Téma: Fogd a kezem!

5/10
Sumomo_ 2020 febr. 03. - 14:42:37 5/10 Előzmény ninjago
(272/532)
Én csak Efsunt sírom vissza, de azt nagyon!
Az öröklés kamu.
5/10
Sumomo_ 2020 febr. 03. - 14:41:52 5/10 Előzmény bekka51
(271/532)
Szia!
Köszönöm , csak megmaradok. :D
Már dolgozom, csak a köhögés nem akar elhagyni.
5/10
Sumomo_ 2020 febr. 03. - 14:40:13 5/10 Előzmény Sumomo_
(270/532)
Na ezt jól elírtam:
"Úgy hiszem, hogy Arda (a Nagyi által is tesztelt tulajdonságai)"
Azra-ra gondoltam. Bocsi.
ninjago 2020 febr. 03. - 10:14:43
(269/532)
Atyám, én visszasírom Bahart, Atest, Efsunt és a többieket. A decembert kihagytam, nem értem, miért örökli Azra az édes néni vagyonát, mi van? Itt a férfiak jól néznek ki, de a nők között egy sincs, aki igazán szép lenne, mint a Bahart alakító színésznő. (És Efsun sem volt csúnya).
bekka51 2020 febr. 02. - 11:35:57 Előzmény Sumomo_
(268/532)
Szia:)
Jobbulást kívánok neked, gyógyulj meg hamar!
Az elején velem is kekeckedett a port.hu, mintha egy cerberusz állt volna ott,nem engedett be. Sőt ,egy megmunkált véleményemet törölte le,nem rögzítette le.
Ilyen a virtuális világ ...: D
5/10
Sumomo_ 2020 febr. 02. - 11:30:55 5/10 Előzmény Magenta99
(267/532)
Nem emlékszem, hogy Feride asszony egyszer is csokorba szedte volna a családja tulajdonságait, amit írtam azok az én gondolataim.
Ahogy én látom:
Hiszem hogy szó sincs zavaros fejekről, és csak egyes számban beszélhetünk, mert a terv kizárólag Feride asszonyé, ezt állítom. Azra csak vállalta a szerepét.
Úgy hiszem, hogy Arda (a Nagyi által is tesztelt tulajdonságai) -pl. nem érdekli a pénz, önzetlen,segítőkész, a legfontosabb érték számára a család, szavatartó, tiszteli a feljebbvalóit, legyen az egy idősebb ember vagy egy főnök , megbízható ,felelősség teljes, szeret dolgozni stb.)
Ezzel szemben a család tagjai egoisták, mindent a pénz szemszögéből néznek, felelőtlenek, léhák, irigyek, empátia nuku stb.
Úgy sejtem, hogy Feride asszony hiszi, hogy az Azra féle jó tulajdonságok ott vannak az unokákban csak elfelejtődtek valami oknál fogva. (jó példa erre, hogy Arda büntető feladata során kiderül, hogy mennyire élvezi a gyerekotthonban a karitatív feladatot)
Azráva egy fajta tükröt akar tartani a családnak. Ez a terv alapgondolata. Erről szól a film 100 részben.
Természetesen ez csak az én véleményem.
(Már többször megfordult a fejembe, hogy ez egy propaganda film.)
bekka51 2020 febr. 02. - 11:07:05 Előzmény evabloch
(266/532)
Szia:)

Valóban , köszi a megjegyzést, kiegészítést, ez is akkora kegyetlenség, gonoszság.
Sumrunak akkora a gonoszság lajstroma ,hogy nem lehet névjegyzékbe venni.:))
..és felsorolni.
Szép napot kívánva. ..
5/10
Sumomo_ 2020 febr. 02. - 11:05:53 5/10 Előzmény Magenta99
(265/532)
Szeretnék én olyan koldus lenni mint ők a Feride vagyon nélkül.
(Biztos vagyok benne, hogy apjuk után is van örökségük. Serapnak is lehet vagyonkája.)
Itt kizárólag a Feride asszony nevén lévő vagyonról lehet szó szerintem.
Szóvak a koldusbotra jutás egy barokkos túlzás. :)
5/10
Sumomo_ 2020 febr. 02. - 10:58:25 5/10 Előzmény mihenike
(264/532)
Szia!
Semmit nem veszítesz. Engem egy több hetes betegség (feküdni nem bírtam) vitt rá hogy végig nézzem a sorozatot. Mondjuk átugrálva a dög unalma részeken is sok volt.
Ugye eredetiben 2,5 óra egy rész átlagosan. Szerintem azért , hogy naphosszat a nappaliban ücsörgő török nők, le kössék magukat valamivel.

