Jeremy0614 2010 jún. 18. - 21:13:47
(149/369)
"Allen Coulter (Hollywoodland) filmje tömve van agyonhasznált klisékkel. A családtagját elveszítõ, és ezért pszichésen megroggyant, önmarcangoló fõhõs; bosszúállási célzattal induló, de aztán szerelembe forduló kapcsolat az elmaradhatatlan konfliktussal, amikor az eredeti szándékról tudomást szerez a célszemély; lökött, szarkavaró, de jóindulatú szobatárs, acélos tekintetû, szívtelen apa, aki azért titokban családi fotókat használ irodai képernyõvédõnek, és még sorolhatnánk."

Már elnézést, hogy kritizálni merem a kritikát, de szerintem ez a kijelentés egyáltalán nem helytálló... Vagy én láttam akkor túl kevés drámát, vagy a kritika írója akarta csak mindenáron lehúzni a filmet, de az én szemszögembõl ezek az alakok egyáltalán nem sablonosak. Persze, láttam már hasonló karaktereket, de hát egy "életszagú" filmrõl van szó, amely az emberi érzelmeket és kapcsolatokat próbálja megragadni, ebbõl kifolyólag nem meglepõ, hogy a karaktereket is olyan tulajdonságokkal, vonásokkal ruháznak fel, amelyekkel már nem egyszer szembesültünk, akár saját életünk során, akár a mozivásznon.

++++++++++SPOILER+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
A vége pedig nekem tetszett. Ötletes, szép kis csavar és nem utolsó sorban nemcsak egy fikció, hanem egy valós esemény. Anno, 9 éve amikor a TV-ben megpillantottam az elsõ képeket a lángoló WTC tornyokról az én gyomrom is összeszorult, mert tudtam, hogy amit ott láttam akkor, az nem egy holywood-i film találmánya volt, hanem a kõkemény valóság: ilyen is létezik, ilyen is megtörténhet. Ez pedig nagyban hozzájárult ahhoz, hogy jobban át tudjam érezni a film tragikus befejezését. Ráadásul szerintem szép motívumokkal van tele: ahogy összedõlnek a tornyok, jól ábrázolják, ahogy az apa addigi karrierista élete is összedõl, de az új életért a saját fia életével kell fizetnie, akinek az egész film alatt az volt a legfõbb célja, hogy a szét hullot családot újra egyesítse.
10/10
staphylococcus 2010 jún. 18. - 07:36:18 10/10
(148/369)
nagyon jó film!mikor jelenik meg dvd-n?
10/10
Livijjja 2010 jún. 17. - 11:08:46 10/10
(147/369)
Tegnap végre sikerült megnézem, nekem átjött. :) Nem mondom, hogy ez Csillagtök Róbert legjobb alakítása (a Little Ashes-ben alakított félõrült Dalit nehéz lesz ûberelni), de egész jó volt. Ami nem tetszett benne, hogy a srác karaktere kb. ugyanaz a szenvedõ flótás volt, mint a New Moon-ban, de azért itt életrevalóbb volt. A kislány remek volt, a lostos csaj semmitmondó. Egyszerûen nem tudtam elvonatkoztatni a terhes Claire szereptõl, igazán ráfért volna valami kis változtatás (kicsit sötétebb vagy rövidebb haj). A kedvenc jelenetem az volt, amikor bicikivel odatekert a srác az apjához és ordítoztak egymással.
A legjobban a film zenéje tetszett, végig a hatása alatt voltam, imádtam, hogy szinte folyamatosan ment az aláfestõ zene. Néha kicsit 21 gramm utánzatba csapott át, de nekem az is tetszett, szóval nem bántam. :)
***SPOILER***
A befejezés meglepõ, és egyben idegesítõ is volt. Olvastam, hogy lesz valami nagy csattanó a végén, és a film alatt végig ezen agyaltam, hogy vajon mi lehet. Még gondolkodtam is rajta, hogy miért emelték ki az elején a metróállomásnál a tornyokat, meg hogy miért 2001-ben játszódik. Aztán amikor a végén mutatták a táblán a dátumot, hát vááá, ez miért nem jutott eszembe eddig?! :) Az ablakban álló kép tényleg szép volt.
Összességében nekem a film 10/10, patiszon nélkül valószínûleg csak 9 lenne. :)
8/10
JonnyWilkinson 2010 jún. 17. - 10:35:25 8/10 Előzmény Catharine
(146/369)
szerintem tisztán kivehetõ, hogy az apja mindjárt elbõgi magát azon, hogy még egy fiát elveszíti és ez is az õ hibája. És látszik rajta, hogy legszívesebben odamenne hozzá és azt mondaná, hogy sajnálom.

