5/10
napraforgó 2017 júl. 17. - 19:12:52 5/10
(1335/1535)
Igen, a karácsonyfát megkérdõjeleztem, az keresztény jelkép (legalábbis az eredete), a muszlimok nem ünneplik a karácsonyt, náluk az újév az ünnep. Valahogy nem hiszem, hogy azért állították, mert Rahmi egyszer azt mondta, hogy neki tetszik a sok csillogó dísz.
A megvan kötve a kezünk is érthetetlen, mert ezt Kerim rögtön azután mondja, hogy miszlikbe aprította a ruhát. valahogy nem passzolt a szituációhoz. Amúgy meg eddig is kiforgatták Fatmagülék szavait, tetteit, ennek semmi köze sem a feljelentés visszavonásához, sem Erdogánnak a házba való betöréséhez. Én nem találok logikus magyarázatot rá.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 17. - 18:32:55 10/10
(1334/1535)
A karácsonyfa. Láttam megkérdõjelezted. Még az elsõ évadban, az elsõ együtt töltött szilveszter elõtt, Mukaddes bevásárolt mindenféle díszekbõl, és feldíszítették a házat. Rahmi akkor mondta, hogy tetszik neki a karácsonyfa is, csak sajnálja, hogy ezért kivágják a fákat. Kerimmel beszélt róla, aki azt mondta, hogy már mûfenyõket díszítenek. Valószínû, ezért volt karácsonyfa.
A "megvan kötve a kezünk", amit Kerim mond, azt én úgy értettem, hogy nem mernek már semmit tenni, mert kiforgatják a Yasaranok a történéseket. Mint ahogy tették azt az Erdogant ért támadáskor is, hiszen lépten-nyomon azt hangoztatták, hogy Kerimék állítottak csapdát, hiszen tanú nem volt.
Kerim azért volt ennyire dühös, mert újra "hozzányúlt " az életükhöz, gyakorlatilag újra megbecstelenítette Fatmagült. ( feliratos 57. bölüm eleje)
5/10
napraforgó 2017 júl. 17. - 17:56:14 5/10
(1333/1535)
Nurdan asszony elmeséli a lánya történetét. A lánya sajnos semmit nem mondott a történtekrõl, hogy ki tette vele azt a szörnyûséget. Azóta, 2 éve egy szót sem szólt. A házat sem hagyta el azóta. Attól félnek, kárt tesz magában, így nem hagyhatják egyedül sem, most a nõvére vigyáz rá. Akkor mosolygott elõször, amikor meglátta Fatmagült a TV-ben, az újságban. Példaképnek tekintik, õ nem adja fel, küzd. Talán a lánya is erõre kapna a példáján. De most, hogy õ is vissza akar lépni, odalesz a reménye. Fatmagül megkönnyezi a történetet.
Perihán bemegy Erdogánhoz a kórházba. Resat, Szelim és Münír is ottvannak, már indulnának az irodába. délután ünnepelni fognak, akkor lezárul az ügyük. Perihán ekkor kijelenti, hogy Münírnek be kell mennie az ügyészségre még 2 elõtt és vissza kell vonnia a feljelentését Rahmi ellen. Ha ezt nem teszi meg, õ maga tesz vallomást Erdogán és Szelim ellen. Gyûjtött bizonyítékokat, amelyeket egy embere egy másik ügyészségen benyújt, ha 2-ig nem kapja meg az értesítést arról, hogy Erdogán ejtette a vádat. Resat tiltakozik, ezt nem teheti, ellenkezik, ordibál, Szelim könyörög, de Perihán hajthatatlan, nem engedi, hogy másokat is kínozzanak. Nil benyit, kihallatszik a folyosóra a kiabálásuk, ezt ne csinálják. Erdogán a nõ elõtt beleegyezik, hogy a feljelentése visszavonásra kerüljön, hogy ne a báty szenvedjen Fatmagül "bûneiért".
Fatmagül és Kerim épp indulnának az ügyészségre, amikor Rahmi telefonon hívja egy nõvérke telefonjáról. Arra kéri, hogy ne adja föl, õmiatta ne, neki nem lesz semmi baja.
