Téma: Gasztroangyal

Edmond Dantes 2014 jún. 19. - 09:18:29
(242/402)
Naaa, mééért? József Attilát már elfelejtetted? Csak most nyári (iskola)szünet van és melegben nem verselünk :)
Holmi Sas-kabaré JA-hoz képest a "szóra sem érdemes" kategória...olyan BM Gasztroangyal-szint.
Avagy: http://www.youtube.com/watch?v=zjq_SOLvkyA :)
offtopic
sofi 72 2014 jún. 18. - 19:36:06
(241/402)
Ok. Akkor Marcsával kapcsolatban teljes az egyetértés, de akkor eddig csak és kizárólag ebben. :P
Edmond Dantes 2014 jún. 18. - 16:46:29
(240/402)
Neeem, ugyaaan...és miféle vita? Volt olyan? max. dolce vita :o)
213-as hsz-od + amire akkor válaszoltál = 211, úgy hiszem, jó alap BM-mel kapcs. egyetértésünkhöz...
offtopic
sofi 72 2014 jún. 18. - 16:04:54
(239/402)
Valóban kicsit késõ, de mint tudjuk az jobb, mint soha...
Nos, ennek ellenére, vagy épp ezért nem tudom mire vélni e "késõi" megszólítást a témával kapcsolatban. Esetleg egy újabb vitára készüljek? :D
Edmond Dantes 2014 jún. 18. - 14:24:08 Előzmény Qksika
(238/402)
Én már régen letettem mellette a garast, itt:

http://forum.port.hu/viewtopic.php?topic_id=29262

és a produkció mellett ma itt:

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=130085
Edmond Dantes 2014 jún. 18. - 14:21:09 Előzmény sofi 72
(237/402)
:o)
Kissé megkésve (sose késõ), csatlakozom. Nem látogatom ezt a topikot, de most jövök innen:

http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=130085

és illõnek tartottam benézni ide, ha már elõre meg-nem-fontolt szándékkal gasztroangyaloztam amott.
9/10
ccaty 2014 márc. 08. - 14:01:47 9/10 Előzmény lopata
(236/402)
Szia!

Akkor már nem találtam a hivatalos honlapon fent ezt a videót. Ma, hogy nézegettem a mûsort látom, hogy ma adás lesz és eszembe jutott a Youtube.
... ééés tessék!! Volt legalább egy szemfüles rajongó, aki az összes adást feltöltötte, köztük ezt az ominózust is, amit említettem.

http://www.youtube.com/watch?v=CIPtyHgflUU

Belenéztem most is, most még az is szemet szúrt, hogy a férj elmondása szerint havi 60.000 Ft-ot tudnak kajára költeni, majd az asszonyka elindult bevásárló körútjára, az ebédhez valót beszerezni, és kapásból 4.200 Ft-on felül költött. Ez testvérek között is a duplája a napi elõirányzottnak. De nem kukacoskodok, mindenki ítélje meg a saját szemével, hogy mennyire "életszerû" ez a kis történet.

Elvitathatatlan tény, hogy Marischka mindenhez lelkesen és a legnagyobb jóindulattal áll hozzá, de az õ valósága nem a sokak valósága. Az pedig, hogy egy csirkébõl, 8 személyes vacsorát kanyarít és a családi létszámot megduplázva, arra még vendégeket is hív, Fekete Lászlónál pl. ugyancsak kiverné a biztosítékot. Móricz Zsigmond pedig egy novellát kanyarítana annak a megboldogult csirkének az emlékére.

