offtopic
Heathcliff 2009 júl. 14. - 18:25:22
(968/2248)
oké, igazad van, de Magyarországon lakó magyar nemzetiségrõl beszélni talán mégsem helyes.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 14. - 17:32:35
(967/2248)
ja és a példád.........(jobb késõn mint soha)
Ha jól értem amit írtál, nagymama ígér valamit a kis unokának (úgy megverlek, hogy szétszakadsz) amit végül nem tart be. Gyurcsány Ferenc viszont mond valamit ami ha jól értem azért mégiscsak igaz, méghozzá szó szerint (csak a te verziód szerint ezt konkrétan a Fideszre érti).

Hát nekem is van egy pládám.:
Egy kis háromfõs csoport elmegy lopni, kirabolnak egy boltot. Pistike, meg Jancsika bõszen fosztogatnak, de Zolika csak csendben álldogál a háttérben és nem szól egy árva szót sem. Végre kirabolják a boltot, majd hazamennek. Másnap reggel sorra mind a hármukat beviszik a rendõrségre, már mindegyikük büntethetõ, és bizonyítható róluk hogy a boltban jártak a rablás idején. Zolika egyszer csak kiböki, hogy igen-igen, no de kérem én csak néztem õket. Szerinted õt büntetlenül haza is engedik? Egyrészt mivel bizonyítja hogy õ nem lopott? Másrészt pedig mért nem jelentette a lopást? Kötelessége volna.
idõjós1010 2009 júl. 14. - 16:30:02
(966/2248)
"de az emberek által elmondott szövegeket szinte soha sem szabad szó szerint értelmezni."

Nyilván egy Öszödi beszédet szó szerint venni egy Balosnak gyakorlatilag öngyilkosság. De egy ilyen érvel kiállni mellette, hát egy gyenge poénnak talán megfelel, de ezzel KB minõsíted is magad.

"GyF nem lopott, még csak nem is hazudott, elmondta hogy a politikai elit(nem személy szerint õ, hanem az ELIT, lopott és hazudott, Orbánostul, Fideszestûl: Az elit, Orbánostul, Fideszestûl,"

Persze ez is teljesen logikus. De sajnos csak neked, mert különben egy vicc amit írtál. "Loptunk, csaltunk, hazudtunk "loptunk reggel, délben, meg este" Így hangzott a mondat. Persze hangozhatott volna úgy is, hogy "loptak, csaltak, hazudtak", DE nem így hangzott!! A politikai elitrõl beszélt ezt nem kétlem, de abba beletartozik õ is, és az MSZP is. Pláne az MSZP, hisz õk voltak kormányon, õk vannak most is kormányon, és Gy Ferenc maga a kormány feje(akkor az volt), de persze õ biztosan nem lopott egy árva centet sem. Tételezzük fel hogy nem lopott. Azt viszont már te sem tagadhatod le, hogy tudott a dologról. Tudott róla, de végignézte. Végignézte hogy egy Fidesz, egy ellenzéki párt, aki ahol csak tud keresztbe tesz nekik, komoly összegeket sikkaszt, de õ nem szólt egy szót sem. Hát ilyen hülye ember nincs a világon, viszont õ nem is volt hülye. Azért nem szólt egy szót sem mert azzal saját maga is bebukik, a képviselõkkel együtt. De kinek is szólt volna, hisz két marékra tömte mindenki a zsebét. Nyíltszínû csalás folyt, folyik még most is. Most háromszorozták meg maguknak a költségtérítéseket.

Most hallom, hogy eladták mostanság a gázmûveket is (?) Csak fél füllel hallottam valamit a rádióban.

Olyasmit is beszélnek, hogy ami állami tulajdonban van még, azt addig amíg még tehetik, a következõ választásokig el szeretnék adni.
kgyuri0 2009 júl. 14. - 15:36:48
(965/2248)
FIOLYTATÁS: Most veszem észre, a második érv vége kicsit tán túl érzelmesre sikertült, de gyakorlásul jó lesz neked!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 15:30:44
(964/2248)
Kedves idõjós barátom!!!
Most, hogy sokadik egyívású hsz-odat olvasom, szíven ütött a felismerés, lehet, hogy te tényleg azt hiszed, hogy neked van igazad. Ha ebe nagyon beleéled magad, abból szörnyû bajaid lehetnek, s mivel amúgy jóravaló embernek tûnsz, félig-meddig atyai érzésekkel viseltetem irányodban.
Akkor most elmagyarázom neked a csíziót. Jól figyelj, mert más nem fogja neked elmondani, én se többször!

