Téma: Gabriel Garko

10/10
Pink Pearl 2015 okt. 13. - 21:03:37 10/10
(233/413)
Szia :)

Nem tûntem el, csak most a napokban összejött egy csomó mindeb :)
Még nem jutottam el odáig, hogy újranézzem az ucsó részt. :D

A 2 "nagy" fiúval kapcsban, a hosszú hajúval megleptél. Az bennem fel se merült, hogy az is Fania fia lenne?!
Azt én inkább valami szolga félének gondoltam....
De én is gondoltam arra amit most írtál, hogy talán a férje korábbi házasságából lehet az a 2 fiú (a szakállas és a hosszú hajú)...
Beppe és Andra jólelkûek mint az anyukájuk :)

Arra a dátumra én nem figyeltem föl amit említettél (Antonia telefonálásánál)...

De lenne egy kérdésem! Szerinted Carmela hivatalosan hozzáment Di Maggio-hoz? Azért kérdem mert bennem az volt, hogy IGEN! Noha az esküvõt nem mutatták de....Di Maggio a "felesége"-ként beszélt Carmela-ról...ezért én tutira vettem, hogy hivatalosan is összeházasodtak!! Na igen... de...akkor miért szólította mindenki Carmelát Signora "De Venanzio"-nak?? Hiszen az a lánykori neve volt! Ha összeházasodtad Di Maggio-val akkor Signora "Di Maggio"-nak kellett volna õt szólítani. Nem?!

Ja és Rolla haláláról nem tudsz meggyõzni :D
Én továbbra is úgy gondolom, hogy Rolla nem halt meg!! Ez egyszerûen kizártnak tartom, hogy egy ilyen fontos szereplõ esetében (ha tényleg meghalna)NINCS temetés, se sírkõ, se holttest mutatása a koporsóban.....KIZÁRT!

És emlékezz arra is, hogy amikor Daria ott sírt a kórházban Rolla ágyán, azt mondta "Nem, ez nem végzõdhet így"....

Hát szerintem sem :)

Te tudsz valamit a "Non é stato mio figlio"-ról? Én még semmit.... Pedig ha tényleg októbertõl adják, akkor már kéne reklámozni...nem? :D
10/10
Bilancia 2015 okt. 12. - 20:20:38 10/10
(232/413)
Szia!

Eltûntél?:)))

Na, én tegnap egy prezentációra készülve szobafogságra ítéltem magam és úgy gondoltam, megérdemlem, hogy lazításképp újranézzem az utolsó részt:))

Jobban tetszett, mint elõször, komolyan mondom.

A végén nagyon figyeltem és Ricky dobott Tonionak egy pisztolyt, úgyhogy itt nem bakiztak.

Viszont a dátumok!!!
Az elsõ részben Tom Di Maggio sírköve szerint 1970-ben jártunk. Most az utolsó részben Antonia Zürichbõl Siranuse-ba telefonálásának számláján 1969. július 13. szerepelt. Direkt kimerevítettem a képet, mert ugye Garko július 12-én született és azt hittem, direkt az õ születésnapját tüntették fel:)))

Én tudom, hogy egy sorozatot (meg minden filmet) jelenetenként vesznek fel úgy, hogy sokszor a szereplõk nem is találkoznak egymással (azok, akiknek nincs közös jelenetük), de azért a végén valaki csak megnézi egyben is, nem?
Ezekre az apró bakikra figyelhetnének:(
Tudom, egy korábbi hozzászólásodban Te is írtál errõl. Antonia szerintem sem 9 éves. És itt nem csak a kinézetére gondolok, hanem a szerep szerinti "érettségére", megnyilvánulásaira...

A Fania családjával kapcsolatban viszont eszembe jutott, lehet, hogy a két nagy fiú nem is vér szerinti gyerekei voltak, hanem az a szörnyû Enzo nevû férje hozta a házasságba. Ugyanis amikor Beppe (vagy Peppe) mondta neki, hogy a bátyjai meghaltak, nem szomorú lett, hanem megkönnyebbült. Egyáltalán nem sajnálta õket (mondjuk ezt nem is csodálom)

Mit gondolsz?

Az 5. szériáról azt olvastam, hogy a '70-es években játszódik...

Na, megyek vissza a prezentációmhoz:(
10/10
Bilancia 2015 okt. 07. - 22:34:48 10/10
(231/413)
Ezt még beteszem, mert olyan édes... Jó apa lenne ez a Garko fiú:)))
10/10
Bilancia 2015 okt. 07. - 22:29:51 10/10
(230/413)
Összegzek: a 4 széria szerintem nem volt rossz.

DE: azok a szálak, amelyeket igazán erõsnek tartok, nem Tonioval kapcsolatosak. Szerintem elnagyolták az õ karakterét.
Rendben van, hogy ebben a hat részben inkább a "jó" oldalát akarták hangsúlyozni és azt a folyamatot, ahogy a maffiózóból rendes ember lesz, de ahogy Te is írtad, néha már abszurd történéseket vittek a filmbe.

Szerintem is hiteltelen volt Carmela szinte minden tette. Az sem hihetõ, ahogy Tonio viszonyult hozzá. Igaz, hogy az elsõ "összeborulásuk" elõtt mondta neki, hogy gyûlöli és nem felejti el ezt a hetet (azt, amikor még Antonia sorsáról nem tudott), de aztán meg nagy lett a szerelem.

Amikor Carmela bejelentette a vacsoránál, hogy terhes, felnevettem, annyira "sok" volt . Fogalmam sincs, honnan tudta napra pontosan, hogy mennyi idõs terhes, mindenesetre nevetséges volt. Elég, ha Tonio ránéz és már teherbe is esik?

Rolla: szerintem meghalt. Ne reménykedj... Egyszerûen nem bíbelõdtek a temetéssel:(

Carmela biztos, hogy meghalt. Tegnap még olvasgattam olasz véleményeket és Laura Torrisi a hivatalos honlapján bejelentette, hogy Carmela meghalt.
Hogy a nagynéni is meghalt-e, azt nem tudom.

