Seemann 2007 nov. 25. - 02:13:09
(43/123)
Kétség sem férhet hozzá hogy neked tetszeni fog. Csakazértis:)
Obránszky Ármin 2007 nov. 24. - 19:47:59
(42/123)
Egyre jobban kíváncsi vagyok a filmre... Ilyen ajánló után mindenképp rohanok a moziba. :-)
Nem egy rossz ómen, h neked nem tetszett!
Seemann 2007 nov. 24. - 13:23:14
(41/123)
Tehát: jol indul, kegyetlenul rosszul végzodik. Ez a film el lett cseszve. „Nem kicsit, nagyon”.

A színészek: jók. Nagyon jók. Mínusz Clive Owen, aki tõlem lehet a legszexibb „pasi” a világon, de itt inkább az eszét játsza, kacsintgatós mosolygós nyilasmisis hülyegyerek stílussal megspékelve.

A rendezõ szegény benvándorlóként puncsolni akart az angoloknak, ugyan már hosszabítsátok meg a tartózkodási engedélyemet, és akkor én megrendezem azt a filmet, aminek semmi köze a történelemhez, továbbá rehabilitálom Erzsébetet, a mai kor puha szirupos igényeinek megfelelõen.

Mintha rehabilitálni kellene. Ezért szép a történelem, többek közt, és nem unalmas: Létezett egy nõ aki egy másik vetélytársát kegyetlenül lefejeztette. Jó, az igaz hogy mély vallásossága miatt habozott, és a parlamentnek más megoldást javasolt, ill. kért, de azért mégiscsak lefejeztette. Kár ezt most fél évezreddel az események után szépítgetni meg mázolgatni.

Egy rossz filmet egy jó csatajelenet fel tud dobni. Egy a honfoglalásból ismert technikai elemekkel megjelenített csatajelenet viszont még mélyebbre rugdossa a film amúgy sem magas renoméját. Azt hittem káprázik a szemem: hajók a tengeren, zanzásított kép, egy égõ kanóc, egy véresarcú ember amint üvölt, egy fehér ló amint beleugrik a vízbe az egyik hajóról. Mert hadihajókon fehér lovakat szállítanak....

A film háromnegyede továbbá klipp szerü. Megmámorosodott a rendezõ Cate Blanchett kisugárzásától, valóban lehengerlõ alakjától, és nem tesz mást csak õt kamerázza, szirupos zenei aláfestéssel, alulról, felülrõl, hátulról, oldalról, lóval, ló nélkül, forogva….Ezek a nagy csinadrattával, Vangelis a köbön dagályos stílussal felvett bevonulások” egy idõ után unalmasak. Kellenek, de mértékkel.

Azt hiszem a film elõnyére vált volna ha az olyan baromira egetrengetõ, meggyõzõ, letaglózó, nagyonütõs losungokat nem erõltetik Erzsébet szájába mint pl: „én parancsolok a szeleknek”. Ehelyett valami cselekménnyel feltölthette volna. Angliának ez a korszaka igen részletesen feldolgozott, mérhetetlen sok információ áll rendelkezésre, magáról a gravelines-i csatáról is.

