9/10
igaz 2008 júl. 18. - 22:01:19 9/10
(43/203)
És milyen remek, hogy nincs vetkõzés és szex végre egy filmben! És mégis erotikus, az egyik legerotikusabb hatású film az utóbbi idõben.
9/10
Obránszky Ármin 2008 júl. 18. - 21:14:10 9/10
(42/203)
Coppola csodálatra méltó finomsággal, megkapóan ábrázolja két ember kapcsolatát és h ezt ellenpontozza kiválasztotta a teljesen irreális Japánt kulisszául. Telitalálat! Nem kevésbé a színészválasztás. Murray karaktere pl. annyira eltalált, h nem kisebb név "nyúlja le" (kicsit talán erõs megfogalmazás, de aki látta az Elveszett jelentéshez képest gyenge, amúgy tûrhetõ Broken Flowerst, az tudja, mirõl beszélek), mint Jarmusch és ami talán váratlanabb, h Scarlett Johannson abszolút partnere tud lenni. Igaz, azóta Woody Allen keze alatt többször is bizonyította, h tudja õ ezt a szintet hozni (a Füles, szerintem, haláli). Kettejük között pedig tökéletes az összhang.
Amúgy nekem a film humora is bejött. Tény, h nem olyan harsány, mint azt Murray rajongói megszokták, de néhány poén nagyon ül (a reklámfilm forgatása vagy a japán tvs szereplés ).
A film tényleg nem valami akciódús, de eseménytelennek sem nevezném. Sofia Coppola forgatókönyve igazán pazar! A két magányos fõhõs kapcsolatát felépíti úgy, ahogy azt kell, a végére az elszakadásukat különben nem tudná fájóvá tenni. Márpedig az.
Szóval, ha Sofia Coppola már nem is tudja überelni ezt a csodát, akkor sincs oka szégyenkezni!

Ja és a Murray top5 nálam: 1) Elveszett jelentés, 2) Royal Tennenbaum, 3) Idétlen idõkig, 4) Édes vízi élet, 5) Kávé és cigaretta.
Miki1900 2008 júl. 18. - 20:10:17
(41/203)
Nekem se tetszett ez a film.
10/10
rezso 2008 jún. 14. - 13:39:35 10/10
(40/203)
a reklám forgatáson, amikor a tolmács képtelenül röviden fordít le mindent... na lehet kacagni ; )

Director: [in Japanese] Mr. Bob-san, you are relaxing in your study. On the table is a bottle of Suntory whiskey. Got it? Look slowly, with feeling, at the camera, and say it gently - say it as if you were speaking to an old friend. Just like Bogie in Casablanca, "Here's looking at you, kid" - Suntory time.
Translator: Umm. He want you to turn, looking at camera. OK?
Bob: That's all he said?
Translator: Yes. Turn to camera.
Bob: All right. Does he want me to turn from the right, or turn from the left?
Translator: [to director, in Japanese] Uh, umm. He's ready now. He just wants to know if he's supposed to turn from the left or turn from the right when the camera rolls. What should I tell him?
Director: [in Japanese] What difference does it make! Makes no difference! Don't have time for that! Got it, Bob-san? Just psych yourself up, and quick! Look straight at the camera. At the camera. And slowly. With passion. Straight at the camera. And in your eyes there's... passion. Got it?
Translator: [to Bob] Right side. And with intensity. OK?
Bob: Is that everything? It seemed like he said quite a bit more than that.
Director: [to Bob, in Japanese] Listen, listen. This isn't just about whiskey. Understand? Imagine you're talking to an old friend. Gently. The emotions bubble up from the bottom of your heart. And don't forget, psych yourself up!
Translator: Like an old friend. And, into the camera.
Bob: OK.
Director: [in Japanese] Got it? You *love* whiskey. It's *Suntory* time. OK?
Bob: OK.
Director: OK?
Bob: [nods]
Director: [to crew] OK!
10/10
rezso 2008 jún. 14. - 13:33:24 10/10 Előzmény Hörcsögg
(39/203)
ha ebben a filmbe beletekertél, akkor nem érdemes nézned, nem fogott meg, többektõl hallottam...hát tényleg nem egy közönségfilm, azthiszem..
szinte minden másodperc lényeges, és tele van tartalommal, van hogy csak egy hangsúlyt meghallgatok mégegyszer (eredeti nyelven), mert valami érdekes eszembe jut, meglátok egy képet a falon, vagy csak egy jó poén leesik.
nagyon sûrû film, szerintem kifejezetten szórakoztató részei vannak, mindamellett nagyon borongósra és mélyre is sikeredett. ezt az ellentétet végig használják a színészek és coppola is. Murraytõl nem is várna mást az ember, mégis hihetetlen magasságokba emelkedik a játéka, Scarlett pedig nagyon kellemes csalódás..én más filmben még nem láttam még közel sem ilyen jól játszani, persze itt a szerep is mélyebb, de egyszerûen remek õ is.