Ettore: majdnem annyi lövést kapott, mint Rolla, ráadásul a folyóba is beesett (vagy, ha nem folyó volt, a korláton a mélybe) és mégis él. Nevetséges.
Undorító egy alak:((

Az is zavart, hogy Tonio patetikusan eldobja a pisztolyát, a végén mégis tudott mivel lõni. Mondjuk ott olyan gyorsan történtek az események, hogyha újranézem, erre majd figyelnem kell:)

Egyébként azt annyira bírom benne, hogy állandóan perlekedik Istennel (Il tuo dio non mi da tregua... és hasonlók:)))

Antoniat én is megértem. Azok a jelenetek nagyon jók voltak, amikor az apjával beszélgettek.

Fania (Barbara De Rossi; a film végére megtanultam a nevét) családjával tényleg nagyon rendes volt Tonio. Andra is úgy tûnt, hogy kezd beszélni, válaszolni.
Szerintem abban a családban 4 gyerek volt. A két nagy fiú (a szakállas és a hosszú hajú) Beppe és Andra.

Ami még egy kicsit "gagyi" volt, az Daria megnyilvánulása. Amikor felmond az éttermi fõnökének és az megkérdezi, hogy miért:"megyek a háborúba. Apám elvesztette, de én gyõzni fogok"
Egyáltalán, mióta dolgozott újra ott, hiszen a pasas kirúgta?

Most a negatívumokat emeltem ki, de kedvelem én ezt a sorozatot és várom a következõ évadot...

Sokszor lehetett nagyon izgulni, meghatódni, együtt érezni, felháborodni, elképedni:)

Szóval jó volt:)

Majd még ha eszünkbe jut valami, kitárgyaljuk.(Újranézésnél biztos, hogy lesz ilyen)
10/10
Pink Pearl 2015 okt. 07. - 17:34:29 10/10
(229/413)
Na én is megnéztem tegnap éjjel :)

Hááát mit is mondjak....volt olyan tippem ami bejött (negatív csattanó),volt olyan ami nem....és van néhány dolog,ami nekem nem egyértelmû...

Kezdjük Rolla felügyelõvel.
Érdekes volt,hogy mi már az 5. rész után "eltemettük",elsírattuk...aztán látom, hogy VISZIK A KÓRHÁZBA....ezek szerint MÉGSEM halt meg....hát azért ez érdekes...mert szinte "szitává lõtte" õt az a mocsok Ettore...
Na mindegy...szóval itt kezdtem reménykedni,hogy talán valami csoda folytán életben marad....
...aztán meg mégis "MEGHALT" (?)...

Hmm...na itt az EGYIK kétségem....Szerinted Rolla tényleg meghalt?!
Én már nem vagyok errõl meggyõzõdve. És,hogy miért?!
Eddig ha a "fõbb" szereplõk közül valaki meghalt,MINDIG mutatták a temetését,vagy azt,hogy ott fekszik a koporsóban felravatalozva,vagy a sírkövét...sõt! Legtöbbször mind a három dolgot....de Rolla esetében EGYIKET SEM MUTATTÁK!!
Nekem ez NEM tûnik hihetõnek,hogy egy ilyen karakteres szereplõ mint Rolla "meghal" és....akkor...
HOL a temetés???
HOL a holttest a koporsóban mutatva???
HOL van a sírja???

Szerintem Rolla nem halt meg....csak a külvilággal ezt akarja elhitetni õ vagy más....egyelõre...

Nagyon megható volt,hogy Tonio segít Andra családjának új életet kezdeni. :)
Jaaa tényleg!!! Errõl jut eszembe! Egy kérdés,amit már többször akartam mondani,de mindig elfelejtettem.
Szóval az a szakállas pasi,aki szintén ott lakott Barbara de Rossi családjával (nem tudom mi a filmbeli neve,azért mondom így :D ) Szóval az kicsoda?? Az is az õ fia lenne?? Vagyis Andra és Beppe "testvére"??
Mert emlékszem,hogy azt az állat pasit (Andra apját) mintha õ is apának szólította volna....és arra is emlékszem, hogy amikor Andra + az anyja és Antonia szöktek a férje kocsijával,akkor szembe jött velük ez a szakállas pali....és ha jól emlékszem Barbara de Rossi akkor ezt mondta nagyon rémülten,hogy "ez a fiam kocsija"...
Az a mocsok pali is az õ fia lenne???

Ettore:
NULLA SZÁZALÉKIG hihetõ egy ilyen dolog,hogy ott fekszik egy FRISS lövéssel a hasában és miközben az a "madaras" pali összevarrta õ EGY KÉZZEL (!)megragadja és fenyegeti, hogy "ha így , ha úgy"..... NA NEEEEEEE!!!
Ez már fáj ha ENNYIRE hülyének nézik az embert :(((
Ha valakibe belelõnek,annak még a normák hétköznapi mozgás is NAGYON NEHEZEN megy.... egy darabig...

Undorító volt Ettore,hogy még azt a kis madárkát is megölte :((((

A Tonio-Carmela téma:
Ahogy már korábban is írtam,ez nekem totál HIHETETLEN!!! Ilyen egyszerûen NINCS,hogy valaki egyik pillanatban meg akar ölni valakit + a lányát is....utána meg újból "szerelmes" belé.....
Azt meg méginkább NEM hiszem el,hogy valaki egy ILYEN ELÕZMÉNY után ÚJRA tudna szeretni egy nõt... (itt Tonio-ra célzok)....

Antonia reakcióját teljesen megértem! Gondolj bele! Ha Te lennél Antonia helyében, tudnál szeretni egy ilyen nõt?! Aki olyan szemét volt veled? Ráadásul meg is akart ölni Téged és az apádat???
Most meg az apád oda akarja hozni új feleségnek???
Én 100%, hogy gyûlöleten kívül semmit nem tudnék érezni Carmela iránt (ha Antonia helyében lennék)....

Az viszont buta dolog volt Antonia-tól, hogy telefonált Sirenusa-ba....