De, hogy az én galamblelkû párom is felvonná a szemöldökét, arra volna egy fogadásom.
Ja, az epizód címe pedig: Így spórolj a konyhában!
fer 2014 márc. 02. - 21:46:07 Előzmény myriang
(235/402)
Nagyon gyakran megnézem a szombati Gasztróangyalt,van mikor csak az ismétlést valamelyik közszolgálatin.
Miért nem nevezik el a helyszínnek,vagy témakörnek megfelelõen a mûsort és azonnal tudná bárki,hogy ezt,vagy azt látta-e.
1/10
pufik 2014 febr. 09. - 21:53:54 1/10 Előzmény papzo
(234/402)
Valóban rettenetes, mint Balázs Klári poker közvetítõnek. De milyen munkát lehet adni ilyen embereknek? Meg kell, hogy éljen valamibõl a szerencsétlen!
myriang 2014 jan. 29. - 15:23:06
(233/402)
Nagyon sajnálom hogy ezt az igazán kitûnõ mûsort kritizálják, nyilvánvalóan azok akik "nem politizálnak". Sokunk szerint pedig pont az eredetisége és természetessége emeli a többi fõzõmûsor fölé. Hiszen ez nem is igazi fõzõmûsor inkább egy gasztronómiai értékmentés, miközben megismerhetjük jobban Magyarországot is.
1/10
papzo 2014 jan. 29. - 13:39:41 1/10
(232/402)
Ez a mûsor még jó is lehetne, ha nem ez a nyögve, izzadva küszködõ nõ lenne a mûsorvezetõ.
Nézhetetlenné, élvezhetetlenné teszi az egészet.
Inkább el is kapcsolok, pedig a téma sokszor érdekelne.
mmánia 2014 jan. 11. - 17:26:01 Előzmény ccaty
(231/402)
Kedves ccati! Megsérteni senkit nem lehet úgy, hogy nem sértõdik meg. Mindannyian hibázunk, én is olvastam, s arra gondoltam, valaki - nyilván a kézenfekvõ asszociációs lehetõség miatt - úgy hibázott, hogy észre sem vette. Tisztelettel!
9/10
ccaty 2013 dec. 27. - 12:43:42 9/10
(230/402)
Gasztróangyal karácsony! Olvasom az ajánlót.

„Az aktuális rész ismertetõje: A Gasztroangyal pihenni készül, ám Benkõ László és Besenyei Ferenc keresztülhúzzák a számítását. Így Marcsi fakanalat ragad, és karácsonyi halas fogásokat készít vendégei segítségével.”

Így lehet valakit vérig sérteni. A kétszeres Kossuth-díjas Bessenyei Ferenc (aki, egyébként 2 /kettõ/„s”-sel írta a nevét) aligha lehetett Marcsi vendége, mert sokunk nagyon nagy bánatára immár 9 éve nincs közöttünk. Aki az adás vendége volt, az csakis Besenyei Péter mûrepülõ bajnok lehetett, aki szintén egy illusztris személyiség, de már csak az eltérõ „mûfajban” elért elévülhetetlen érdemeik miatt is elég nehéz összekeverni õket.
ficok 2013 okt. 20. - 19:17:50 Előzmény bleedingsky
(229/402)
" tizen-huszonéves férfiakkal"
Szerintem kevered ezt a mûsort valami másikkal. Tizenéveseket még nem véltem felfedezni ebben a mûsorban.
Ráadásul a tizenévesek még nem férfiak.
A hozzászólásodból csak személyeskedés érzõdik ki.
Ajánlom figyelmedbe a gasztropuccs nevû mûsort a paprika TV-én. Nekem nagyon tetszik. Abban nem szerepel a Marcsi :P
10/10
southwind 2013 okt. 19. - 18:29:53 10/10 Előzmény bleedingsky
(228/402)
mondjuk mégse lehet tudósítás :) én spec jól tûröm a jókedvû embereket.. és általában nem is rontom el a kedvüket, ne nézd ha a nevetés téged irritál
10/10
southwind 2013 aug. 24. - 18:08:53 10/10
(227/402)
na a mai kaja pocskolás volt, ez a csont helyére békacombot gyömöszölünk....nézem a mézgát a másik sávban :)
bleedingsky 2013 júl. 21. - 22:07:03
(226/402)
A mûsor tartalma nem rossz, sõt érdekes, viszont a mûsorvezetõ személye tönkre vágja az egészet. Most néztem Wikipedia-ban, hogy már 45 éves Marcsi, erre úgy vihog mint egy 10 éves hülyegyerek. Az is vicces, amikor direkt tizen-huszonéves férfiakkal mutatkozik, akiktõl azt várja, hogy majd megfiatalítják õt a "pörgésükkel". Törõdjön bele, hogy megöregedett, ne erõltesse ezt a vihogást (elég színészies), ne akarja magát csitrinek mutatni hisz már nem az, így meg csak pont az ellenkezõjét éri el ezzel a felvett stílusával. Személy szerint nekem az elején még tetszett a Gasztroangyal, de mára már túl sok lett Marcsi, meg a fiatalokkal való ökörködés, hülyéskedés, ezzel a fõbb témák háttérbe kerülnek és elbagatellizálódik a mûsor.
lopata 2013 júl. 21. - 14:05:36 Előzmény ccaty
(225/402)
Ezt a részt, a mûkörmösrõl, nem láttam, de jó lehetett.... Ettõl eltekintve nekem belefér az egyszerû emberek fogalmába a kecsketartó, paprikatermelõ kisvállalkozó. De a csokoládégyáros már nem. És hát ezek a nagyon mûvi jelenetek, Marcsi nagyon mûvi kacagásai nekem elviselhetetlenek.
9/10
ccaty 2013 júl. 14. - 21:52:41 9/10
(224/402)
Talán az egyszerû vidékies embereket akarta bemutatni a sorozatnak azon epizódja is, amikor ebben az életszerû mûsorban a minap Márischka becsöngetett az egyik jó ismerõse (barátnõje??) lakásába, aki hátában a figyelõ kamerával – hajnalok-hajnalán – talpig mûszempillában, vastag vakolattal az arcán, karvalyszerû mûkörmökkel, teljesen meglepetten nyitott ajtót neki.