Münír értesíti a nõvérét, hogy visszavonta a feljelentést. Az ügyészség elõtt találkozik Fatmagüllel és Kerimmel. Münír nem közli velük, hogy visszavonta a feljelentést a bátyja ellen, azt hiszi, még ki tudja játszani õket, és Fatma is visszavonja az övét. De Münír meglepetésére Fatmagül kijelenti, hogy õ nem vonja vissza a feljelentését, nem hagyja ellhallgattatni magát.
Erdogánt kiengedik a kórházból, de elõbb benéz Nilhez. Azt hiszi, hogy a nõ megbocsát neki, mert milyen nagylelkû volt, de Nil közli vele, hogy átlát rajta, minden szava hazugság. Tud az egyezségrõl is, Kerim mindent elmondott neki. Erdogán tovább hazudik, szerinte Fatmagül csak rágalmazza õket. Amikor Perihán hazaérkezik, Hilmiye átnéz rajta.
Rahmit is kiengedik, Murat és Mukaddes örömmel üdvözlik. A kiütései is elmúltak. Még a polgári pert is felfüggesztették az ügyében.
Szelim és Erdogán le van törve, a mama miatt elbukták a lehetõségüket. Vajon mennyit fognak ülni? Fatmagül Kerim miatt ilyen erõs, mert a fiú szereti és védelmezi. erdogán elzavarja.
Kadír és Meryem a konyhában beszélgetnek, Hümeyra is érdeklõdött utánuk. Sajnos annyit köntörfalaz, hogy mindig megzavarja õket valaki.
A család nagy vacsorát csap Rahmi tiszteletére. Jókedvûen beszélgetnek. Kerim nem érti, miért vonták vissza a feljelentésüket, Kadír és Ömer sem tudja, de valami oka biztos van. Már a szilveszterrõl beszélgetnek. A háttérben feldíszített karácsonyfa (??), zene is szól, Kerim táncolni hívja Fatmát. Ekkor csörög a telefon, Erdogán hívja Fatmagült. Na, rögtön oda a jó hangulat. Erdogán közli, hogy a bátyját az õ jóvoltából engedték el, majd undokul mondja, hogy most már fölveheted a menyasszonyi ruhádat.... Kerim dühösen elveszi a telefont, de Erdogán leteszi. Rájönnek, hogy Erdogán járt a házban, ha tudja, hogy Fatma menyasszonyi ruhája a szekrényében lóg. Nyilván akkor ment be, amikor õk odakinn keresték... Mukaddes megjegyzi, hogy akkor biztos hozzá is ért a ruhához... Erre Kerim bemegy a szobába, elõveszi a ruhát és cafatokká szaggatja. Majd az mondja, meg van kötve a kezünk (de fogalmam sincs ezt mire érti?).
Kadír közli, hogy reggel majd bemegy a rendõrségre ezt bejelenteni és lehallgattaja Fatmagül telefonját is. Meryem összeszedi a ruha darabjait és kidodja. Kerim körülnéz, hol jöhetett be az a szemét a házba.
Münír és a férfiak megint a kialakult helyzzetet elemzik, Resat biztos benne, hogy Perihán komolyan gondolta a fenyegetését. Szelim elszólja magát, hogy Resat Erdogán nyomába küldte Musztafát. Mi lesz, ha Musztafa ezt elmondja neki? Resat közli, csak azt szerette volna, ha Erdogán viszi el a balhét, ezért állította rá Musztafát. Erdogán mindezt kihallgatja a lépcsõ tetejérõl, hisz csatlakozni akart a többiekhez.
Kerim, Rahmi és Kadír körbejárnak, rájönnek, hogy a pinceajtón jöhetett be, mert az egy nyomásra könnyen kinyílik. Be kell jelenteni a rendõrségnek. rahmi azt mondja, biztos találnának ujjlenyomatokat is... De Nine mama szerint azóta már többször takarítottak. Mukaddes elrángatja Rahmit, õ maradjon ki ebbõl. A húgával majd törõdnek a többiek. Fatmagül hallja ezt a "kedves" kívánságot. Gondol egyet és nekiáll kitakarítani a szobáját. Mindent lemos, amihez Erdogán hozzáérhetett. Mukaddes meg közben kárál, hogy bárki bejöhet a házba és megölheti õket...
