Banán 2007 jan. 03. - 12:38:09
(29/89)
Mielõtt megnéztem volna, már kifejtettem az álláspontomat Szaddamról és az amerikaiak iraki tevékenységeirõl. Aztán december 22-én meg is néztem a Mammutban (azóta idáig nem voltam Internet-közelben). Ezt csak annyira lehet Amerika-ellenesnek nevezni, mint keresztény-ellenesnek, hiszen bemutat emberséges amerikait is, aki tiltakozik Dante kegyetlensége ellen, mire az õt is megöli.
Elmondtam a helyi plébánusunknak Marshall cselekedeit, ideológiáját és imáját, (én katolikus vagyok) azt felelte, ez ugyanolyan abszurd, mint bármely háború.
coheed 2006 dec. 27. - 17:22:32 Előzmény xtribe
(28/89)
"Minden országban, minden hadseregben vannak emberek meg fél-emberek."
Persze csak az a kérdés, hogy a közlegény a félember vagy épp a vezetõ, a tábornok az, mert ugyebár a vezetõ adja a parancsot, a példát és õbüneteti meg a kihágókat, kegyetlenkedõket stb.

"Ezért van ez, mert valahol mindenki tudja, hogy ha nem lesznek sorba álítva az arab országok, akkor elõbb utóbb lesz ott atomfegyver is."
Bizony lesznek vagy már vannak is, amin nincs mit csodálkozni miután az amerikaiak által támogatott Izraelnek is van már atombombája. Szóval Amerika közvetve magának keveri a szart, meg nekünk európaiaknak is.

"Michael Moore ennél többet is szokott mondani és legalább szinvonalasak a filmjei (pedig csak dokumentumfilmek)."
Igen, sokkal jobbak és színvonalasabbak, de ez hatásosabb, mert az emberek szívesebben néznek akciófilmet, mint dokumentumot és szívesebben bambulnak, mint gondolkodnak , akármilyen keveset kell Michael Moore közérthetûsége miatt.

A film nem nagy szám, de már azért is érdemes megnézni, mert ilyet még nem láthattunk.
Solten 2006 dec. 18. - 21:23:38
(27/89)
Ilyen jó filmet már rég láttam.. :)

Akinek elege van a sok hálivúdi sz@rból mindenképpen tekintse meg!

Go Türkiye!
szultana 2006 dec. 18. - 12:17:22
(26/89)
Sziasztok, én is láttam a filmet pénteken, azóta nagyon sokszor eszembe jutott. Ugyanaz a véleményem mint az elsõ hozzászólónak, hogy ha csak a fele igaz, hogy mit mûvelnek ott az amcsik, már az is borzasztó és brutális.
Az meg, hogy az a kritika, hogy muszlim szemszögbõl van bemutatva.. hát hagy legyen már egy ilyen is, a többi 'amerika istenesítõ' mellett.
Teemeah 2006 dec. 18. - 07:40:52 Előzmény jordi
(25/89)
Teljesen egyetértek Jordival. Még nem láttama filmet, ma fogom megnézni, de nagyon várom. Épp itt volt az ideje hogy valaki be merjen mosni egyet az öntelt amerikaiaknak! Õk vég nélkül gyárthatják a filmekt ahol az összes arab rosszfiú, ahol a magyarok is mind gengszterek, ahol az oroszok csak rosszak lehetnek, akkor miért nem születhet oylan film is ahol az amerikaiak a rosszak? Hol van abbana demokrácia, hogy betiltanak egy filmet ami amerikát kritizálja??? ha akkora fene nagy demokrácia hívõk az amerikaiak akkor fogják be a szájukat és nyeljék le a békát, hogy õket is lehet kritizálni! HAJRÁ TÖRÖKÖK!!! MÉG TÖBB ILYEN FILMET!!!
xtribe 2006 dec. 14. - 16:41:38
(24/89)
Kedves osq82, azért mondtam, h nem dokumentumfilmnek kell tekinteni, mert ugy értelmeztem, hogy egy filmjeleneten felháborodva, kiakadtál az "embertelen USA-án". Ha mondjuk egy katona ismerõsöd mesélte az esetet, ugy tekintsd tárgytalannak az észrevételem.

Viszont. Akkor is naiv elképzelés azt hinni, hogy bármely más állam katonái háborúban másképp viselkednek. Ahogy naiv azt hinni, hogy az "állam" a hibás. Minden országban, minden hadseregben vannak emberek meg fél-emberek. A háború meg csak még jobban kihozza.

