4/10
offtopic
delamico 2009 márc. 16. - 17:37:39 4/10 Előzmény Gy1k
(313/773)
Szerintem ez minden csak nem dráma, vagy ha az, akkor nagyon gyenge (én szeretem a drámákat). És egyébként be se lehet nagyon sorolni, hogy mi akarna lenni, krimi sem, az is biztos.
Latikáról még annyit, hogy szép, de ezonkívül semmi. Egy miligram karakter nincs az összemetélt pofija mögött...
7/10
zee944 2009 márc. 16. - 10:24:33 7/10
(312/773)
Mesélhetett volna többet, ill. másképp, és akkor igazán jó lett volna a film. Sokszor sikerült már átélhetõbben érzékeltetni egy gyerekkori szerelmet ill. a kilátástalanságot, persze azokat a filmeket többnyire másképp cseszték el. A Gettó milliomos is kihagyott ziccer.
7/10
zee944 2009 márc. 16. - 10:05:22 7/10
(311/773)
Gettó milliomos

***SPOILER***
Javított volna a filmen, ha pl. Jamal és Latika gyerekkori viszonya jobban ki van bontva, és megmutatja, hogy Latika részérõl is megvan a vonzalom. Mert ezt nem igazán látjuk. Jamalnak gyermekkori szerelme, rendben - de a lány részérõl mi a helyzet? Nem lehet, hogy kvázi akárkivel megszökne, aki jobb életet ígér neki? De lehet. Persze a film szerint biztos nem, amúgy igen.
Az is javítana rajta, ha a kilátástalanság érezhetõbb lenne. Nem az kell, hogy a maffiafõnök erõszakolja meg Latikát, amputálják a kolduló gyerekek karját, vagy hasonló hatásvadász elemek: nem a mostani élet kellene, hogy rosszabbnak tûnjön, inkább azt kéne éreztetni, hogy esély sincs jobbra. Emiatt nem olyan katartikus hatású Salim halála sem. Õt például vívódni sem látjuk, pedig lehet, hogy jó lenne.
***SPOILER vége***

Persze nem igazi hibák ezek. Mûködik ez így is, kedves, szerethetõ mese. Jó. De nem zsigeri élmény.

7/10
9/10
Gy1k 2009 márc. 16. - 07:52:10 9/10
(310/773)
Vajon honnan tudhatta hogy ki van a 100$-son???
Talán ezt is elmondták neki amikor megvakították, mert azt így tudja ellenõrizni...talán...bár nem biztos:)

Gettó milliomos....hát nem tudom de ez a név számomra nem meggyõzõ, sõt inkább azt sugallja hogy ezt felesleges megnézni, mert nem valami jó...na de kapott egy Oscar sorozatot, na akkor már megnézem hogy miért is kapott ennyit...
Tehát a cím miatt csak 3-ról indult a film. Én régen sokiat néztem a Legyen Ön ismilliomost, mert jó kis mûsor volt. Na és ez tetszett nekem mert így indítanak, ezért már is ugrott egy számot felfelé...
Nem karok oldalakat írni róla hogy hogyan is ment fel a végleges 9-es számra, de tömören valahogy így:
én szeretem az ilyen arab, indiai zenéket, nekem bejönnek:) és ahogy jöttek a kérdések, úgy bemutatta Jamal egész életén, hát ilyen alkotás nem sok van, ha van egyátalán...és amilyen valódi életet mutat be, meg ahogy a filmben is mondják " egy férfi az életben két hibát követhet el, aminek oka a nõk és a pénz", Jamal testvére pont ebbe a hibába esett és hát meg kell hagyni eléggé kemény srác már kamasz korában is.
Az az érdekes dolog, hogy a múfaja krimi(legalábbis itt a port-on), de ez egyátalán nem jellemzõ szerintem erre, ami erre illik az inkább vagy a romantikus kategória vagy a dráma.
Azt tudtam hogy dráma lesz(én nem szeretem a drámákat!), de nem gondoltam volna hogy ennyire tetszeni fog nekem.
A romantikus filmeket viszont nagyon szeretem, lehet hogy inkább ez tetszett meg benne, bár a dráma része is jó.
Szóval én nagyon ajánlom mindenkinek mert ez egy tényleg
nagyon jó film. Aki romantikus mániás az mindenképp nézze meg, mert egy gyerekkori szerelem teljesül kb. 20 év múlva.
Latika pedig egy gyönyörû szép lány az biztos!

