Téma: Engedj be!

az utolso szamuráj 2010 okt. 03. - 10:56:57
(187/327)
Pedig igencsak jólsikerült mozi ,bár a könyv brutalitását mégse sikerült teljes mértékben visszaadni.
lambo83 2010 okt. 03. - 10:26:19 Előzmény Caulfield
(186/327)
Sztem a vakság pont egy olyan film, ami marhára nem így történne... Én alig bírtam végignézni.
9/10
Singaporeflash 2010 szept. 27. - 13:31:30 9/10
(185/327)
Nagyon dramai, annyira "zart" a cselekmeny, hogy neha mar majdnem egy szinhazi elmenyre hajazott. Fura, beteges, perverz tortenet a kirekesztettsegrol, de szepen es lenyegretoroen elmeselve. Csak azert 9/10, mert szerettem volna tobbet megtudni...

***SPOILER***

... arrol, hogy miert volt kasztralva a vampirfiu, hogyan lett vampir, es hogyan szerezte maganak a szolgat (a kozepkoru pasit, aki savat ontott a sajat arcaba)...

***SPOILER VEGE***

... egyebkent meg a maga nemeben zsenialis. Szepen is volt fotozva, a tel jo kis egyszeru, minimalista keretet adott az egeszhez. A kevesebb tobb itt abszolut igaz volt.
flashfur 2010 szept. 20. - 18:33:15
(184/327)
Egy különleges hangulatú film, de igazából nem fogott meg, nem nyûgözött le 6/10
10/10
skillet 2010 szept. 19. - 16:45:51 10/10
(183/327)
sziasztok
egy újabb amerikai koppintás. http://www.youtube.com/watch?v=qjavOLdPk1c
let me in a címe. sok reményt nem fûzök hozzá... de persze nem szabad elõítélkezni :)
aaraankaa 2010 aug. 31. - 00:51:16
(182/327)
Sziasztok! Már nem azért, deee... csak nekem nem tetszett ez a film?!:D nagyon elcsodálkoztam, mikor vki azt írta h remekmû meg ilyenek o.O
nem tudom, lehet h nem vagyok fogékony a "mûvészetre" de h ez nem "remekmû" az biztos o.O nem beteg egy kicsit, h a fõszereplõ "vámpírlány" nem is lány hanem fiú?!o.O aztán meg a végén ott csókolóznak, miután a kis..csaj vagymiafene kinyírt egy faszit?? komolyan depis lettem miután megnéztem........:SSSSSSS
lehet h nekem nem jött át a mondanivalója a filmnek, úgyhogy ha valaki lenne olyan kedves, magyarázza el nekem, mert nem értem... vagyis sejtem nagyjából, de amire én gondolok, az olyan egyszerû, hogy nem hiszem el h emiatt neveznék ezt REMEKMÛnek(pff..háháhá) ezt a filmet..
bocsi a stílusom miatt de nagyon kiakadtam xDDDD
flor85 2010 aug. 24. - 18:02:26
(181/327)
Akinek tetszett a film, ajánlom a könyvet. Nagyon magával ragadja az embert és sokkal részletesebb, árnyaltabb, mint a film.
9/10
offtopic
zerrik08 2010 aug. 18. - 22:29:33 9/10 Előzmény Caulfield
(180/327)
nah!
a vámpír az legyen vámpír és nem más!
igaz h nem létezik de akkor is ki lett találva és kész

kriszti92
a könyv szerint egy parkban ismerkedett meg a lány az öregemberrel, amúgy olvasd el a könyvet, mert szerintem az is jó, sokkal részletesebb
offtopic
Caulfield 2010 aug. 16. - 23:01:02
(179/327)
OFFTOPIC

Valaki azt írta lentebb, hogy azért nem tetszett neki a film (vagy azért nem nézte meg), mert nem realista. Nos valóban, egy "vámpír" nem segít a realizmuson. :D

Alapvetõen én is a realizmus pártján állok, mégis vannak kivételek. Ilyen pl. a Vakság (filmen láttam) és a Halálszünet (most olvasom) Saramagotól. Mindkét mû kapcsán azt érzi az ember, hogy igen: így történne minden, ha sor kerülne a vázolt - egyébként irreális - történésekre.

Nem hiszem, hogy élesebben tudná ábrázolni bármi is a kormányzati politika, tömegpszichózis, maffia vagy akár a kapitalizmus mûködési mechanizmusát, mint ezek a mûvek. Noha fikciók.

De hogy perdöntõ érvet hozzak fel a nem realista mûvek mellett: TOM ÉS JERRY !!!! xD xD :D :))))))))) Tudtok jobbat?! ;) :)
10/10
NGoHT 2010 aug. 06. - 19:31:33 10/10
(178/327)
Volt szerencsém megnézni ma ezt a svéd alkotást (vagy remekmûvet?).

Hát kellemes meglepetés ért a sok amerikai vámpírfilm után.
Végre egy olyan film mely nem azzal foglalkozik hogy újra és újra bemutassa a vámpírokat vagy egy újabb szerelmes történetet (Számomra semmi értéket nem képvisel a Twilight, szörnyûnek tartom).

A zenei aláfestés egyszerûen csodálatos,a film keveri a titokzatosságot, fantáziát, gyermeki vonásokat, feltétlen szeretetet a néha kegyetlen való világgal létrehozva egy hihetõ és megható történetet.