Carmela terhes??? Hogy??? Igaz,hogy sosem mondták és kiírva sem volt,hogy mikor mennyi idõ telt el....de én azt hittem,hogy csak NÉHÁNY NAPJA történt,hogy Tonio és Carmela ELÕSZÖR újból lefeküdtek....
És ha jól hallottam Carmela azt mondta,hogy "Egy hónap és 10 napja"?!
Már ennyi idõ eltelt azóta?!
És, honnan tudhatja azt ENNYIRE pontosan?! Max a fogantatás hetét lehet belõni...
Vagy én értettem volna rosszul?! Na majd kiderül ha újranézem jobban odafigyelek :)

A film végérõl:
Szerinted Carmela és a nagynénje meghalt? Vagy csak megsebesült?

Egyébként elárulom most neked,hogy amikor a "negatív csattanó"-ról beszéltem, pont ez jutott eszembe,hogy szerintem Carmela meg fog halni.... Nem tudom miért?! Csak egy gondolat volt....Na meg emlékezz arra amit Tpnio mondott Fabiolának a 3. szériában! "Aki engem szeret az mindig meghal"....
Hát igen...

Kösz a képet a forgatásról :)
Én is olvastam errõl, hogy állítólag július 20. óta forgatják az 5. szériát és állítólag decemberben fejezik be....és állítólag már jövõre leadják?!
Na erre kiváncsi leszek :D Akkor ez lesz az elsõ széria amire nem kell 3 évet várni csak egyet? :D

Na egyelõre "egy szuszra" ennyi :) Várom a Te véleményedet :)
10/10
Bilancia 2015 okt. 06. - 23:20:51 10/10
(228/413)
Vége!!!

Nem unatkoztam, mit ne mondjak...de azért vannak fenntartásaim:(

Ajánlom nekik, hogy gyorsan forgassák azt az 5. évadot:)))

Majd írj, ha megnézted...

Kíváncsi vagyok, mit szólsz ehhez a "fine"-hez:)
10/10
Bilancia 2015 okt. 05. - 22:56:13 10/10 Előzmény Pink Pearl
(227/413)
Helló!

Várom én is az utolsó részt. Nagy negatív csattanóra nem számítok, csak olyan befejezésre, ami után rögtön szeretném látni az 5. évadot:)))

Bo Derek már Rómában van:))
http://tvzap.kataweb.it/news/128549/lonore-e-il-rispetto-si-lavora-alla-quinta-stagione-con-bo-derek/

Egy másik helyen azt olvastam, hogy várhatóan nem sokkal karácsony elõtt befejezik az 5. széria forgatását.

A holnapi részben kíváncsi leszek, hogy Daria hogy viszonyul Toniohoz. Rollának megesküdött, hogy nem hat rá Tonio varázsa... (tudod, amikor a tengerparton a vacsora után sétálnak és Daria mondja, hogy vacsorázna Fortebraccival, hátha le tudná leplezni. Erre mondja Rolla, nem akarja, hogy úgy járjon Daria is, mint Francesca, aki feddhetetlen és kiváló bíró volt, amíg be nem lépett az életébe Tonio, mert attól kezdve elfelejtett bírónak lenni... emlékszel erre?)


Na, beteszek egy képet, állítólag az 5. évadból való az újság szerint... Hiszem is, nem is:)
10/10
Pink Pearl 2015 okt. 05. - 16:38:08 10/10
(226/413)
Szia :)

Én õszintén megmondom,hogy arra nem emlékszem amit idéztél...amit Vincenzina olvasott a mackóban talált levelekben :(
Úgy látszik akkor épp nem oda koncentráltam :D

Annak a csajnak én sosem tudnék megbocsátani!!! Undorító volt amit csinált!!! Egy kegyetlen,szívtelen dög az a lány!!!
Egy SZÖRNYETEG! :((

Ebbe a szituba tényleg nagyon nehéz beleképzelni magunkat....mert ez ANNYIRA ABSZURD,hogy....hát el se tudom képzelni MIT tennék én ilyen szituban :((( Valószínûleg megbolondulnék...vagy ott helyben meghalnék az érzelmi sokktól :(((((

A "Sophie választása" címû filmet azért hoztam fel,mert az "nekem" ugyanilyen abszurd szituációnak tûnt!
Hogy ÉN válasszak a 2 gyerekem közül?? Hogy melyiket "vigye el" vagyis ölje meg??? :((((((
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :(((( Ezt még csak elképzelni se tudom :((((

Szerinted lesz valami "negatív csattanó" a 6. részben?
Én azért gondolom, hogy "lesz"....mert (szerintem) egy ilyen hangsúlyos karakter mint Rolla felügyelõ "halála",elég NAGY csattanó....vagyis az utolsó részbe illett volna....HACSAK nem arról van/lesz szó,hogy a 6.részben egy NAGYOBB csattanó lesz?!
Napersze lehet,hogy ezt csak én gondolom így :) Hiszen végül is Francesca is fontos karakter volt és õ is a 3. széria "közepén" halt meg....
Na majd kiderül :)

Jajjj már csak EGY rész lesz?? :((( Basszus! Ha már 3 évet kell várni egy szériára,igazán csinálhatnának legalább 10-12 részt! :) Hát nem?? :DD

A Squadra antimafia sorozat most a 7. évadnál tart és ott mindig 10 részes egy évad (90-100 perces részekkel),pedig ott nem 3 évenként hanem MINDEN évben jön egy ÚJ széria....
Igaz,hogy össze se lehet hasonlítani a L'onore sorival :) Sokkal gyengébb....
Max egy gyenge közepes jelzõt adnék rá....

Na várom a keddet! :) Gondolom Te is! :)
10/10
Bilancia 2015 okt. 03. - 20:19:18 10/10
(225/413)
Szia:)

Na, újranéztem a 4. és 5. részt.

Vincenzina és Daniele kapcsolatáról még annyit, hogy ami "kiverte a biztosítékot" Vincenzinánál, az a mackóban talált levél volt, amit Daniele írt Micheluzzonak. Ebben írja, hogy "szerelmem, kínszenvedés Vincenzinát csókolni, mindig rád gondolok, csak téged szeretlek, egyedül téged, te vagy életem egyetlen szerelme..." kb. eddig hallottuk.
Emiatt kezdett a saját bosszúhadjáratába, ezért árulta be a fiúkat az apáknak:((

Szóval szerintem Daniele a csajjal megpróbálta a maga módján elhitetni, hogy szerelmes belé...