khajni87 2017 júl. 14. - 22:16:16
(1332/1535)
Na hát akkor mondtam volna Meryem helyében hogy van két egészséges kezed-lábad ha ilyen gyorsan megcsinálnád csak tessék........Szolgáld ki magad végre
Nekem is néha olyan jól esne ha nem a dolgok legtöbbje rám maradna meg a kétéves gyerek meg a sok szülinap amit le kell szerveznem a hónapban, hanem néha valaki besegítene itthon és levenne kicsit rólam.....de õszintén......Ma már elképzelni se tudom hogy a férjemen kívül ( aki nagyon keveset van itthon ) bárki más itt legyen és segítsen és noha szükségem lenne rá de tuti nem bírnám már ki ezt, annyira rég csinálom egyedül, annyira elszoktam tõle hogy segítséget kérjek -kapjak, azt se tudom hogy kezelném vagy bírnám.......

Amúgy az hogy neki pihenni kell csak idõlegesen szólt nem örökre és fõleg nem arra hogy nem emelheti többet a seggét fel......Már rég visszaköltözhetett volna a kisebb házba hogy ott éljen a férjével-gyerekeivel nem is értem én ezt miért van még õ ott ?????? Mert a kis házban csinálnia kéne valamit????? Rég nincs ok rá hogy miért lakik õ még Kadírékkal a nagy házban........Ténleg ezeknek fát lehet hasogatni a hátukon még ha már át is néznek rajta.....

Amúgy tudjátok nekem mi a nagyon magas ( biztos szõke napom van ) de ezt a kórházas szülészeti jelenet óta nem értem.....Mi a jó francnak kellett Fatmagülnek Mukaddes mellett maradni amíg a kórházban van , de azt éjjel -nappal?????? Ott is vannak orvosok -nõvérek minek oda családtag, ráadásul ilyenkor ha az ember tökmindegy miért kórházban van a pihenés az elsõ......Jah várjatok közben rájöttem......de szõke vagyok, de ténleg.......Hát persze, most esett le, a nõvérek nem ugrálnának úgy MUkaddesnek kénye kedve szerint ahogy Fatmagült csicskáztathatja.......
khajni87 2017 júl. 14. - 21:58:59
(1331/1535)
Jaaj hát ez Mukaddes specialitása felkavarja az állóvizet ( vagy a szart kinek mi tetszik ) aztán angolosan....akarom mondani törökösen lelép a búsba........Bajt keverni tudni kell, õ tökélyre fejlesztette, a megoldás........hát az meg legyen mások problémája.........mit érdekli õt kinek mit okoz........amíg õt nem éri baj a többiek másodlagos-harmadlagosak......nemcsak Meryem-Kadir-Fatmagül-Kerim de még a saját férje és gyerekei is sokadlagosak, lényeg hogy Mukaddes rendben legyen mert akkor mindenki más is "jól " van :(
10/10
bezsuzska 2017 júl. 14. - 20:49:52 10/10
(1330/1535)
Igazad van szájon. Lassan majd érkeznek a válaszok a kérdéseidre is. Azért van még vissza néhány történés.
5/10
napraforgó 2017 júl. 14. - 19:17:58 5/10
(1329/1535)
Szájon kaphatná és nem szájba. Na igen, a lényeg ugyanaz, valahogy el kéne hallgattatni azt az asszonyt. Kerim még most is meglehetõsen indulatos, Münírnek pl. majdnem nekiesett a kórház, meg az ügyészség folyosóján is. Pont Mukaddesnél kellett megfékeznie magát?
na mindegy. Mukaddes sajnos túlságosan elõtérbe került, a színésznõ nagyon jól játszik, szinte õ a fõszereplõ, lejátsza a fiatalokat. Ahogy jön-megy, teszi-veszi magát, a kis vállrándításai, szájhuzigálásai, meg ahogy a haját igazgatja... szenzációsak. Ehhez képest Fatmagülnek meg csak sírni kell, Kerimnek meg dühöngeni.
5/10
napraforgó 2017 júl. 14. - 19:08:50 5/10
(1328/1535)
És mi van, ha Fahrettin meghívja a fiatalokat, hogy éljenek Ausztráliában? Mondjuk elõször csak nászútra, aztán rábeszélné õket, hogy maradjanak.
Akármennyire ragaszkodik Fatmagül a bátyjához, azért elõbb-utóbb döntenie kell, hogy a férje kell, vagy a bátyja.