Kit utálsz? G.W Busht? Egy kegyetlenkedõ marine-t? Vagy a New-Yorki hot-dog árust, vagy a Jack Nicholsont? Mind amerikaiak. Nagy hatalmak önálló lények, Oroszország, Kina... nem különb ha világhatalomra törésrõl van szó. Illetve saját érdekei érvényesítésérõl.

A hatékony hadsereg meg amúgy is arról szól, hogy kiöljék az emberbõl az érzelmeket. Úgy hogy ez a film tényleg nem mond semmi ujat. Viszont nagyon bénán teszi, primitiv török propagandával fûszerezve. Meg egy megagagyi "õsgonosz" félõrült, fanatikusan katolikus zsoldossal.

Mondjuk legtöbb értelmes ember a világon tudja, hogy mirõl folyik a háború Irákban. Persze ez igy kicsit ijesztõ, hogy ezt csak úgy megteheti egy világhatalom a mai demokratikus világban és miután kiderül, hogy nincs tömeg-p-fegyver, Tony Blair meg hazudott és fabrikált, minden a helyén marad. (De végülis az Afganisztán Szovjet megszállása mirõl szólt pld?)

Ezért van ez, mert valahol mindenki tudja, hogy ha nem lesznek sorba álítva az arab országok, akkor elõbb utóbb lesz ott atomfegyver is. Viszont annyira elmaradottak, szegények és instabilok ezek az országok, hogy egy rátermett "kishitler" hatalomra kerülése esetén tényleg egy veszélyfaktort jelenthet a világra. Ha én vagyok egy óriáshatalom ország feje, nem hagyom hogy maguktól történjenek a dolgok. Elvégre nem azért választott a népem. És a gazdasági erõk érdekeit képviselem. Ez van, ilyen a világ kulisszák mögött. Legtöbb embernek felfordul tõle a gyomra, de attól még nem fog változni a világ.

Michael Moore ennél többet is szokott mondani és legalább szinvonalasak a filmjei (pedig csak dokumentumfilmek).
gaborx1 2006 dec. 13. - 13:21:02
(23/89)
Bocsanatot kérek tõled!Igazan félre értettem!
osg82 2006 dec. 13. - 12:53:33
(22/89)
Kedves gaborx1!

Csak egyetérteni tudok Veled. Amit olvastál elõzõ hozzászólásomként, annak voltak elõzményei.

Természetesen a film minden mozzanata hihetõ és reális számomra, de ettõl még nem dokumentumfilm, ha a szót legszorosabb jelentésében, értelmében vesszük. Ajánlom figyelmedbe a korábbi hozzászólásokat, és minden világos lesz Számodra! Kicsit ilyesztõ, hogy a fejüket homokban tartó emberek ugyanolyan súllyal szúlnak bele a jövõbe, mint a dolgok mögé nézõ, informáicóéhes társaink.

Száz szónak is egy a vége: a törökök most sem okoztak csalódást, mint már annyiszor a történelem során (pl. Kemál vagy a legaktuálisabb Ciprus-balhé, aminek következtében valószínûleg nem lesznek EU tagok; de irigylem õket!!!). Én mindig a muzulmánok és ortodox zsidók pártjára fogok állni hasonló esetben, mert szó szerint Istentelen, amit a világ mûvel velük. Éljen a Farkasok völgye, csak így tovább nemamerikanizált filmipar!!!
gaborx1 2006 dec. 13. - 03:08:27
(21/89)
Kedves osg82,ez a film csak azt mutatja,ami igaz!Ebbõl a szempontból tökéletes film.Ez is egy csoda,hogy ilyen filmet Europában láthatunk!Azoknak javasolom ezt a filmet,akik nyilvánosan látni akarnak Amerika és hûséges segítõje Izrael Iraki politikaját.Osg82ként gondoló embereknek ez a film nem forrás!Azoknak csak CNN hazugságai forrás!
osg82 2006 dec. 12. - 10:15:46
(20/89)
Kedves tévéostoba emberek!

Senki nem tekinti dokumentumfilmnek, azt sem értem, honnan jött ez... Mindegy, mindig a legegyszerûbb félinformációkkal dobálózni.