Az tovább emeli a film értéket hogy ilyen fiatal 2 gyermek a fõszereplõ egy számukra meglehetõsen komoly történetben/szerepben és ennek ellenére remekül helytálltak, megtartva a természetesség érzetét a nézõ számára.

Mindent összevetve, az egyik legjobb film és nem csak a vámpír hanem a dráma, fantasy és misztikus kategóriában is. Aki csak teheti, eredeti nyelven nézze meg, nem fog csalódni.
10/10
Hesha 2010 júl. 30. - 21:59:48 10/10 Előzmény könyvmoly97
(177/327)
Én azért szégyellem magam, mert te 13 évesen ilyen véleményt írsz. Ez nem a Twilight topic, légy szíves ott istenítsd a könyvet és a belõle készült filmet. Köszi.

Bessz: én a Twilight filmek alatt éreztem hasonlót. Te unalmasnak találtad ezt a filmet, nem tetszett, ezért hiába írnám le, nekem mi tetszett benne, nem hiszem, hogy bármit is változtatna a filmrõl alkotott véleményeden.
könyvmoly97 2010 júl. 30. - 15:26:54
(176/327)
Én szégyelném magam a te helyedbe ha 18éves lennék és ilyen véleményt írnék.
Ezek szerint te a könyveket/filmeket csak felületesen szoktad olvasni/nézni.
Mert ha figyelmesen néznéd megértenéd minden percét és egybõl nem ilyen véleményt írnál.
1/10
Bessz 2010 júl. 30. - 13:51:46 1/10
(175/327)
Aisa22vel egyet kell értenem ez a film rohadt unalmas batárom 8szor elalaudt rajta én végig kínlódtam, hátha történik valami izgalmas ha már ennyira dicsérik mindenhol....de SEMMI! Számomra ez a valaha látott legrosszabb filmek közé tartozik! Fel nem tudom fogni, hogy sok embernek mi tetszik a filmen....., mert látom itt is írtok rengeteg olyan hozzászólást amiben rendesen istenititek a filmet. Könyörgöm írjátok meg, hogy mi ebben az izgalmas és jó mert nekem nagyon nem jött át.
amatanotmyname 2010 júl. 26. - 18:30:15
(174/327)
Egyszerûen imádom ezt a filmet!!
Annyira életszerû, leszámítva a vámpírlányt.
Én odavagyok Svédországért, szívesen élnék ott, szeretem a svéd emberek mentalitását, viszont a gyerekek egymásközti terrorját nagyon kegyetlennek tartom, de hát ez mindenütt van.
SPOILER
Annyira aranyos volt a véres csók a film vége fele, úgy lennék Oskar helyében, természetesen a nemeket felcserélve mivel én lány vagyok, habár Eli igazából se nem lány se nem fiú.
SPOILER VÉGE
Na, de mindegy, nekem Mo. jutott, védelmezõ vámpír nélkül.
Egyébként nem nagyon szeretem a romantikus filmeket, de ez valahogy nagyon megfogott. Ez van.
angyalka666 2010 júl. 17. - 12:05:09 Előzmény zerrik08
(173/327)
Miért a Harry Potter is mese meg a Gyûrûk ura is, még is millióan megnézték! Meg amúgy mi az, hogy valódi????? Vámírok nem is léteznek, egyszer leírták a "vámpírkultuszt" a rájuk jellemzõ tulajdonságokkal....mindíg ahhoz kéne ragaszkodni????!!! :D :D Szóval bármelyik vámpíros történet mese, abban meg tudtommal szabadjára lehet engedni a fantáziát!!
9/10
offtopic
zerrik08 2010 júl. 06. - 00:02:53 9/10 Előzmény Aisa22
(172/327)
jah az alkonyat tiszta kamu!
nappal mászkálnak a vámpírok xD
7/10
Adrastheus 2010 júl. 05. - 19:57:53 7/10 Előzmény Aisa22
(171/327)
Tudod van amihez meg kell érni - érzelmileg, empatikusan, kognitív és esztétikai felfogásban. Ez nem feltétlenül életkor függvénye. Azt figyelembe véve, hogy korábbi hozzászólásaidban egy tiniknek szóló, annak megfelelõen könnyû, habos, elsõsorban pénzcsinálásra kihegyezett sémafilmért rajongsz, neked most még valóban nem az Engedj be való. Nézd meg az imdb-n, hogy a kettõ közül melyik kapott 60 filmdíjat, vagy hogy melyiket hogy fogadta az "érettebb" közönség (pl. Rotten Tomatos), aztán gondolkodj el mielõtt hasonló véleményt formálsz. Én sem megyek át trollkodni az Alkonyat topikba, pedig hidd el megvan róla a véleményem.
1/10
Aisa22 2010 júl. 04. - 22:06:23 1/10
(170/327)
Ez a film borzasztó! Az egyetlen film, amelyik kapcsán eszembe jut, hogy mennyire elpazarolt volt az az idõ, amit a megnézésére szántam!

Néztem, néztem, nem akartam abbahagyni, mert gondoltam, hogy valami csak történik majd, ennyire nem lehet unalmas, és béna... DE LEHETETT!

Az ellenségemnek sem ajánlanám...
10/10
Kassiopeia 2010 júl. 01. - 22:56:00 10/10
(169/327)
Számomra az utóbbi évek legjobb filmje. Az a fajta amelyik odaszegez a képernyõ elé és magával ragad a hangulata. 10/10
7/10
Ze74 2010 máj. 12. - 19:27:26 7/10
(168/327)
A Skandináv alkonyat,és még jobb is volt nála.