Téma: Én, a robot

tombenko 2009 szept. 14. - 21:37:47
(57/257)
Tudod mi a legnagyobb probléma? Hogy a neveken kívül _semmi_ köze a novellákhoz, sõt, teljesen kiforgatja az eredeti témát. H az Alapítvány-film is ilyen lesz, akkor küldök a rendezõnek csõbombát.
Ui.: Szerintem is! Death to false Metal! Long LIve Manowar!
9/10
forg 2009 szept. 14. - 20:10:49 9/10
(56/257)
Emberek! Álljon már meg a menet!!
Hány olyan film van ami jobb mint a feldolgozott regény? Nem sok. Van, de tény hogy nem sok(hirtelen nem tudnék mondani). Egy regénybõl, jelen esetben egy novelláskötetetbõl,-jelzem nem olvastam el az összes novellát és remélem nem fogok ezért barackot kapni a fejemre- nem lehet történethû filmet forgatni és remélem nem kell ecsetelni hogy miért. Asimov mûvei tényleg nem az akcióról szólnak, a leendõ Alapítvány filmet pedig félelemmel várom de megnézem majd és az életem felteszem rá hogy a büdös életbe nem lesz film, ami visszaadja a könyv fillingjét, vagy mi a fasszt. Ha szar lesz akkor szar, de ha érdekes és leköt, felõlem eltérhet a történettõl és biztos hogy nem fogom a könyvhöz hasonlítani mert az már szinte ostobaságra vall. Ha pedig történethû filmet akartok, kezdjetek el pénzt gyûjteni meg stábot gyûjteni mert Hollywoodba egy ideig nem lesz rá példa. És mellesleg éljen a metál basszameg!!
tombenko 2009 szept. 13. - 23:22:36
(55/257)
+1
tombenko 2009 szept. 13. - 20:14:51
(54/257)
Az ugyanaz.
zee944 2009 szept. 13. - 20:11:22
(53/257)
Pénzsóvárság.
tombenko 2009 szept. 13. - 20:07:32
(52/257)
Akkor nevezzük egyszerû, paraszti faszságnak? A 15% szerintem kicsit sok. Tizede talán már nagyaságrendileg jó.
zee944 2009 szept. 13. - 19:05:37
(51/257)
Nem a kiforgatás a lényeg. Magasról leszarják Asimovot és munkásságát. Eleve úgy fognak neki a dolognak, hogy akarnak gyártani valami eladhatót, igazából mindegy mit, csak pénzt hozzon. Felmerül Asimov neve, erre mindenki lelkesen bólogat, hogy na, õt mindenki ismeri, ha csinálunk egy sci-fit, amire ráírhatjuk a nevét, akkor arra biztosan beül majd a sok majom. Néhányan elolvassák a könyveket, megállapítják, hogy ez így túl komplikált, nehezen megvalósítható, és túlságosan kevéssé populáris - ami persze cseppet sem éri hidegzuhanyként õket, tudták jól, hogy valószínûleg valami egészen mást kell majd Asimov neve alatt csinálniuk - és hogy Will Smith, Colin Farrell és Jamie Foxx, akiknek beleférne a dolog a naptárjába, és akarnának is stúdióval dolgozni, ilyet biztosan nem akarnának eljátszani, úgyhogy megjelölik, mi az a 15%, amit a könyvbõl hasznosítani lehet.
tombenko 2009 szept. 13. - 18:53:36
(50/257)
Nekem az a bajom, hogy nem vettek semmit a novellákból a címén és neveken kívül.
Nem tudom, gonoszság-e beleszólni az emberek történelmébe, hiszen éppen annak érdekében teszi, hogy a súlyos válságokat túl tudja élni az emberiség visszaesésé nélkül. Ezt, szerintem, minden értelmes ember megtenné.
offtopic
Valezius 2009 szept. 13. - 17:49:21
(49/257)
Lehet vitatkozni a szavakon, én ezt már gonoszságnak hívom. (Mert kifejezi mit gondolok róla, és kellõen egyszerû kifejezés)
A lényeg, hogy egy gép úgy dönt, hogy egyedül neki van joga meghatározni az emberi történelem menetét. Ez szerepel pár Asimov novellában, illetve a filmben.
Egyébként a filmet én gy fogom fel, mint önálló dolgot, ez nem egy novella megfilmesítése, hanem fogtak pár ötletet a novellákból, azokat felhasználták, és hozzá lett gyúrva még sok egyéb.
Így döntöttek és kész, én ezt a döntést nem akarom minõsíteni. Elfogadom, mint kiindulópontot.
Persze dönthettek volna máshogy is, lehet, hogy az nekem is jobban tetszett volna, de ez mindegy :-)
tombenko 2009 szept. 13. - 15:36:59 Előzmény Valezius
(48/257)
Azért, mert sem itt, sem bármely másik regényében nincs arról szó, hogy a robotok gonoszak lennének. Inkább arról van szó, hogy az átlagember retteg a robotoktól, mivel az hozzá hasonló, sõt, korlátozott mértékben önálló döntésekre is képes. A robottörténetek két szálon futnak, egyrészt a korai idõszakban a Frankenstein-komplexus miatt csak speciális környezetben (az ûrben) dolgoznak robotok, itt fõleg a Három Törvény értelmezésével, következményeivel foglalkozik az író, a késõbbiekben pedig a fõ vonulat, hogy a robotok hogyan illeszkednek be az emberi társadalomba. Az említett novellában csak a Nulladik Törvény egy csírája ölt szerepet, amire késõbb sehol nem utal. Viszont arról sem történik soha késõbb említés, hogy a robotok mi alapján értelmezik az emberi lényt. A novella lényege inkább az, hogy mi alapján dönt _bárki_ két utasítás között, illetve van-e mindig lehetõség etikus választásra. A robotok ugyanis a végtelenül etikus és végtelenül alárendelt emberek szinonimái a történetekben. Arról szó sincs, hogy a robotok valaha is gonoszak lennének, vagy ártani próbálnának, az ilyen minden esetben emberi beavatkozás következménye.
offtopic
Valezius 2009 szept. 13. - 13:31:15 Előzmény tombenko
(47/257)
Ezt már inkább offba küldöm :)
Miért lenne teljesen ellentétes?
Ha kicsit továbbmegyünk Asimovnál, akkor eljutunk odáig, hogy a robotok gonoszak, itt pont ezt kapjuk :)
(Olyanokra gondolok, minthogy maguk döntenek a Föld sorsáról, vagy elfogadják embernek egymást, ami után ki tudja hova jut a történet)
tombenko 2009 szept. 12. - 17:50:10
(46/257)
De miért kell ellentétes értelmûvé facsarni a mondanivalót? Miér tkell kiforgatni az eredeti mû tartalmát?
tombenko 2009 szept. 12. - 09:42:26
(45/257)
És számomra elég nagy probléma. Nem éretm, miért nem lehet úgy megfilmesíteni egy könyvet, hogy a lehetõ legjobban igazodunk a mû cselekményéhez. Még ha newm is szóról szóra lekövetjük, de legalább ne lenne a film teljesen ellentétes a könyvvel.
tombenko 2009 szept. 12. - 09:40:04
(44/257)
Valóban. De azt is leírta, hogy a három törvény kihagyásával lehetett csak olyan kis méretû agyakat készíteni, ami a célnak megfelelt, így biztosítani kellett, hogy a robot ne kerüljön olyan helyzetbe, hogy döntenie kell, vagy veszélyeztet egy embert. Azaz végsõ soron a Három Törvény nélküli agy nem több, mint egy számítógép.
offtopic
Valezius 2009 szept. 12. - 03:01:30 Előzmény kiralyp
(43/257)
"aki világosan leírta, hogy a Három Törvény nélkül egy robot sem mûködõképes."

