idõjós1010 2009 júl. 30. - 14:55:22
(1228/2248)
Nem véletlenül tettem fel a kérdést kgyurinak, és nem másnak.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 30. - 14:27:03
(1227/2248)
Elnézést hogy én válaszoltam.
idõjós1010 2009 júl. 30. - 14:11:36
(1226/2248)
Nem tõled kérdeztem ne haragudj.
offtopic
pozsizsuzsi 2009 júl. 30. - 14:02:08
(1225/2248)
Azt jelenti, hogy alázatot és önmérsékletet, önkritikát gyakorolva. Ha érted.
idõjós1010 2009 júl. 30. - 13:51:45 Előzmény kgyuri0
(1224/2248)
"Kezdek rájönni, az ember térden állva a legerõsebb"

Egyébként szerinted ez a mondat mit jelent?
Mit akart ezzel kifejezni a szerzõje?
idõjós1010 2009 júl. 30. - 11:50:47
(1223/2248)
Én tudom. Nekem ne mond.
De fordul majd a kocka. Ha nem 2010-ben, akkor majd a rákövetkezõ választásokon.
idõjós1010 2009 júl. 30. - 11:41:37
(1222/2248)
Egyesek szerint ez a normális. Egyesek ezen nincsennek felháborodva, "mert hát istenem" mondják õk "ilyen is van".
Nekik mindegy, mert nem õk dolgoznak éhbérért.
idõjós1010 2009 júl. 30. - 11:32:05 Előzmény kgyuri0
(1221/2248)
Ja, hogy a nagy MSZP lenne a mi tanárunk, és mi büdös kölykök, akik visszapofáznak neki. ? Igen, csak tudod ez a tanár nyiltan bevallotta, és aki nem vak az látja, hogy nem végzi a munkáját, amit pedig csinál annak a levét isszuk már nem tudom hanyadik éve. Persze mi csak büdõs kölykök vagyunk a te példádban, így nem értünk mi hozzá, de nem mindig az MSZP volt ám a tanárunk, volt már a FIDESZ is kormányon. Akkor én még nem voltam diák, vagy csak kisiskolás, de te bizonyára akkoriban erõsen visszafeleseltél, mint ahogyan most is mindent rájuk akarsz kenni. Hát hogy képzeled ezt te taknyos kölyök? Nem szégyelled magad, hogy a tanáraid ellen fordulsz?

Kötelességeink is lennének? Hát igen azok vannak, mehetnénk dolgozni, csak tudod nincs hol, nincs kinek. A nagy MSZP-nek nincsenek kötelességeik? Hol van az elõírva hogy csak a zsebüket tömhetik, és ha elégedetlen a nép, akkor az biztos hogy csak a mi hibánk. Ha munkát adsz, és fizetést amibõl meg lehet élni, akkor dolgozik, és hangomat sem hallod többé, de ha nem adsz, és mellé még azt is bevallod, hogy egy teljes kormányzati ciklus alatt nemcsináltál ló..fa.szt se, hát had legyek már felháborodva. Nem a politika áll felettünk, mi állunk felettük, mert demokrácia van. Mi választjuk hogy ki kerüljön kormányra, ki irányítson minket, és cserébe azt is elvárnánk hogy kapjunk valamit.

"a szabadversenyes kapitalizmusban éhbérért dolgoztattak gyerekeket pl bányákban"

Igazad van, ahhoz képest ez a jelenlegi rendszer maga a Kánaán, csak tudod nem nekünk. Ahhoz viszont látom túl vak vagy hogy ezt meglásd.

Seres Mária
Aláírtad a petíciót? Akkor biztosan egyet is értesz vele. És gondolom mivel elolvastad amit átküldtem, arról is tudsz, hogy kézzel-lábbal kapálóztak az igazság ellen a drága politikusaid. Mostanra nem lett semmi az ügybõl.
idõjós1010 2009 júl. 30. - 11:11:55 Előzmény kgyuri0
(1220/2248)
:-D Most idézzek én is valamit az Öszödi beszédbõl? Te gondolkodó ember !!
idõjós1010 2009 júl. 30. - 11:09:54 Előzmény meszag
(1219/2248)
Annyi kitûnik a példából ami a lényeg.
kgyuri0 2009 júl. 30. - 02:23:43
(1218/2248)
A minap kisvállalkozó standjánál megálltunk, ki volt írva, hogy 90 a dinnye és lehetett látni, hogy nem csak a sz*r csíkos van nála, mint az Auchanban, hanem sötétzöld egyszínû is, ez az Auchanban kétszer annyiba kerül, mint a csíkos(Sztem a csíkos olyan, mint a cukrozott uborka, a sötétzöld az az igazi dinnye, a "magyar")szóval kiderült, hogy a 90 az a csíkos, a sötétzöld nála is 190 ha jól emlékszem(de a konkrét számokra most már nem mernék esküdni).
Amikor bintettnk, és továbbhajtottunk (ez az árús az út mentén árult), akkor neki állt följebb, hogy csak menjük az Auchanba, egyébként minimum SzittyaBedegúz által kultivát hangnemben. Szóval , ne akarjátok nekm szentté avatni a hazai kisvállalkozókat, Azok is megérhetik a pénzüket.
kgyuri0 2009 júl. 30. - 02:12:28
(1217/2248)
idõjós!