Amúgy nekem nagyon tetszett, én sem értem hogy miért húzzák le a kritikusok.
A végére kellett ez az esemény, mert így lett igazán tragédia. Egy kis öngyilkosság, egy mínusz ember. Ez így kicsit más volt.

A legjobb arc amúgy Aidan volt :))) Fõleg, amikor lecsábította õket 'egy italra' és a következõ képben az Ally hány XDD
MiaLarge 2010 jún. 13. - 23:04:28
(145/369)
Imádom az olyan filmeket,mikor a nézõt meglepik a végén.
Na ez ilyen volt.
nahum 2010 jún. 12. - 23:13:54
(144/369)
Nagyon jó kis film. Fõleg a vége. Imádom az olyan filmeket aminek a végén van egy olyan amire nem számítok. Az elején kicsit nehezen indul be de nagyon jó. Nekem 10/8 bár.
10/10
Boloka 2010 jún. 09. - 23:59:08 10/10
(143/369)
Szerintem is jobb film, mint amilyennek a kritikák beállítják.. Úgy néztem meg, hogy tudtam, mi a vége, és arra számítottam, hogy egy semmilyen nyálas valamit fogok látni, de az igazság az, hogy nagyon mélyen érintett. Egyáltalán nem a két fõszereplõ kapcsolata a fontos (mint ahogy azt az egyik kritikában írták), sokkal inkább a családon belüli viszonyok kapnak hangsúlyt. Két sérült család tagjainak egymáshoz viszonyulása, csupa olyan ember, akik olyan tragédiát éltek át, amit senkinek sem kívánok, és amin nem lehet igazán túllépni.. Hogy nézel õszintén a másik szemébe, hogy próbálsz boldog lenni, amikor tudod, hogy õ is pontosan ugyanúgy szenved? Nem tudom, miért kellett lehúzni ezt a filmet, én sem vagyok egy Robert-fan, de észre kéne venni, hogy nem minden hatásvadász, ami hollywoodi, és lehet valaki tehetséges annak ellenére, hogy senki sem lát a külsején túl. Mindegy, nekem tetszett.
substantiaJ 2010 jún. 06. - 23:12:40
(142/369)
Az elején nem figyelhettem kellõképpen, mert lemaradtam a dátumozásokról, így még nagyobbat ütött a táblára írt nap a végén. Abban mondjuk biztos voltam, h nem örömkönnyes vég lesz, elég nyomasztó hangulata volt végig a filmnek. Nem értek egyet a port kritikájával, ami egy sima 'fogadás->szerelem->kiderül->szakítás->békülés' klisévé egyszerûsítette le a filmet, a történettõl teljesen független "poénnal". Tényleg ennyit látott meg belõle? És én Pierce Brosnant is szeretem. Csakazértis.
emj195 2010 jún. 06. - 12:22:06
(141/369)
ÚJ PUZZLE: Emlékezz rám --> http://eroszakmentes.hu/emlekezz_ram.htm
10/10
Békuci19 2010 jún. 05. - 21:47:57 10/10
(140/369)
Elképesztõ, egyszerûen teljesen más mint a többi film. Én már rengeteg filmet láttam, de szinte egy film se kavart fel ennyire. (Ezen lehetne vitatkozni, mint például a Titanic, de az mégis más ott lehetett tudni, hogy mi lesz a vége!) Itt viszont szinte mindenik Happy End-et vár és tessék. Én is itt ülök könnyes szemekkel és próbálom felfogni, hogy ilyen filmet is lehet csinálni.