Ez szerintem nincs így. …hogy engedelmességgel tartozol Neki c. novellában olyan robotokat építenek, amikben nincs benne a 3 törvény.

Egyébként egy filmnek nem az a dolga, hogy betû szerint kövesse a könyvet. Ezzel a filmmel nekem inkább az a bajom, hogy nem meri nyíltan felvállalni, hogy milyen messze van az eredeti mûvektõl (bár mûvekrõl nem érdemes beszélni, inkább gondolatvilágtól). Nem kellett volna például Susan Calvin nevét belerakni.
tombenko 2009 szept. 10. - 12:49:41
(42/257)
Sajnos a probléma azzal van, hogy kiforgatták a történetet az akció kedvéért, ami teljesen mellékes Asimov írásaiban.
Személyesen sajnos nem ismertem, de azt tudom róla, hogy nagyon ügyelt az írási mondanivalójára és minõségére.
9/10
forg 2009 szept. 10. - 12:32:30 9/10 Előzmény tombenko
(41/257)
Honnan tudod hogy nem? Talán ismerted Isaac bácsit? Egyszerûen kölcsönvettek alapötleteket karaktereket átdolgozták, írtak egy kibaszott forgatókönyvet saját ízlésük szerint, miért kell ezen felháborodni?
Engem biztos nem zavarna ha író lennék és mindenféle filmeket csinálnának a könyveimbõl(ha teljesen másról is szólna akkor se). Akinek tetszik talán olvassa majd a könyveim is, akinek meg nem az amúgy se olvasott volna el.
Asimovnak meg különben is megvan a maga, nem kis létszámú rajongótábora.
9/10
offtopic
forg 2009 szept. 10. - 12:31:59 9/10 Előzmény tombenko
(40/257)
Honnan tudod hogy nem? Talán ismerted Isaac bácsit? Egyszerûen kölcsönvettek alapötleteket karaktereket átdolgozták, írtak egy kibaszott forgatókönyvet saját ízlésük szerint, miért kell ezen felháborodni?
Engem biztos nem zavarna ha író lennék és mindenféle filmeket csinálnának a könyveimbõl(ha teljesen másról is szólna akkor se). Akinek tetszik talán olvassa majd a könyveim is, akinek meg nem az amúgy se olvasott volna el.
Asimovnak meg különben is megvan a maga, nem kis létszámú rajongótábora.
tombenko 2009 szept. 02. - 19:13:42
(39/257)
Az meg még késõbbi. EGyébként érdemes lenne elolvasnod Asimov robottörténeteit, akkor nem állítanád, hogy élvezné, sõt...
9/10
forg 2009 szept. 02. - 18:05:35 9/10 Előzmény kiralyp
(38/257)
Bár rég láttam, nem tiszta már a történet. Ha jól emlékszem akkor beleszõtték a történetbe a nulladik törvényt, ami persze jóval késõbb keletkezett mint a film történéseinek idõpontja.
"0. A robotnak nem szabad kárt okoznia az emberiségben, vagy tétlenül tûrnie, hogy az emberiség bármilyen kárt szenvedjen."
Gyanítom ezért olyan erõszakosak a robotok, átprogramozták a gógyijukat. Egyébként meg kurva jó film szerintem és miért ne tetszene Mr. Asimovnak is?