Közben olvastam olasz hozzászólásokat is és valaki (szerintem) találóan írja a következõket:

"Lina Sastri e Barbara De Rossi da lode piena. La loro recitazione è da Oscar. Cmq devo ammettere che sono rimasta un pò basita quando Maria Pia ha ammazzato la figlia; capisco il marito e i suoi picciotti..ma la figlia era sempre la figlia,portata in grembo e messa al mondo esattamente come Micheluzzo. Avrebbe potuto lasciarla andare,sarebbe rimasta da sola come una cagna come meritava,con il fratello sulla coscienza..sarebbe stata una punizione più che sufficiente. Invece la non esitazione di Maria Pia nel premere il grilletto mi ha lasciata basita. Allora la gelosia e la malattia di Vincenzina nei confronti di Micheluzzo aveva una causa dopotutto..forse il troppo amore della madre per il figlio maschio,il figlio più debole. Detto ciò..Vincenzina non aveva scusanti,sapeva degli affari mafiosi del padre ed aveva il fratello sulla coscienza."

Csak mert mi is filóztunk, hogy mit tennénk azzal a gyerekünkkel, amelyik kvázi a másik gyerekünk halálát okozza.
Tudod, nekem már elsõ perctõl feltûnt, hogy Maria Pia nem egyformán viszonyul a két gyerekéhez a fia javára...
10/10
Bilancia 2015 okt. 01. - 18:39:24 10/10
(224/413)
Most válaszolok azokra a kérdéseidre, amelyeket a korábbi hozzászólásodban tettél fel.

Daria Baykalova-ról én sem találtam semmi infót, csak a filmográfiáját lehet fellelni. Sem születési idõ, sem születési hely, sem nemzetiség nincs megjelenítve a róla található oldalakon. Szerintem is szláv eredetû. A Daria akár felvett név is lehet. Mindenesetre érdekes, hogy semmi konkrétabb információ nincs róla.

Azt tudom, hogy Garkot is szinkronizálták eleinte, a Callas filmben sem a saját hangján beszélt és az Angelo nero-ban sem.

Vincenzina és Daniele szerintem lefeküdtek egymással. Ezt abból gondolom, hogy amikor Micheluzzonak megmondta az anyja, hogy terhes a nõvére, a fiú reakcióját látva valami olyasmi párbeszéd zajlott közöttük, amiben az anyja megkérdezte tõle, hogy "csalódott vagy? Tudom, Daniele olyan, mintha a testvéred lenne. Meg kell bocsátanod, ahogy Isten is megbocsát. Vincenzina szerencsés, hogy ilyen becsületes fiút talált"...(Nem szó szerint idéztem, csak ahogy emlékszem rá)
Aztán amikor este a kertben a két fiú beszélgetett, mert Micheluzzo féltékeny volt, akkor sem hangzott az el Daniele szájából, hogy nem volt közte és Vincenzina között semmi, pedig ha így lett volna, abban a szituációban bevallotta volna...

Carmela karakterét eléggé elnagyolták. Egyik nap még Tonio lányán akar bosszút állni, másnap meg mindent megbocsát a férfinek. Mondjuk, az a húzás inkább értelmetlen volt, hogy meggyõzõdés nélkül gondolta Toniot a testvére gyilkosának. Pedig Tonio is mondta neki, nem õ ölte meg.



A Sophie választása-t láttam is, a könyvet is olvastam. Nekem mondjuk nem jutott eszembe most, de remek film és a regény is nagyon tetszett.

Na, még biztos lesznek észrevételeink, ha újranézzük:)))
10/10
Pink Pearl 2015 okt. 01. - 17:59:34 10/10
(223/413)
Látom egyik kérdésemre se válaszoltál :D Na majd késõbb visszatérünk rá :)

Igen,Rolla halála engem is meglepett!! Abszolút nem számítottam erre :((( Õ szerintem egy nagyon fontos karakter volt a filmben!!! Nélküle szerintem se lesz ugyanaz :(((
Szitává lõtték :(( Itt nincs olyan esély mint a Di Maggio fiúnál, hogy "talán" nem halt meg...KIZÁRT! Sajnos :(((

Amit Ettore-ról írtál,azzal teljesen egyetértek!!! Undorító és egy buta,primitív állat!! Tényleg élvezetbõl gyilkol.

Dante feleségének akciója volt ami a LEGINKÁBB felkavart engem is! :(( Döbbenetes volt! Az a nõ tényleg nagyon jól játszott!!! Teljesen a hatása alá kerültem akkor a filmnek!!
Igen, én is felfigyeltem arra amit említettél a "kávés" jelenet....DE azt elõször nem tudtam, hogy mérget vagy csak altatót tett bele?! Aztán kiderült,hogy csak altatót (gondolom)....mert utána lõtte fejbe a lányát és utána kezdte kínozni a férjét....
Nagyon brutális dolog ez,hogy valaki megölje a saját gyerekét....igen de....az is hihetetlen, hogy valaki ilyen kegyetlen legyen mint ez a Vincenzina és Dante :((( És még UTÓLAG SEM volt bennük semmi megbánás!!!
Undorító volt az a cinizmus,ahogy pl Vincenzina beszélt az anyjával a lépcsõn,amikor az anyja arról faggatta,hogy hogy kerül hozzá Micheluzzo mackója....

Ez a helyzet tényleg ANNYIRA ABSZURD,hogy....hááát nem tudom én mit tennék a nõ helyében :((( Azt hiszem , hogy ilyesmibe simán bele lehet bolondulni, vagy akkor belehalni (szó szerint) az iszonyú érzelmi sokk miatt :(((

Michael-rõl én is azt hittem, hogy csak az utolsó részben hal meg...vagy még arra is gondoltam, hogy valami "csoda" folytán meggyógyul :((( Sajnálom, hogy meghalt :(

Nagyon abszurd dolog volt amikor Ettor, a saját fiával (talán Beppe a neve?) akarta kivégeztetni azt a nõt (Andra anyját)....
Egyébként õszintén szólva,amikor Ettore ott abban a szanatóriumban rálõtt Andra anyjára,én azt hittem meghalt a nõ....

