egytokeletesember 2010 máj. 21. - 15:50:17
(129/369)
egytokeletesember 2010 máj. 21. - 15:47:03 Előzmény Edkó
(128/369)
kösz a magyar szakot, de a mérnöki kar közelebb áll hozzám:) és értem én hogy manapság már minden lerágott csont, de azt is fel lehet dobni valamivel. nyilván ez is relativ, hogy kinek mi az ingerküszöbe, nyálas filmek közül nekem a Gilmore girls, a Titanic:), a Szerelmünk lapjai stb. a kedvenceim, ezek alapvetõen nem túl fantáziadús elemekbõl állnak, mégis van bennük valami különleges és eltérõ. de ezen kár is vitázni, plusz gyõzködni sem akarok senkit, mert nem is kell.. más az izlésünk. ez természetesen nem vonatkozik a lábasborogató jelenetre. mert az biztos hogy mindenki szerint király:)
10/10
Magnolia1 2010 máj. 21. - 10:57:11 10/10 Előzmény egytokeletesember
(127/369)
Csatlakozom az elõttem szólokhoz és én is azt mondom, hogy nagyon szépen leírtad, és most már értem, miért a Titanicos példa. De ahogy elõttem is mondták, már tényleg mindent elmeséltek csak a körítés más és szerintem ebben a filmben épp ez az, ami nagyon jól sikerült. Tetszett, hogy nem csináltak egy nyálas, negédes love storyt belõle, hanem fontos volt a srác kapcsolata a húgával, apjával, lakótársával, aki mint láthattuk, szinte családtag volt.
10/10
orsii. 2010 máj. 19. - 15:57:17 10/10
(126/369)
nekem is nagyon tetszett ahogy leírtad.és mostmár a párhuzamot is látom.olyan fucsa, h lassan három hete néztem meg, és azóta számtalan különbözõ kritikát olvastam/hallottam (amiket egyébként többnyire megértek, a te véleményedet is), a film úgy maradt meg bennem, ahogy azon az estén:szépen, rendezetten.akkor is, ha kicsit elcsépelt, és a sztoriban más filmekre ismerhetünk.a lényeg az, h az embereknek ez még mindig kell.talán fejlõdnünk kéne...de az még eltart egy darabig.(:
9/10
offtopic
Edkó 2010 máj. 19. - 15:23:47 9/10
(125/369)
hát arra várhatsz (mmint az újra), én minél többet látok a világból egyre jobban azt gondolom, h minden ugyanaz, minden meg van írva, le van festve, meg van mondva, meg van filmesítve... a mesék mindig ugyanazok, csak más körítéssel... ugyanakkor ugye a körítés más lehet, ezt lehet élvezni... meg néha még biz. em.ek/lények mutatnak vmi újat...de utána rájövünk h az is csak ugyanaz mint az elõzõ csak pepitában...
de magyar szakra simán elmehetsz amilyen szépen leírtad a storyt :-) mikor olvastam azt hittem egy rajongó írja, míg el nem jutottam az ucsó sorig :-)
egytokeletesember 2010 máj. 19. - 09:55:33 Előzmény Magnolia1
(124/369)
×spoiler×
nem érted a lényeget. arra próbáltam utalni, hogy ott is mártir lesz a fiúból, és ezzel megváltoztatja a lány életét.. (pl a lovaglós kép Rose halálos ágyánál) itt meg ugyanez, a csaj végre fel mer szállni a metróra, király. a srác meg ugye nyilván egy szerethetõ tipikus mártir figura: okos, bátor, lázadó, szereti a húgát, kiáll másokért, plusz õ is segitségre szorul. az ember aki nem érdemel halált, mégis õ az akitõl el kell búcsúznunk a végén, pedig végig azt reméljük, majd a csaj által megbékél és rendbe jön az élete. pedig pont forditva történik. és ezért sajnáljuk. igy vonható párhuzam Jack Dawson és Tyler Hawkins között. köszönjük Tyler. ez a mondanivalója a filmnek. nem azt mondtam hogy szr, mert nyilván értékelendõek az emberi érzelmek, plusz azt is el tudom képzelni hogy ez igy lesokkol egy-két embert, egyszerûen csak valami újat vártam.