Lehet hogy mozi kellett volna megnéznem??? bár még megnézhetem...:)
Jah és még valami! Aki ingerlékenyebb az ne egyen közben pattogatott kukoriocét vagy egyebet, mert amikor a kis Jamal beleugrik a ganéba...hát nem tudom hogy most az vicces vagy undorító jelenet...

Így röviden ennyi: Nagyon nagyon jó film lett ;) amit nem gondoltam volna!
4/10
delamico 2009 márc. 14. - 22:57:08 4/10
(308/773)
Nekem volt szerencsém(?) kétszer megtekinteni eme hülyére Oscar díjazott alkotást és arra jutni, hogy ez határozottan az a film, amit legfeljebb egyszer szabad megnézni.
Elsõre még úgy tûrhetõ közepes volt, szép kameraállások, jól összevágott jelenetek (szigorúan csak az elsõ 30 percben, utána már az se), odavágó filmzene. A társadalom ábrázolása kissé hatásvadász, de hát ez rendben is van, a hatásvadászatot szeretjük, pláne ha nem ebben, hanem a Requiemben van. A közepétõl kezd négyzetgyök sebességre lassulni a cselekmény, meg igazából az egész film, úgy ahogy van, valamint megérkeznek a várva várt véletlenek a különféle folyékony-szappanoperákból meg a népmesékbõl. Csak hömpölyög meg hömpölyög és aztán elhömpölyög, mint a langyos vizelet a lefolyóban, hogy szépen fogalmazzunk...
A vége, a szentimentális végzet szöveggel valami szenzációsan valószerûtlen és szappanoperatikus volt az üzenettel együtt...Jól van, semmi baj. Biztos nem volt elég hatásos otthon géprõl nézni, a végére már késõ volt, biztosan elfáradtam és nem sikerült rendesen átélni.
De nem! Másodszorra, moziban már maró kínzás volt, pláne onnan, hogy felnõttek a "muskétások". A Jamalt alakító srác, egyetlen féle fejet tudott produkálni, még pedig azt a tátott szájú 3 éves "jéé, szeeekrééény *megbökdösi*" kifejezést. A lány valóban szép volt, varázslatos, szinte veleszületett tehetséggel vezetett(honnan máshonnan szerezne egy slumkitten efféle skilleket?), a felnõtt korára feltûnõen kifehéredett bõrszínérõl szót sem ejtve... A karakterek nyilván nagyon jók, csak meg kéne találni, hogy melyik figura nevezhetõ itt karakternek, ami nekem -lehet önhibából, lehet mert tényleg nincsenek ^^ - nem nagyon jött össze (tisztelet a kívételnek, alaias Prem Kumarnak).
A továbbá felfedezett kisebb-nagyobb kilengésekrõl nem is beszélve...
Vajon honnan tudja személyleírásból meghatározni egy kb. 6 éves kora óta vak kisfiú, hogy mely amerikai államférfi található a 100$-oson, amivel életében nem találkozott még? satöbbi, satöbbi...
Igazából olyan volt az egész, mint a cinemacity kávé: túlértékelt, langyos és savanyú az újrahasznosítható(?) tejtõl...
Bigpapa 2009 márc. 13. - 21:47:55
(307/773)
Végre láttam a filmet!