Amúgy meg biztos találnának olyan megoldást, hogy közel éljenek egymáshoz, de mégse egymás szájában. Ha az éttermet megtartanák családi cégnek, akkor egy különlakással, de együtt dolgozva Fatma és Rahmi minden nap találkozhatnának, de mégis lenne magánéletük is nélkülük. Napi 8-10 óra együtt a testvérrel pont elég lenne a félbolond Rahmi biztonságérzetéhez. Mukaddesbõl meg 10 perc is elég lenne.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 14. - 19:01:07 10/10
(1327/1535)
Meg vagyok rajtad döbbenve. Kerim szájbakaphatná Mukaddest? ( szó se róla ráférne) De ha megfigyelted, Kerim lényegesen higgadtabban ( nem higgadtan! ) viselkedik. Talán a békülés az apjával, talán a pszichológushoz járás és a megbeszélt õszinteség Fatmagüllel. Vagy mind együtt, de már próbálja kordában tartani az indulatait.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 14. - 18:44:53 10/10
(1326/1535)
Ironikus próbáltam lenni. Persze, hogy nem normális, hogy nem csinál semmit. És azt sem gondolom, hogy Törökországban lenne három év GYES. Csak úgy viselkedik, mintha az õ vállalkozása lenne az étterem. És lehet, hogy "férjhez adta" Fatmagült, de nem nagyon áll szándékában a fiatalokat elengedni. Ha egy kicsit is szeretnének kettesben lenni vagy akár beszélgetni, rögtön ott terem, és belerondít. Biztos vagyok abban, hogy esze ágában sincs külön költözni Fatmagüléktõl, hiszen elveszítené az ingyen cselédjét. Egy tervezett különköltözésnél, biztos újra felhasználná Rahmit ütõkártyának. Ugyanúgy ahogy most is manipulálta Fatmagült, kihasználná, hogy mennyire ragaszkodnak egymáshoz. Fatmagüllel szemben ott az ütõkártya Rahmi, hiszen még a pert is feladná a testvéréért. És ahogy a per feladásába is belemegy Kerim, abba is simán belenyugodna. Bármennyire utálja Mukaddest. A szerelme ( vagy a lelkiismeretfurdalása? ) annyira erõs, hogy bármit megtenne Fatmagül boldogságáért.
5/10
napraforgó 2017 júl. 14. - 18:43:40 5/10
(1325/1535)
A mai részben megint megfigyeltem, hogy a 8 éves Muratot etetgetik, mint egy csecsemõt. Mukaddes kanállal rakosgatta a kakaót a szájába. Röhej, mintha az a gyerek egyedül nem tudna enni, inni. Aztán a gyerek megint nem akart óvodába menni, holott kb. két éve már iskolásnak kellene lennie.
Azt hittem, hogy ma megtépi Kerim Mukaddest, jó lett volna nézni, ahogy szájonkapja... De kadír hátán is fát lehet vágni, éna helyében most szólítottam volna föl az asszonyt, hogy hurcolkodjon vissza a gyerekeivel a vendégházba,és a villába csak akkor tegye be a lábát, ha kifejezetten hívják. Ha már hamarabb visszaparancsolják, akkor most nem tudott volna akkora nyomást gyakorolni Fatmagülre. Meg nyugodtabban meg tudták volna beszélni, hogy mit tegyenek.
Az ilyen pofátlan némbereket jó szóval nem lehet megfékezni, csak erõszakosan lehet rákényszeríteni a dolgokra.
5/10
napraforgó 2017 júl. 14. - 18:00:54 5/10
(1324/1535)
Cak azért gondoltam, mert tuti nem fogják örökké eltartani. Gondolom, hogy fatmagül és kerim új életet kezdenek, akár valami új helyen, ahová Kerim nem fogja magával vinni Mukaddest. És Nine mamának és Kadírnak meg a világon semmi közük õhozzá, tehát elõbb-utóbb kezdenie kell magával valamit. Mert tuti nem Rahmi fogja õt eltartani a bárgyú vigyorával. de nem is értem, miért nem csinál semmit, hisz Ildírben is õ volt, aki a tejüzemet (vagy sajtüzemet) vezette, õ dirigálta a férjét, a sógornõjét, meg a néhány munkásukat is. De mióta följöttek Isztambulba, egy percet sem dolgozott.
