idõjós1010 2009 júl. 15. - 16:03:37
(988/2248)
Senki nem beszélt a kettõ közti összefüggésrõl.
Nem tudom hogy jutott el ide.
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 15. - 15:43:50
(987/2248)
Te meg azt regéld el nekem, hogy vajon az öszödi beszédnek mi köze van a 2009-es EP-választásokhoz!
Mert ezzel az erõvel mindennek van köze mindenhez.
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 15. - 15:42:54
(986/2248)
"A Magyar Gárda miatt aggódnak a nemzetközi zsidó szervezetek, de Orbán Viktor levélben nyugtatta meg õket, hogy hisz egyenjogúságukban. Egyben ígéretet tett, hogy a tavalyi tüntetõkhöz hasonlóan a zsidóságot is megvédi.

Levélben fordult a European Jewish Congress elnökéhez, Moshe Kantorhoz Orbán Viktor és Navracsics Tibor. A Fidesz elnöke és parlamenti frakcióvezetõje Kantor a magyaroroszági emberi jogokért aggódó nyilatkozatára reagálva kijelentette, hogy "a Fidesz nem engedi, hogy bármely honfitársunkat származása, vallási vagy egyéb identitása alapján hátrányos megkülönböztetés érjen".

Kantor és a Zsidó Világkongresszus elnöke augusztus 21-én fordult levélben Gyurcsány Ferenchez, melyben aggodalmukat fejezték ki a Jobbik Magyar Gárdája miatt. Egyben nehezményezték, hogy a jobboldal a nyilaskorszakra emlékeztetõ árpádsávos zászlókkal vonul fel.

Orbánék Kantornak címzett levelükben jelzik, hogy õk már tavaly is határozottan felléptek "a demokratikus jogaikkal élõ békés tüntetõket ért rendõri brutalitással szemben", a jövõben is kiállnak minden társadalmi csoport mellett, amit fenyegetés ér.

A levélben a két pártvezetõ hitet tesz az emberek, így a magyarországi zsidóság egyenjogúsága mellett, majd ígéretet tesz, hogy a "magyarországi zsidó honfitársaink emberi és szabadságjogait minden demokratikus eszközt felhasználva meg fogjuk védeni".
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 15. - 15:41:40
(985/2248)
"Meglepõ nyíltsággal beszélt aktuálpolitikai dolgokról és 2010 utáni terveirõl Orbán Viktor Fidesz-elnök egy nem nyilvános szemináriumon pár hete.

A politikus kifejtette, hogy csak mosolyogni szokott az ellene készülõ puccsokról szóló híreken, mert valójában nincs ellenfele a jobboldalon, ha formálisan visszavonulna, akkor is õ maradna a jobboldal vezére.

Orbán arról is beszélt, hogy mi történik majd, ha a Fidesz kerül kormányra. Tervezett gazdaságpolitikai intézkedésekrõl fideszes politikusok nem nagyon szoktak beszélni, az Erõs Magyarország címû programfüzetben sincs sok konkrét vállalás. Orbán ezúttal sem tért ki számos részletre, de sok olyan témát érintett, amelyet kínosan kerül a hivatalos fideszes kommunikáció. A pártelnök úgy tervezi, hogy 2010-tõl két évig "nem hagyományos kormányzás" lesz. „Sokaknak sok minden fog fájni” - mondta szó szerint, és elárulta azt is, hogy a költségvetést megbillentõ nagy állami beruházásokat le fogja állíttatni. A 4-es metró és az autópálya-építések kifizetéseinek befagyasztását konkrétan is említette.

Orbán kitért a Magyar Gárdára is. Azt mondta, ha kormányra kerül, úgy fog tenni, mint Horthy a nyilasokkal: kioszt nekik két pofont, és hazazavarja õket."
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 15. - 15:38:22
(984/2248)
Azt mond meg nekem ki beszélt itt Orbánról!?
Azt is elárulhatnád menyiben érinti ez az Öszödi beszéd tartalmát, mert bevallom jómagam nem értem a dolgot.
offtopic
Moldávia bánata 2009 júl. 15. - 15:31:00
(983/2248)
"Jóska bátyám
Mindenki bekopoghat a szomszédjához, a rokonához és mondhatjuk, na Jóska bátyám, volt-e már szavazni? Ha nem volt, na, akkor iparkodjon. És ha nem akar a maga lábán, mert nincs rá ideje, üljön be a kocsimba, majd elviszem, öt perc az egész" - mondta egy hangfelvétel [1] tanúsága szerint Orbán Tatán."

"Ezután Orbán rátért arra, hogy mi fog történni. "Engem is piszkálni fognak, mert az ellenfelet elmarasztalta az Országos Választási Bizottság, hogy telefonon országosan még biztattak szavazási részvételre, de következménye nem lett. Úgyhogy én is biztatok szombaton és vasárnap a talpon maradt összes kerületben az én hangomon megy a szavazásra való felhívás, amiért majd engem elmarasztal az Országos Választási Bizottság, a jogászok meg megvédenek, oszt jónapot." - mondja a felvételen Orbán Viktor.

