4/10
offtopic
delamico 2009 márc. 24. - 16:19:59 4/10 Előzmény sipka
(353/773)
:D Tetszik ez a forma. Én mondjuk a B-t választanám, bár kétség kívül egyetértek a D-ben kijelentettek durván 70%-val is.
LunchMunch 2009 márc. 23. - 15:59:24 Előzmény Hörcsögg
(352/773)
De Õ!:)
sipka 2009 márc. 22. - 20:43:51
(351/773)
Vajon mit gondol sipka a "Gettó milliomos"-ról?

A: "Ez egy f#s!!!!! (hatalmas köpés)"

B: "Ez egy túlértékelt alkotás, amely csak az indiai köntös és a Bollywoodtól kapott anyagi segítség miatt vált népszerûvé, ezzel is jelezve a mérhetetlen köszönetet, és hálát az amerikai filmgyártás részérõl.."

C: "Ez egy érdekes film... Majd valamikor én is megnézem :)"

D: "A "Gettó Milliomos" egyike azon filmeknek, amelyben az összes elem szinte CSAK együttesen értékelhetõ (a zene kivételével, mert az önmagában is emlékezetes tud maradni). Bár tényleg színes-szagos az elénk táruló látvány és a történet, de a fõ motivációja a szerelem (számomra) nincs bizonyítva. Ez elég kellemetlen tud lenni egy love story esetében.. Olyan az egész mint az oxigén, tudom hogy van és létezik, de egyszerûen nem látom :P Ám tényleg izgalmasra sikeredett ahhoz képest, hogy néha átnyargal a kiismerhetõség talajára. Szóval nem sajnálom tõle a díj halmokat :) Danny Boyle egyébként is régen megérdemelte volna már az elismerést, hiszen az évek folyamán rengeteg mûfajban alkotott maradandót, a legkisebb anyagi ráfordítással. Õ egy termékeny és szinte mindig megújuló rendezõ, aki megfelelõ kreativitással tudja ellensúlyozni a pénztelenséget. Ez azért elismerést érdemel :) Tehát a film ötletes és élvezetes......egyszer. Vagy kétszer :P"


A Helyes Válasz: Az "A."..... Csak vicceltem :DD Persze hogy a "B."... Na jó, megint poénkodtam :) Az igazi válasz a "D." (S ez már tuti biztos :)
Hemoglobin 2009 márc. 22. - 20:15:55
(350/773)
Utáltam ezt a filmet, mert tök unalmas, monoton volt így az Oscar, meg az is zavart, hogy nem is tudtam mirõl van szó, mert ugye akkor még nem adták, úgyhogy dacból utáltam. De annyi jót írtatok itt, hogy csak megnéztem, és mit is mondhatnék.....érdemes volt titeket olvasni, mert tényleg egy igazán jó film, és ezt nem akkor éreztem, amikor vége lett a filmnek, hanem ahogy kezdett leülepedni bennem. Az is emeli az értékét, hogy hasonlót nem is láttunk még.
Szóval tök jó az ötlet, a rendezés, a felépítés, az alakítások, na és az zene is marha jó. Folyamatosan pörög a film, egy unalmas, felesleges rész sincs benne.
Elég kritikus tudok lenni a filmekkel, és a pontozás sem szokásom, de ezt most ide írom: 10/10!
És számomra nem egy egyszer nézõs film

És a tánc a végén. Engem nem zavart! Végülis az volt a "Cast" csak nem a fekete alapon fehér betûket kellett nézni, hanem egy vidám, színes táncot láthattunk, és tetszett alatta, hogy az egy név alatt futó színészek képét kitették a nevükkel, és az is jó volt, ahogy ezt megszerkesztették.
7/10
offtopic
zee944 2009 márc. 22. - 16:36:03 7/10
(349/773)
"Lehet nem is vagy ám az, csak tájékozatlan, de a megnyílvánulásod arrol árulkodik, hogy egy paraszt vagy."

Ha valaki itt paraszt, az te vagy. Ennél alamuszibban nem tudtál volna beszólni?
mindegyanevem 2009 márc. 22. - 16:09:58 Előzmény aszterik
(348/773)
"Ezt a közös zárótáncot én sem tudtam hova tenni... kellett valami amerikaias beütésû a végére, jajj... meg hát igen, valóban cukroslimonádé-ízûre sikeredett a sztori vége... de nekem azért 85%-ra tetszett :)... "
(aszterik)

Kedves aszterik!
***moderálva***
Elárulom neked, hogy az a zárótánc a végén ami szerinted amerikaias az valójában indiaias.Sõt, tökéletesen indiai.Bollywood tánc!Bollywood, pedig az indiai filmgyár, vagyis a legnagyobb!És akkor van ez a tánc!Én nem fogom neked megmagyarázni, hogy az miért tökéletesen indiai.Inkább linkelek neked egy kis tudást:

http://en.wikipedia.org/wiki/Bollywood

Ezen belül is egészen pontosan a "Bollywood song and dance" cimke alatt olvashatsz az amerikai táncodról bõvebben.Remélem az idegen nyelv nem hátráltat tudásvágyadban!
Remélem nem sértettelek meg nagyon, csak egy picit állt szándékomban.Jó okulást kivánok neked!