5/10
napraforgó 2017 júl. 14. - 17:55:05 5/10
(1323/1535)
Fatmagül úgy gondolja, elfogadja az ajánlatot. Mukaddes örül ennek, Meryem és Kerim nem, õk megpróbálják lebeszélni. Aztán kölcsönösen vádaskodnak, Fatma meg idegesen mondja, le akarja zárni az ügyet, elege van már mindenbõl. Meryem elõhoz egy csomó dobozt, teli levelekkel, amiket a hasonló sorsú nõk írtak neki. Mindenki, akinek reményt adott az õ küzdelme, most semmivé válna. Meryem arra kéri, hogy olvassa végig a leveleket és aztán hozza meg a döntést. Mukaddes meg arra kéri, inkább a bátyjára gondoljon. Fatmagül a szobájában õrlõdik.
Rahmi a börtönben egyre rosszabbul van, a bõrén fájdalmas kiütésekké váltak a piros foltok. A cellatársak az õrt hívják.
Hacer az anyósát etetgeti, amikor Serdar telefonál, megvan a hajó. Észreveszi, hogy a nõ nem is tudott róla. Hacer kérdõre vonja Musztafát, aki azt mondja, ha meglesz az útlevele, eltûnnek innen. (vajon mik a szándékai az anyjával? nem hiszem, hogy magával vinné)
Mukaddes megint bemegy Fatmagülhöz, hogy nyomást gyakoroljon rá. Aztán a szobájából felhívja Münírt. Idõt kér, hogy meggyõzze Fatmagült, de Münír ragaszkodik a másnap 14 órához. Kerim észreveszi, hogy Mukaddes telefonál, beront, elveszi tõle és beleüvölt. Aztán földhözvágja a telefont. Aztán egymással is üvöltöznek. Kerim leüvölti Mukk fejét, de a többiek kituszkolják. Fatmagül mindezeket a feszültségeket nem birja, teljesen összeomlott, a fejét fogja, meg a fülét befogja, hogy ne hallja a vitákat.
Münír röhögve beszélget a sógorával, ott van Szelim is. Tetszik neki, hogy a család összeveszett és biztos benne, hogy a lány vissza fog lépni a pertõl. Jókedvûen röhögcsélnek, hogy meg fognak szabadulni a tehertõl. Az ajtó mögül Perihán kihallgatja õket, majd távozik a kerekes székével.
Nil meglátogatja Erdogánt, aki örül ennek. A lány megint rákérdez, hogy miért is találkozott azzal a lánnyal. Erdogán mást mond neki, mint a rendõrségnek. A férfi azt mondja, miatta kereste meg a lányt, a bátyja meg félreértette a helyzetet, hisz õk csak beszélgettek. A nõ azt kérdi, akkor miért hagyja, hogy a báty szenvedjen, mire a férfi azt mondja, csak bûnhõdjön a bûnéért.
Fatmagül a leveleket nézegeti és a bíróság elõtt tüntetõ nõkre gondol, akik mind õt jöttek támogatni. Aztán Rahmi jut eszébe. Kerim bejön és arról beszél, hogy nem adhatja föl, a bátyjának majd Kadír segít. Az az ügy még nincs veszve. Azt mondja, ha feladja, soha nem lesz jobban, azt egész életében bánná, ha azokat a mocskokat nem büntetnék meg. Ha feladja, nekik sem lesz közös jövõjük. De Fatma már belefáradt a harcba. Ha nem adja föl, akkor sohasem lesz vége, mondja, akkor még többet fognak nekik ártani. A szeretteit bántják és azt õ nem bírja elviselni. Nem hagyja magát lebeszélni a döntésérõl, eláll a pertõl.
Másnap reggel kiderül, hogy Meryem is és Kadír is elment valahová kora reggel. Kadír a börtönbe ment, ott megtudja, hogy Rahmit kórházba vitték, övsömör lett a kiütésekbõl.
A Yasaranok és Münír Erdogán kórházi szobájában beszélgetnek arról, hogy Fatmagül bizonyosan visszalép. Meg vannak nyugodva, hamarosan lezárul az ügyük.