:D
5/10
Sumomo_ 2020 febr. 02. - 10:48:28 5/10
(263/532)
Újra kellett regisztráljak. Valamiért nem engedett üzenetet küldeni. De még a szolgáltatónak sem.
10/10
evabloch 2020 febr. 02. - 08:36:16 10/10 Előzmény bekka51
(262/532)
... És amikor a kis Mertet, sebesülten és eszméletlenül, belökte egy bokorba és ott hagyta...? Én nem is tudom, hogy az a Fatma mikor és hogy talált rá, és mi történt volna, ha nem talál rá?
bekka51 2020 febr. 01. - 20:50:23 Előzmény Magenta99
(261/532)
Szia :)

Habár nem nekem van címezve,próbálok az én szemszögemből értékelni a drámaíró ötletét....ami nem érdemel ennyi klaviatura pötyögtetést :DDD
Az élet sokszor bebizonyította, az égen -földön, ha mindent, még ha a saját gyermekeinkre íratunk is, nem biztos, hogy jó kimenetele lesz....mert valamikor az egyenesági örökös is fizetett az öröklött ingatlanért...ezt elkerülendő,sokan a gyerekeire íratta, és öregkorában rádöbbent mekkora balgaságot követett el...
(én nem mindent írattam a gyerekemre,legyen valami az én nevemen is )!!...érezzem azt a függetlenséget,anyagi biztonságot.
Nos Feride asszony felvázolta, hogy Hüsnye asszony is öregkorára lebénult, rajta kívül senki nem látogatja,és ráadásul a kis Ali is ott van. ...azt nem tudom,hogy merre van az anyukája,szülei.?

Szóval,Feride asszony ezzel a trükkel rájött,hogy kitől mit várhat el,főleg az üzleti élethez semmit nem értő Seraptól,...aki vakon bízott meg Azmi úrban...
- lesz ennek böjtje....

Azra elfogadta a kompromisszumot,igaz,nem tudta mibe bonyolodott , de állja a helyzetet,fiatal, tele gondokkal, az élet sok terhet rakott rá.... ahogy mondják : "teher alatt nő a pálma"....

Nos , minden bizonnyal reméli azt,hogy legalább Cenk megismeri a jó oldalát, mert lakva,egy fedél alatt ismerhetik meg egymást. Olyannyira jól halad ez, hogy már képes volt Azra védelmére kelni a három, szélhámos pasival szemben.
Lehet ezt a drámát nézni,vagy nem nézni,annak ellenére,hogy sírnia kell Azranak a szerepe miatt...sírnia kell,könnyezni ..és nagyon hitelesen! Ezt elvárják a rendezők !!

Én inkább Sumru kegyetlensége miatt vagyok kiakadva, a több milliós életbiztosítást letagadta, házat vett magának,kirakta az utcára kisöccsével együtt...megtalálta a kis Mertet Maryem házában,de letagadta Azra előtt.Ez nagyobb kegyetlenség,mint a nagymamával kötött ,alkotott kis füllentés.

ummogo 2020 febr. 01. - 11:40:05 Előzmény Magenta99
(260/532)
Én is ezen gondolkodom egy ideje, miből gondolta, ha elhíreszteli hogy nem a családtagjai az örökösei akkor összetartóbb szerető családja lesz? Gondolom a témát megálmodó valaki ezt tudta kitalálni. Számomra már egy kicsit bosszantó, hogy ez kedvesnek mondott, családját szerető nagymama ilyen helyzetekbe sodor egy mondjuk 20 éves leányt, akit amúgy is bánt a sors alaposan. Ez alól még az sem menti fel, hogy megbeszélte Azrával, hiszen a lánynak fogalma sem volt mit vállal el, és ő csak szimpátiából vállalta el a szerepet, ami egyre kényelmetlenebb számára. Gondolom az írók is rájöttek hogy kicsit túllőttek a célon, azért volt a "megsegítettjei" által köszönet áradat Feride asszony felé, hogy lássuk ő tényleg jó ember, de egy lánynak, egy személynek mégis csak kihasználta és kihasználja szeretetét, szimpátiáját. Én haragszom erre a jólelkű nagymamára, mert van elég baja annak a lánynak, lassan mindenki elfordul tőle Feride asszony önzése miatt! Egyébként jó sorozatnak tartom, habár azt kétlem hogy ennyire naív ember él egyáltalán a földön, mint Azra!
Magenta99 2020 jan. 31. - 11:32:05 Előzmény Sumomo
(259/532)
Persze-persze, de te is csak azt írod le, amit Feride asszonyság hangoztat. Ezt mindenki tudja, aki nézi a sorozatot.
Én arra próbálnék választ találni, mégis mi járhatott a zavaros fejekben, amikor azt találták ki, hogy azzal terelik a leírt helyes útra a családot, hogy behazudják nekik, hogy mostantól koldusok lesznek, mert Azra fogadott lányként mindent visz. Még Arda és a kiscsaj is arról jajonganak, hogy Azra biztos utcára teszi majd őket.
Ettől a végtelenül hülye ötlettől, hogyan lesz bárkiből is nemesebb, jobb ember? Költői kérdés volt....
...és nem, Azrának fogalma nem volt, mibe mászik bele, ez a sírós monológjainál többször is elhangzik
- de hát ő azt hitte, Cenk majd megérti őt. Még most, a beköltözésnél is azt mondta, így legalább Cenk majd meglátja, hogy ő milyen egy angyalka.
bekka51 2020 jan. 31. - 09:07:38 Előzmény Sumomo
(258/532)
Szia:)
Pontosan fején tálaltad a szöget. Tökéletes megfogalmazás.
Feridé asszony nagyott nézett, hiszen nem sejtette,mert a megállapodás után rögtön kiderült, hogy Azra meg Cenk ismeri egymást,ami,természetesen kényessé teszi a terv
kimenetelét.