külön érdekesség, hogy egyes párbeszédeket a két fõszereplõ improvizált, illetve az ötlet egy az öreg coppola és kuroszava által közösen forgatott whisky reklámból jön. Az utolsó jelenet magért beszél, ez a film fantasztikus, és ha egyszer megfog, nem ereszt, imádni fogod, és sokszor megnézed.
Lótolvaj 2008 jún. 13. - 10:15:08
(38/203)
Nagyon jó film, rég láttam ilyen érzelmekkel telített finom humorú filmet, ami egyébként nem tocsog. Csillagos 5-ös!
5/10
Hörcsögg 2008 jún. 12. - 02:09:52 5/10
(37/203)
Felétõl tekergetve néztem végig, egy 5öst biztos megér.
10/10
modano 2008 jún. 01. - 13:20:22 10/10
(36/203)
Többször megnéztem a filmet, teljesen hatása alá tudja keríteni az embert.A zenéje is megtetszett minél többet néztem.Igazi ékszer ez a film aki kicsit is fogékony a témára.
Scarlett Johansson és Bill Murray remek választás volt. Ebbõl is csak arra következtetek hogy Sophia Coppola igényes rendezõ, csúnya kifejezéssel élve nagyon megcsinálta ezt a filmet.
Annyira vártam hogy Bob lépjen egy szinttel tovább a kapcsolatukban de az talán majd egy másik film lesz.
S.J.-nak elképesztõ kisugárzása van,nemcsak jó színésznõ de vonzó nõ is.
Az elsõ alkalommal nem gondoltam hogy jelentõsége van a japán környezetnek de így utólag csak jobban "mélyíti" az érzéseket..hmmm ..hát igen,az emberi kapcsolatok.Abban viszont csak reménykedhetünk hogy nem kell elmenni japánba hogy minket is megtaláljon valaki.
10/10
zs. 2008 márc. 05. - 22:48:13 10/10
(35/203)
egy katarzis ez a film,
de valahogy mégis nagyon szomorú...
10/10
Crazy Horse 2008 márc. 05. - 21:17:32 10/10
(34/203)
A kedvenc jelenetem, mikor Bob (Bill Murray) fásultan kapcsolgatja a tv-t és egyszer csak odakapcsol egy csatornára, ahol épp õ játszik valami 20 évvel ezelõtti filmben japán szinkronhanggal :D

(egyébként egész rövid jelenet kb. 16 percnél, van aki észre sem veszi)
10/10
luetin 2008 márc. 05. - 21:15:23 10/10
(33/203)
Aki unalmasnak tartja ezt a filmet, az pont a lényegére nem érez rá.
(Dehát nem vagyunk egyformák. ...s milyen jól is van ez így. :) )
10/10
Crazy Horse 2008 márc. 05. - 21:08:20 10/10
(32/203)
Imádom ezt a filmet. Az ember csak leül és hagyja hogy átjárja a hangulata. Megtisztítja a lelket, felszínre hozza az ember õszinte naív gyermeki énjét, amivel még nyíltan csodálkozott rá a világra, és képes volt szabadon, gátlások nélkül megélni a boldogságot, és az önzetlen szeretetet.

