg, hogy Regina nem tudott jól dönteni 13 évvel ezelõtt. Ha elmondja az igazat, nagy eséllyel mindkét gyermekét elvesztette volna.

Így Daphnet megtartotta és egy határozott, kedves embert nevelt fel (Regina úgy nevelte, hogy a siketségét nem érezze szégyenfoltnak)- amiért hálásnak kell lennie. Ha Kennish családban nõ fel, nem biztos, hogy így alakult volna.

Tényleg volt olyan jelenet, hogy John egyszer is próbálkozott volna a jelbeszéddel?

Katryn nagyon lelkes, még Toby is próbálkozik, de John aput még egyszer sem láttam (vagy csak nem figyeltem?), hogy jelelt volna!
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 11. - 21:49:22 10/10
(125/409)
Nekem az nem tetszett Kathrynben, hogy amikor tosztot mondott, nem mondta T/1-ben, vagyis, hogy Reginának és a neki van két lánya, nemcsak Kathrynnek. Szóval, ez elég önzõ volt tõle...
Szerintem kell Daphne-nak és Bay-nek, hogy jól kiveszekedjék magukat Reginával, aztán csak kibékülnek, mert rájönnek, hogy végül is, Regina nem elrabolta Daphne-t, hanem tévedésbõl vitte haza. Úgy viselkednek vele, mintha elrabolta volna Daphne-t, miközben távolról sem.
10/10
Pünkösdi Kató 2012 febr. 11. - 21:46:48 10/10
(124/409)
Épp ezért nem értem Bay-t, amikor azon kesereg, hogy Regina nem ment érte, nem vitte el. Hova? A lepattant életébe?
csincsilla72 2012 febr. 11. - 21:32:48
(123/409)
Én Bay és Daphne viselkedését nem a genetikának, hanem inkább a helyzetüknek tudom be. Bay (csakúgy, mint Toby és John is) a "gazdagok és szépek" magabiztosságával éli az életét. A pénz bizony tiszteletet parancsol, és ezt tudják is. Baynek nem kell megfelelnie, majd alkalmazkodnak õhozzá.:-)
Daphne megfelelési kényszere SZVSZ pedig inkább annak tudható be, hogy fogyatékos. A fogyatékkal élõket mindig is kirekesztették, Daphnénak még most is küzdenie kell az elfogadásért és meg kellett tanulnia megalázkodni, bólogatni, igazodni. Szerintem itt ezt látjuk. Hiszen neki most a "gazdagok és szépek" klubjában kell fellépnie (lsd fõzõórák).
Letty72 2012 febr. 11. - 21:03:24
(122/409)
Bay azért zavarja, mert nem siket.

A csütörtöki részben is errõl vitatkoztak.

Regina pedig kedveli, hiszen barátnõk. Reginat Melody fogadta be, amikor Kennishék kidobták.

Az pedig biztos éket ver közéjük,(Regina-Melody), hogy Melody nem kedveli Bayt.

Bayt én bírom, benne nincs meg, hogy mindenáron megfeleljen a környezetének, mint Daphne.

Daphne viszont ezt Katryntõl örökölte.
csincsilla72 2012 febr. 11. - 20:59:06
(121/409)
No igen, de csak így egyszerûen elõtört belõle az állat? Ugyan már...
Nem Daphne a gond, hanem a lüke forgatókönyvíró.
Melody szerintem attól fél, hogy Bay az anyjára ütött és félti tõle a fiacskáját.:-)
Letty72 2012 febr. 11. - 20:49:23 Előzmény csincsilla72
(120/409)
Daphne mostani viselkedése engem John Kennishre emlékeztet.

A vér nem vált vízzé, elõjött a biológiai apa természete.

A felnõttek közül nekem is Regina a legszimpatikusabb.

Melody viszont bunkó, micsoda dráma, hogy Emmett egy hallóval jár, úgy viselkedik, mintha már most egy életre elkötelezte volna magát a kicsi fia. Hülyeség, hogy egy siket csak sikettel járhat, attól még mûködhet a kapcsolat, hogy Bay halló.