Sumomo 2020 jan. 30. - 21:11:46 Előzmény Magenta99
(257/532)
Megpróbálom. Feridének van egy terve arra, hogy a szétesőben lévő, felszínes, semmit nem becsülő, hamis értékrendben "szórakozó" családját, a szerinte helyes útra terelje.
Ennek a tervnek a megvalósításhoz használja fel. Azrát, ami a lánnyal meg is vitatott. Ezt a mi nem láthattuk. Azra pontosan tudta mit vállalt el. Bár szerintem nem mérték fel , hogy mivel is jár ez.
A cél nemes, az eszközön lehet vitatkozni.

bekka51 2020 jan. 30. - 14:31:43 Előzmény Magenta99
(256/532)
Szia:)

Nem szándékom vitatni az író ötletét ,filmgyartok munkáját, a színészek szerepét,játékát. 
Az emberekben ,lelkivilagukban meg van az a bizonyos kettőség. A bárány és a farkas természete. Döntéseinkben se tudunk kedvezőek lenni mindenki számára. 
Amint itt a filmben láthatunk, a nagymamában is meg van a kettősség. Egy csomó árva eljött köszönetet leróni , akinek az élete kisiklott volna ,ha nincs Feridé asszony támogatása. 
Azra,az árva lány, kompromisszumot vállalt, mert rövid időn belül nagyon megszerette az idős hölgyet. 

Kompromisszum árnyékában terem a legszebb gyümölcs... - ezt ne feledje senki,ezt még az asztrológusok is vallják.

Az élet, a túlélés is egy kompromisszum. Senki sem mondta,hogy könnyű helyzetben van Azra.
Semmi sem fehér és fekete az életben.
mihenike 2020 jan. 30. - 13:46:54 Előzmény Magenta99
(255/532)
Te jó ég!!!!! szívemböl szóltál!!!!! érthetetlen és bosszantó!!!!!
Magenta99 2020 jan. 30. - 09:41:14 Előzmény bekka51
(254/532)
Próbáljátok már elmagyarázni nekem, hogy ez a végtelenül okos és szelid, halk szavú, megtestesült jóság öreghölgy miért hozza Azrát ilyen lehetetlen helyzetbe? Pszichoterrorral, erőszakkal most már a házba is behurcolja szerencsétlent és továbbra is arra kényszeríti, hogy a fogadott lányának és örökösének hazudva még tovább legyen kénytelen elviselni a megaláztatásokat.
Ez milyen undorító önzés már? Ez az öregasszony egy angyalbőrbe bújt sárkány.

Érti valamelyikőtök, hogy miért csinálja ezt az egész színjátékot? Én nem bírom felfogni, mert teljesen értelmetlen az egész. Ez a "...családomért teszem, tanulják meg az összefogást és szeretetet..." blabla ebből a nagy átverés ötletéből éppen hogy nem jön ki, pont az ellenkezője történik.
mihenike 2020 jan. 29. - 20:50:08 Előzmény libra26
(253/532)
Szia!!!!! nos a mùlt hét teljesen kimaradt, ezen a héten néztem belöle 3 részt, de mindenkitöl elnézést kérek, de ebben a sorozatban mindenki,1-töl,1-ig idegesít :)
ha van idöm nézem, de nincs az a pénz, hogy visszanézzem a kimaradt részeket :) talán eljön majd egy fordulópont, mint annak idején az Ùtvesztöben, hogy beindul és nem lehet abbahagyni.... De Feride, Azra, Serap, Canszu, Sumru...-mindenki idegesít! Fatmáról nem is beszélve!-amikor képetnyön van legszívesebben hozzá vágnék vmit a tv-hez :) haha :)
Komolyan mondom, hogy Azra szerencsétlenebb, mint Bahar volt.
Soha nem szólt semmit, soha nem védi meg magát! Sumru undorító!
Hülya&Serap nevetségesek.
Azmi és a fia akik itt valamire való szereplök... Elnézést még egysze mindenkitöl!