Nagyon jó a történet, szerintem a színészek is a legjobbat hozták ki magukból.

Mindenkinek csak ajánlani tudom!!!
10/10
zzoe 2010 jún. 01. - 18:11:14 10/10
(139/369)
Nagyon tetszett, az igen-igen emberi történet, a felvételek, a zene, de fõként a színészek játéka...Brosnan minden pillanata tökéletes,Pattinson még ugyan nagyon fiatal, de azt hiszem igazán ígéretes, azon felül roppant attraktív!!!!/beleszerettem az "Alkonyat" sorozatban, ez nem korfüggõ!:))/...Emilie de Ravin nagyon hiteles volt, bár szerintem ehhez a szerephez alkatilag túl "egészséges"...egy súlyos gyermekkori traumát az ember sohasem hever ki...örökre frusztrált, depresszív marad...persze a szerelem mindent vihet és lehet, h ezért én tévedek!:)
Aryanna 2010 máj. 29. - 22:59:58
(138/369)
Tény, hogy voltak benne klisék, de sokkal jobb, mint amire számítottam.
Én úgy jöttem ki a moziból, hogy imádom. Tetszettek az összefüggések, eleinte kicsit furcsálltam, hogy minek ennyi dátum, aztán leesett.
Az meg, hogy az apa nem tudja, mit csináljon? Gondolj csak bele, meghal a saját gyereked, akivel éppen békülõfélben voltál, fel akartad számolni az addigi sérelmeiteket, én sem tudtam volna, hogy mit csinálja, sírjak, vagy nevessek - kínomban.

