Téma: Elkrtuk

offtopic
capt.nemo 2022 márc. 20. - 15:09:39 Előzmény biffco
(691/931)
na pont ez a másik bajom a demokráciával. amikor szavazásról szavazásra, hol ettől hol attól várja a nép a javulást, de egyik sem lesz jobb csak másként vacak, viszont 4(8) évente fordul a szélirány és amit az egyik elkezdett, azt a másik visszabontja. ezért nem volt érdemi előrelépés 2010 előtt. azóta ha nem is minden tökéletes, de legalább volt egy fajta stabilitás, irány és előrelépés. és én inkább korrigálnék és kijavítanám a hibákat, te meg lebonttatnád és kezdenéd elölről és tényleg nem értem mibe reménykedsz. biztosíthatlak a korrupció és lopás megmarad a fidesz nélkül is, az átvariálás meg fájni fog nekünk nagyon, és még jobban lemaradunk.
biffco 2022 márc. 20. - 14:29:08 Előzmény capt.nemo
(690/931)
demokrácia: ezt mondom énis, hogy a kevert demokrácia a legrosszabb,(tehát ami itt is van magyarországon, illetve oroszországban vagy kinában), mert ez ad táptalajt a kevert kapitalizmushoz (szintén ami itt is van meg oroszországban meg kinában), ami miatt sokan gyülölik a kapitalizmust. a kapitalizmus hiábaira nem az a megoldás hogy oligarchákat kell kinevelni, hanem célzott támogatásokat adni azoknak akiknek kell (ma már ez technologiai szempontbol megoldhato, nem 20században vagyunk ahol nem tudni kinek mennyi pénze honnan van)....na ez hosszu téma lenne.

mzp arra alkalmas hogy ezt a faszságot lebontsa amit itt felépitettek 12 év alatt, illetve amit elbasztak a megelözö évtizedekben (a régi igéret szerint ugye 30éven belül utolérnék a nyugatot....hát árakban utolértük), nem hiszem hogy mindez amit itt felsoroltam eddig,, lletve amit mostirok legitimálná a fidesz hatalmon maradását. nagoyn sok pénz áramlot tide, ennek max 50% a hasznosult, a többi el eltt szorva a hatalmi dolgokra. itt most lehetne hasonlitgatni magunkat más eu-s országokhoz, hogy hova jutottak ugyanenyni pénzzel.

persze ezt az egészet senki(fideszfanok) nem veszi észre amig tart ingyen pénzeső, azt hiszik hogy azt a fidesz kitermelte és most ingyen odaadja, és nem hitelböl van lol.... na ez az évszázad bullshitje.
offtopic
capt.nemo 2022 márc. 20. - 14:17:42 Előzmény biffco
(689/931)
szerintem egyre jobban elbeszélünk egymás mellett (versenyképesség stb), a fidesz volt már rosszabb helyzetben is, mint ez a visszaesés az utolsó félévben. én is tudnám kritizálni őket, de meg teszik ezt épp elegem helyettem, és mint írtam, nem vágom magam alatt az ágat, amikor csak rosszabbat látok helyette ennél ami van.

te meg várd csak, hogy a rátermett és szuperalkalmas mzp majd megszünteti a korrupciót és a lopást és úgy megreformálja a gazdaságot, hogy belegebedünk. (a nyugatfelé tett megfelelési kényszerével tuti azzal kezdené, hogy ránk haragítja az oroszokat és ugrik a gáz meg paks. csodás lesz.)

az meg hogy nem beszélek párás tekintettel a demokráciáról, még nem jelenti hogy akkor automatikusan diktatúrapárti vagyok (nem csak ez a két véglet van), habár egy rosszul működő kaotikus demokráciában szerintem rosszabb élni, mint egy rendezett diktatúrában.