Bevallom, féltem, hogy mit kapok a filmtõl, de ahogy elkezdõdött a film, pillanatok alatt szertefoszlott a félelmem.
Na nem az Indiai filmtõl félek alapból, mert az egyik nagy kedvencem a Don Mumbai. Ez full indiai film, vagy 180 perces és meg lehet szakadni rajta a röhögéstõl.
Szóval a film.
Ahogy felépül a sztori, ahogy betekintést kapunk az életébe, annyira zseniálisan van megírva, hogy nem lehet belekötni. A kisgyerekek aranyosak, a wc-s jelenet haláli :))))))))))))))))))))A fõszereplõk szimpatikusak, a lány valami álomszép.
Jó a zenéje, az operatõri munka is nagyon jó. A rendezõ eleve egy zseni szerintem.
Szóval örülök, hogy láttam, biztos meg fogom még nézni párszor.

9/10
10/10
Gabriella54 2009 márc. 12. - 22:59:45 10/10
(306/773)
Európában valószínûleg, de Indiában ez kb olyan nehéz kérdés, mint az, hogy melyik krikettjátékos csinálta a legtöbb mittudoménhovafutást vagy beadást!
Szerintem remek film, egyes jelenetei még mindig foglalkoztatnak - mindenképpen többszörnézõs!
10/10
CsengoZoli 2009 márc. 12. - 22:54:36 10/10
(305/773)
Neked könnyû,de akkor kérdezek egy még könnyebbet: hány karja van Síva Istennek? :)
Na,náluk meg ez lenne benne az elsõ 3 kérdésben! :)
viol73 2009 márc. 12. - 22:47:45
(304/773)
Na jó, jó, de India azért egy tök más kultúra. Nekem pl. fogalmam sem volt, hogy ki az a sztár, akiért még a bélsárban is érdemes alámerítkezni és ki volt az az Isten, aki valamit tartott a bal kezében.

Amúgy a film kicsit klisés lett. Amiért mégis örülök az oszkároknak az az, hogy ráirányította a figyelmet Indiára és az ottani szociális problémákra.
blanibaba 2009 márc. 12. - 20:35:01
(303/773)
Nekem nagyon tetszett a film, tényleg van mondanivalója, és látványos is, a zene is jó. Bár a 8 Oscar lehet hogy túlzás.

Egy nem annyira fontos részlet: imádom A három testõrt, és persze fontos funkciója volt, hogy az lett az utolsó kérdés - de ez a kérdés az igazi mûsorban kb az elsõ ötben fordult volna elõ. :)
10/10
serrata 2009 márc. 12. - 18:55:10 10/10
(302/773)
Zsofibaby20: hát nem elgondolkodtató, hogy "mindenki hülye csak te nem"? Persze ok ez a te véleményed de nagyon sajnálhatod, hogy nem tudtad értékelni ezt a filmet.. Nagyon jó film és végre nem a tipikus Hollywoodi sablon.. Mindenkinek ajánlom ;)
10/10
nikolettbana 2009 márc. 11. - 23:43:34 10/10
(301/773)
Nekem nagyon tetszett a film!!!
10/10
Gabriella54 2009 márc. 11. - 22:50:08 10/10
(300/773)
Nekem nagyon bejött! Nem szeretném spoilerekkel teletûzdelni a hozzászólásomat, tehát csak annyi: megérdemelte az Oscar-díjakat, izgalmas, picit sem unalmas, a flashback-ek kitûnõ megoldások!
7/10
Túrin 2009 márc. 11. - 11:10:00 7/10
(299/773)
A film elsõ fele jobban is sikerült.
Amúgy a vallatás elég gicces, fõleg az elején való kegyetlenkedés a szituhoz képest, aztán az ehhez képest relatíve könnyû meggyõzés.
Gicces az, h valaki fülig szarosan odanyom egy nyilván szintén szaros fényképet egy filmszínész kezébe, aki gondolkodás vagy visszhõkölés nélkül átveszi és aláírja.
A film második felében meg nyilván még több van.