Igen, ez a 4. széria nagyon "ütõs"-re sikeredett....

Amit írtál, hogy "Ezek szerint Tonio (vagy a forgatókönyvíró) elfelejtette, hogy a pap korábban megmondta neki, hogy Carmela gyereket vár tõle, mert most úgy tûnt, Antoniatól hallja elõször, hogy van egy fia is."

Hát igen,úgy néz ki tényleg de....tudod én ezt nem értem. Hát mi az,hogy "elfelejtették"?? :D Hát kik ezek a film "alkotók"? :D Gyagyások?? Hogy lehet ilyesmit elfelejteni?!

Más bakit is felfedeztem! Melina sírkövére az volt írva, hogy 1944-ben született....hmmm...hát ez nem stimmel!!
Emlékezz,1959-ben jött a család Torinoba. Aztán történtek dolgok...Tonio börtönben is volt 8 hónapig...stb..
Tehát kb 1 éve voltak itt amikor elkezdett Tonio "randizni" Melinával,tehát kb 1960-ban.
Nade ha Melina 1944-ben született,akkor 16 éves lett volna ekkor?! NEM stimmel!! Ugyanis...az egyik ilyen ágyjelenetnél, mikor Tonio mondta, hogy unja már ezt a 4 falat....stb....akkor Melina megint elõjött ezzel, hogy "mikor beszélsz apámmal"....stb...és azt is mondta, hogy nyugodj meg NAGYKORÚ VAGYOK,tehát úgy döntök ahogy akarok...
Tehát ha Melina 1960-ban már NAGYKORÚ volt,akkor nem stimmel az 1944-es születési év!!
Minimum 18 kellett,hogy legyen akkor....vagy 21?! Nem tudom pontosan mikor csökkentették le az olaszok a nagykorúságot 21-rõl 18 évre,de sokáig náluk 21 év volt a nagykorúság határa....

Antonia 1961-ben született,most 1970-ben járunk...akkor Antonia még csak 9 éves???
Az a kislány sztem legalább 13 éves...és szerintem a szerep szerint SEM csak 9 évesnek akarják mutatni...
Ezt se figyelik? :D Hogy nem stimmel amit korábban mondtak :D

Carmela egyik pillanatról a másikra történõ változásának a hitelessége NULLA SZÁZALÉK!!! (legalábbis az én szememben)..
Na ilyen nincs!!!
Carmela (vagyis Laura Torrisi) nagyon fura most...az arca is nagyon furcsa...olyan mintha fel lenne püffedve...vagy nem is tudom...

Dariat is sajnáltam amikor azt hitte,hogy Rolla azért akar szakítani vele mert "csak egy kefélés" volt neki :((

Amit kérdeztél a 4. résszel kapcsban... Ott annyit mondott Andra anyja Tonionak,hogy Andra nagykorú de 2 éve nem tud válaszolni semmire...meg még mondott egy szót,(vagy mondatot?) de azt nem lehet hallani...azt hiszem rossz helyen vágták el a felvételt talán?! :( Egyszerûen "el lett ott harapva" valami.

Egyelõre ennyi :)

Én is újranézem egyik nap,ez barmi sok(kkkkk) volt egyszerre.
10/10
Bilancia 2015 szept. 30. - 20:24:02 10/10
(222/413)
Szia!

Most néztem meg az ötödik részt...Uramatyám!!! erre nem számítottam.Hogy a végén Rollat is lelõjék, ez komolyan megdöbbentett. Pedig nem kedveltem, mint karaktert, de mégis... nélküle nem lesz ugyanaz a sorozat:((( Sajnálom!!!!

Ez az Ettore egy aljas, buta fráter, aki élvezi, ha ölhet.

Számomra is volt néhány olyan jelenet, amikor teljesen bele tudtam élni magam a szereplõ fájdalmába. Lina Sastri fantasztikusat alakított. Szó szerint i-szo-nya-to-san jól játszotta a fájdalmába szinte beleõrülõ anya szerepét, aki mégis hideg fejjel áll bosszút a gyerekéért a gyerekén, férjén. Figyelted az a másodpercnyi csöndet, amikor õ már tudja, hogy az imádott fia halott, de tök nyugodt hangon kérdezi a férjétõl: "egy kávét?"... aztán az az õrjöngés, amit az építkezésen eljátszott... Ezt nem is lehetne szinkronizálni.

Engem ez a szál kavart fel nagyon.

Aztán Tonionak is voltak olyan mondatai, amelyek nagyon ütöttek.Az elején, amikor Darianak mondta, legyen mindig az lánya mellett... Megható volt, ahogy Melina sírjánál találkozott végre a lányával.

Ezek szerint Tonio (vagy a forgatókönyvíró) elfelejtette, hogy a pap korábban megmondta neki, hogy Carmela gyereket vár tõle, mert most úgy tûnt, Antoniatól hallja elõször, hogy van egy fia is.

Michaelrõl azt hittem, csak az utolsó részben fog meghalni.

Szerinted Daria most hogy fog viszonyulni Toniohoz? Engem ez a szál is izgat nagyon.

Meg kell nézni még egyszer, mert nem is lehet felfogni egyszerre az eseményeket:(

Mindenesetre "nagyon odatették" ezt ezt a szériát, ahogy mondani szokás.

Te melyik részeken sírtál?

Ha újranézted a 4. részt, figyelted, hogy mit mondott Andraról Tonionak az anyja?
Nekem még azt is újra kell néznem.
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 30. - 15:12:59 10/10 Előzmény Bilancia
(221/413)
Huhh! Csodálkoztam,hogy miért nem reagáltál az elõzõ üzimre,aztán eszembe jutott,hogy mondtad,hogy elutazol és csak szerdán leszel :)

Na én tegnap megnéztem az 5. részt. Háááát ez aztán nem volt semmi!!! Nagyon akciódús volt,telítve nagyon felkavaró és döbbenetes jelenetekkel! Én többször is sírva fakadtam :(((

Majd szólj ha Te is megnézted. Addig nem írok semmit. :)
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 26. - 15:37:17 10/10 Előzmény Bilancia
(220/413)
Na én tegnap újranéztem...és bennem még mindig vannak kérdõjelek...