Néha véletlenül megnézem a „Szívtipró gimi” címû sorozat aktuális részét királyi tévé valamelyik adóján)
Ha egyszer mgnézed, el fogod hinni, hogy ilyet az ember csak véletlenül néz meg.
A diákok állandóan és rendszeresen visszapofáznak a tanároknak, éppen, hogy meg nem verik õket(legalábbis olyan folytatást én még nem láttam, de attól még lehetett)
Ez az, amit jobboldali fórumozók elõszeretettel „liberális iskolának neveznek, szerintem ilyet épeszû ember nem pártol, liberális se (még MagyarBálint se).
Lépten nomon a diákok kiállnak a jogaikért az önkifejezésükért a szabadságukért, láthatóan arra soha egyáltalán nem gondolva, hogy az ember társadalomban él, és nem csak jogai és kedvezményei vannak, hanem kötelezettségei és feladatai is.
Az itt szereplõkrõl általában a fórumokon vitézkdõ jobboldaliak szoktak eszembe jutni.
Sokat agitálsz a multik ellen, hogy a szegény magyar munkavállalókkal hogy kicsesznek.
Tudod, hogy a szabadversenyes kapitalizmusban éhbérért dolgoztattak gyerekeket pl bányákban, és képzeld pl angol gyerekeket angol vállalkozók. Most már ilyen nincs, de ahhoz el kellett telni jó 100-200 évnek, rengeteg politikai vitának, harcnak. Ezt nem lehet megspórolni. Az is igaz, hogy pl az afrikai vagy kínai gyerekeket még most is dolgoztatják az angol vállalkozók. És sok esetben örülnek az afrikaiak, esetleg a kínaiak, hogy dolgozhatnak.

Küldtél nekem privátban SeresMáriától anyagot. Elolvastam, köszönöm. Én már az eredeti peticióját is aláírtam. Megmondom, õszintén a mostani helyzetet nem látom világosan, ahogy aBKV fõcsõvezetõnõ 100milliós végkielégítése körüli helyzetet sem.
kgyuri0 2009 júl. 30. - 01:46:47
(1216/2248)
idõjós!!

"Ahelyett hogy kinyitnátok a szemeteket, elkezdenétek egy kicsit gondolkozni, és változást követelnétek"

Ha te ennyire a gondolkodás híve lennél, akkor nem bíznál olyan emberbe aki egy interjúban így nyilatkozott:
"Kezdek rájönni, az ember térden állva a legerõsebb"

Az ilyentõl ugyanis egy gondolkodó ember fejvesztve menekül, mindegy hova, meddig, csak minél távolabbra.
offtopic
Heathcliff 2009 júl. 30. - 00:03:30
(1215/2248)
Ismerek egy embert, aki önkormányzati képviselõ egy kisvárosban, jobboldali beállítottságú, mellesleg szír származású orvos. :) Tehát egyáltalán nem "tömény hülyeség", amit írtál, sõt, egészen jó ötlet. Sárközybõl is francia elnök lett. És ha igénye van rá, ha érdekli és megbíznak benne? Ha Fekete Pákó énekelhet magyarnótát, ha Reiner Péter a gárda alapító tagja, ha egy Mercury-díjas, homoszexért küzdõ nõ ma hitelesen konzervatív, ha a volt állampárti vezetõk jobboldaliak, ha az szdsz és az mdf az összeolvadáson gondolkozik - miért is ne lehetne egy kínai itt képviselõ? Vietnámi még jobb lenne. Vagy kambodzsai. Vagy japán? :)