És mindeközben kikapcsol és feldob. Én mindig végigmosolygom, Scarlett Johansson + Bill Murray + hiperaktív japánok, tetszik, na :)
sandros5000 2008 márc. 05. - 19:32:42
(31/203)
az utcás jelenetnél, én azt baráti találkozásnak találtam, csak pusztán örülnek a másiknak, de most újra megnézem és jobban megfigyelem a jelenetet. Valaki felvette hogy mint szerelmesek néznek egymásra, szerintem nem...
sandros5000 2008 márc. 05. - 19:29:08
(30/203)
Mikor elõször láttam a filmet, a koleszban voltam a szobatársaim meg már két hónapja tanítási gyakorlaton otthon. Fáradt voltam, és tízkor kezdtem hozzá, de meg kell mondjam rettentõen megfogott a történet, és annyirra lekötött a film hogy el is felejtettem a fáradtságot.
Nagyon bejött a hangulata, és Bill-t a kedvenc színészem volt, de fenomálisat alíkított, nem egy vígjáték szerepben, csak úgy mint Scarlett.
Valaki utalt rá, hogy hangulat is kell hozzá, nekem akkor megvolt, de azóta már láttam még háromszor.
Egy negatívumot tudok említeni a filmmel kapcsolatban, hogy utána két óráig még nem tudtam elaludni és másnap r*hadt fáradt voltam. :)
efes 2008 márc. 05. - 13:10:34
(29/203)
pontosabban a papa tekintélyének.
efes 2008 márc. 05. - 13:09:19
(28/203)
a kritikusok sosem adnak ocar-díjat, azt az amerikai filmakadémia, tehát a filmes szakma adja. a kritikusok, a sajtó a golden globe-ot adja. az, hogy neked másnaposan unalmas volt, lehet, hogy több köze van az elõzõ nap elfogyasztott anyagoknak, mint a forgatókönyvnek. de az is lehet, hogy nem szereted az efféle finom kis történeteket... ettõl azonban még ez a film nem rossz, bár sofia coppolát övezõ hájp azért sokban köszönhetõ a papának is.
Ludvik Jahn 2008 márc. 05. - 13:03:07
(27/203)
Elõször másnaposan néztem végig. Tökéletes volt: lassú járású, semmiféle izgalmat nem tartalmazó hangulatfilm, a végére kellemes fárardtság töltött el.
A jó benyomást megidézendõ néhány hónappal késõbb újból megpróbálkoztam vele: Elég ritkán nem bírok 2 órát végigülni, de ez alkalommal leküzdhetetlen vágy fogott el, hogy hagyjam félbe az egészet.
A forgatókönyvért minden bizonnyal azért adtak Oscar-díjat, mert a kritikusok meg voltak gyõzõdve róla, hogy valami rettentõ mély mondanivalót hordoz, pedig csak rettentõen unalmas.
Bocsánatot kérek az érzékeny lelkületûektõl, de ezt ki kellett mondanom...
joeypotter 2008 márc. 05. - 09:36:49
(26/203)
Az elsõ számú kedvenc filmem! Láttam már nem is tudom hányszor...és a sok hozzászólás, amit itt illetve máshol is olvastam róla csak egy valamire mutat rá: EMBEREK! NEM VAGYUNK EGYFORMÁK! És kész. Van akinek tetszik, van akinek nem és van aki imádja. Mindenkinek szíve joga, de szerintem ez leginkább egy lélek fejlettségének, élettapasztalatának függvénye.Én teljes mértékben képes voltam azonosulni vele, a lelki mondandójával. Az már csak plusz volt, hogy milyen kedvesen mutatja be a japán embereket, a Kyoto-i rész csúcs, a karaoke-ról nem is beszélve...de sorolhatnám. A színészek játéka teljesen rendben van, annyit adnak, amennyit a hangulat megkíván. Hozzáteszem én nem szerettem Bill-t soha, de ezzel a filmmel kiderült, hogy nem csak egy vígjátékmuksó...Scarlett pedig õstehetség.
Ha valakinek esetleg megvan a dupla dvd-s extra, az jelentkezzen már, mert azt még nem tudtam megszerezni, nagy bánatomra.
Livender 2008 jan. 29. - 16:00:38
(25/203)
amúgy azt akartam mondani még a filmmel kapcsolatban, mielõtt felidegesítettek, hogy azért szeretem, mert tulajdonképpen nincs semmi sztori. nincs egy kaland, nincs egy nagy megmérettetés a végén, vagy valami, hanem egyszerûen ott élnek. Én jártam Japánban, és meg kell hagyni, teljesen tökéletesen adta vissza az embereket, a világot. Nem mellékesen Suntory viszkit is ittam...:) No, az, mindezek után, nem volt egy akármilyen élmény :)
Livender 2008 jan. 29. - 15:52:29
(24/203)
Ez minden idõk egyik legzseniálisabb filmje... hömpölyög, húzatja magát, és közben úgy megszeretjük a két karaktert, hogy fáj látni, hogy õk soha nem lehetnek egymáséi...

Aki pedig csak annyit tud hozzászólni, hogy "csalódtam!!!de nagyon!!vártam az õreg beteljesült álmát hogy ágyba viszi a kis csajt de nem volt elég tökös." - nos, annak azt mondanám, gyerünk, vedd ki a Pite mind a tizennyolc-ezer részét, nagyon fogod élvezni...megköszönném (gondolom ezzel nem vagyok egyedül), ha valami érdemlegeset is tudnál néha szólni...