De egy pillre visszatérnék az OFF kérdésemhez.
Igen,ez valóban annyira abszurd dolog, hogy én egyszerûen nem is tudom beleélni magamat :((
Mert egyfelõl ott lenne bennem a "gyûlölet",hogy MEGÖLTE a gyermekemet (az mindegy,hogy fizikai értelemben nem õ lõtt,de õ okozta a dolgot azzal,hogy beköpte az apjuknak)
Másfelõl pedig attól még õ is az én "gyermekem" lenne...az én húsom, az én vérem...és akkor már õ lenne az egyetlen gyermekem....ez is igaz de....
Ezt egyszerûen NEM tudom elképzelni, hogy én szeretni tudnék egy ilyen elvetemült,kegyetlen embert,aki képes lelövetni a saját testvérét.... :((((

Na persze....tudom más dolog valamit elképzelni és teljesen más átélni....
Ez kb olyan elképzelhetetlen abszurditás ami a "Sophie választása" címû filmben volt. Ismered? Láttad azt a filmet?
Meryl Streep volt a fõszereplõ....A 2. világháború idején játszódott a film...és mikor a nõ a 2 gyerekével leszállt a vonatról,amikor megérkeztek a haláltáborhoz....egy SS tiszt odalépett hozzá és azt mondta neki, hogy szívesen lefeküdne vele és, hogy az EGYIK gyereket megtarthatja a nõ! VÁLASSZA ki, hogy melyiket.....
A nõ persze ledöbbent....ugyan, HOGY tudna õ VÁLASZTANI?! De a pasi dühös lett! Vagy választ,vagy nem lesz választása...Végül a nõ kimondta....a "kislányt vigye el"....

Ezt még filmen nézni is szörnyû volt :(((( Amikor láttam ezt a filmet,annyira a hatása alá kerültem, hogy hosszú percekig sírtam :(((((((((
Nem a nõ volt ott "szemét", hanem az az állat, aki egy anyát ilyen döntés elé állít! :(((((

De visszatérve a mi filmünkhöz....egyszer már szóba hoztam, csak nem reagáltál rá...de nekem még mindig nem egyértelmû, hogy Vincenzina állítólagos babája szerinted Daniele-tõl lett volna?! Szerinted volt errõl szó konkrétan?!
Mert én nem emlékszem...
Azért filózok ezen, mert ha "elvileg" Daniele gyerekét "várta", akkor ezek szerint lefeküdt Vincenzina-val? Ha igen, akkor mégse meleg, hanem bisex. (Daniele)
Vagy pedig....nem is Daniele-tõl volt "terhes" (elvileg)hanem pl Vincenzina azt mondta, hogy terhes lett "valakitõl" és Daniele csak "szívességbõl" vette volna feleségül?!
Szerinted melyikrõl van/volt szó?! Mert én ezt passzolom! De szerintem errõl így konkrétan nem volt szó! Vagy csak nem figyeltem volna?!

Szerinted?

Amikor Dante odaszólt pizsamában annak a sofõrnek (?)hogy "azzal a kettõvel mi van"? És a pasi visszaszólt, hogy "sose találják meg õket"....akkor a háttérben az ablakban ott volt Dante felesége is. Szerinted hallotta ezt? Amit beszéltek?

Egyébként Dante szeretõjét nem Dante ölte meg, hanem a másik fiú apja.Amikor elõször néztem meg, bennem is úgy maradt meg, hogy Dante lõtte le,de nem. Nem Dante volt, hanem a másik fiú apja. :(((
Az is egy undorító alak!! :((( Megölte a SAJÁT gyerekét?? :((( Plusz egy "ártatlan" nõt :(((
Az "ártatlan" alatt azt értem, hogy neki az a nõ semmit nem ártott (és másnak sem)....pusztán azért lõtte le, hogy ne maradjon tanú.... :(((

Ja és egy kérdés! Te tudsz valamit a Daria-t alakító csajról? Azonkívül,hogy a valódi neve is Daria? :D
Daria Baykalova.

Azért kérdem, mert én nem találtam róla semmi életrajzi adatot...
Amiatt kérdem, mert amikor olvastam, hogy a L'onore szereplõi közül kiknek szinkronizálták a hangját,õ is köztük volt.
Ha valakinek szinkronizálják a hangját,annak általában 2 féle oka lehet:

1:Mert külföldi az illetõ és nem beszél olaszul,vagy ha beszél is, nem tökéletesen, idegen akcentussal.

2:A másik lehetséges ok pedig ha az illetõ nem "képzett" színész.Vagyis sosem tanult beszédtechnikát,hangképzést....stb...ezért nem megfelelõ a "hangminõsége", vagy a "hangjátéka" a filmen.
Régebben Garko-t is szinkronizálták,több filmben is. Pl a SEnso'45-ben és a Szépségszalon sorozatban is....stb...

Szóval csak kíváncsi lennék, hogy Daria esetében MELYIK ok áll fenn? :) A vezetékneve elég "oroszos",tehát gyanítom, hogy orosz, vagy ukrán vagy lengyel származású lehet?!
10/10
Bilancia 2015 szept. 24. - 00:12:08 10/10
(219/413)
Már akartam írni korábban is, csak mindig elfelejtettem, hogy a 3. rész végén Tonio utolsó mondata - amikor az inas bement Dantehoz - szerintem nagyon találó volt abban a szituációban:"L'odio è un bene prezioso. Non va sprecato."
10/10
Bilancia 2015 szept. 24. - 00:04:38 10/10
(218/413)
Nekem is újra kell néznem valamikor, mert tegnap este csak kapkodtam a fejem a sok eseménytõl:)

Carmela teljes karakter változáson ment keresztül. A naív lánykából valami gonosz démon lett. (Bár a nagynénje szerint tele van fájdalommal, azért ilyen, ahogy Antonia elõtt mentegette az unokahugát) Az elõzõ részben azt mondta Tonionak, hogy Palermoba érkezik, most mégis utolsó pillanatban nagy cselesen a sirenusei reptéren landoltak. Pedig elvileg üzletet kötni jött. Jó, hogy Antoniat nem akarta visszaadni az apjának, de ez a csavar számomra nem logikus a repterekkel.

