kgyuri0 2009 júl. 14. - 09:40:39
(948/2248)
Kegytárgy a vallásokban van, a magyarság nem vallás, hanem nemzetiség, hgyerek!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 09:39:07
(947/2248)
Ne irigyeld tõlem azt a kis jót, hgyerek!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 09:28:43 Előzmény idõjós1010
(946/2248)
Szóval egy vicc vagyok, azaz nem igaz!?
Mert nem hinném, hogy kedved lenne nevetni.

Ha igazad van, nemigaznak mondanak!”

Ez egy alakuló népi rigmus, mint az, hogy „Ne szólj szám, nem fáj fejem!”

Avagy diktátorok fokozati sora:

„Aki nincs velünk,az ellenünk van!” (Rákosi - a kemény diktátor)
„Aki nincs ellenünk, az velünk van!”(Kádár - a puha diktátor)
„Aki nincs velünk, az nincs!”(Orbán - az igazi)
tiborz007 2009 júl. 14. - 08:53:25 Előzmény idõjós1010
(945/2248)
Az a baj, hogy a következõ kormány õket is fel fogja emelni. Nem érdemlik meg. Nekik a szavazatuknak megfelelõ kormánnyal kellene tovább élniük.
kgyuri0 2009 júl. 14. - 08:49:28
(944/2248)
Kedves drága MsHeathcliff!

Nehezen okosodok el rajtad:

Elõször nagy szerényen elhinted, hogy
„….nem tudom, mit szólsz hozzá. Illetve tudom, hogy nem értesz egyet vele” (hogy sztem miért volt az öszödi beszéd)
Holott én egy szót nem szóltam az értelmezésed ellen, sõt még hivatkoztam is rád, aztán azt válaszoltam, nagyon is elfogadhatónak tartom a te értelmezésed, sztem, jól teljesíti ki az enyémet.

Másrészt viszont ismételten rám kérdezel:
„mit szólsz Retkes nyilvános bocsánatkéréséhez?”

Ezt már kérdezted s én részletesen válaszoltam.
Ha olvastad s értetted a válaszom, akkor, most kérdezzem tõled, hogy:
Szerinted!?

Na, nem kekeckedek, örülök és kedves vagy, hogy így rákérdezel a véleményemre, összefoglalom:
Nem különösebben díjazom.
Már ti. a retkesi ötletet.
tiborz007 2009 júl. 14. - 08:47:58
(943/2248)
SZDSZ szavazó :DDDD Eltûntetek!!! Fényévekre vagy, de ezt már írtam
tiborz007 2009 júl. 14. - 08:44:27 Előzmény kgyuri0
(942/2248)
A korona neked természetesen nem kegytárgy, hiszen nem magyar vagy, mert minden MAGYARnak a korona kegytárgy, ami a történelmünk része, amit sok királyunk viselt és azért, mert te ateista vagy, nem biztos, hogy jogod van kétségbe vonni a koronát
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 14. - 01:28:27
(941/2248)
A Magyar Narancs vezércikke éppenséggel az összes szdsz-es vezetõn (eddigi vezetõn, nagykutyán) kéri számon, hogy aljas módon elsunnyognak, háttérbe vonulnak és nem vállanak semmilyen felelõsséget a párt szétveréséért. Mindent átadnak szinte ismeretlen arcoknak.
Újabb off kérdésem: te mennyire tudsz azonosulni a Retkes meghirdette új iránnyal?
kgyuri0 2009 júl. 14. - 01:25:34 Előzmény zampano
(940/2248)
Kedves zampanó!

Ha tudnád, mennyire hiányzott már az eszed!

Végre-végre egy pihent agy!
Egy friss erõ!
Friss hús!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 01:20:42 Előzmény Heathcliff
(939/2248)
Kedves MsHeathcliff!