(a többiek primitív és személyeskedő véleménye, meg max. csak annyira éri el az ingerküszöböm, hogy letiltsam őket. és ha szektásokat akarnak látni, nézzenek tükörbe.)
1/10
Lizus-ka 2022 márc. 20. - 12:42:57 1/10 Előzmény capt.nemo
(688/931)
"pl. a munkahelyemen sem lenne szerencsés őszintén véleményt nyilvánítanom, mert egyhamar rasszista homofób oroszbarát csökevényként lennék kiközösítve, pedig szerintem egyik sem vagyok. " Ez volna a demokrácia? Érdekes, ahogy leírod, mit gondolhatnak rólad, talán nincs messze az igazságtól.
offtopic
Kobaki 2022 márc. 20. - 02:46:30 Előzmény capt.nemo
(687/931)
Te olyan hívő tagja vagy az orbán-szektának, akit évtizedekkel ezelőtt így jellemzett egy hozzászóló még a régi Origón: Olyan az érvelésem, amilyen a borsók kopogása a földön, - miután leperegtek a falról - amikor valamelyik jobbossal társalgok.

Az én véleményemet meg Kurt Russel Nobel-díjas angol matematikus, logikus, filozófus és szociológus fogalmazta meg a legtalálóbban a "tefajtád"-ról:
"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."
offtopic
Kobaki 2022 márc. 20. - 02:22:42 Előzmény capt.nemo
(686/931)
"csak a hibbantak gondolják hogy az államadósság elszabadulása nem a gyurcsányék műve"
Paszmeg, ez baromi aktuális, amikor a kolostormalac bálványod megduplázta (érted ezt a szót? megduplázta!) az államadósságot. És ne fogd a Covidra, mert nem a zemberek megsegítésére ment a pénz, hanem a haveroknak meg választási osztogatásra.
(Ja, és a megduplázásban a 3000 milliárd nyugdíjpénztár nincs benne.)
Kobaki 2022 márc. 20. - 02:08:07 Előzmény tortura
(685/931)
"Ma ilyen persze nem történhetne, mert talán éles lőszerrel kapna az, aki a jelenlegi kormány ellen tüntet, gyújtogat, nekimegy a hivatalos személyeknek."

Nem talán, biztos. Mert már 2006-ban a Parlament Nemzetbiztonsági Bizottságának fideszes tagja követelte éles lőszer alkalmazását.
biffco 2022 márc. 20. - 00:44:03
(684/931)
a közgázos részböl pár logikai elemet kihagytam de ha érdekel levezetem.
biffco 2022 márc. 20. - 00:42:09 Előzmény capt.nemo
(683/931)
PL amerikában nem igazán kormánypárti cégek azok amik versenyképesek (az nem versenyképesség hogy itthon minden közbeszerzést megnyernek kvázi), szerintem összekeverd a vagyonosodást a vrsenyképességgel, hogy mi van elöbb:) (elöbb van versenyképesség, aztán vagyonosodás, nem pedig forditva mint itt)
Hát irom még egyszer, az inflácio sokkal magasabb mint ami ki van mutatva, azért a 8% se kutya...ne mond már hogy ez a default:)(nem lehet az, hiszen az már versenyképességi bajokat okoz - ez közgazdasági tény, ezért törekszik egy jegybank alacsonyan tartani az infláciot - és erösen tartani a devizát. de itt az történik hogy mivel nincs versenyképeség,a gdpt ugy növelik hogy gyengén tartják a forintot, megszorják a köznépet pénzzel, ami keresletet generál (miközben nincs mögötte gazdasági teljesitmény) ezzel az exportvezérelt gazdaságnak nagyon jo. csak éppen inflácios hatása van sokkal nagyobb mint kéne (ezt már irtam).
Ma is van megszoritás és még több lesz, ha a fidesz marad akkor is, azt az eladosodottásgot amit csináltak az utobbi félévben (devizkötvény kamatyok) valamiböl finanszirozni kell, ezt látják a befektetök, ezért gyengül a forint, de ezért nem hagyja fidesz erösödni a forintot (matolcsyt megdumálták), mert ezzel nagyobb adobevételt érnek el, ez pedig bujtatott adoemelés (ezt is irtam).
Tehát nem tudom egy fideszes honnan a joégböl gondolja hogy az a pénz és jolét ami van az a gazdasági teljesitményböl van...nem, nem abbol van. ha magyarok nagyrésze tanult volna közgázt nem a fidesz lenne hatalmon.
A baloldal "johogy" csödben hagyta az országot kvázi, hiszen ott van egy 2008, erre meg a fideszesek nem emlékeznek.
Nem vagyok egyik párti sem, de amit a fidesz csinál az bullshit és nem hatékony nem fenntarthato , kib** korrupt, amit a baloldal csinál az sem,(+korrupt) de végre itt egy alkalom hogy lelehessen végre váltani mind2 bandát, (neeeem nem gyucsányjozsi fog kormányozni lol), és végre elindulni egy uj párttal (nyugi mzp most csak a belevan kényszeritve a kompromisszumokba, dehát nem lehet ugy elindulni hogy egyböl van egy 5millios támogatottsága ugye)

