Téma: Forráskód

andatti 2012 jún. 06. - 15:42:02
(200/300)
Úgy látszik nem egyszerû laptopon gépelni... bocsánat, de törölni nem tudom...
spoiler!
szóval, a végét mégsem értem én sem. most újranéztem, és ott azt üzente a százados, a százados nõnek az email üzenetben, hogy "tegyen meg mindent, segítsen neki és ha arra kerül a sor, mondja azt, hogy minden rendben lesz". nem pontosan idéztem... De ez így tényleg nem kóser, mert ha tovább maradt a tanár testében, akkor nincs ott az eredeti testében, mert a lekapcsolás miatt a vonaton ragadt. ha pedig a vonaton ragadt, akkor nincs a sajátjában, és ha nincs a sajátjában, akkor egy jövõbeni bevetéskor sem tud benne lenni... ergó a századosnõ nem a századossal fog majd beszélgetni, mivel a százados senkinek a bõrébe nem fog tudni belebújni, mert ott maradt a nõvel a vonaton...
Valaki ezt elmagyarázhatná, hogy akkor hogy is van... (az egyik kritikában azt írták, hogy a fórumokon is vita volt a film végérõl, de aztán minden a helyére került... Már csak az a kérdés, hogy magyar, vagy angol, vagy milyen fórum volt az... de mind1, mert én nem olvastam és valószínû nem is tudom...) Aki nagy scifi rajongó elmagyarázhatná, hogy most akkor ez hogy is van?
spoiler vége
offtopic
andatti 2012 jún. 06. - 15:34:31
(199/300)
spoiler
andatti 2012 jún. 06. - 14:05:34
(198/300)
Nekem is tetszett a film...
spoiler
a vége is jó volt, bár a tanár bácsi tényleg igen rosszul járt, aminek a technikai kivitelezése nem tiszta, de a film úgy mutatta be, hogy valakinek a személyiségét elvenni és belebújni adott dolog. Mint a kék ég, vagy zöld fû.
Emellett én úgy értelmeztem, hogy mégis belevettek egyfajta klasszikus idõutazást, mert a férfi mindig megváltoztatta a történteket, egyedül ott csúszott el a dolog, amikor az egyik verzióban a nõt megmentette, mégis visszatérve ennek semmi nyomát nem látták... Egyébként mivel megváltoztatta a jövõt azzal, hogy mindenkit megmentett, ez egy logikus dolognak tûnik a számomra. Az utolsó visszamenetel elõtt azt kérte a nõtõl, hogy kapcsolja le 8 perc után a gépet, hagyja meghalni. Ami a nõ fõnökének nem tetszik. A százados szemszögébõl pedig õ arra számított, hogy megment mindenkit és majd meghal, a küldetésének vége... az sms-t pedig azért küldte el a nõnek, hogy (mivel ha sikerül a mentés meg sem történt a találkozás és neki léteznie kell a nõ közelében) szabadítsa meg minden további, illetve felmerülõ oda-vissza ugrástól és kapcsolja le a gépét. a sánta meg várja az új alkalmat, amikor bevetheti a forráskódot, ha már ennél az akciónál nem volt rá szükség. Nem érzek logikai hibát. A kimerevített vonatos jelenet pedig csak a hatás kedvéért volt, mindenki azt hitte, hogy itt a vége, de mivel lekapcsolta a nõ a századost, annak nem volt hova visszatérnie. Maga is meglepõdött a csók után, hogy jéé, nem haltam meg. A viccmesélést is azért kérte, arra volt az ottani jelenet kihegyezve, hogy õ hogy akar meghalni... Az sms-el pedig már a jelenben elzárta a további kísérletezések sorát, azért