Amin totálisan kiakadtam, az a Dantéék tette volt. Eleve Vincenzina bosszúját nagyon szánalmasnak tartom, hogy elárulta a fiúk „titkát”. Viselhette volna méltósággal a csalódást.
Én eddig arra nem is figyeltem fel, hogy a Daniele apja a Dante társa. Megmondom õszintén, engem az a kegyetlen vendetta, amit a fiúk ellen elkövettek, határozottan sokkolt. Nem gondoltam, hogy ez lesz a vége. Hogy mindkét apa lelõje a saját fiát és Dante utána még a szeretõjét is...Szörnyû:(((
Elõtte jól meg is alázták, amikor a Nellyvel való szeretkezésre akarták kényszeríteni õket. ÁÁÁÁ...borzalmas volt:(((

Dante felesége megmondta a férjének, hogy megöli, mint egy kutyát, ha a fiával csinált valamit. Szerintem a következõ részben ezt meg is teszi, mert már most szinte beleõrül az aggodalomba.

OFF kérdésedre válaszolva: én ilyen helyzetben nem tudom, mit tennék. Ebbe bele lehet õrülni: egyik gyereked elárulja a másikat, ráadásul a férjed az, aki a „bûnösnek” vélt gyerekedet megöli... elképzelni sem tudok ilyen helyzetet. De lehet, hogy túl sem lehet élni.

A pocakos Trapanese szerintem azért játszotta el Rolla elõtt azt a színjátékot, mert egyrészt akarja Dantéékkel együtt a drog és likõr üzletet (ezt Tonio megígérte neki), másrészt mert pont elõtte ijesztett rá Tonio. Nem akar vesztesként kijönni a buliból, Rollat ki nem állhatja és mindig is kettõs játékot játszott.

Ettore ezek szerint Tonio ellen fordult. Durva volt, amit Rickyvel mûveltek.
A nagybátyja meg egy aljas fráter. Szerintem is Andra gyereke tõle van, mert ha jól értettem, Barbara De Rossi (nem jut eszembe a filmbeli neve) mintha azt mondta volna Tonionak, hogy két éve ilyen zavarodott. (ezt majd még jobban megfigyelem)

A jövõ heti részt csak szerdán láthatom legkorábban megint egy kis utazás miatt, pedig most nagyon izgat a folytatás:)
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 23. - 18:59:11 10/10
(217/413)
Huhhhuuu ez aztán tényleg izgi rész volt :))) Az eddigi 4 rész közül ez volt a legütõsebb!!! :)

Na kezdjük!

Carmela akkor tényleg Antonia-t akarta (volna) megölni ha nem jön közbe a nénikéje mentõakciója?! Tényleg meg akarta ölni?? :(( Nagyon úgy néz ki :(( Mert Tonio-t csak amiatt (akarta) lelõni sztem,mert a megváltozott szitu miatt nem jutott más az eszébe...
Carmela egy igazi szörnyeteg lett :((

A reptéri jelenet a 2 apácával nagyon izgi volt!! :)

Vincenzina-t MOST NAGYON MEGUTÁLTAM!!!! UNDORÍTÓ VOLT AMIT TETT! :(((((((
Az elõzõ részben még sajnáltam...elhiszem, hogy nagyon rossz lehetett szembesülni azzal,hogy a házassága (amibe õ már beleélte magát) elmarad...és azt is elhiszem, hogy szörnyû lehet szembesülni azzal, hogy a võlegénye meleg....vagy bisex?! (ez nekem most nem egyértelmû, hogy az az állítólagos baba KITÕL "lett volna"?! Lehet, hogy ez a fiú csak "szívességbõl" vette volna el? Mert a csaj (talán) azt mondta neki, hogy terhes lett "valakitõl"?....ez a rész itt nekem nem egyértelmû....)

NADE!!! Akármilyen csalódott is volt Vincenzina....ez NEM MENTI FÖL az alól az aljasság alól amit tett!!! Képes volt halálra ítélni azt a fiút + a SAJÁT testvérét???
Ha most kimondanám amit tényleg gondolok...az már extrémen vulgáris lenne.......
Ezt nem hittem volna Vincenzina-ról :((((( SZEMÉT, ALJAS, GYILKOS!!!!! :(((( Akárcsak Dante!!! :((( Hogy képes megölni valaki a saját gyermekét??? :((((

Egy OFF kérdés! Ha te lennél Dante felesége és megtudnád, hogy a lányod "küldte" halálba a másik gyerekedet? Ugyanúgy tudnád szeretni? Vagy megtagadnád?

Kiváncsi vagyok mi lesz ha Dante felesége megtudja....

A pocakos és Tonio közötti jelenetet nem egészen értem....
Amikor megjelent Rolla ...és a pocakos kiszaladt....azt hittem Tonio-t akarta feldobni....de nem! Elkezdett hülye módon óbégatni és a levegõbe lövöldözött....mintha el akarta volna terelni Rolla figyelmét. hogy Tonio elszökhessen?! Ez most mi volt?! Ha Tonio ellen szervezkedik...akkor most MIÉRT segített neki?! Na ezt se értem....

Ettore egy mocsok!!! Benne is csalódtam! Igaz, hogy õt nem igazán kedveltem eddig sem...de azt hittem a maga módján legalább "becsületes" lesz....mármint a "betyár becsület" értelemben...

Mit szólsz a mocsok palihoz? Aki majdnem megerõszakolta Antonia-t? Most már szinte biztos, hogy Andra kisbabája is tõle van! Szerintem, tuti, hogy õt is õ erõszakolta meg.... :((( ÁLLAT!!! :(((

Ez a rész most is tényleg ANNYIRA sûrû volt, hogy mindenképpen újranézném :) VAlszeg pénteken vagy szombaton nézem majd újra :)

Lehet,hogy van olyan szál amit most kihagytam...de most hirtelen ennyi jutott eszembe :)
Várom a Te véleményedet :)
10/10
Bilancia 2015 szept. 22. - 23:45:18 10/10
(216/413)
Te jó ég!!!

