Téma: Engedj be!

3/10
mymy 2011 jan. 24. - 09:12:42 3/10
(227/327)
Hát... kiolvastam a könyvet, majd megnéztem a filmet. Kár volt, sajnos hatalmasat csalódtam. Míg a könyvet 1 hét alatt, végig izgulva olvastam, a film lassú és vontatott lett... olyan lényeges dolgok maradtak ki belõle, hogy csak lestem. A jellemrajzok nem jöttek át, szinte senkié, és hogy a Hakan életben maradása utáni dolgokat kihagyták a filmbõl, nem is akartam elhinni... próbáltam úgy gondolkozni, vajon annak milyen lehetett a film, aki nem olvasta a könyvet, de így sem sikerült meggyõznie :(
8/10
Shelyna 2011 jan. 21. - 22:30:44 8/10
(226/327)
AKI Még nem látta Magyar szinkornnal BIZTOSAN ne nézze meg.., Szörnyü szinkorn. a legrosszabb amit valaha filmben láttam/hallotam >.< .. Ajanlom svédül felirattal.. A szinkon hangok kb 7 -8 évesek vagy kevesebb közben a filmben a lány es fiu is elmultak mar 12. szörnyen bosszantó .. de film 8/10 nagyon jo film szinkron sokat ront rajta
thaeseus 2011 jan. 18. - 16:05:16
(225/327)
Én most néztem meg a filmet és nem teljesen tiszta. Az az Eliakko lány, vagy fiú, vagy micsoda?
Dius 2011 jan. 12. - 19:10:10 Előzmény Pera007
(224/327)
Atyaúristen!!!! Na ezt nem gondoltam volna...bizarr. És ettõl még inkább különleges!
Köszönöm, hogy leírtad! :)
Még egy kérdésem lenne:
Spoiler!

A játszótéren mondja a kislány, hogy Õ nem kislány...és mikor a kissrác bekukucskált, látja, hogy le van nyisszantva a kuki.
Ez ehhez a szálhoz kapcsolódik? Ez sem teljesen világos.

Spoiler vége.
Kösz, ha ismét felvilágosítassz! :)
10/10
Pera007 2011 jan. 11. - 22:59:23 10/10 Előzmény Dius
(223/327)
Sokan kérdeznek ehhez hasonló kérdéseket...ez azért is van mert egyes kérdésekre csak a könyvbõl kapjuk meg a választ....

SPOILER!!!!
Az idõs úr egy pedofil aki azért van Elivel, hogy a vérért cserébe kihasználja Eli gyermeki ártatlanságát....Bár ez bizarrúl hangzik a könyvben elég erõs lelki vívódást ábrázol.....Ezért van az, hogy ennyire nyomot mert saját beteges gondolatai és a tény, hogy mit tesz meg érte teljesen lehangolja, érdektelenné teszi számára az életet....Nah meg persze szereti Eli-t ezért is savazza le magát, hogy ne hogy utána nyomozva megtalálják......
SPOILER Vége!!!!

Remélem kielégítõ a válasz....:D:D
Dius 2011 jan. 11. - 11:59:36
(222/327)
Lenne egy kérdésem azokhoz, akik látták (és értették is! :)) a filmet.

SPOILER!
Szóval, az idõs pasi, akivel a kislány utazik, és nem jár túl jól a végén..., szóval, Õ kicsoda?
Én úgy képzelem, egy olyan mellé csapódott barát, amilyen a kisfiú is lesz a végére, csak hát Õ ugye, megöregedett mellette, míg a kislány örökre 12 éves maradt.
Ill., azért depis a pasas, mert nyomasztja, hogy embereket kell gyilkolnia a kislány "túléléséért", ill. védelme érdekében? (hogy ne neki kelljen vadásznia?) Nekem legalábbis depisnek tûnt, és nagyon megfáradtnak, - azt gondolom, ezért is csonkítja meg magát az utolsó, balul sikerült akciójában, és áldozza fel magát a kislányért, hogy vége legyen már az egésznek...

Spoiler vége.