A film 10 pontos.
reila 2009 márc. 22. - 15:22:33
(347/773)
Egyetértek:)
10/10
cinemanna 2009 márc. 22. - 12:03:10 10/10
(346/773)
Nekem nagyon tetszett a film. Az eleje szörnyen megrázó volt, és hozzá kell tenni, hogy ez annak is köszönhetõ, hogy a gyerekek nagyon jól játszottak. De nemcsak az eleje, hanem a közepe és a befejezés is tetszett. Viszont a tánc a végén nem illett igazán a filmbe. De ez nem von le semmit az értékébõl. Nálam elérte a max. 10 pontot.
Camera Obscura 2009 márc. 21. - 21:45:45
(345/773)
"Csak az igazság gyõzedelmeskedik"
India nemzeti mottója a film alcíme is lehetne, szerinetem!

Van egy kínai közmondás: " Egy kép felér ezer szóval" Ezt a film felért ezer gondolattal.

Sok kritika azt írja hogy a Gettó milliomos túl idealisztikus és már szinte mesébe illõ a forgatókönyv...a legkisebbik fiú s végén gyõz..szerencse...gyerekkori szerelem beteljesedése...De mit várunk egy filmtõl? Hogy ugyanazok az élethelyzetek ugyanolyan módon jelenjenek meg a vásznon, amelyeket személyesen nap mint nap újra meg újra átélünk? Persze vannak realisztikus filmek és azok is sok elismerést érdemelnek.

Ez a film azonban képes arra hogy mozgalmas cselekménye, õszinte színészei(fõleg az elveit és szerelmét soha fel nem adó Jamal) és lüktetõ zenéje révén elénk hozza azokat a történeteket, amelyeket utoljára gyerekkorunkban hallottunk, vágyakat amelyek csak álmainkban fordulnak elõ.
Akkor úgy érezzük magunkat a moziból kijövet mint az indiai istenek...
reila 2009 márc. 21. - 21:05:33
(344/773)
Szerintem nagyon jó film! Sokkal jobb mint a Benjamin Button-os szar. A fényképezés magával ragadó, fõként az elsõ felében, az Indiai gyerekek nagyon ügyesen alakítját a szerepüket. Nagyszerû zene, és képi-világ.A történet is megragadó, fõleg a két testvér közötti kapcsolat. És az a helyzet hogy ez egy dokumentum film is egyben, ugyan is rengeteg az ilyen nyomortelep, és ott a kis utca gyerekek élete tényleg fabatkát sem ér. Az állam nem képes ellátni õket, mindenki lop, öl, bûnöz, csak hogy ne halljon éhen.Ne is említsük a prostituciót, az emberrablást, a maffiát! Szóval megrázó egy film, nem is kicsit. A vége meg kifejezetten izgalmasra sikeredett. Jó belecsempészték a vetélkedõ elemeit, és nem tûnt zavarónak az alaptörténetben. És hogy túl nyálas a befejezés??? Nem hinném,, bár ízlések és pofonok. Nem nyújtották el felesleges monológokkal a "nagy " találkozást. Meghagyták a pillanat varázsát két sok mindenen átment kamasznak. Nem volt könnyû gyerekkoruk az biztos! Tetszett! Nem vagyok film kritikus,az oscarokkal kapcsolatban, de nem is az számít hogy mind a 8-at megérdemelte-e hanem az hogy milyen élménnyel gazdagítja a filmnézõt!
aszterik 2009 márc. 21. - 19:51:10
(343/773)
Ezt a közös zárótáncot én sem tudtam hova tenni... kellett valami amerikaias beütésû a végére, jajj... meg hát igen, valóban cukroslimonádé-ízûre sikeredett a sztori vége... de nekem azért 85%-ra tetszett :)...
10/10
msandie 2009 márc. 21. - 17:48:34 10/10
(342/773)
Még mindig nem értem, h miért mindenki a sok Oscaron van kiakadva...Tudjuk, h mi alapján kapják a szobrokat..vagyis mindenkinek + lehet a saját véleménye, + a naív képe róla..:);)De nem is ez a lényeg!!!
Az Oscarok nem változtatnak a film minõségén, nemde?! Attól függetlenül döntesz, h tetszett-e vagy sem...
A másik +, h még mindig ízlések és pofonok!!Nekem ez a film nagyon-nagyon tetszett, a "hepienddel", zenéjével, indiai tánccal, mindennel..
Az Elcserélt életek is jó volt.De a Benjamin Buttontól kiborultam, annyira nem jött be!
Opraa 2009 márc. 21. - 16:44:18
(341/773)
Látom, ez a film is rendesen megosztotta a népet, sõt még kisebb fajta viták is kialakultak. Személy szerint én is kicsit csalódott vagyok, fõleg azzal, hogy ennyi Oscart kapott. A nyertesek közül már láttam a Benjamin Button különös életét, és az Elcserélt életeket, és mindkettõ sokkal jobban tetszett, mint a Gettó Milliomos.
Azt is olvastam, hogy nem én voltam az egyedüli, akinek kevés volt a történet, mivel túl kiszámítható volt, az meg, hogy a végén lelövik valamelyiküket, vagy nem kapják meg a pénzt valami oknál fogva, fel sem merült bennem.
A film eleje nagyon izgalmas, pörgõs, magával ragadó volt, és ahogy haladtunk az idõvel, úgy lett belõle egy jó cukros limonádé, amihez az utolsó percben meg kaptuk a citromkarikát is, azzal a "kihagyhatatlan" közös tánccal.
A filmzene számomra néhol kimondottan idegesítõre sikeredett, és ilyenkor kapkodva kerestem a távirányítót.
Alapjában véve, az indiai helyszín miatt néztem meg, de abszolút csak az egyszer nézõs kategóriába tartozik.
A film amúgy nálam hetest kaphatott volna a tízbõl, egészen az utolsó percig, amikor is lecsúszott a hatodik helyre.
k11zoltan 2009 márc. 21. - 16:18:43 Előzmény Nathan Petrelli
(340/773)
Mindenki úgy véleményezi, ahogy akarja.
Ez a fórum lényege.
9/10
Nathan Petrelli 2009 márc. 21. - 11:39:00 9/10
(339/773)
Köszi az intelligens és mélyreható elemzést, máskor inkább tartsd meg magadnak a véleményedet:P
hades1213 2009 márc. 21. - 00:35:25
(338/773)
Jó a film...nem nézem/tem a legyen ön is millimost (nem birom Vágó nikotinos bajszát), de a játék kézben jelölés elõtt sosem volt reklám....aztszem,kis baki. A film vége meg tényleg picit punnyadt :S Na meg ez a sok oszkár?! tényleg millomost csináltak belõle.
zaharaz 2009 márc. 20. - 23:02:01
(337/773)
Szép ez a Freida Pinto, nah! nagy szerepe nem volt, de legalább szép :)