De hangsúlyozom, Geoffry Rush és Cate Blanchett fenomenális. Azonban a rendezõ tehetségtelenségébõl és szirupos dagályosságából, mértéktelenségbõl eredõ bicebócaságokat õk sem tudják helyre tenni, nem is lehet.
Hugo86 2007 nov. 21. - 21:18:12
(40/123)
Nagyon várom már, imádom Cate Blanchett-et.
Hesztia 2007 nov. 20. - 10:34:00
(39/123)
Így pontos.:D
Hesztia 2007 nov. 20. - 10:33:26
(38/123)
Ne már.:D Akkor ezentúl mielõtt megveszek a könyvet, tüzetesen átnézem az író eddigi munkásságát.:)
Dius 2007 nov. 19. - 19:53:16
(37/123)
...is!
Dius 2007 nov. 19. - 19:46:24
(36/123)
Atyaúristen, Clive Owen valami eszméletlenül szexi ebben a filmben! :)
Obránszky Ármin 2007 nov. 19. - 10:56:00 Előzmény Hesztia
(35/123)
Ezt több könyvre írják rá, mint amire rá is illik, de kiindulópontnak nem rossz. :-)
barbika:) 2007 nov. 18. - 16:22:06
(34/123)
Már nagyon várom a filmet!
Az elõzetesekbõl megítélve jónak ígérkezik és persze a szereposztás is nagyon jó!
Nagy kedvencem Geoffrey Rush, kíváncsi vagyok mit hoz majd ki a karakterébõl!
Hesztia 2007 nov. 17. - 15:45:56 Előzmény Obránszky Ármin
(33/123)
Elég sok könyvön feltüntetik, hogy a szerzõ elismert történész..ezekre azonnal rávetem magam.:) És bízom abban, hogy tényleg igaz, amit ráírtak.:)))
Obránszky Ármin 2007 nov. 14. - 02:01:24
(32/123)
Csak egy tipp: ha történelmi témájú könyvet vesztek a kezetekbe, akkor mindenképpen nézztek utána a szerzõnek. Általában google kidob vmi infót. Tény, h történész körökben elfogadott író is produkálhat minõsíthetetlent, de legalább tudja az "alapszabályokat" és emelett az is könnyen megeshet, h lelkes amatõr dob a piacra olyan alkotást, ami aztán lepipálja a "profikat" is. Volt már rá precedens...
Én jelenleg történelmet tanulok, de gyanítom néhányatok innen lényegesen nagyobb tudással rendelkezik Erzsébetrõl, mint én, de ettõl még talán van értelme a tanácsnak. :-)
Hesztia 2007 nov. 13. - 23:05:50
(31/123)
Azt kellett volna mondanod, neki, hogy HM meg orosz (származású).:))
kessy6 2007 nov. 12. - 21:35:56
(30/123)
Ez a legjobb...tortenelem...sose tudod meg az igazsagot...
Nekem a kedvencem az volt,mikor A fattyu c. konyvben azt mondja Erzsebet,mikor himlosen fekszik az agyban es "haldoklik": "Azt mondom Onoknek,uraim,a jo isten legyen a tanum,hogy bar szivembol es lelkembol szerettem Robert Dudley-t,soha semmi szemermetlenseg nem esett meg koztunk."
Mire William Cecil-lel forogni kezdett a vilag es azt gondolja: "a kiralnyoje,akit csodalt es husegesen szolgalt,akirol mindenki a szobaban (tanacstagok),minden ketseget kizaroan tudta,hogy annak a ferfinak a szeretoje,akit a birodalom kormanyzojanak nevezett ki,mindannyiukat bolondnak nezve.
Erzsbet ott fekudt halalos agyan,es olyan szemermetlenul hazudott,hogy Cecil attol felt ot is megbunteti az eg es elete vegeig suket marad.

De ujabb gondolat fogalmazodot meg benne.Erzsebet ebben a szelsoseges helyzetben is igazi uralkodo es allamfo maradt.Tisztaban volt vele,hogy amikor a szobajaban levo ferfiak mar mind porra lettek,a tortenelem az o szavait fogja igazsagkent megorizni az utokor szamara.
Akarmi tortenjen is,a halala utan igy ugy fognak ra emlekezni,mint erenyes,szuz kiralynore.

