Téma: Feledés

naviiga 2013 ápr. 27. - 12:36:48
(156/416)
hát ez nem igazán jött be, kb ezek miatt: http://palace4picture.blog.hu/2013/04/26/feledes_osszehangolt_guberalas
:(
9/10
Dudvarek 2013 ápr. 26. - 23:45:05 9/10
(155/416)
SPOILER:
... és akkor küldtek a földönkívüliek egy okosabb Sally-t aki nem tökölt feleslegesen emberklónokkal, aki a high tech drónjaikat javítgatják egész nap rágógumit rágcsálva.
SPOILER VÉGE

Amúgy a film hangulatában, képi világában, eredetiségben, nálam hatott, 10/9. Bár éreztem az elõzményeket: Wall-e 40%, Különvélemény 25%, Mission Impossible 15%, Eredet 10%, Sikítók 5%, Mad Max 5% (nagyjából). Nem igaz, aki azt mondja, hogy a film második fele unalmas és sablonos, engem vitt tovább gyönyörûen a sztorival.

Egyetlen dolog miatt adtam "csak" 9-et. Számomra elég könnyen kikövetkeztethetõ volt a sztorija, kb fél óra után megmondtam a végét. Emellett az alább említett logikai hibák is jelen vannak, de ennyi belefér.
mosaic 2013 ápr. 26. - 23:08:16
(154/416)
Hmm, nekem is ezen járt az agyam a film nézése közben. Minden hasonló jellegû film esetén automatikusan próbálok összefüggést keresni a film és a valóság között, jelen esetben hasonló következtetésre jutottam.

És ha már drónok..kik is szereztek egyet?

Mint film: too much Tom Cruise, túl sok klisé, de nem szabad elveszni a részletekben, mint sci-fi elfogadható, a mondanivalója pedig aktuális; ha a jelen történéseinek szemszögébõl nézzük.
9/10
GéPLovaG X 2013 ápr. 26. - 17:32:02 9/10
(153/416)
Az is lehet, de akkor felmerül a kérdés, hogy a TET mellett ott keringett volna X évig bármiféle védelem nélkül.
Sz Peter 2013 ápr. 26. - 16:38:12
(152/416)
Érdekesség: a fõszereplõ bal kézzel fogja a puskát, ugyanakkor a pisztoly a jobb oldalán van és jobb kézzel is használja. :)
Sz Peter 2013 ápr. 26. - 16:34:23 Előzmény GéPLovaG X
(151/416)
SPOILER

3. A leválasztott modul pályára állt és Malcolm-ék hozták le a felsugárzott jellel.
Csonger 2013 ápr. 26. - 15:48:51 Előzmény Memmaao
(150/416)
Hanula Zsolt? Nem ismerem. Ki õ?
9/10
GéPLovaG X 2013 ápr. 25. - 18:29:32 9/10 Előzmény Edkó
(149/416)
Jajj most látom ezt a kommentet.

- Spoiler -

1. Vezeték nélküli kapcsolatról hallottatok-e már? Valószínûleg 2 fekete doboz is van az ûrhajón amik összeköttetésben álltak egymással. Egy a pilótafülkében és egy a leválasztható részen, hogyha bármi történik az egyikkel akkor is legyen róla felvétel/adat.

2. Ezt ránk bízzák, hogy mire gondolunk. Gondolom az 52-es azért tûnik fel ismét mert õ találkozott a klónjával és kirántották ezzel az addigi életébõl, feltette magának ugyanazokat a kérdéseket mint a fõszereplõ. A többiek egyszerûen csak abban hitben vannak, hogy vége a küldetésüknek és ketten maradtak.

3. A küldetésük eredetileg a Titan-ra utazás és kutatás. Út közben tûnik fel a TET és azt a parancsot kapják a földi irányítástól, hogy nézzék meg mi az. Amikor oda érnek elfogja õket. A leválasztott rész automatikusan tér vissza a földre. Lehet egy biztonságosnak vélt kerülõúton és azért tart 60 évbe.
9/10
GéPLovaG X 2013 ápr. 25. - 18:07:19 9/10
(148/416)
Spoiler - Mert az eredeti cél a Titan nem a szomszédban van hanem több évtized távolságra az akkori technikával így ugye áthidalják a hosszú utat.
bbenjoe 2013 ápr. 25. - 00:18:03
(147/416)
Ma láttam a moziban, és nekem igazán tetszett :)

SPOILER

A történet sokban hajaz a 2009-es, Hold c. filmére.
Sonic8 2013 ápr. 24. - 21:43:26 Előzmény Bigpapa
(146/416)
blowup 2013 ápr. 24. - 21:39:14
(145/416)
Majd ha kult lesz, kapunk hozzá egy prequelt kb. mint Prometheust, ami után megint csak mindenki néz ki a fejébõl, akkor ezt most hogy?
Edkó 2013 ápr. 24. - 21:32:16
(144/416)
spoiler!