kapcsoltatta le a gépet a nõvel. Mondjuk a film másik vesztese épp a kísérletben kommunikáló nõ, mert a lekapcsolások miatt õ mindenképp szintén rosszul járt, valószínû kirúgják. Persze maradtak nyitott kérdések, tényleg hova lesz az elfoglalt testek tudata, illetve a néger majd kereshet egy újabb alanyt a forráskódhoz... a film közben is volt szó róla, hogy ha ez sikeres, márpedig az volt, akkor több ilyen projektet is indítanak, egyértelmû, hogy nem a százados mindegyik alanya, hanem keresnek másokat... Ezzel még a további filmek készítését sem zárták ki, sõt, csak az sms-t kapó nõ tudja, hogy õk ketten akadályozták meg a terror támadást, amivel megint csak jól el lehet játszani...
spoiler vége
jah és a filmet csak 1x láttam, de nem voltak idegesítõ logikai bakik szerintem...
2/10
Strangereister 2012 jún. 04. - 23:34:56 2/10
(197/300)
micsoda egy szemét, értelmetlen TV-film, és ezt kajálja a port közösség nagy része?
Sirius111 2012 ápr. 30. - 18:58:15 Előzmény gabor96
(196/300)
EZ ennyire azért nem egyszerû....
Colter nem él sem "itt" sem máshol....a végén látható, hogy más testben van...szal ez elég bizarr, mert hamar napirendre tér felette....ezt nem hinném, hogy mûködne ilyen egyszerûen...
tomi19930702 2012 ápr. 20. - 21:53:18
(195/300)
Nekem azonnal a Nyolc tanú címû film ugrott be. Szerintem elég nagy a hasonlóság, az alapja úgy gondolom teljesen ugyanaz... nem rossz film attól függetlenül
10/10
gabor96 2012 ápr. 13. - 17:52:22 10/10
(194/300)
Hú, ez zseniális! 10/10
Duncan Jones-t imádom, már jöhetne a harmadik filmje, mert ha így folytatja õ lehetne Nolan 2 (mindeketten elég komoly témájú filmeket készítenek).
Sokan félreértelmezik vagy túl sok mindent magyaráznak bele a filmbe, hogy vajon mi miért van, pedig az egész cselekménynek a LÉNYEGE egyszerûen megfogalmazható (csak nagyon oda kell figyelni, hogy a részletekbõl összerakd ezt az egészet, meg eprsze egy kis tudományos ismeret sem árt, ha pontosan akarod értelmezni): Dr. Rutledge és emberei nem egy egyszerû idõgépet építettek, hogy visszamész megnézed mi volt ott és kész, hanem amikor visszamész azzal együtt mindig egy újabb párhuzamos világot teremtettek meg vele és a történések ott is és itt is folytatódnak tovább csak legfeljebb máshogy. Tehát HAPPY END, hiszen Colter tovább él ugyanúgy, egy velünk párhuzamos világban, de lehet, hogy más meg nem lesz jó a gépbe, így a mi világunk megszívta :D De kitudja melyik világban játszódott a történet, ha már így belebonyolódunk. Lehet nem is a miénkben... :D
8/10
Elena* 2012 ápr. 13. - 14:25:49 8/10 Előzmény gamerkr
(193/300)
****SPOILER***
szóval egy alternatív folyamatos valóságot generáltak a forráskóddal, amiben a forráskódot használva meg tudják változtatni a másik idõsíkot? Bocs, nem volt most alkalmam megnézni a filmet újra.
****SPOILER VÉGE****
bencus11 2012 ápr. 13. - 14:21:06
(192/300)
Kár a végéért, mert így teljesen értelmetlen lett az egész..
gamerkr 2012 ápr. 08. - 23:42:12 Előzmény Elena*
(191/300)
SPOILER------