10/10
Magnolia1 2010 máj. 18. - 20:34:55 10/10
(123/369)
Én is úgy gondolom, hogy csodaszép film. Ma megnéztem másodszorra is, és még jobban tetszett - ja, és még jobban bõgtem is.:-))
Tudom, ízlések, és pofonok, stb.... de hogy lehet ezt sablonosnak nevezni? Ja, meg itt vki a Titanicot emlegette... Én nem úgy emlékszem, hogy Jack a Titanicban mindenkit megmentett volna.. De mindegy, ha vki fanyalogni akar, akkor úgyis fog találni hibát, ha van, ha nincs. Na és ne felejtsük el, az, hogy vmi tetszik, v. sem, igen szubjektív dolog. Én most is imádtam! Sõt, kész vagyok újra megnézni. Aki még mindig hezitál, ne tegye. Üljön be rá!
10/10
Petruu 2010 máj. 18. - 17:05:19 10/10 Előzmény Edkó
(122/369)
szerintem is csodálatos film. nagyon nagyon. nem kiszámítható. és 1általán nem sablonos.
faandrea 2010 máj. 18. - 01:02:36
(121/369)
Sajnos, nekem is csalódást okozott a film. Csatlakoznék chillisbabhoz: a téma sablanos, a végét akarták valamivel feldobni, ami annnnnyira tipikus amerikai motívum volt, hogy teljesen elveszítette a film hangulatát..10/5 (egyébként szerintem a színészek az átlagnál jobban játszottak)
9/10
Edkó 2010 máj. 17. - 00:06:08 9/10 Előzmény szilva35
(120/369)
ez király volt :-)))
9/10
punkfy 2010 máj. 16. - 20:37:00 9/10
(119/369)
Tegnap láttam és sztem jó film volt.Volt mondanivalója és a vége is meglepõ volt...persze sokan megszokták mint Edward és nem is akarják másnak látni...,+ itt legalább tökösebb figurát játszott :)
egytokeletesember 2010 máj. 16. - 17:27:48
(118/369)
Hát én szerelmes vagyok az Edvárdba (nem a Pettinzonba) de ez nagyon gyenge. Erõs a gyanum, hogy a srác hirnevére alapozták az egész múvit. Leonardo DiCaprio-nak annyi köze van a filmhez, hogy ez is ugyanaz a végkifejlet, mint a Titanicban, végig azt reméljük, hogy majd valaki megmenti a mi kis Tylerünk lelkét, ***spoiler***erre ez a szegény szerencsétlen mûvelt és szent fiú ment meg mindenkit kivéve magát. Remek. Csak lejárt.
szilva35 2010 máj. 16. - 13:47:59
(117/369)
azt hiszem, jól tettem, hogy nem néztem meg se ajánlót, se kritikákat a filmrõl:)
A SUMMIT tudja - amit sztem sokan mások is- Rob arcában van vmi szép és állati, és ettõl lehet korunk új James Dean-je. Rajta múlik, mit kezd vele, felnõ hozzá és életben marad avagy sem. Persze, hogy a zsáner, amit alakít egy lázadó. Illik hozzá.
Nekem személy szerint nehéz volt eleinte elvonatkoztatni a megszámolhatatlanul sokszor látott Alkonyattól - így a randivacsora jelenet "túléléssel" kapcsolatos kérdései vhogy duplán viccesek voltak.
A film többet adott, mint vártam:) Egész szép kis karakterek voltak, bár sok szálat nem mertek kibontani. A kishúg egyértelmûen jól sikerült. (õ volt a kicsi meleg vacok mindenki számára...)