Köszi, ha megírjátok, ki-hogy látta ezeket a kérdéseket! :)
Dius 2011 jan. 11. - 10:41:44
(221/327)
Számomra olyan ez a film, mint egy költemény.
Érzékeny, finom, borzongató és földöntúli...kevés ehhez hasonló "költeményt" láthattam eddig.
Mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg, de! - nem hálivudi szuperlátványos hiperprodukció!!!, - az ereje nem a látványban lakozik...
Gringabringa 2011 jan. 06. - 00:10:40 Előzmény frenchbullie
(220/327)
Szerintem nagyon jó film volt!
Tényleg tanulhatnának tõle a hálivudi filmesek is. Borzongtam, irtóztam, szomorkodtam és mosolyogtam rajta.
frenchbullie 2011 jan. 05. - 05:56:45
(219/327)
Üdv! Végre találtam egy olyan hozzászólást, amibõl le tudtam szûrni, miért is lehet jó ez a film:-). Eszerint a magányról szól. Azért vettem meg, mert az "antitwiligt"-hozzászólásokban azt olvastam, hogy ez ám a FILM! Gondoltam, akkor megnézem, hogy tudjak viszonyítani, de eddig még nem szántam rá magam... A férjem már látta, de nem tudtam belõle épkézláb véleményt kihúzni...
Gertev 2011 jan. 05. - 00:28:01 Előzmény MoonShine
(218/327)
Örülj neki, hogy így látod, met így nem tudod, mi a magány fájdalma!
MoonShine 2011 jan. 02. - 23:42:38
(217/327)
10/1
Imádom az ilyen filmeket... de ez.... nagyoooon unalmas és vontatott.. semmi konkrét, értelmes mondanivalója nincs...
9/10
Sh1mmy 2010 dec. 20. - 18:19:41 9/10
(216/327)
Attól hogy az Eredetben konkrét válaszokat kaptál a kérdésekre attól miért túl komplikált? Vagy esetleg nehezen emészthetõ? Mert ha szerinted nehezen érthetõ a film, vagy ha szerinted túl komplikált akkor veled van a baj.
10/10
Mi-lena 2010 nov. 08. - 17:55:09 10/10
(215/327)
Nekem tetszett! Mivel pedagógus vagyok, utálom az ilyeneket, amikor egy tanár nem veszi észre, hogy bántják/terrorizálják az egyik gyereket! De minden jó, ha jó a vége!
10/10
Pera007 2010 okt. 31. - 11:49:43 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(214/327)
Olvasva a hozzászólásaidat, nagyon úgy határolod be a forgatókönyvet mint ha az egy hiányosan megírt lenne aminek nincsen története csak hangulata. Persze vitatkozhatnék én is, hogy ez nem igaz, de nem fogok. Egyszerûen a te felfogásod szerint ez egy rosszul megírt film, mely hiányol minden olyan dolgot (elõkészítés stb.) ami a film teljességét jelentené számodra. De az én véleményem, hogy a film végig hideg, legyen szó a külváros vagy a szereplõk bemutatásáról. A szereplõk bemutatása felszínes, nem mélyülünk el egy karakterben sem, de nem is ezt akarja bemutatni a film sokkal inkább egy állapotot. Milyen egy gyerek ha magányos, ha bántsák....ha meg nem értett. Eli esetében milyen egy vámpír akinek van lelkiismeretfurdalásosa, aki magányos, aki nem tud kivel beszélni. És ezek bemutatásával megtörténik a kapocs, anélkül, hogy bármiféle komolyabb tett összehozta volna õket. Azt is olvastam, hogy a film csak azért kapott ilyen pozitív pontszámot az IMDb-n mert kevesen szavaztak. Ez akkora hülyeség...Legyen az 20.000 vagy 200.000....Mindig egy ilyen szám átlagot foglal magába..Ezzel az erõvel mondhatnák azt is, hogy ha az egész világ szavazna akkor minden film 6 pont alatt lenne. De ez persze badarság. Én nem azért mondom erre a filmre, hogy jó mert ezzel akarok villogni, különcködni..nem. Egyszerûen megfogott a hangulata a történet egyszerû még is maradandó részei. és hogy mi a mondanivaló?: Lehetünk különcök de a rosszat elfogadni nem szabad, mert az ember kegyetlen legyen bármilyen fiatal vagy öreg. És ebbe egy felnõtt egy szülõ ha akarna se tudna beleszólni.
Mermaid. 2010 okt. 18. - 12:26:49
(213/327)
Ezt a filmet csak az érti aki keresztül ment már valami hasonlón vagy az élet rendesen megcibált stb. stb. jó film.
az utolso szamuráj 2010 okt. 18. - 12:12:44
(212/327)
Bár adatlapod tanulsága szerint nem ilyen vagy,megértem hátrálásod.Legalább eddig már eljutottál.
Legyen hát szép a napod!Szamuráj
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 18. - 12:05:44
(211/327)
Lásd lentebb: case closed.
az utolso szamuráj 2010 okt. 18. - 11:44:29
(210/327)
Foster!Hol tanultál értelmezni?
Lévén,ha valaki visszapörget a legelejére,egyszerû belátni,hol és mi kezdõdött.Erre kaptál picit a nózid végére,amit -emberi dolog:)-nehezen nyelsz le.
Ám az a mondat a vitáról szól,mely addig fasza,ameddig nem kezdünk bele abba,amit most épp folytatunk.Megjegyzés máshoz ,ami persze mindenkinek így néked is szól,fiam.:))Ám mivel én is csak ember vagyok,és annak se a legtökéletesebbje,elõtte picit visszaszóltam azért amit nem volt merszed nyíltan nekem címezve lefirkantani.
Jónéhány egyébb dolgon persze átsiklottál:hunyjunk szemet felette,légyen a mai nap nagylelkû!
Hidd el,fiam,jobban tudom,mint sejtenéd.Ezt valóban hagyjuk.