Biztosan meglepõdsz, de az emberek által elmondott szövegeket szinte soha sem szabad szó szerint értelmezni. úgy kb. az összes írott és elmondott szövegeknek az 5%-a lehet az, ami szó szerint értendõ (jogi tényállások, nyilatkozatok, mûszaki leírások, esetek. fogalmak meghatározásai, receptek, protokollok, tudományos szövegek értendõk szó szerint). Itt van pl. a kedves politikusnõd, maga a nagy MorvaiBarbie, hát persze, hogy õ se egy nyálcsorgató idióta, és a hallgatói sem, hát persze, hogy világosan tudja és tudjátok, hogy nem vagyunk palesztinok a saját hazánkban, hát persze, hogy ez kódolt beszéd. De beszélhetek neked egy unokáján majomszeretettel csüngõ magymamán, aki hányszor szídja azt a qrva kölyköt, ha szembesítenéd szavai pontos értelmével, még neked is támadna.
Ez egy Érv, kedves barátom, húzzon tust a zenekar, hogy tudjad, hogy néz ki egy érv, ha vitatkozol, ezt meg kellene cáfolnod.
Most jön egy következõ lépés. Már írtam neked, csak megismétlem:
Egyébként ez egy újabb Érv, kedves barátom, húzzon újra tust a zenekar, hogy tudjad, hogy néz ki egy érv, ha vitatkozol, ezt is meg kellene cáfolnod.

Napnál világosabban elmagyaráztam neked, hogy GyF nem lopott, még csak nem is hazudott, elmondta hogy a politikai elit(nem személy szerint õ, hanem az ELIT, lopott és hazudott, Orbánostul, Fideszestûl: Az elit, Orbánostul, Fideszestûl, tehát: az ELIT, mint akinek a háza ég, kígyót békát kezdett rá üvöltözni, hogy tönkre tegye, s mellesleg a saját pecsenyéjét sütögesse, nekem ettõl hányingerem van, és kész. Neked nincs, megéred a pénzed a hasonszõrûekkel együtt, ugassatok, míg bele nem gebedtek!
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 14. - 14:06:04
(963/2248)
Érveket? Te? Milyen érveket? Csak vádaskodsz.
Nem én vagyok az aki letagadja még azt is amit nyíltan bevallottak, hogy loptak (nak), csaltak hazudtak. Nem én tagadom le ami egyértelmû, hogy szétprivatizálják az országot, ahelyett hogy építenék. Ez az ország el lett baszva. Te nem veszed észre hogy nincs már iparunk, nincs normális gazdaságunk? Nem tûnik fel hogy a gazdáink nem tudnak megélni, mert nem a magyar termékeket támogatja az állam, hanem a külföldit? Nem a magyar vállalkozókat támogatja, hanem a külföldit, nekik jár adókedvezmény, az õ termékeik kelnek el, és a mi pénzünket viszik ki az országból. Ha pl autópálya építésrõl van szó, az is pártérdekbõl külföldi cégek megbízásával épül, nem a Magyar dolgozik rajta. De persze nálad gondolom ez sem létezõ dolog, mert nem a közvetlen szomszédodban történik.

És kérlek ne próbáld ezeket megmagyarázni, mert ezeken nincs mit. Ne próbáld meg azzal hárítani hogy a Fidesz is privatizált, meg az MDF is azt csinálta, mert itt nem is csak az MSZP-rõl van szó, hanem az egész parlamentrõl.

De szerintem hagyjuk is ezt, mert sosem jutunk elõbbre.
Majd idõvel, majd amikor a Jobbik lesz kormányon, visszatérünk a témára.
kgyuri0 2009 júl. 14. - 13:17:33
(962/2248)
Egész biztos, hibát hibára halmoztak, ahogy a szerencsétlen HorváthÁgnes is.
MagyarBálintot én is sokat hallottam kritizálni, még értelmes emberektõl is, nagyon általam nagyra becsültektõl is. De azért mindíg ott volt ebben egy csipetnyi érdek is részükrõl, ha ezt nem is éleztük ki, én azért úgy gondoltam(lehet, nem is szükségképpen volt igazam).
De sem az oktatási, sem az egészségügyi reform szükségessége, sem az elindítók jószándéka nem kérdõjelezhetõ meg. Legalább tettek valamit!
Hasonló ez az autópályákhoz, biztos sok zökkenõvel, de legalább építettek!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 13:09:50
(961/2248)
A nemzetiséget nem úgy értettem, természetesen, hogy kisebbség.
Ha hiszed, ha nem, közben fölötlött, hogy ezt biztos valaki fére fogja érteni.
De ha van egy körben francia, német, orosz és olasz ember, akkor nem azt mondod, hogy a francia pl. francia nemzetiségû?
Ez is "nemzetiség".
Jellemzõ, hogy ettõl a sok löttyös indulatos vérmagyartól már nem tudunk normálisan megszólalni az anyanyelvünkön?