A demokrácia meg: na a demokrácia gyülölök. ezektöl emgkrédezem midnig, miért nem költöznek északkoreába meg oroszoországba? miért midneki amerikai életet akar...(vajon miért, azért mert a demokráciában aleghatékonyabb a gazdaság? - ez is közgazdasági tény)
"kínában sincs fullkapitalizmus/kommunizmus, mégis egész jól működnek hibridmódban"...
ez most ugye vicc akart lenni...
offtopic
capt.nemo 2022 márc. 19. - 22:17:46 Előzmény biffco
(682/931)
amikor nyakadba szakad egy komplett csődtömeg, nem lehet egyből a versenyképességet növelni mindjárt a nulláról. nekem se tetszik ez az összeszerelőüzemmód, de sokaknak kellett munkahelyeket teremteni valahogy, hogy javuljon az államháztartás, amiből aztán építkezni lehet majd. és mindezt végbe vinni és hogy eredményt is produkáljon, a ~10év nem olyan sok. ráadásul megfelelően képzett munkaerőt is ki kell termelni, és egy vagyonosabb vállalkozói réteg is kell a versenyképességhez. nagy pech hogy mikor kezdett beérni a dolog a tovább lépéshez, és kezdtek megjelenni hazai startupok, jött a covid, most meg ukrajna...
a mostani magas infláció is csak az elmúlt évekhez képest számít magasnak. de korábban ez a jelenlegi mérték enyhének minősült, de persze erre már úgy látszik senki nem emlékszik.
kínában sincs fullkapitalizmus/kommunizmus, mégis egész jól működnek hibridmódban, és nekem nem hiányoznak a megszorítások se, te miért könyörgöd vissza?