Szerintem ennel jobban,meg senkinek nem sikerult erzekeltetnie,hogy mennyire nem lehet tudni,szuz volt-e vagy sem.....
10/10
Posseidon 2007 nov. 12. - 21:07:21 10/10
(29/123)
A dokumentumkönyvben amirõl korábban írtam, az író azt írja, a valóságban Erzsébet soha nem látogatta meg Máriát. Egyszer terveztek egy találkozót, de az akkori útviszonyok miatt egy hevesebb esõzés megakadályozta ezt és végül nem lett az egészbõl semmi. Sõt úgy tudom soha nem is találkoztak élõben, de levélen keresztül tartották a kapcsolatot. A könyvbõl az is kiderül, hogy Mária ott rontotta el, hogy aláírt kétségbeesésében egy levelet amiben megkéri a lázadó nemeseket, hogy lázadjanak fel Erzsébet ellen. Szal a történet ezért nem teljesen tiszta, mert volt egyéb kavar is ezzel a levéllel. Ezért leszek kíváncsi ebben a filmben ezt hogyan oldják meg.
kessy6 2007 nov. 12. - 20:34:05
(28/123)
A Hm. filmben nagyon jol megfogalmazzak ezt...(na persze,ez nem garancia,hogy igy is volt...)
Mikor titokban talalkozik Mariaval azt mondja: remeli,hogy nem csak valamelyikojuk halalaval erhet veget ez az egesz.
Masreszt,mikor Walsingham a bizonyitekot hozza Maria ellen...a durva,hogy tudja,krealtak a bizonyitekok,azt is,hogy a targyalas elott mar el lett itelve Maria,de neki dontenie kell...
Azt hiszem,kiegyezhetunk abban,hogy nem szerettem volna az o helyeben lenni,és.......igazabol nem tudott jol donteni...barhogyis dont,nem lesz olyan vege,amit szeretett volna.... (vagy vmi ilyesmi)
10/10
Posseidon 2007 nov. 12. - 19:30:15 10/10
(27/123)
Ami tény, az az hogy tuti aláírta Mária kivégzését, amit én a helyében nem tettem volna meg. De lehet hogy ezt csak azért gondolom így, mert megismertem Mária életét, ami nem volt épp vidám, se szerencsés, szal megsajnáltam. Na meg az is tuti, hogy innen itthonról, könyvekbõl olvasva a dologról megint más a véleményem, mintha meg kellett volna élnem Erzsébet folytonos félelmét az orvgyilkosoktól, meg a fanatikus katolikusoktól.
A filmeket jobb szeretem magyarul nézegetni, H.M. eredeti hangját pedig más filmben hallottam már. De azért köszi az ajánlatot. :)
kessy6 2007 nov. 11. - 21:52:08
(26/123)
:)
En szeretnem hinni,hogy tenyleg nem akarta megoletni...bar lehet,hogy ez csak a lelkemnek jo,mert egyebkent tulsagosan is szimpi szereploje a tortenelemnek,akarmilyen is volt....Anglia egyik (ha nem legnagyobb) uralkodoja!
Amit persze a skotok nem igy gondolnak...:) Egy nagyon kedves,idos idegen vezeto holgynek kerdeztem eg a velemenyet a H.M.-rol...Kedvesen mosolygva kozolte,hogy en skot vagyok...:D
Nekem mind a ket film megvan in English...ha esetleg erdekelne....kitalalhatunk vmit...:)
H.M.csucs,de Jeremy Irons hangja....az elso resz vegen,ahogy beszel a kiralynovel.....oooo...bar Hugh Dancy-t se felejtsuk el,aki fensegesen alakitja Essex grofjat! :)
10/10
Posseidon 2007 nov. 11. - 19:20:40 10/10
(25/123)
Megvan nekem is a film DVD-n. Az a gond hogy nem hallottam eredti angol nyelven, így ebben nem igazán tudok véleményt mondani, de nekem így is tetszett. Ebben a filmben láttam elõször eljátszva, mikor Erzsébet aláírja Mária kivégzését, ugyanakkor nem akarja megöletni. Kicsit zavarosan volt leírva könyvben is ez a történet, tehát biztosat még a történészek sem tudnak, hogy mi történt. Kíváncsi leszek ezt hogy játszák el majd ebben a filmben.
10/10
Posseidon 2007 nov. 11. - 19:10:24 10/10
(24/123)
Jónak tûnik ez a könyv is. Angolul bár tudok, de jobb szeretem inkább a magyarra fordított könyveket :). Úgyhogy megvárom míg lefordítják. Ha sikere lesz az új Elizabeth filmnek, talán kapcsol pár kiadó és üzlet reményében talán kiadnak pár új könyvet Erzsébetrõl.