Félre ne érts, szerintem jó film, és a szaros jelenet is tetszik, ráadásul ennél giccesebbet is láttunk már, elég ügyesen tudja vissza-visszanavigálni a rendezõ a kõkemény realizmus felé az eseményeket, de ettõl még erõsen Oscar felé integetõ giccs a film, és nem érdemes olyan halhatatlanokkal összevetni, mint Shakespeare (aki pont azért halhatatlan, mert addig számtalan már akkor is közhelyes sztorit írt meg mûvészien, mélyenszántó gondolatokkal teletömve).
7/10
Túrin 2009 márc. 11. - 08:59:05 7/10 Előzmény FElepHánt
(298/773)
Nem, nem Shakespeare-i. Ez a különbség. Hogy ez giccs, az meg nem.
8/10
Hörcsögg 2009 márc. 11. - 00:57:32 8/10
(297/773)
Okés film volt. Nem az Anwar a fõszereplõ a Skinsbõl? :P
A zenék is jók voltak. 10/8

SPOILER !!!



Olvasgattam itteni néhány kommentet, és néhányan azt írták, hogy szar a vége. Nos, miért lenne a happy end szar vég? Ott várom, hogy mikor veszíti el a pénzt, vagy mikor ölik meg õt vagy a csajt. Nem baj, így legalább teljes meglepetés volt.
Leen 2009 márc. 10. - 21:57:45
(296/773)
Mielõtt megnéztem volna a filmet, némi félelem volt bennem. Ugyanis attól tartottam, hogy egy olyan mûvet fogok látni, aminek nagyobb a füstje, mint a lángja. De szerencsére nem így történt. Nagyon tetszett, és végigizgultam az egészet. Ajánlom mindenkinek!
(Amúgy a legutolsó jelenetnél paráztam a legjobban)
10/10
FElepHánt 2009 márc. 09. - 16:37:35 10/10
(295/773)
FeHér Elephánt Kulturális Ajánló Portál www.toptipp.hu

GETTÓ MILLIOMOS Danny Bayle film INDIÁ-ról
Kegyetlenül naturális, szélsõségesen brutál, igazi lektûr-adaptáció. De a szerkezete csodá-latos! Egy teljesen érdektelen, velejéig filmszerûtlen kvízmûsort idéz, múltbeli képekkel
tárva fel, milyen emlékek, élmények kapcsán válaszolhatott a tanulatlan csórógyerek a kér-
désekre. A kínvallatás megértõ beszélgetésbe fordul, a párhuzamos történések eizensteini
szövetbe ágyazzák a sikertörténetet. Fantasztikus forgatókönyv, ütõs dialógok, eszméletlen
helyszínek, eleven kamera, pulzáló vágás: szakmai remekmû! A szereplõk, nagyrészt gyere-
kek, az elképzelhetõ hitelesség legmagasabb szintjén, az érzelmi hatás mindenképpen fel-
emelõ: csak kibuknak a rosszak és gyõz a tehetség, mert azért ez a mesebeli legkisebb fiú
mérhetetlenül intelligens, hiszen elejtett szavakból, az emlékezet képfoszlányaiból meríti
tudását, valóban az élet gorkiji egyetemét járja... A Trainspotting vitatható kicsengése és
fõleg azon igen káros mondata után, miszerint "idézd fel legnagyobb szexélményed és szo-
rozd meg ezerrel...", ennek a filmnek humánus és reményt sugárzó üzenete van. Melles-
leg többet tudunk meg Indiáról fél óra alatt, mint egész életünkben. Hát persze, hogy to-
tál giccs!!! Shakespeari! Hogyan tudnánk másképp befogadni?!?
Tényleg: itt most válság van, egyre rosszabbul élünk. Indiában káprázatos növekedés, be-
láthatatlan fejlõdés. ... - Cserélnénk-e velük ?!?
10/10
CsengoZoli 2009 márc. 09. - 09:21:28 10/10
(294/773)
Ez nem dokumentumfilm,nem kell eslírni rajta magad,hanem egy izgalmas mese.
A te logikád alapján egyik film alatt sem lehetne kukoricázni,mert milyen dolog az,hogy üldözik a jót a rosszfiúk géppisztollyal,mi meg tömjük a fejünket,miközben õ életveszélyben van... :)