Hogy miért az utsó szamuráj:illik válaszolni.Szeretem azt a Zwick mozit.Látom hibáit,tenger sok ferdítését-a szamurájok addigra már harcoltak lõfegyverrel -de olyan jófajtán idealista és kellemes hangulatú kalandfilm,hogy egyik kedvencem.
Most kérdezem meg,te miért nem inkább William Randolph Hearst néven irogatsz?:))
offtopic
Charles Foster Kane 2010 okt. 18. - 11:21:53
(209/327)
Te minek vagy az utolsó szamurája? Az önellentmondásé? Miután két bekezdésen keresztül szidsz, egy finom váltással közlöd, hogy hagyjuk a személyeskedést. :D

Tényleg hagyjuk. De a "szakmai eszmecserét is". Aki a jellemfejlõdést sem képes értelmezni, azzal semmi értelme ilyesminek.
az utolso szamuráj 2010 okt. 18. - 11:03:12
(208/327)
Marha magas az a ló,édes fiam.Az ego és az ostobaság egyre lökdös,leszédülsz,pofára esel,oszt haragszol mindenkire,bárkire,hisz te meg nem értett géniusz vagy,és franc a helybe meg ebbe a rohadt lóba,hogy betonon állt éppen.
Az meg mindig külön öröm,ismeretlenekrõl ismeretlenek szinte semmi tudás nélkül véleményt alkotnak,igaz,a segg és a vélemény párhuzam talán még egy egomilliárdosnak is ismerõs.
Barátom,ki csak egyszerû nézõ vagy állításod szerint!Én élveztem soraid,és értettem,mirõl beszélsz.Szakmázhatunk is akár,hajtsunk végig viviszekciót ezen a mozin,bár lehet hogy unni fogják többen.Van,kinek nem elég,hogy több szakmabéli -akik bizonyára roppant kontárok,hozzá nem értõ marhák-is elismerõen nyilatkoznak arról,amiben õk nem látnak semmit:amivel nincs is gond,csak a személyeskedést hagyjuk a valhallában.

Jellemfejlõdésrõl meg csupán annyit,de ezt suttogva,jópár alkotás van,ahol a fõkarakter éppen hogy nem fejlõdik,hanem torzul,negatívan változik ,az én idõmban annó erre is kitértek ...sokminden változhatott.:))
Ezért van a suttogás:))