Voltak meglepõ és kiszámítható mondatok a dialógban és fordulatok a sztoriban.
Ha azt a jelenetet nézzük - SPOILER!!!! - mikor Tyler berohan az apja tárgyalására - ahogy Rob és Pierce Brosnan a vásznon vannak - szóval a srác valóban lehet jó színész, túlnõve a tinifilmek sztárja szerepen. Ott vmi izgalmas történt.
Kedves volt a szeretõ bátyus motívum és az is, hogy végre láttuk többször is enni:)))))))))))))
A lány szerepére, lehet hogy Claire Danes jobb lett volna. Kicsit halovány volt.
Szépen volt fényképezve és a sztori ritmusa is jól sikerült. Persze nekem könnyû, vizuálisan is elszórakoztat a férfi fõhõs:))
A lezárás nekem a WTC toronyig tetszett. Utána kicsit "kevés" volt nekem zárójelenet. Két okból, sztem mindenki tudja, hogy hetekig keresték a hozzátartozóikat azok az emberek, akik a WTC áldozatainak rokonai voltak (ott dolgozók, rendõrök, mentõsök, tûzoltók stb) Nem tudom "hanyadikon" állt meg a lift - mert lehet ebbõl egy amerikai- new yorki fixen tudja, hogy oda csúszott be a gép és akkor szinte biztos halál - de sokan le tudtak menekülni a lépcsõn, voltak akik útközben haltak meg vagy kiugrottak, vagy az összeomló épület temette õket maga alá és még utána napokig élt a remény az emberekben!
Azt hiszem, ezt nehéz megmondani, hogy minket ez mennyire érint meg, valszeg egy "amerikai" jobban érzi a hitelességét esetleg hiteltelenségét a befejezésnek. Szóval az ötlet jó volt, a megoldás kicsit sablonos lett - összecsapott?
A film nézhetõ - még azoknak is, akik lesz@rták a Twilight-ot.
Nekem talán még 1szer látni kellene ahhoz, hogy kitelepítsem magamból a korábbi karaktert. Összeségében a sztori nincs túllihegve, a rendezõi nekifutás is szimpatikus, Rob pedig lehetõséget kapott fejlõdni:)
Nem rossz hír ez, tekintve, hogy ügyeletes szépfiúnk, Brad Pitt lehetséges, hogy már élete végéig nem válik meg attól a bizarr szakálltól. Kell az utánpótlás:) és van remény:)
10/10
Gdia 2010 máj. 15. - 21:34:07 10/10
(116/369)
Nekem nagyon tetszett!Ajánlom mindenkinek,aki szereti a drámákat.A vége különösen jó,mert valós értelmet ad a filmnek,ezzel méginkább fokozva a mondanivalója hatását.Komolyan elgondolkoztatott a film,valóban úgy kellene élnünk,hogy minden napot értékessé tegyünk,és minden adott lehetõséget kihasználjunk,hogy akárcsak egy pillanatra boldogok legyünk,hiszen nem tudhatjuk mi vár majd holnap.Miden ember egy jobb jövõért dolgozik és küzd,közben olykor elfelejt igazából élni,és megtenni azokat a dolgokat,amelyeket tényleg szeretne.Nem osztja meg érzelmeit szeretteivel,mert abban a hitben él,hogy rengeteg ideje van kimondani a bûvös szót.A film kiváló példa volt erre az általánossá vált emberi magatartásra.
A kritikákkal egyáltalán nem értek egyet,épp ellenkezõleg.A film úgy volt jó,ahogy volt,a végén sem változtatnék,mert az átlagos happy end-es vég csak sablonossá tenné az egészet.A színészek kiválóan játszottak,Robert igenis megmutatta,hogy jó színész,számomra végig hiteles volt a karaktere.