Táényleg, ha nem mulatnék rajta, undorítónak tartanám!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 13:03:31
(960/2248)
Ls ha te vagy asz, aki nem akarod látni a valót?
Én ezt állítom.
Kinek van kettõnk közül igaza?
Aki érveket hoz föl. Te nem érvelsz, hanem lebukózol.
Legjobb esetben, érv helyett más nagyhangú demagógok szólamait ismétled.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 14. - 12:24:02 Előzmény kgyuri0
(959/2248)
Ebben igazad van, kivéve, hogy a magyart nemzetnek (vagy régiesen nemzetségnek) írd. A magyarok Romániában, Szlovákiában, Szerbiában, Ukrajnában.. tekinthetõk nemzetiségnek.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 14. - 12:20:52 Előzmény kgyuri0
(958/2248)
Köszi, most már értem. Kicsit sajnálom, mert nekem viszont jólesett (mint volt szavazójuknak). (És egyet is értettem a Magyar Naranccsal. Pl. nekem Magyar Bálint minisztersége elképesztõ csalódás volt. Akkoriban Ranschburg is mondta, hogy idióta változtatásokat hoznak, és eszük ágában sincs megkérdezni egy szakembert - pl. õt, aki egyébként az õ holdudvarukhoz tartozik, Vekerdyvel együtt). (Bár tudom, ez mindent összevéve csak pici mellékszál).
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 14. - 12:10:07
(957/2248)
Nem rólad van szó hanem a pártról, a politikusokról, a politikájukról, a rabló, csaló, mocskos hazug politikájukról, ami mellé te is csak tapsolsz, megpróbálod õket kimosni a nyilvánvalóból, nem látod amit nem akarsz látni.
Errõl van szó, de ezt már nem elõször írom le neked.
kgyuri0 2009 júl. 14. - 11:56:13
(956/2248)
Az már biztos, hogy MorvaiBarbie orbitális lamentálásba kezdene!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 11:53:04
(955/2248)
Hát persze, hogy nem egyszerû!

Te sajnálnád õket?
kgyuri0 2009 júl. 14. - 11:26:27
(954/2248)
Még jó, hogy megnyugtattál, nem arról van szó, hogy ellenség vagyok!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 11:24:37
(953/2248)
Lám, a moderátor határozott kézzel belevág a túlbonyolódottá váló vitába!

Nagyon helyes!!!
kgyuri0 2009 júl. 14. - 11:05:49
(952/2248)
Jut eszembe!

Nem egyszerûen "népuralmista" volt a párt, hanem az még fokozható - szinte már a Jobbik hülyeségének magasságáig -: "Világnemzeti népuralmista"!

Az ám!
Nem hisszed el, mi évi100!?
idõjós1010 2009 júl. 14. - 11:03:40
(951/2248)
Itt nem arról van szó hogy ellenség vagy, csak mert nem vagy velünk. Itt arról van szó, hogy még azt is letagadod ami nyilvánvaló. Meglopnak minket, az országot meg eladják. Ilyen mellé csak a hü..lye ember bólogat.
idõjós1010 2009 júl. 14. - 10:59:20
(950/2248)
Hát még egy darabig azzal fognak élni, mert a soron következõ Fidesz sem a megváltást fogja elhozni. Ugyan ezt a mocskos politikát fogja tovább vinni. Most persze mást mond, de ez a kampány része. Viszont ha a Jobbik bekerülne mint ellenzéki párt, és az MSZP leszorulna a harmadik helyre (amitõl mint tudjuk már nincs messze), akkor meg lenne ölve a Fidesz is. Ha megkapják ellenzéknek a Jobbikot sírva fognak lemondani.
kgyuri0 2009 júl. 14. - 10:35:49
(949/2248)
Hát azért arra már volt példa a történelemben, hogy betiltottak pártokat.
Ha jól emlékszem, már nálunk is betiltották a "Népuralmista" pártot.
Ha jól csalódom, SzabóAlbert nevû fõnöke volt.
Egyébként ugyanaz tökben, mint etzek: nagy dérrel-dúrral hajcihõ a magyarságról a zsidókról a cigányokról a csendõrségrõl, a szentkoronáról s egyéb hasonló roppant korszerû dolog.
A szellemi színvonaluk is hasonló volt, anit az (is) mutat, hogy a "népuralmistát" komolyan gondolták, annál már csak a jogrend nevetségesebb, hogy ui. ezen a néven bejegyezték õket mint pártot.