Én mindig úgy próbáltam értelmezni az öszödi beszédet, hogy elképzeltem, én mondanék-e egy ilyen beszédet, s ha igen, milyen indíttatásból. Tulajdonképpen én azt képzelem, mondanék ilyeneket a jól végzett munka(választási nyereség)örömében, bíztatgatva, hátba csapdosva a híveimet, tréfálkozva velük, mutatva, hogy milyen bátor és szókimondó vagyok. Amit fölvetettél, hogy az is egy hatása volt a beszédnek, hogy milyen figyelemre méltóan összezártak, az is igaz, és egyáltalán nem gondolom, hogy ebben ne lenne igazad, hogy ugyanis megijesztgette õket, kapják össze magukat.
Gyurcsányról elég köztudott, hogy szeretett lazán, informálisan, szinte pihenésképpen rögtönözni (volt valami idétlen megjegyzése arab terroristákról, akik futballcsapat voltak). Szerintem ez is összevág.
Abban biztos vagyok, hogy az a beszéd nem önvallomás(Fidesz verzió A) és nem elszólás(Fidesz verzió B)és viszont nem is valami hõsies helyzettisztázó igazságbeszéd volt(a szoci verzió, miután kitört a balhé).
Az is meggondolandó, hogy ha tényleg felmérte a helyzet további tarthatatlanságát(ezt minden további nélkül elhiszem), akkor szándékában lehetett változtatni(ezt is elhiszem, miután vagyonos ember lett, õ tényleg történelemformálási ambícióval lépett föl), egy ilyen szükséges, megtisztítási folyamatot nyilván valahogy elõ kell készíteni, az nem „lóverseny”, azzal nyilván nem „állhatott az ország népe elé”: Amiket arról hülyülnek igen sokan, hogy milyen módon kellett volna a nagy nyilvánosság elõtt mindent lelepleznie, az komolytalan.

Hogy mi a véleményem a retkesi bocsánatkérésrõl, azt a KetiHetes topikon leírtam májrémnek, de ide másolom neked :

Én 20 év óta kizárólag a SzDSzre szavaztam, de idõtlen idõk óta nem vagyok tag. Érdekelt mindig is, ki az elnök, nem mindig örültem neki, de nem tartozom felelõsséggel egyikért sem, és nem is szoktam hozzájuk igazodni(õk sem felelõsek értem).
Ha Retkes bocsánatot kért, jól tette, õ tudja, miért, ez most nagy divat: Sztem a Fidesz még soha semmiért nem kért bocsánatot: betegesen retteg a gondolattól is, viszont imád bocsánatkérésre fölszólítani, ez egy fajta „pszichopatoid” hozzáálllás.
Éppenséggel Retkes bocsánatot kérhetne attól a 6-700 ezer szavazótól, akiket ahelyett, hogy megszólított volna a Szadesz, cserbenhagyott. Én is köztük voltam: saját érdekemmel szemben az elveim szerint megszavaztam a vizit-, napi- és tandíjat. Pedig a Fideszes ellenhõbörgés közepette a kormány lagymatagon azt akarta csak, hogy minél kevesebben menjenek szavazni. Kis híján még engem is elbizonytalanítottak a lagymatag kampánnyal. De azzal a jó 700ezer emberrel tudatósítani kellett volna, hogy a SzDSz mögé sorakozzanak, a Gy korrmány mögé, most pedig a Bajnai mögé. Ha Az SzDSz kiprovokálja az elõrehozott választást 20 év múlva elõször nem fogok rászavazni.

Neked kiegészítem , hogy a „pszichopatoid hozzáállásra jellemzõ, hogy az MSzP már legalább 6-szor bocsánatot kért fû-fa-virágtól. Mégis rendszeresen újabb és újabb bcsánatkérésre szokták fölszólítani.
Ennek a pszichopatológiáját inkább nem fejtegetem.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 13. - 18:02:41
(938/2248)
OFF
(úgy tûnik, marhára ráérek, pedig nem); bocsáss meg, ez mégiscsak érdekel: szerinted mi volt a motivációja Gy.F.-nek a beszéddel? (Mivel nem a nyilvánosságnak, csupán a frakciónak szánta). Nekem akadt rá egy értelmezési ötletem, nem tudom, mit szólsz hozzá. Illetve tudom, hogy nem értesz egyet vele, de neked milyen megalapozható ötleted van?
Tehát az jutott eszembe (már leírtam pár napja): szerintem bûntudatot akart kelteni a frakcióban, azzal manipulálni, letörni minden ellenállást. (Sikerült is neki, teljes volt az összezárás). (Erre utal a beszéd felépítése):
Minden el lett baszva, az ország a csõd szélén, részleteket nem mondok, mert kifecsegnétek, csak a juttatásokon jár az eszetek, elfelejtettetek melózni, páran húzzuk az igát helyettetek, éjjel-nappal dolgozunk, majd’ beledöglök, hogy megmentselek titeket a bukástól és az mszp kezén maradjon a hatalom. Nekem ez az egyetlen célom, különben fogalmam sincs, mit kéne az országgal kezdeni. Csak addig terjed a látásom, hogy nehogy a másik csapat vegye át a hatalmat. Fantasztikus érzés, hogy mi írjuk a történelmet és mi döntjük el, mi a fontos. Nekem nincs személyes részem ebben a történetben, de ha megbukom, leírom és kiadom a piszkos ügyeiteket (= a magyar baloldal történetét).
(+ mit szólsz Retkes nyilvános bocsánatkéréséhez?)
zampano 2009 júl. 13. - 17:53:14
(937/2248)
K.Ogyuri megint nagyott alkotott :DDD
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 13. - 17:51:50
(936/2248)
Egy vicc vagy, egy hatalmas vicc, veled vitatkozni is kár. Pont az ilyen emberek mint te , érdemlik meg a sorsukat. De mi nem fogunk veletek dögleni, azért mert ti hü.ly.ék vagytok.
kgyuri0 2009 júl. 13. - 17:43:55
(935/2248)
Kedves idõjós!!
Akkor megismétlem,hogy értsük egymást:

„az öszödi beszédben azt mondta Gy, hogy " loptunk, csaltunk, hazudtunk" "hazudtunk reggel, délben, este" "El..kú..rtuk, nem kicsit, nagyon!" (nem ellenõriztem, gondolom, jól idézed). Ez az én számomra azt jelenti, hogy eddig csinálták ezt, és ettõl kezdve majd másként akarják csinálni. Ez utóbbit én igen helyeselném. OV pl. egy árva szóval sem mondott ilyeneket, õ viszont csinálta mindezt, s, mivel nem mondta(de különben is), számomra nyilvánvaló, hogy tovább is ezt akarja csinálni(lop, csal, hazud, stb). Ez tkp. igen egyszerû.”

Mi ezzel a problémád?
Azon kívül, hogy nem óhajtom vérét venni a te kedves „Fletódnak”.
Nem, használom a józan eszemet, s nem hagyom magam zríkáltatni ostoba és aljas demagógoktól!
kgyuri0 2009 júl. 13. - 17:24:20
(934/2248)
Kedves idõjós!

„Egy ilyen dolgon tényleg kár rágódni, de amennyiben szerinted a plágium szón már érdemes, szerintem a fenti két szón is ilyen alapon, teljes joggal lehet.”
Felõlem rágódj rajta, amennyi jól esik.
A „plágiumban” egész más volt a problematika, Ha képtelen vagy fölfognia lényeget, már pedig képtelen vagy, akkor teljesen mindegy!

„Szomorú, hogy hazánkban az ilyen emberek legálisan lophatnak, de mégszomorúbb, hogy e-mellé még tapsoltok is hozzá.”

Napnál világosaíbban elmagyaráztam neked, hogy GyF nem lopott, még csak nem is hazudott, elmondta hogy a politikai elit(nem személy szerint õ, hanem az ELIT, lopott és hazudott, Orbánostul, Fideszestûl: Az elit, Orbánostul, Fideszestûl, tehát: az ELIT, mint akinek a háza ég, kígyót békát kezdett rá üvöltözni, hogy tönkre tegye, s mellesleg a saját pecsenyéjét sütögesse, nekem ettõl hányingerem van, és kész. Neked nincs, megéred a pénzed a hasonszõrûekkel együtt, ugassatok, míg bele nem gebedtek!
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 13. - 15:41:35
(933/2248)
Még annyit: fõképp, ha a vágyott identitást efféle trágár videókkal próbálják elérni. "FUCK YOU ALL FASIST NACIST MAGYARS!" Ne is haragudj, de mit akarsz ezzel elérni? Visszavonom, amit írtam. Tulajdonképpen kíváncsi vagyok rá, hogy mi a célod.
Heathcliff 2009 júl. 13. - 15:03:11
(932/2248)
Jah, hogy te egy Slota-fan vagy. Hát sajnálom, de nem érzek együtt se veled, se Slotával, se azzal a fasiszta szlovák állammal, amelyik pénzt fizetett, csakhogy a németek legyilkoljanak 90 ezer zsidót. Se azzal a kommunista szlovák állammal, amelyik pl. az én elõdeimet is kihajította a szülõföldjükrõl (miután mindenüktõl megszabadította õket). Se azzal a mostani szlovák kormánnyal, amelyik durván korlátozza a magyar nyelv használatát.
Ha itt azzal akarsz kampányolni, hogy a magyarok fenyegetik a szlovák identitást, nem leszek rá kíváncsi.
idõjós1010 2009 júl. 13. - 14:38:49
(931/2248)
Az alábbi sorokat most kaptam e-mailben. Gondoltam megosztom veletek.


Vannak akik egyenlõbbek!