A film eleje még elég izgalmas, meg eseménydús, de ÉN úgy gondolom, hogy a vége felé kezd leereszteni az egész.

a végén az a tánc, az kész, már a Krrish-ben is elég furcsa volt, hogy oda nem illõ részhez, akár vidám akár szomorú, hirtelen beraktak egy "jajjmulassunkegyetgyorsan" részt, aztán ment tovább a film. De legalább ennek a filmnek a végére rakták.
sciii_ 2009 márc. 20. - 19:21:00
(336/773)
+ ER
sciii_ 2009 márc. 20. - 19:20:14
(335/773)
Rég láttam ilyen jó filmet (:

nagyon jó az egész történet :) nagyon megdöbbentõ az egész nem az a vége, amire tippeltem :D az utolsó kérdést a játékban már kitalálhattam volna.

---------SPOIL------(gyengébbek kedvéért: ha nem láttad ne olvasd tovább)

Amikor felírta atükörre a mûsorvezetõ a "B" betût egybõl éreztem, hogy átvágja. Egy ízgalmas része volt ezen ízgulni, hogy most megejelöli e vagy sem :D A másik, hogy teljesen arra számítottam, hogy az utolsó kérdésnél nem fogja tudni a választ és az egészet elveszíti. Megdöbbentem mikor megnyerte. És a válasz : egyszerûen így volt megírva.

nekem tízbõl huszat ér;)
9/10
gabus23 2009 márc. 20. - 00:52:08 9/10
(334/773)
Szerintem iszonyat jó film! Különleges a témája, reális, tanulságos is...A fényképezés fantasztikus, néha olyan mint egy dokumentumfilm, de nagyon tetszik. A zene pedig....hát az a legjobb! Az autentikus indiai zene keverése modern elmekkel...nem csoda hogy oscart kapott a zenéje is. Szerintem már rég születt ennyire sokrétûen értékes film! Fõleg ha azt nézzük, hogy nem "sztárok" játszanak benne, hanem számunkra ismeretlen indiai emberkék...és ennek ellenére is hatalmas film! Jó az örlet (mondjuk azt már megírták könyvben), a történet megrázó és megható, és mellesleg nem nyálas amcsi film, mondjuk a vége már kezd arra hasonlítani, de az kell a végére az a kis "romance"...:)