Gyengébbek kedvéért újra:

Ha tudnátok személyes beszámolókból, hogy mi folyik az arab országokban, akkor nem lennétek ilyen tévéostobák. Jártak ott harcban nagyon-nagyon közeli barátaim, és meséltek.
Az usánál embertelenebb és gennyesebb (mivel a végtelenségig gerinctelen) nincs a világtörténelemben (nem elég bizonyíték erre 9/11???)! - És igazad van, valóban nem tüntetett egész Irak Husszein mellett szerencsére, hiszen mégiscsak diktátor volt, és rengeteg ember szívott miatta. Nem fog hiányozni, de Iraknak nélküle soha nem látott nehéz napjai következnek. - USA folyt.: Gáza is az õ mûvük. Tudjátok mit, nevezzük nevén: globalista szabadkõmûves zsidó tõkéseké. Ha valaki nem hiszi, olvasson, tájékozódjon, vagy egyszerûen csak gondolkodjon, hiszen ti is eszközök vagytok. És jól mûködtök, mivel akkora naiv baromságokat írtok, hogy nevetni lehetne rajtuk, ha nem lenne annál kicsikét fajsúlyosabb a téma. Az érdeklõdõknek néhány figyelemreméltó író: Henry Ford, Drábik János, Marschalkó Lajos... Nem könnyû hozzájutni az igazsághoz, de ha valakit valóban érdekel, akkor menni fog. Ha meg nem érdekel, akkor továbbra is állj a sorban, nézz a lehetõ legtöbb tévét, higyj neki, és kérlek, annyival tiszteld meg a még gondolkodó embertársadat, hogy legalább hallgatsz! De inkább tájékozódj, azzal többre mégy!
Punkológus 2006 dec. 11. - 22:26:10
(19/89)
Film teljesen középszerû kliséken alapszik, megtörtént eseményeket feldolgozzva és éppen ezért fantasztikus. Hisz hány darab másodrangú filmet láthattunk, amiben a jó amcsik ezerszámra lelövöldözik a gonosz és csúf diktátor/terroristavezér embereit. Itt végre fordult egyett a kocka, ha az amcsik tonnaszámra csinálhatnak filmeket, amiben más országok nemzetét, hitét gyalázzák, akkor mocskos álszenteskedés sírni a Farkasok völgyéért.

USA egy globális szuperhatalom, ami bármit megtehet. Fütyül az ENSZ-re, csak egy valami számít: az olaj és a petrodollár. Ezért hajlandó volt beálldozni a WTC tornyokat az összes áldozatával. Polgárháborúba taszítani egy országot, amiröl már az ENSZ, a NATO felsõbb köreiben is nyilatkoznak olyanokat, hogy Szaddam idejében jobb volt az iraki népnek. Hol vannak a tömegpusztító fegyverek? Hol vannak az atomlétesítmények? Az amerikai védelmi miniszter parancsot adhat kínzásra? Bûntetlenül? Amíg ezzeket a férgekeket nem itélik kötél általi halálra Szaddam-mal együtt Nürnbergben, addig teljesen felesleges ilyenekkel dobálózni, mint igazság, demokrácia, jog, szabadság. És érdemes belegondolni, hogy Szadi-t az amcsik fegyverezték fel a síita Irán ellen!
xtribe 2006 dec. 11. - 21:56:57 Előzmény osg82
(18/89)
"kislányokat puskatussal..." - azért egy kicsit naiv elképzelés, vagy tényleg azt hiszed hogy ez dokumentumfilm volt? Persze attól hogy fikció, elõfordulhatott hogy ártatlanokat, civileket vertek,öltek aláztak. Háború már ilyen. Gusztustalan és felesleges. Minden nemzet kiadásában, nemcsak USA-éban.

Amúgy maga a film elég gyenge, bábszerû szinészi játékkal, szájbarágós propagandával ("nem jó dolog az öngyilkos merénylet, a türelem nem gyengeség hanem küzdelem" stb.) amelytõl javulnia kellett volna a muzulmánok megítélésének. Perzse a végén muzulmánik nyernek és megölnek az összes amerikait. Szóval mégiscsak a véres harc aaz igazi. Mindez török kiadásban, akik maguk sárba tiporják a kisebbségeket, megszállják Ciprust...

Ennél "Guantanamo" is jobb volt, bár az is eléggé elfuserált kisérlet, elveszett lehetõség a háború értelmetlenségének bemutatására.
Koppány 2006 dec. 10. - 19:01:58 Előzmény jordi
(17/89)
A film a maga mûfajában jó-közepes minõségû. Szépek az effektek, jók a képek, a dramaturgia és a történet viszont nagyon lapos.
A színészek játéka jó, a helyszínek, szereplõk, ruhák, stb. hitelesek.
A téma maga, amitõl a film nagy visszhangot vált ki, nagyon örülök, hogy amerika is lehet rossz fiú.
Így tovább törökök!
Bándi1 2006 dec. 09. - 10:04:05 Előzmény osg82
(16/89)
Szervusz!"Az usánál embertelenebb és gennyesebb (mivel a végtelenségig gerinctelen) nincs a világtörténelemben!"
Biztos ez ??? Néz körül mi folyika gázai övezetben..
másik dolog:nem egész Irak tüntetett Husszein mellett..ahogy mondják az éremnek két oldala van.
Tisztelettel ..
osg82 2006 dec. 08. - 07:55:28
(15/89)
Jordi, maximálisan egyetértek Veled, és kicsit ijesztõnek tartom, hogy már a bajorok is itt tartanak. Ez vészjósló...