A Fidesz elnöke a szorult választási helyzet kapcsán arról is beszél, hogy "nem sok tartalékunk van, a derék miépesek remélem tudják mi a dolguk, és onnét még át tudunk hozni valamit."
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 15. - 12:27:14
(982/2248)
Ha te is az Öszödi beszédet szeretnéd mosdatni, akkor bizony abban vagy barátom.
CsengoZoli 2009 júl. 15. - 12:03:36
(981/2248)
És egyesek szerint a média jobboldali befolás alatt áll :P
offtopic
meszag 2009 júl. 15. - 11:18:33
(980/2248)
A másik határozott marhaság, miszerint szorult helyzetben lennék. :D Te ezt komolyan gondolod? Van ám a politikán kívül élet, mert politizálni kevesekkel érdemes. :)
offtopic
meszag 2009 júl. 15. - 11:16:21
(979/2248)
Mivel már több éves dolog, rég túl vagyok rajta, és nem javítok, mert már ahhoz sincs kedvem. :( Határozottan bájos :(, ahogy annyit értesz meg belõle, ami éppen kiszúrja a szemed. Na jó gittelést a továbbiakra.
idõjós1010 2009 júl. 15. - 10:59:26
(978/2248)
Értelmezési gondjaim azt hiszem nem nekem vannak, voltak, de arra sem emlékszem hogy valaki kijavította volna a hibákat abban amit beidéztem. Pedig nem állítottam hogy pontos a dolog, ezt zárójelben meg is jegyeztem. Mégis most úgy vélem, azután hogy ÉN, végig is olvastam, hogy azért a lényeget még akkor csak sikerült elkapnom.
De látom nem érzed magad szorult helyzetben a beszéd teljes tartalma miatt, hát javasolnám hogy olvasd el te is, (ne csak a neked tetszõ részeket), és próbáld meg értelmezgetni, ha még eddig nem sikerült, csak félremagyarázni)igaz ez utóbbi nem a te találmányod).
offtopic
meszag 2009 júl. 15. - 05:26:26 Előzmény idõjós1010
(977/2248)
Akkor itt az ideje, hogy elolvasd, és ne idézgesd hibásan, ha már értelmezni nem tudod
kgyuri0 2009 júl. 15. - 02:13:10
(976/2248)
Zavarba hozol, kedves MsHeathcliff!

Honnan tudnám én is, hogy õ nem veregette meg a vállát senkinek, és te is honnan tudod.
Nyilván örült, hogy sikerült neki nyerni, akámennyire sátáni figurát is csináltak belõle(azt akkor még nem tudhatta, hogy az elgondolás szerint neki nem lehet felhõtlenül örvendezni, ráadásul, amilyen egy cégéres, képes lett volna még annál inkább örülni, hogy borsot törjön. Szerintem ez meglehetõsen plauzibilis, ráadásul egyébként is többször tanújelét adta, hogy szeret marháskodni, ez nagyon is belefér.
A másik, amivel zavarba hozol, hogy azt írod, valamire elfelejtettél válaszolni, meg hogy kik azok, akik inkábbne csináltak volna semmit?(Ja, hogy MagyarB meg HorváthÁ? Sztem jobb ha valaki csinál valamit, mint ha halogatja). Én meg, lehet, elfelejtettem, mit kérdeztem?
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 14. - 23:56:40 Előzmény kgyuri0
(975/2248)
Nem, nem éri meg vitatkozni, és végül is senki sem egy sokác-magyar falura gondol ebben az esetben. De valóban nincs jelentõsége.
Amit az õszödi beszédrõl írtál, azon meglepõdtem. Erre nem gondoltam volna érdekes felvetés. Bár te is tudod, hogy õ senkinek a vállát nem veregette meg, és nem ünnepelt. Hogy te ezt tetted volna, azt elhiszem :)
Az elõzõre elfelejtettem válaszolni: inkább ne csináltak volna semmit. De most már mindegy.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 14. - 22:11:05 Előzmény kgyuri0
(974/2248)
Eltûnt egy hsz-ed, egyébként már nem elõször volt itt moderációi, szóval nincs értelme ennek a civakodásnak.
idõjós1010 2009 júl. 14. - 20:16:50
(973/2248)
Biztosan így van, de ott lentebb van egy Öszödi beszéd, azt nem én írtam, és önmagáért beszél.
Jó szórakozást hozzá.
idõjós1010 2009 júl. 14. - 19:51:16
(972/2248)
:-D Olvasni, vagy értelmezni nem tudod azokat a sorokat?

"Ne másolj ide be kilóméteres hülyeségeket"
Ezt a "kilométeres hülyeséget" próbálod mosdatni már mióta. Hát most mosdasd a teljes tartalmát, van benne mit. ha valaki érti is ami oda le van írva, akkor nincs szüksége mellé értelmezésnek. E-mellé nem kell érv.
kgyuri0 2009 júl. 14. - 19:44:15
(971/2248)
Érvet!
Érvet akarok!!!

De legalább ellenérvet!!!!!

Ne másolj ide be kilóméteres hülyeségeket, hanem cáfold meg a gondolatmenetemet, ha sikerül, igazat fogok neked adni nyilvánosan!!! A fórum nyilvánossága elõtt!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 19:38:18
(970/2248)
JAVÍTÁS:
"jönyörgök" helyett "könyörgök"
kgyuri0 2009 júl. 14. - 19:36:47
(969/2248)
De jönyörgök, elmész egy faluba, ahol az alvégen a sokácok, felvégen a magyarok laknak(valahol Baranyában), akkor azok magyar nemzetiségûek, másrészt sokác nemzetiségûek. Vagy nem?
Bár nem tudom, megéri ez vitatkozni?

És mit szólsz a Gyurcsányt érintõ elméletemhez?
Láthatólag úgy negbojdultak nemzeti barátaink, mint a méhkas.