Illetve a szereplõk kifejezetten élethûek voltak, egyikõjük sem olyan mû. Megsiratni nem tudott, az csak nagyon szélsõséges esetekben megy, viszont én abszolut pozitív élménnyel távoztam a moziból, örülök, hogy megnéztem.
10/10
Magnolia1 2010 máj. 29. - 09:11:24 10/10 Előzmény Catharine
(137/369)
Bocsi, de kicsit ellentmondásosnak érzem, amit írtál, mert azzal kezdted, hogy szerinted nagyon jó volt, aztán jön az, hogy a színészi játék szerinted nem volt az igazi, aztán pedig a történetet is elég össze-visszának találtad.:-) Hát, azt biztos, hogy ha nekem ennyi bajom lenne egy filmmel, tuti nem mondanám azt rá, hogy nagyon tetszett.:-)
10/10
Magnolia1 2010 máj. 29. - 09:08:56 10/10 Előzmény fobfan
(136/369)
A csaj úgy békült ki Tyler-rel, hogy miután hazaköltözött az apjához, Tyler barátja meglátogatta és elmondta neki, hogy T. mennyire szerelmes belé. Aztán a többit nem mutatták, de nyílván elmesélte, mi történt T. húgával és emiatt a csaj odament lelkitámogatást nyújtani. Emlékszel, mikor T. kint ült a lépcsõn és a csajszi leült mellé, és T. azt mondta neki, hogy tudja, hogy nem miatta van ott. Utána volt a parkban egy séta... Rémlik már?:-)
ciccus92 2010 máj. 24. - 09:59:39
(135/369)
nagyon jó film. hihetetlen érdekes a hangulata. végig nagyon szomorú,de van,hogy csak amiatt a folyton jelenlevõ szomorú zene miatt. a kislány tündéri,és nagyon szép,és nagyon de nagyon sajnáltam végig.
a film vége döbbenetes,és tudom,ez durva kijelentés,de ép lelkû ember nem bírja ki sírás nélkül,legyen az akár férfi,akár nõ.
nagyon jó film! és még talán ritkának is mondható..
9/10
Catharine 2010 máj. 23. - 19:26:26 9/10
(134/369)
szerintem ez a film nagyon jó volt! nem rég jöttem ki a moziból és még a hatása alatt vagyok.
a vége elképesztõen meglepõ volt,tudtam hogy valaki meg fog halni a végén de azt nem hogy hogyan ,és szerintem ez a vég nagyon meglepõ volt.
a színészijáték igazából nem nagyon tetszett,nem értettem hogy a végén az apa miért nézz úgy mint aki nem tudja hogy most nevessen vagy csodálkozzon vagy mit csináljon?
meg a film története egy kicsit össszevissza volt vagy nem is tudom kicsit érthetetlenül futottak a szálak szerintem...de egyébként nagyon sok mndanivalója volt ami nekem a legfontosabb egy filmnél,sõt még egy kis humor is volt benne úgyhogy a 8 és 9 pont között hezitálok.
fobfan 2010 máj. 22. - 22:44:13
(133/369)
Sziasztok!
nos bevallom h.új vagyok itt, ill.csak most regeltem h.írhassak ide....ugyanis ez a film nagyon felkavarta az érzelmeim, és a legtöbb helyen Rob-ot sztárolják benne a rajongók, de úgy látom itt nem vagytok elfogultak ezért megírnám a véleményem, ugyanis van egy-két rész amivel nem értek egyet :S
elõször is tudni kell h.imádom nagyon a drámákat, épp ezért mindenképpen megnéztem volna a filmet, akárki is játszik benne....nos hát nekem tetszett nagyon a film, a karakterek is jók voltak, érthetõek voltak a bennük lévõ érzések....ezzel nincs problémám :D amit nem értettem h.a csaj mikor békült ki Tyler-er?? lemaradtam errõl...nem igazán értettem :S aztán ami nagyon nem tetszett, az a vége....sztem ezzel elrontották az egészet, mert kezdett minden jobbra fordulni, az apa törõdött a lányával, stb. és erre elrontják ezzel, még több fájdalmat okozva ezzel a húgának, Allynak, a legjobb haverjának. véleményem szerint ha mindenképp ezt szerették volna ezzel a karakterrel (hogy meghaljon) inkább kinéztem volna belõle egy öngyilkosságot....azon nem lepõdtem volna meg....de így :S na mindegy....szerintetek?
9/10
Edkó 2010 máj. 22. - 02:23:46 9/10
(132/369)
ui: és a vízes jelenet természetesen viszi a pálmát! fõleg mikor megnéztem (még aszem az elõzetesét) és a csaj lecsurrantotta a pasit, na kb úgy bámultam rá, mint a srác a csajra, na ha más talán nem is ez tuti nem volt megszokott :-))
9/10
Edkó 2010 máj. 22. - 02:21:53 9/10 Előzmény egytokeletesember
(131/369)
természetesen gondoltam h nem magyar szakon nyomod, hanem vmi egész máson :-)) amúgy pedig nem nagyon más az ízlésünk... a Szerelmünk lapjai és a Gilmore girls nekem is a kedvenceim!!! imádom õket! és fõleg ryan goslingot :-) de amúgy érdekes, h nekem meg a Titanic volt nyálas... és hosszú... (basszus és még nem is volt a moziban pisi szünet alatta :-))
Egy a sokból.. 2010 máj. 21. - 19:37:46
(130/369)
Háááááááát, volt hatása a filmnek az tuti... ráadásul metróval mentem haza a moziból, és május 20.-án néztem a filmet /Tyler testvére május 20.-án halt meg a filmben/ a vége kissé sztároljuk Amerikát -ra sikeredett / ez csak saját vélemény / de meg kell hagyni igencsak kreativ...