A tescoban a mórahalmi kertészszövetkezetnek olyan hihetetlen mennyiségû pultpénzt kell fizetnie, hogy az áruja kint lehessen a polcon, ami talán az összbevételük fele. Hát ha ez tisztességes feltétel....Egyébként mjeglehetõsen közelrõl ismerek olyan kistermelõt is, aki a tesco egyik kertész beszállítója. Ráadásul biotermelõ (kertészmérnök). De hogy milyen feltételekkel szerzõdött, azt nem tudom. Nem túl gazdag, megél valahogy. De kap állami támogatást: pályázaton nyert egy csomagológépet, az értéke 10 millió forint. Ez pedig szép summa.
offtopic
meszag 2009 júl. 29. - 23:54:33
(1214/2248)
Kicsit olvass pontosabban, de egyébként a lényeget tekintve - hacsak nem ironizálsz épp - akkor egyet is érthetünk?
offtopic
meszag 2009 júl. 29. - 23:49:49
(1213/2248)
Maradjunk annyiban, hogy ez egy nagyon rossz példa, és/vagy nem tisztáztál egy csomó kérdést a szerzõdésben....
tiborz007 2009 júl. 29. - 23:42:14 Előzmény meszag
(1212/2248)
Azért örülök, hogy végre van valaki, aki a gyerekeinek nem diplomát kíván, hanem, hogy legyen jó esztergályos, esetleg szakács egy sarki kis étteremben. Ja és megpróbál másokat is rábeszélni erre.
Én azért a gyerekeimnek diplomát kívántam, mert diplomával lehet esztergályos munkát végezni, de ezstergályos szakmával nem lehet diplomás munkát végezni
Az amerikaiak szokták mondani:ne azt nézd az ország mit tehet érte, hanem te mit tehetsz az országért
De ha te teszel az országért az ország is tesz érted.
idõjós1010 2009 júl. 29. - 22:52:41 Előzmény meszag
(1211/2248)
Tévedés, én nem a sült galambot várom, viszont ti azt teszitek, azzal hogy két bukott pártban hisztek, vagy már talán még azt sem, mert saját magatokat hibáztatjátok azért ha nincs munka, vagy nem elég a fizetés, esetleg szimplán rákentek mindent a válságra mert most épp az van kéznél. Ha épp a párttal van gond, akkor pedig rá lehet kenni mindent az éppen aktuális ellenzékre. Ahelyett hogy kinyitnátok a szemeteket, elkezdenétek egy kicsit gondolkozni, és változást követelnétek.

Nem a sok diplomás emberrel van gond, igaz több van belõlük mint kéne, mint amennyire szükség volna, de nagyon sok nem diplomás is hiába vállalna szívesen állás a szakmájában. Nem kap. De szakmáján kívül sem. Nincsenek munkahelyek, mert sorra zárnak be a kisvállalkozók, iparunk már nincs, minden külföldrõl van behozva, nincs piaca a magyar termékeknek. Szinte semminek. A gazdaságban is elhelyezkedhetnének sokan, de nem teszik, mert nem tudnak belõle megélni. Nekünk kéne külföldre is termelni, külföldi piacokat keresni, ahogyan az régen volt, és a mi termékeinket szétszórni, nem a külföldit beengedni, és tõlük várni, hogy felfuttassák az országot. Mert õk építenek ám infrastruktúrát, csak nem a mi munkásainkkal, és nem a mi zsebünkbe fognak termelni, nem a mi termékeinket fogják eladni, a pénzünket meg kiviszik.

Egy hányaveti példa:
Tegyük fel, van neked egy üresen álló, ámde nagyon forgalmas helyen lévõ telked. Pénzed is van, és eszedbe jut, hogy talán felhúzhatnál arra az üres földterületre egy boltot, amibõl neked hosszútávú hasznod lenne, tehát viszonylag hamar meg is térülne a belefektetett összeg. Igen ám, de közben az is megfordul a fejedben hogy szólhatnál a szomszédnak, aki saját pénzen felhúzná rá a a kis üzletét, ezzel a te telked sem állna már üresen, nem lenne elhanyagolva, a szomszéd pedig csodálatos infrastruktúrát húzna neked oda fel. cserébe az ingyen földért megegyeznél a szomszéddal, hogy a már régen munkanélküli, és állást eddig még nem találó asszonyt felvehetné alkalmazottnak a boltba.
Így mindenki boldog. A te üres, és gazos földed helyen mostmár egy szép boltocska áll, ráadásul teljesen ingyen, és az asszonykának is lenne munkahelye végre.
A szomszédnak meg két év alatt megtérül a befektetett összeg, oszt degeszre tömi a zsebét vele. Az õ hátsókertben termesztett gyümölcsének zöldségének lenne vevõje, a tied meg rádromlik.
offtopic
meszag 2009 júl. 29. - 20:54:15
(1210/2248)
Tégy kedved szerint, várd a sült galambot tovább. :)
Magam részérõl igyekszem a környezetem rábírni, hogy gyereke esetében legalább már felelõs döntést hozzon. Figyelje a képességeit, és ne a diplomát erõltesse, ha felesleges, és semmi szükség ennyi média "szakemberre" - és még sorolhatnám, de mindenképp idõben kezdjen el a tanulmányaira gyûjteni. Mert igenis van számtalan helyen felvétel, de nincs szakember. A tanulás pedig sosem ér véget, legyen az bármely szakma, sõt akár újabbakat is el lehet/kell sajátítani.
Sose azt nézd, hogy az állam mit tehet érted! Fel kéne már kicsit nõni!
Na most sarkítottam én is, bár tök felesleges ez a beszélgetés is, ott folytatod, ahol kezdted. Persze, hogy az államnak is be kell avatkoznia, de nem lesz újra szocializmus, nem lehet tovább tengeni ilyen életszínvonal elvárások mellett a langyos kis állóvízben.
offtopic
idõjós1010 2009 júl. 29. - 18:50:34
(1209/2248)
Megkaptam, de már valószínûleg, nem idõben.