Ez aztán izgalmas volt, egészen felzaklatódtam:)

Kíváncsi leszek, mit szólsz az eseményekhez...
10/10
Pink Pearl 2015 szept. 21. - 14:23:50 10/10
(215/413)
Hmmm... Bogarat tettél a fülembe a film végi "lövés" avagy ajtó csapódás témában. :D
Na megnéztem azt a pár percet újra a végén. Én is fölvettem fülhallgatót és....háát végül is lehet,hogy tényleg nem lövés volt.... Egy pillanatig én is elbizonytalanodtam,mert egy pillanatig valóban úgy tûnt,mintha valami "vasajtó csapódás" lenne.... Hááát nem tudom...majd kiderül :)

Fogalmam sincs, hogy Carmela hozzámegy-e ahhoz a Don-hoz....de valahogy nem hinném én se....de ki tudja?! :)

Azt én sem értem,hogy Tonio vajon "elfelejtette" azt,hogy Carmela gyereke tõle van?! Hát nem tudom....de az is lehet,hogy nem hiszi el, hogy tõle van (?!)....

Na várom a keddet és a 4. részt. :)
10/10
Bilancia 2015 szept. 20. - 20:38:27 10/10
(214/413)
Szia!

Képzeld, hogy jártam! Írtam egy jó kivesézõs választ, erre mikor küldtem volna, a rendszer kivágott anélkül, hogy bekerült volna a hozzászólásokba.
Most összefoglalom újra:(

Elõször is magamat kell korrigálnom a legutóbbi hozzászólásom miatt, mert természetesen nem a L’onore korábbi évadainál bírtam ki, hogy ne nézzem élõben, hiszen akkor még nem is ismertem Garkot.
Az Il peccato 2. szériájánál és a Valentino filmnél voltam türelmesebb.

Carmela: szerinted hozzámegy a Don-hoz? Figyelted, hogy amikor Tonio azt mondta neki, nem én öltem meg a bátyádat, azt mondta, ez most nem fontos? Az üzlet érdekli…
Kíváncsi vagyok, mi fog történni, ha találkoznak. (azon kívül, amit már az elõzetesben láttunk, hogy szeretkeznek)

Tonio: nagyon kiélezik azt a szálat, ahogy a lányáért aggódik. Szegény Rickyvel is megígértette, hogy „második apja” lesz a lánynak. (Mintha eddig is nem tett volna meg mindent a kislányért…)
Persze, érthetõ, hogy Tonio aggódik a lányáért, de azt nem értem, Carmela gyereke miért nem érdekli. Azt nem lehet csak úgy elfelejteni, hogy valaki gyereket vár tõle.

Daria: én is úgy emlékszem, arról volt szó, hogy Tonio új szerelme lesz (most nem néztem utána) Persze ez még igaz lehet, attól függetlenül, hogy a nõ Rolla-val jön össze. Emlékezz vissza, Olgat is eleinte úgy szerette, hogy Olgat a „tanultabb” Santi érdekelte.
Az biztos, hogy vonzódik Dariahoz már az elsõ találkozás óta. Talán mert mindkettõjük lányát Antonianak hívják...Azért akarta pénzzel segíteni a 2. részben, most pedig rögtön intézett neki állást az ügyészségen, amikor megtudta, hogy kirúgták. Lehet, ez egyoldalú szerelem lesz Tonio részérõl.

Egyébként tök ambivalens, hogy én szívesebben venném, ha Toniot szeretné, holott õ mégiscsak egy maffiózó, míg Rolla a jóravaló, törvény oldalán álló szereplõ, akit ki nem állhatok:))

Dante felesége: abban igazad van, hogy Vincenzina nem lenne boldog egy olyan férfival, aki nem tudja igazán szeretni. De úgy általánosságban nekem úgy tûnik, hogy a fia a kedvenc. Micheluzzo-val sokkal meghittebb beszélgetései vannak. Pl. a 2. részben, amikor azért „dorgálta” a fiát, mert azt hitte, hogy azért nem örül a nõvére terhességének, mert a lány házasságkötés elõtt lefeküdt a võlegényével. Most meg amikor rájött, hogy a fia meleg, azt mondta neki: „az én hibám, túlságosan szerettelek”.
Az tök jó, hogy elfogadja a fia homoszexualitását és segít neki „valahol messze” megtalálni a boldogságot, de a lányával nincs ilyen bensõséges kapcsolata.
Változatlanul fenntartom: Lina Sastri nagyon jól játszik.

Lee Di Maggio: hát, tényleg nem biztos, hogy meghalt. Az, hogy a Don két embere maradt ott vele még hozhat olyan fordulatot, hogy lefizeti õket, titkolják el, életben van. Elvégre csak annyit láttunk, hogy oldalára esik, majd a két ember hátára fordítja. Az a lövés akár a vállát is érhette, és hát tudjuk jól, van, amikor lövéssorozat után is életben marad a szereplõ, ha az írók úgy akarják. Lásd: Tonio Fortebracci az elsõ széria végén, ahol csak a megmozduló ujjaiból tudtuk, hogy él.

Ettore: szerintem nem teljesen hisz a pocakosnak. A törpe valóban „énekelt”, azért lõtte le. Erre a Tonio ellen szervezkedõs szálra is kíváncsi vagyok. Egyelõre szerintem a nagybátyjában jobban bízik, aki viszont Tonionak dolgozik (Barbara De Rossi férje). Szörnyû az a család:((

Utolsó lövés, amit nem láttunk és nem tudjuk, kit lõttek le: képzeld, most úgy néztem a tévémen, hogy felvettem a szuper fejhallgatómat és úgy tûnt, nem is lövés volt, hanem az a lezáródó ajtó csapódott. Ettõl függetlenül még akár lövés is lehetett, mert az inast Tonio ellátta „feladattal”, modván: mindent megjegyeztél? ha hibázol, halott vagy. Ugyanakkor Rickynek meg azt mondta, semmi szükség halottra.

Szóval: KEDD!!!