Egyébként nem vagyok sémitabarát, de felháborítónak tartom, amit az arabok - és tegyük hozzá, az ortodox zsidók - kapnak csak azért, mert az újkori cionizmus világhatalomra tör. Hangsúlyozom, az ÚJKORI!

Épp az elmúlt hetekben tartottak az ortodox zsidók tüntetést a saját fajtájuk neológ vonala és az újkori cionista izrael állam legitimitása és létezése ellen:

<a target="_blank" href="http://portal.jobbik.net/index.php?q=node/3349" title="http://portal.jobbik.net/index.php?q=node/3349">portal.jobbik.net</a>

Ha már õk sem tûrik meg a saját vérükbõl származó globalista, hataloméhes egyedeket, akkor tényleg baj van. Ehhez kell a tényleges terroristáknak az usa, ami a filmben látható módszerekkel terrorizálja az egész világot. Persze errõl nem szabad beszélni, és én most biztosan antiszemita vagyok. De az ortodoxok is azok, és ha antiszemitizmus az, hogy utálom a világot buzeráló hajszálvékony réteget, akkor természetesen az vagyok. És sajnálok minden ortdox vagy muzulmán sémitát, akik eleve hendikeppel indulnak, mert õk ahhoz a fajtához tartoznak, akiknek egy elenyészõ rétege mindent meg mer - és egyelõre tud is - engedni magának. Magyarországon is...
jordi 2006 dec. 08. - 07:14:20
(14/89)
Úgy gondolom valami baj lehet azzal a világgal, ahol 1 milliárd muzulmánt sértõ karikaturákat a vélemény nyílvánitás szabadságának neveznek, ameriakat bíráló filmet pedíg betiltanak (pl: németországban a bajor szövetségi államban) és nyugatellenesnek titulálnak.
osg82 2006 dec. 07. - 09:07:18
(13/89)
Én láttam már a filmet. Nem egyszerû, nagyon kemény, valóban amerikaellenes, de abszolút reálisnak tartom.

Egyébként ha valaki tudni akarja, hogy az usa mit mûvel az arab országokban, az érdeklõdjön az ott háborúban megfordult emberektõl, és ne légbõl kapott információkkal dobálózzon.

Az usánál embertelenebb és gennyesebb (mivel a végtelenségig gerinctelen) nincs a világtörténelemben!!! Amikor kislányokat ütnek puskatussal harcmentes övezetben, az elgondolkodtató. Utána jópofizó közös fotó gyerekekkel a sajtó kedvéért, ez is elgondolkodtató. Többszörösen visszaélnek a vélt - és sajnos részben valós - hatalmukkal. Nézzétek meg a filmet, és higyjetek neki, mert tényekrõl szól!!! Utána mindenki eldöntheti, hogy ki nagyobb genyó, Saddam vagy az USA. (adalék: Saddam elleni ítéletek ellen (!!!) tüntettek Irakban az emberek... No comment) - Idõnként a tv-ben leadott infókon kívül is érdemes lenne tájékozódni...
jordi 2006 dec. 07. - 08:10:30
(12/89)
Nagy port kavart a nemzetközi porondon az biztos. Sokan nyugatellenesnek titulálták. Mit szoltok hozzá?
jimmykalóz 2006 dec. 05. - 17:47:18
(11/89)
nem tudok róla,hogy megöltek volna 200 ezer irakit mióta Bush van....
azért szadi kicsit több embert ölt,amit õ csinált ott nem 20 ember vesztette életét egy nap...
de mindegy...azért a filmrõl is lesz szó??látta v.ki?
pápá
sakur 2006 dec. 04. - 17:42:56 Előzmény porcukor
(10/89)
persze, hogy biztos benne, mert így is van. te meg egy hihetetlen nagy barom lehetsz, cukor, ha ennyire nem látod ezeket a dolgokat... irakban most polgárháború dúl, köszönhetõen a felszabadító amerikai csapatoknak. szaddam meg nem volt rosszabb, mint akármelyik közép-ázsiai (pl. türkmén) "diktátor".