nekem már eleve magával a demokráciával vannak aggályaim, nem pedig annak állítólagos hiányával. (Jézus is demokratikusan lett megfeszítve). mi értelme a demokráciának, ha a nép nagyrésze hülye, és idiótákat választ, mint a karácsonyt, dafkéból vagy mert szebben néz ki plakáton? és nem érzem hogy kevésbé élnék jogállamban mint 12éve, sőt még rendőrattak sem ér mostanság. a szólásszabadságomat sem az állam felől érzem fenyegetve, hanem a beáramló nyugati liberális befolyás felől. pl. a munkahelyemen sem lenne szerencsés őszintén véleményt nyilvánítanom, mert egyhamar rasszista homofób oroszbarát csökevényként lennék kiközösítve, pedig szerintem egyik sem vagyok.
biffco 2022 márc. 19. - 20:06:58 Előzmény capt.nemo
(681/931)
érthetö amit irsz, de ez a haveri kapitalizmus putyintol vett megoldásokkal kurvára nem hatékony, ennek eredménye hogy törvényileg kell emelni a béreket, nem pedig azért mert versenyképes a gazdaság pl. emiatt van a világ legangyobb inflácioja itt(igen a legnagyobb ugyanis a sok árstopos termék meg sem jelenik az inflácioban ugye, mivel annak hatása jegelve van), az irgalmatlan pénzosztásbol meg rohadt nagy adoemelések lesznek (vannak most is, az inflácio miatta áremelés ugyanis bujtatott adoemelés ), tehát a fidesznek ha akkora nagy szája, volt eddig 12 éve rá hogy ne keresletélénkitéssel növelje a gdpt, hanem versenyképességnöveléssel, ami sokkal kevésbé infláciofelhajto. vagy legyen full kapitalizmus, CÉLZOTT támogatásokkal azoknak akik ezt nem birják, vagy full kommunizmus (ami a garantált csőd), de a kettö együtt nem megy(amit a fidesz csinál), mert pont mindkét iránybol a legrosszabatt hozza elö. ezért kell leváltani öket, és inkább tendálni nyugat felé, igen, piaci árakkal.másrészt az antidemokratikus faszságai miatt is.
csopcs 2022 márc. 19. - 18:41:33 Előzmény tortura
(680/931)
Igy igaz!
offtopic
Sz. Péter 2022 márc. 19. - 18:05:28 Előzmény capt.nemo
(679/931)
A végeredményt tekintve, a hezitálók és a "nemlátokalkalmasellenzéket"-szavazók (vagy nemszavazók), két hét múlva csak a fidesznek segítenek abban, hogy újabb négy évet nyerjenek.
tortura 2022 márc. 19. - 16:51:54 Előzmény DUNAWÖLD
(678/931)
Szerintem is borzalmas, amit a "békés", "kulturált", "önként" jövő tömeg művelt. Végül is csak kirakatokat törtek be, kocsikat gyújtottak fel, nekiestek a rendőröknek, stb. Akkori áron 8 milliárdos kárt okoztak a fővárosnak. Ma ilyen persze nem történhetne, mert talán éles lőszerrel kapna az, aki a jelenlegi kormány ellen tüntet, gyújtogat, nekimegy a hivatalos személyeknek. Ma már azért is minimum 72 órás rabosítás jár, ha lemosható vízfestékkel összefirkálod a bíróság falát. Keresem a párhuzamot és az arányosságot, de nem találom.....
10/10
DUNAWÖLD 2022 márc. 19. - 15:57:56 10/10 Előzmény pikigeri
(677/931)
Nehéz ügy a valós, dokumentált, bejátszott felvételek ellen szerecsent mosdatnod.
offtopic
capt.nemo 2022 márc. 19. - 14:32:52 Előzmény Sz. Péter
(676/931)
én nem ezt mondom, hanem azt, hogy akkor változtassunk, ha tényleg van valami reális alapja hogy jóirányban mozduljanak a dolgok. én sajnos nem látok ilyet a horizonton, csak rosszabbat (gyenge irányítható/irányított, súlytalan, alkalmatlan emberkéket). és pusztán csak azért változtatni, hogy ne az legyen ami most, az nekem kevés. nem vagyok önmagam ellensége, hogy a bőrömön érezzem meg az ilyen kísérletezgetések árát, mint anno. orbánnak egyébként sincs sok ideje már, vagyis előbb-utóbb bekövetkezik a változás. akkor úgyis megtapasztaljuk majd, hogy alighanem tényleg semmi nem lett jobb. sőt. szóval a magamrészéről én nem siettetem. így ezzel kapcsolatban tényleg nem vagyok túlzottan optimista, de én magamat realistának tartom, és ehhez elég csak konkrétan elképzelni az új kormányt az ellenzékből...
seberla 2022 márc. 19. - 13:37:47 Előzmény Sz. Péter
(675/931)
Bárhogy bárki lesz, SOHA semmi nem fog elindulni jó irányba.!! Mindig is tetves hazug, szemét banda volt van és lesz!!!
offtopic
Sz. Péter 2022 márc. 19. - 13:06:55 Előzmény capt.nemo
(674/931)
Amíg az ilyen hozzáállás (ne változtassunk, mert akkor ettől úgyis csak rosszabb lesz - feltételes módban) él az emberekben, addig nem fog itt soha jó irányba elindulni semmi.

offtopic
capt.nemo 2022 márc. 19. - 12:43:50 Előzmény Lizus-ka
(673/931)
bocsesz, ez tényleg kimaradt: az ellenzékkel és az eu-val szemben orbán legalább ismeri a különbséget a háborús menekültek és a gazdasági bevándorlók között, bár mennyire is meg szeretnéd fizetni az iszlám integrálhatatlanságának költségeit. ill a soroshálózat aknamunkájának 'gyümölcseit', (mint pl. lmbtq ferdehajlamok családellenes propagandáját stb..) no remélem most már elégedett vagy és leakadsz rólam.. na szevasz.
10/10
Vicktory 2022 márc. 19. - 12:31:33 10/10 Előzmény capt.nemo
(672/931)
Minden szavad igaz, nagyon jókat írtál, teljes mértékben egyetértek veled. :)