Gondolom ha meg tudja, hogy Daphne is Emmettre pályázik, ezerrel fogja fúrni Bayt. Szerintem õ mindig is Daphne-Emmett párost tartaná igazi álompárnak.
9/10
napraforgó 2012 febr. 10. - 18:19:12 9/10 Előzmény csincsilla72
(119/409)
Ok nélkül???
Hát azért talán nem egészen ok nélkül.
Ezt a mai hírekben találtam:
http://www.hirado.hu/Hirek/2012/02/10/15/Elcserelt_eletek_37_ev_utan_derult_ki_az.aspx
Vagyis vannak ilyen történetek az életben is, mégpedig szép számmal.
csincsilla72 2012 febr. 10. - 12:03:55
(118/409)
Daphne karaktere egyszerûen rosszul van megírva. Egy kedves, rendes, jólelkû, anyját és nagyanyját nagyon szeretõ kislány bunkó és agresszív lett, ok és átmenet nélkül.
Regina határozottan pozitív és szerethetõ szereplõ, minden esendõségével együtt.
9/10
napraforgó 2012 febr. 10. - 06:29:28 9/10
(117/409)
Egyébként én most úgy látom, hogy már a születésnapi ünnepségen enyhült a feszült helyzet. Épp Bay volt, aki azt mondta, hogy regina hadd maradjon. És Daphne is elfogadta tõle a szülinapi ajándékot.
Úgyhogy itt talán enyhül a feszültség.

Úgy látom, most megint a "közös" fiú miatt tör majd ki a balhé.
Bay zokon vette Daphnénak a volt fiújával, Liammal való afférját, és ezért Daphne lemondott róla. De Bay nem biztos, hogy viszonozza ezt most Emmetnél. Pedig pontosan érzékeli, hogy D-nak Emmet sookal fontosabb, mint neki Liam valaha is volt.
Ezüstliliom 2012 febr. 09. - 23:11:29
(116/409)
Sajnos ettõl a résztõl sem lett jobb a véleményem a szereplõkrõl.:( Hagyják megalázkodni Reginát, hogy képletesen szólva "könyörögjön a kegyeikért". Visszataszító.:/ Nekem nem valószerû az egész. Nem hiszem, hogy Daphne, akit õ nevelt, így viselkedne egy ilyen helyzetben. Ennél sokkal jobb nevelést kapott. Az apa viselkedése pedig egyszerûen kivágja nálam a biztosítékot. Pökhendi, a gazdagságával kérkedõ, mindenkin átgázoló alak volt ebben a részben. Kathryn egy fokkal kevésbé taszító.
Emmett viszont álompasinak tûnik a mai rész alapján. Mindkét lánynak képes olyan ajándékot adni, aminek igazán örülnek, mert figyel rájuk, és ismeri õket.:)
Ezüstliliom 2012 febr. 09. - 23:00:16
(115/409)
De mondtam, de egyrészt ilyen durvát még akkor sem, másrészt õk az elsõ felindulás elmúltával is ragaszkodtak a tévedéseikhez.
csincsilla72 2012 febr. 09. - 22:02:17 Előzmény Sumomo
(114/409)
Ennek a sorozatnak a legnagyobb értéke, hogy megismertet velünk egy másik világot. Vakok szerepelnek filmekben, siketek elvétve. De sajnos én is úgy érzem, hogy kezd átmenni az egész szappanoperába:-( A ki-kivel-hol-mikor inkább egy sületlen tinisorozatba illene.
7/10
Sumomo 2012 febr. 09. - 21:11:01 7/10
(113/409)
na ezzel az ugyanabba a fiúba szerelmes minkét lány csavarral, ha tönkrevágják a sorozatot én olyat mondok!


más:
szerintem ha sokan néznék a sorozatot, robbanás szerûen megváltozna a hallók hozzáállása a siketekhez
én komolyan figyelem és próbálok ezt azt megtanulni a jelelésbõl
a "szeretlek már" megy:))
9/10
napraforgó 2012 febr. 09. - 15:57:46 9/10
(112/409)
Jajj, nem a gondok, hanem a dolgok alakulnak.
9/10
napraforgó 2012 febr. 09. - 15:34:33 9/10
(111/409)
Szerintem is alakulnak még a gondok és valószínûleg a lányok is megbocsátanak elõbb-utóbb.
Mindenki életében vannak, lehetnek olyan pillanatok, amikor nehéz dönteni, és nam biztos, hogy a jobbik megoldást választja. Ezért vagyunk emberek. Senki sem tévedhetetlen.
7/10
Sumomo 2012 febr. 09. - 14:57:27 7/10
(110/409)
akkor ma este