Szerintem nézd meg megint, fõleg a végét. Amikor az SMS-t olvassa, az már a forráskódban történik. A néger csávó várja a bevetést, a laborban meg ott fekszik Colter. A valóságban ugye lekapcsolta már.

-------SPOILER
10/10
Statham20 2012 márc. 17. - 23:04:57 10/10
(190/300)
Már az elején, mikor csak a szereplõk nevét írták ki, már a képbõl és a zenébõl leszûrtem, hogy rossz nem lehet, aztán jön egy nagyon érdekes kezdés, ami frankón lekötött és így ment végig az egész film. Jó alakítások, odaillõ zenék, nagyon jó képihatás és remek történet. Minden a helyén van, nagyszerû film. Még több ilyet!
Mindenkinek csak ajánlani tudom. :)
10/10
8/10
Elena* 2012 márc. 14. - 22:12:16 8/10 Előzmény Csonger
(189/300)
szerintem az, hogy rájött, valamilyen katonai kórházzal van kapcsolatban. A lényeg a kórház, hiszen ezek után rakja össze, hogy mi történt vele valójában.

Nekem is tetszett a film, de abban én is egyet értek, hogy a végét elszúrták, pontosabban nem volt egyértelmû.
***SPOILER***
Az utolsó jelenetben, amikor a nõ megkapja az SMS-t, utána kiderül, hogy a robbanás nem történt meg, a vonat sem robbant fel, viszont elkapták a merénylõt. Tudom, ne keressünk logikát, de egy kicsit bosszantó, hogy a nézõt ennyire hülyére veszik. Tehát miután Carol lekapcsolta a géprõl Coltert, másnap mégis él, sõt meg sem történt az egész, ami elõzõ nap... azaz, az egész valóságnak lett forráskódja? Vagy ez egy párhuzamos univerzum vagy mi? És akkor most Sean kihúzva, az agyába költözött Colter? Valszeg nincsenek értelmes válaszok, és persze nem is várható el tökéletesen, de nekem a vége így nagyon elmaszatolt lett.
***SPOILER VÉGE***
petyka50 2012 márc. 14. - 22:04:21 Előzmény doktormacko
(188/300)
osztom a véleményed
teardrops 2012 márc. 14. - 20:52:11
(187/300)
Miért nem néztem meg eddig ezt a filmet?! Nagyon tetszett!
Még nem tiszta a logikátlan logikája, de most nem is érdekel, mert végig lekötött, néhol kiszámítható volt, néhol meg nem, de végig látványos és érdekes. Megnézem újra.
Gyllenhaalt meg kezdem igazán megkedvelni.:-)
6/10
NADALFAN 2012 márc. 11. - 22:39:14 6/10
(186/300)
igy vagyok vele én is , látványos volt de csak mese habbal. a végét meg szerintam is elszúrták.
6/10
doktormacko 2012 márc. 11. - 22:08:39 6/10
(185/300)
Én is azt mondom , hogy jó , de a baromi jótól baromi messze van . Gondolkodni föleg a film végén lehet. 6 / 10
Csonger 2012 febr. 26. - 21:34:34
(184/300)
Annak a rövidítésnek és az emblémának mi volt a jelentõsége, amit a srác le is rajzolt?
9/10
tcshooker 2012 febr. 19. - 21:35:06 9/10
(183/300)
Nagyon jó kis film ez, egyik-másik kritikus nem tudom, mit nézett. Azt sem merném kijelenteni, hogy elmaradna a Hold-tól. Hiszen még mindig morfondírozok rajta.
Csak egy kis dolgon mosolygok közben magamban:

SPOILER
Szegény Sean Fentress tanárbácsi jól megszívta minden dimenzióban minden tekintetben. Az egyikben meghal a robbanásban, a másikban meg simán lenyúlják a testét, meg a még meg sem szerzett csaját. :)
SPOILER VÉGE
DoctorMorreau 2012 febr. 10. - 01:38:45 Előzmény Francipapi
(182/300)
Olyan "baromi jó"-nak nem mondanám, én maradok a jó-nál.
10/10
Francipapi 2012 febr. 07. - 18:24:03 10/10 Előzmény DoctorMorreau
(181/300)
Ez a (baromi jó) film is csak kitaláció, mese. Mennyi alapja volt annak, hogy a Vasorrú Bábának mézeskalácsból volt a háza? Vagy hogy volt-e Vasorrú Bába? Ezt senki nem firtatja. Mint ahogy az Alien-filmeket is nézik, és nem kérdõjelezgeti senki.
Ez a film nagyom jó ötleten alapul, nagyon jó színészi és rendezõi munkával készült.
És ami a legfontosabb: szórakoztató.