Perihánt két mentõs (???) fickó egy bankba vitte. Kifelé jövet az asszony Yadigárral találkozik, rábíz egy táskát, nagyon vigyázzon rá. Késõbb majd felhívja, hogy mi a teendõje. Már másban nem bízhat.
Kerim taxival beviszi Fatmagült az étterembe, mert a kocsit Meryem elvitte. Csodálkoznak, hogy Nine mama nincs ott. Arra tippelnek, hogy bevásárolni mehetett, mert mindenbõl kifogytak. Fatmagül hozzáfog a munkának és közben Erdogán támadása jut az eszébe, amikor betört a házukba. Aztán Rahmit látja a börtönben.
Mukaddes a szétesett telefonját próbálja összerakni és tiprakodik, mit tegyen.
Kadír a kórházba megy Rahmit látogatni. A kórterem elõtt két rendõr strázsál, igazoltatják az ügyvédet, megnézik az engedélyét, kikutatják a táskáját. Kadír beszél neki Münír ajánlatáról és arról, hogy Fatmagül úgy döntött, hogy visszalép a pertõl.
Nine mama egy idegen nõvel érkezik az étteremhez. A nõ Nurdan asszony, õ az egyik levélíró. Megkéri, hogy mesélje el a történetét. Nurdan lánya Özge, akivel hasonló dolog történt. Egy nevetõs, beszédes életvidám fiatal lány volt, és egy nap az egész élete megváltozott. Az anya szörnyû állapotban találta a lányát.
És itt félbevágták a beszámolót.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 14. - 16:49:39 10/10
(1322/1535)
Miért kéne neki saját vállalkozás? Úgy dirigál az étteremben mintha az övé lenne. Szegény Mehmetet sajnálom, mert õ nem mer visszaszólni. Még Fatmagülre is ráröffent (bocs, nem jut eszembe szebb szó) mikor Musztafa "betévedt" az étterembe, hogy információt szedjen ki belõlük. Jól hellyel kínálta, "szólt " Fatmagülnek, hogy vigyen teát Musztafának, mintha a legjobb barátjuk lenne. Aztán Rahmi közremûködésével el is mondott mindent amit Musztafa tudni akart. Ja, és amikor Fatmagül végül elküldte Musztafát, õ helyeselt a legjobban, hogy milyen jól tette.
Rahmival kapcsolatban pedig simán kihasználja Fatmagül szeretetét a bátyja iránt.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 14. - 16:32:06 10/10
(1321/1535)
Azt észrevetted, hogy amikor megcsinálja a balhét, utána az elsõ adandó alkalommal lelép? Régebben Muratra hivatkozott, most már Elif is ott van neki lelépési indoknak.
10/10
bezsuzska 2017 júl. 14. - 16:31:46 10/10
(1320/1535)
Azt észrevetted, hogy amikor megcsinálja a balhét, utána az elsõ adandó alkalommal lelép? Régebben Muratra hivatkozott, most már Elif is ott van neki lelépési indoknak.
5/10
napraforgó 2017 júl. 14. - 13:54:00 5/10
(1319/1535)
Igazad van Mukaddes lustaságát illetõen, meghogy kiszolgáltatja magát. Undorító, ahogy befészkelte magát a teljes családjával Kadír házába, holott csak a vendégházba kaptak meghívást. A tegnapi részben is, amikor Meryem és Kadír a konyhában beszélgettek, hogy kipattant és ment dirigálni: hol van már az a kávé? Még oda sem tetted? Hát kicsodája neki Nine mama, hogy így dirigálja, tán a cselédje? És már szondázza Meryemet, hogyha férjhezmenne Kadírhoz, akkor ugye kitenné a szûrüket. És a nõ mérgében tényleg azt mondja, hogy te lennél az elsõ, akit elküldenék.