Szerintem érdemes megnézni,kifejezetten azok közé a filmek közé tartozik,amelyekért érdemes moziba ülni,és amelyek komolyan elgondolkoztatnak,hogy helyesen éljük-e életünket.
lilo07 2010 máj. 15. - 16:29:16
(115/369)
Ja és még annyit, hogy imádtam Tyler és a húga kapcsolatát! Nagyon aranyosak!
lilo07 2010 máj. 15. - 16:28:15
(114/369)
Én azzal kezdem, hogy RP nem éppen a szívem csücske. Az alkonyatban nagyon gyengén játszik, a könyvek 1000szer jobbak a filmeknél, és hát elég szkeptikusan ültem be a moziba a barátnõmmel.

SPOILER!!
Meglepett, hogy nem nyálas, csöpögõs románc volt. Tényleg kõkeményen a lelki problémákat mutatta, kellemesen csalódtam. Már a gyilkosságnál úgy néztünk egymásra a barátnõmmel, hogy na hoppá, meg is van, miért 16-os. Mégis az elején mondtam is a bnõmnek, hogy "Ááá a vége az lesz, hogy az apjával összeborulnak, és heppiend." Aztán amikor a táblán megjelent a felirat.... Eltátottam a szám. "Atyaég!" Aztán beugrott, hogy a csávó egy irodaházban van. dplán atyaég. A kép, mikor távlodik a kamera az épülettõl és RP kibámul az ablakon, beleégett az agyamba. Hihetetlen! És csak az utolsó képsoroknál nyer valódi értelmet a cím amit szintén eltaláltak!
SPOILER vége.

Úgy jöttem ki, hogy hé, ez tök jó film volt és RP mégiscsak tud színészkedni, persze azért a Twilightos mimika még erõsen benne volt.

Nekem tetszett, mindenképp megéri beülni rá! És nem egyszernézõs, nem értek egyet a kritikákkal. Ismételten csak azt hangsúlyozom, Robertet nem bírtam eddig a napig, sõt Emilie kifejezetten unszimpi volt, de még õ is igazán jól teljesített!
9,5/10
4/10
csilisbab16 2010 máj. 15. - 12:11:15 4/10 Előzmény Hisztismyrtle
(113/369)
hali! hát találtam egyet, ahol magyarul van fenn de nem biztos, hogy jó. http://www13.zippyshare.com/v/31986441/file.html elõre is bocsi ha nem jó
10/10
Anna018 2010 máj. 15. - 11:46:36 10/10
(112/369)
Nekem nagyon tetszett a film,és nem fogok senkivel sem vitázni akinek meg nem!
Mert nem hiszem hogy ez egy világméretû probléma lenne hogy mindenki kiselõadásokat tartson...
Mindenki más tetszik és kész..ezen felesleges vitázni..
Ennyi...
2/10
mersant79 2010 máj. 15. - 01:24:25 2/10 Előzmény csilisbab16
(111/369)
Teljesen egyetértek. Már ott kezdõdik a probléma, hogy ez nem romantikus dráma volt, hanem sima dráma. Erõs deviancia uralkodott a film minden szereplõjén. Verbális, fizikai agresszió folyamatosan elõjött. A negatív események teljesen szétütötték a film pozitív részeit, egy nagy érzelmi káosz lett belõle. A film vége pedig olyan volt, mintha egy másik film kezdõdött volna el. Oda nem illõ, bevezetetlen, befejezetlen, olyan semmilyen, nulla, mégha megdöbbentõ is. Csak néztünk egymásra a párommal, most ez meg hogy... minek mosolyog a srác szõke barátnõje a film utolsó kockáin? teljesen depressziós, hangulat lehúzós, deviáns az egész film.
Aki nem ért egyet, azzal szívesen vitázom.
9/10
Hisztismyrtle 2010 máj. 14. - 18:07:29 9/10
(110/369)
helló! tudnátok egy oldalt ahonnan letölthetõ a magyar felirat? please!!