Gondolom, ennek a magára sokat adó háztartásbelinek minden ajtónyitását (a lakásában megbújó) közszolgálati TV rögzíti, így mi is részesei lehettünk ennek a felemelõ pillanatnak. (Mi is meglepõdtünk.)

Mint késõbb megtudhattuk a munkába sietõ férj feladata, hogy némi eleséget lökjön a gyerekek elé, mûzli formájában, reggeli gyanánt, mert a hölgynek vakolatkészítés közben erre már nincsen ideje. Semmi probléma ezzel, csak betartotta a fontossági sorrendet.

Akinek van gyermeke, az tudja, hogy a legtöbb iskolában reggel 8 órakor kezdõdik a tanítás. Nálunk az a követelmény, hogy az órakezdés elõtt 20 perccel már az iskolában kell tartózkodniuk a gyerekeknek. Számoljuk, hozzá, hogy a legközelebb lévõ iskolába érkezéshez is minimum fél órát kell kalkulálni, akkor a gyerekeknek már 7 órakor indulásra készen kell állniuk. Ergo, Márischka által javasolt gyors reggelihez a háztartásbeli asszonykának minimum fél hat, hatkor már puccban kell állnia, hogy a reggeliztetést lebonyolíthassa. Ránézésre is borítékolhatom, hogy akkor már hajnali 5 órakor elkezdhetné a vakolatkészítést, mûszempilla ragasztást. Hát ezért maradt a gyermekek étkeztetése a férjre.

Na, szóval ennyire életszerû a mûsor, fõleg az aranyos vidéki emberekre vonatkozó része.
9/10
ccaty 2013 júl. 14. - 21:33:37 9/10 Előzmény southwind
(223/402)
Ugyanazon címmel, úgy látom, nem ugyanazt a mûsort nézzük.

„Kedvelem amikor egyszerû, aranyos vidéki embereket mutatnak be, az életükkel ételükkel...”
Ez egy nagyon nosztalgikus mondat volt. Talán az emlékeidben így élnek. Sõt, még azt sem zárom, ki, hogy léteznek ilyenek, de a Gasztroangyal címû mûsorban nem ezt látjuk. Javaslom, figyelmesebben kellene nézned a sorozatot.

Egyáltalán nem egyszerû vidéki embereket mutat be a mûsor. Vállalkozókat mutat be minden egyes adásban, akár többet is. Ami már messze túlmutat az egyszerû, aranyos vidéki emberek életén, akik nem az önellátásra, hanem az iparszerû termelésre és kereskedelemre rendezkedtek be. (Lásd: paradicsom, paprika, uborka, spárga, gomba, batáta, eper, méz, kecske, liba, szürke marha. csokoládéról stb. szóló adások) Az ezekrõl szóló mûsorokban egyáltalán nem az egyszerû, aranyos vidéki emberekre csodálkozhattunk rá, hanem a nagyon is tudatos, vállalkozó kedvû, összetett, üzleties gondolkodású, modernizált vidéken boldoguló vállalkozásokat ismerhettük meg.

Sõt, megkockáztatom, hogy a pár potyafalaton, habzsi-dõzsin kívül ingyen reklám helyett a résztvevõk pénzzel is hozzájárulnak a mûsorkészítéshez, vállalkozásuk népszerûsítésének érdekében.

Igen. … és, ha már szóba került az Ízõrzõk címû mûsor, ott találkozhatunk aranyos vidéki, hagyományõrzõ emberekkel, akik igyekeznek megtartani, továbbvinni és továbbadni az értékeiket minden üzleties szempont mellõzésével, és nemcsak a gasztronómiára gondolok.