Nem tudom, hogy alakul majd Kerimék sorsa, de én el tudnám képzelni, hogy ha teljesedésbe megy a házasságuk, akkor elköltöznek Kadírtól. Kadír elveszi Meryemet, mindkét párnak meglesz a saját élete, Mukaddes a pereputtyával mindkét családnál csak zavarna. Nagy kár, hogy õ a tejüzembõl, a házuk eladásából és a Yasaranoktól kapott pénzbõl nem kezdett valami vállalkozásba. egy ilyen étterem, cukrászda, virágbolt, ruhabutik, stb. neki is feküdt volna és abból meg is tudtak volna élni. Na persze jobb, ha nem kell semmit se csinálni, de a sültgalamb mégis a szájába repül.
khajni87 2017 júl. 14. - 13:06:18
(1318/1535)
Jaaj hát Mukaddes mindenestül kiborító.......Ha már sír a gyereke ( bármelyik ) kiakad hogy jaj hát nem felébredt, anyaként sem látom a gyengéd oldalát vagy hogy kedves lenne a gyerekeihez ( vagy épp bárkihez úgy általában )......végtelenségig lusta, várja hogy mindent berakjon valaki a segge alá mert õ a nagysád, csak õ ott a valaki, csak neki rossz minden, de az hogy hol ezzel hol azzal húz mindenkit azt észre sem veszi, szerinte õ semmi rosszat nem csinál és nem meglepõ hogy nem érti mi a baja vele a többieknek.......átgyalogol mindenkin , az érzéseiken, Meryemen, Kadíron, Fatmagülön, Kerimen , semmit nem tart tiszteletben , sem az érzéseiket sem a titkaikat , egy kotnyeles undok hazug nõszemély........Még Jockey Ewing se volt ilyen rossz.........
10/10
bezsuzska 2017 júl. 14. - 09:17:31 10/10
(1317/1535)
Mukaddes mindenben a saját érdekét nézi. Ha magára marad a gyerekekkel, lehet, hogy neki is csinálnia kellene valamit. A kezdetek óta (mikor "eladta" Fatmagült) nem érdekli, mit él át a lány. Egyszerûen nem tudja felfogni, nem érti, hogy mit jelent az erõszak. Ez már az elején kiderült. Hiszen amikor megérkeztek Isztambulba, és meglátta Fatmagülék szállodai szobájában az ágyat, már akkor is azt feltételezte, hogy együtt aludtak. Mert Kerim a FÉRJE! És a történet során minden alkalmat megragad arra, hogy ezzel piszkálja õket. Fel sem tudja fogni, hogy mit jelenthet Fatmagül számára az, amin keresztül ment. Nem érti, hogy mi a probléma hiszen "rendezõdött" az élete, férjhez ment. Majd Allah megbünteti az elkövetõket. Rahmi nem igazán tudja a családját eltartani, Mukaddesnek csak arra jó, hogy ugráltassa. Arról nem beszélve, hogyha Fatmagül visszalép a pertõl, akkor õ sem kerül kínos helyzetbe a bíróságon, ahol az õ nem kicsi szerepére is fény derül. Azért az is sokatmondó, hogy rögtön a Yasaranokat hívja ( most éppen Perihant ), mert egyezkedni akar.
5/10
napraforgó 2017 júl. 14. - 04:55:08 5/10
(1316/1535)
Én azért nem értem Mukaddes kirohanásait, mert õt, meg az egész családját Fatmagülék tartják el, hisz Rahmi nem lenne képes egy családot eltartani, etetni. Lehet, hogy õ egy aranyos mackó, de irányítás nélkül semmire sem képes. Igaz, néha besegít a felszolgálásba Fatmagül étrermében, bár ott is elfelejt, meg összekever dolgokat, de ezzel biztos nem keresne annyit, amennyi egy 4 tagú család tisztességes megélhetéséhez elég lenne.
Ezért hát Mukaddesnek is az lenne az érdeke, hogy jóban legyen Fatmagüllel, Kerimmel és Meryemmel, hisz belõlük él, õk tartják el! De nem, õ nekiesik Fatmagülnek, a férje szabadon engedését követelve. Gondolom, õrá csak az ágyban van szüksége, mert Mukaddes igen vérmes nõszemély, szeret "ficánkolni". És ha bezárják hosszú évekre, hát mi lesz vele? Hiányzik a "támasz". Önzõ némber, mindig csak magára gondol, a saját jólétére.

A tegnapi részben megint összevissza mondták, hogy hová is jár Murat. Hazaküldték az iskolából, otthon meg azt mondta, hogy nem megyek tobbet óvodába! jajj, ez a fordítás...! Eldönthetnék már. Habár kb 8 évesen miért is járna óvodába? Pláne, hogy Mukaddes dicsekedett vele anno, hogy még iskola elõtt magától megtanult olvasni....