wow! és wow! :) köszi! így több dolog világosabb lett. és ezt mind a filmbõl egyszeri nézés alapján vetted le? :D mert akkor úgy látszik én túl fáradt voltam, h összerakjam az egészet :P, amiben amúgy jó szoktam lenni :D.
már csak egy kérdésem van: amikor az eredeti küldetésre mentek, mi a sz@rnak voltak egyesek (=a többség) "éber kómában" vagy abban az "alvózsákban"...?
porthosz 2013 ápr. 24. - 20:25:27 Előzmény Edkó
(143/416)
***SPOILER***

1, fogalmam sincs.
2, erre nem derült fény de gondolom egy idõ után építettek egy házat a földön és nincs ló jó a szamár elv alapján összejöttek a csaj társukkal.
3, a 60 évvel ezelõtti küldetés az volt hogy nézzék meg a TET-et ami akkor éppen a Titán közelében tanyázott és akkor fedezték fel és nem tudták hogy mi ez. Gondolom akkor épp a Titán vizét szivattyúzta ki. De a TET magába szippantotta az ürhajót és leklónozta a két pilótát. Ezután eljött a Földhöz, felrobbantotta a Holdat, majd a klónozott és tudatmodositott emberekbõl egy hadsereget gyártott akik elpusztitották a maradék ellenállást. Amennyire kiderül tulajdonképpen igazi háború nem volt, a szétszakad Hold gravitációs hatása megmozgatta a kontinentális lemezeket, ez kb. elintézte az emberiség nagy részét, a klónokra inkább csak a tisztogatás maradt (bár ezt nem fejtették ki bõvebben).

A rakomány már régóta itt keringett a Föld körül mert arra volt programozva hogy visszajöjjön, csak úgy tünik a leszállás egy külön müvelet volt amire nem kapott a robotpilóta utasitást, gondolom mire visszaért már nem volt NASA meg ilyesmi, a túlélõknek meg kisebb bajuk is nagyobb volt.

A TET-rõl nem derül ki hogy micsoda, valószinüleg valamilyen gép amelyik vizszerzésre lett kitalálva amibõl fuzióval energiát állít elõ és talán naprendszerrõl naprendszerre jár. Hogy ki gyártotta, minek és mit csinál az energiával nem derül ki.
***SPOILER VÉGE***
Edkó 2013 ápr. 24. - 17:33:49 Előzmény Gabeee
(142/416)
Tök ugyanezek a gondolataim, érzéseim voltak a film után!!! :-)

Spoiler!
1. a feketedoboz esete - néztem, h WTF, hogy vehette fel a leválasztás utáni mondatokat???
2. a földön maradt többi klónnal mi lett?? h csak az 52-es maradt, az elég valószínûtlen...
3. meg nekem az egész story vhogy hibázik, nem állt össze: van a fõszereplõ, Tom Cruise, aki kb 60 évvel ezelõtt élt, és küldetésre ment (ami mit kutatott??), és a küldetés végén a TETT-be (hogy hívják??) érnek be, ahol klónózák õket, és visszaküldik õket a Földre, h legyilkolják az embereket (???), vagy ez már a "háború" után van (ami végülis kik között is folyt???), és csak "ellenörzõknek" küldik õket vissza (?)... És a "rakomány", amit leválasztanak az ûrhajóról, amiben a többi ember van, az 60 év alatt ér le a Földre ??? Ez komoly? Vagy ez nem is 60 év, hanem csak azt mondják nekik, h annyi telt el?? És ez a TETT ez meg micsoda?? Gondolom vmi mesterséges intelligencia/gép, de honnan jön??
Szóval ha vki tudja ezekre/v bármelyik kérdésre a választ, az írja már meg, h okosabb lehessek. :)
10/10
erolly 2013 ápr. 23. - 22:47:21 10/10
(141/416)
A nagybetûs SCI-FI.
10/10
Jozsi_74 2013 ápr. 23. - 19:58:23 10/10
(140/416)
Eszméletlen jó ez a film!
Gyönörû, izgalamas atörténete és a zene is valami elképesztõ, pláne a végén...de nem spoilerezek.
Ez a kritika mindent tökéletesen leír, nagyjából spoiler mentesen:
http://filmtrailer.hu/film/feledes-oblivion-kritika/
eIemes 2013 ápr. 23. - 13:38:32 Előzmény helsinkirokker
(139/416)
Szerintem is jól sikerült. Engem Philip K. Dick novelláira emlékeztetett a sztori (olvastam már vagy egy tucatot, de nagyon termékeny író volt az öreg PKD, lehet, hogy ennek a történetnek a magvaira is rábukkanok még egyszer). De azért nem egy katartikus, mélyenszántó, személyiségformáló, alkotás azt lássuk be.
eIemes 2013 ápr. 23. - 13:35:08 Előzmény porthosz
(138/416)
Nem tudok egzakt választ adni erre...
Az automaták korlátozott intelligenciája szükségessé teheti az emberi rugalmasságot.
VénMitugrálsz 2013 ápr. 23. - 03:29:46
(137/416)
Eszmélet jó film ! Csak ajánlani tudom, persze a mai fiatalság mind hülye, nekik semmi sem jó.