Négy hónapon keresztül zajlott egy aláírásgyûjtés, amit a nyíregyházi négygyerekes Seres Mária indított el. A kérdés így hangzott: Egyetért-e Ön azzal, hogy az országgyûlési képviselõknek csak a bizonylattal alátámasztott elszámolható kiadásai után járhat költségtérítés? Pártok és egyéb szervezetek nem voltak a háttérben, mégis rekord mennyiségû támogatás gyûlt össze. Több mint 600 ezren írták alá szerte az országban. Februárban adták le az OVB-nak, de a mai napig nem lehet tudni, hogy mi a történet vége. Ugyanis idõközben a képviselõk alkottak maguknak egy új törvényt, melyben a népszavazás tárgyát képezõ költségtérítés fogalmát átírták, miközben jól felemelték a fizetésüket. És természetesen szó sincs továbbra sem elszámolási kötelezettségrõl. Hamarosan az Alkotmánybíróság fog dönteni: kinek van igaza. Döbbenetes és felháborító! Játszanak a szavakkal és megpróbálnak lenyomni a torkunkon egy újabb gombócot. De most túllõttek a célon!

Seres Mária honlapján az alábbiak olvashatók:

Kedden koradélután megtudjuk: lesz-e népszavazás vagy sem.
Legyõzheti-e a közakaratot a pártok/politikusok taktikázása?
Mondhatják-e hogy okafogyottá vált a 605 ezer ember aláírásával támogatott kérdés, holott arról szó sincs az új törvényben?
Bele kell-e törõdni abba, hogy a mi kérésünket nem rendezték az országgyûlési képviselõk, viszont õk ismét nagyon jól jártak: elszámolniuk sem kell és még a fizetésüket is szépen megemelték.

Nem tudhatjuk hogy az alkotmánybírák milyen ítéletet hoznak, de ettõl függetlenül a parlament és a köztársasági elnök már tudtunkra adta: szembe mernek menni a választók akaratával.
Nem, õk nem hagynak nekünk beleszólást a törvényalkotásba. Mi még egy mondat erejéig sem diktálhatunk!
Ami még szomorúbb de nagyon tanulságos: egyetlen képviselõ sem akadt a Házban, aki legalább egy felszólalás erejéig mellénk állt volna.

Ez lenne a demokrácia? Mindenki egyenlõ, de vannak akik egyenlõbbek?
Szerencsére Seres Mária nem veszítette el a lelkesedését, és létrehozta a Civil Mozgalmat, www.civilmozgalom.hu

Hogy kik õk?

Egyszerû polgárai Magyarországnak: lakatosok, mérnökök, kereskedõk, gazdák, mûvészek, diákok, tanárok, ápolók, orvosok és nyugdíjasok...
Civilek, akiknek semmi köze a jelenlegi hatalomhoz.
Civilek, akik megunták, hogy az élõsködõ pártok döntsenek a fejük felett a sorsukról - ellenük.
Civilek, akiknek elege lett a pártok mutyizásából, a korrupcióból és az ország kirablásából.

Húsz évvel ezelõtt azt hittük, hogy eljött az a kor, amikor a jog és törvény egyformán vonatkozik mindenkire, de sajnos tévedtünk. A pártemberek és barátikörük ma is büntetlenül megtehetnek bármit, tartozzanak bármelyik oldalhoz. De ebbõl elég volt!
A szervezet jövõre indulni fog, mert nincs más lehetõség: Civileket a Parlamentbe! Vegyél részt ebben te is, mert szükség lesz mindenkire.
Hajrá Mária! Hajrá Civilek!

Civill Kontroll - Kovács Endre
offtopic
meszag 2009 júl. 13. - 13:01:34
(930/2248)
Ti nem vagytok igazak! :D !
idõjós1010 2009 júl. 13. - 12:56:09
(929/2248)
"még mindig az öszödi beszédet rágod."
És te meddig rágtad a plágium szót?
"Ezzel az imént annyit foglalkoztam, amennyit érdemel"
Hát szomorú, hogy nálatok ez ennyivel el van intézve. Szomorú, hogy hazánkban az ilyen emberek legálisan lophatnak, de mégszomorúbb, hogy e-mellé még tapsoltok is hozzá.

Ami pedig a többit illeti, jellemzõ hogy tagadni, mismásolni egyszerûbb, mint elismerni.

közterület” --„nyilvános hely”.
Egy ilyen dolgon tényleg kár rágódni, de amennyiben szerinted a plágium szón már érdemes, szerintem a fenti két szón is ilyen alapon, teljes joggal lehet.